Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει και το πιθανοτερο να περιμενεις μεσω OTA να το παρεις απο οπου κι αν ειναι η συσκευη σου το update.

 

Τοτε το hard πιο ειναι στα wph8?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τοτε το hard πιο ειναι στα wph8?

 

Settings-about-κατω-κατω θα δεις το ''reset your phone'' και το πατας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο με 4-5 εφαρμογες επιπλεον απο τις προεγκατεστημενες δεν θα μενουν τα γραμματα, με μεγαλυτερο αριθμο τα γραμματα παραμενουν τουλαχιστον στο 920 που το εχω και το εχω τσεκαρει.

 

Εμένα στο HTC 8X μου εμφανίστηκαν τα γράμματα μετά από 20 εφαρμογές επιπλέον.

Τελικά πρέπει να σπεγκαταστήσουμε τις εφαρμογές η υπάρχει κάποιο τρικ για να εξαφανίσουμε τα γράμματα;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο HTC 8X μου εμφανίστηκαν τα γράμματα μετά από 20 εφαρμογές επιπλέον.

Τελικά πρέπει να σπεγκαταστήσουμε τις εφαρμογές η υπάρχει κάποιο τρικ για να εξαφανίσουμε τα γράμματα;

 

Εγω το παρατηρησα μετα απο 4-5 εφαρμογες επιπλεον ισως διοτι εχω μπολικες συν της Νοκια που ειναι αρκετες προ-εγκατεστημενες

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο τρικ,δεν το εχω ψαξει να σου πω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο HTC 8X μου εμφανίστηκαν τα γράμματα μετά από 20 εφαρμογές επιπλέον.

Τελικά πρέπει να σπεγκαταστήσουμε τις εφαρμογές η υπάρχει κάποιο τρικ για να εξαφανίσουμε τα γράμματα;

 

Εμενα τα γραμματα τα ειχε απο την πρωτη στιγμη...

Καλα...το δικο μου htc 8x κανει τι διαφορα ρε παιδι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εχω το εξης προβλημα. Οταν ειχα πρωτοπαρει το wp7 μου, ειχα δηλωσει ως διευθυνση για πληρωμες στο ζουν μια αμερικανικη διευθυνση- που δεν υπαρχει φυσικα- για να μπορω να χρησιμοποιω πιστωτικη, μια και ο λαιβ λογαριασμος μου ηταν αμερικανικος (.com). H πιστωτικη που χρησιμοποιουσα εως τωρα δουλευε κανονικα χωρις το παραμικρο προβλημα - ητανε μια atm καρτα visa της αλφα μπανκ. Το θεμα ειναι το εξης , εχασα το πορτοφολι με την καρτα μεσα, και φυσικα την ακυρωσα στην τραπεζα. Τωρα που προσπαθω να συνδεσω αλλη καρτα, μια προπληρωμενη της ΑΤΕ, δεν την παιρνει καθολου, και φυσικια εχει την αμερικανικη διευθυνση μεσα στο συστημα που δεν μπορω να την αλλαξω. Δοκικασα και με pay pal, αλλα ουτε αυτο δουλευει. εχει κανενας σας καμια ιδεα, γιατι δεν μπορω να αγορασω τιποτα πια...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τα γραμματα εμφανιζονται μετα απο ενα αριθμο εφραμογων (γυρω στις 40) και δεν υπαρχει τροπος να μην εμφανιζονται
Link to comment
Share on other sites

Τα γραμματα εμφανιζονται μετα απο ενα αριθμο εφραμογων (γυρω στις 40) και δεν υπαρχει τροπος να μην εμφανιζονται

 

Το θεμα ειναι οι κλειδωμενες εφαρμογες πως και αν σβηνονται;;;

Link to comment
Share on other sites

Πες μου μια κλειδωμένη εφαρμογή.

 

Αυτες...

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=29701&stc=1&d=1359492588

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο, μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να βρω ένα αξιόπιστο τρόπο συγχρονισμού του Microsoft Outlook calendar με το calendar του windows phone.

 

Η λογική είναι: ότι βάζω στο calendar του outlook στο pc να συγχρονίζει και να περνάει στο calendar του κινητού. Αυτό είναι αρκετά αυτονόητο, δηλαδή στα emails έχω την πληροφορία για κάποια deadlines και αυτά θα περνιώνται επιτόπου στο calendar του outlook, τα οποία deadlines θέλω να μπορώ να τα βλέπω και από το κινητό μου.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να βρω κάποια αξιόπιστη λύση (δοκίμασα και το Outlook Hotmail Connector αλλά δε δουλεύει σωστά).

 

Οποιαδήποτε ιδέα είναι πολύ ευπρόσδεκτη.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά αναφέρω το περιστατικό για το HTC 8X :

 

Στο προβλημα που ειχα παραθεσει...

(Προσπαθώ εδώ κ τόσο καιρό να το αναβαθμίσω σε portico αλλά μου βγάζει συνέχεια ότι 'δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή 80070002.'

Έχω κάνει τα πάντα...μα όταν λέω τα πάντα...τι το Zune έχω περάσει και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή αλλά μπορώ να μεταφέρω τραγούδια...παράξενο...

Τι hard reset και επαναφορα εργοστασιακών από 2φορες...αλλά αυτό εκεί.Δεν την κάνει την αναβάθμιση.

Τι αλλο να κανω;;;)

 

Μετά από μειλ που δέχτηκα από την htc για το πόσο εξυπηρετικοί είναι,αφου τους εθαψα κανονικα με πηρανε τηλ για να μου ζητησουν και τα ρεστα.

Τους απαντησα ευγενεστατα όπως παντα, αλλα αρκετα αυστηρα, λεγοντας τους ότι δεν υπαρχει ενημερωση στο προσωπικο.

 

Δε το δεχτηκαν αυτό και μου ειπανε ότι δεν υπαρχει καμια ενημερωση ως προς την πορτικο για την htc Ελλαδας ,και ότι δεν γνωριζουν καν αν ερθει ποτε!!!

 

Τους απαντησα ότι πως είναι δυνατον να υπαρχουν ατομα από Ελλαδα που την εχουν δεχθει ,και σεις να μου λετε ότι ‘εάν ερθει’;;; (τους ανεφερα για πληροφοριες ιντερνετ και φορουμ…)

 

Μου απαντησαν ότι τετοιου ειδος πληροφοριες είναι ψευδείς και ότι καλα θα κανω να ακουσω την επισημη πληροφορια της εκπληκτικοτρομεροπαντογνωστικης htc.

 

Ψιλο φουντωσα εγω και ειπα ότι ξερω μεσα από το φορουμ και τους ανεφερα για οτα αναβαθμιση.Κρατιεστε;;;;;;;….Δεν ηξερε τι είναι οτα …

 

Τελικα καταληξαν και μου ειπαν ότι επειδη είναι Αγγλικη η συσκευη που εχω,να ενημερωσω την Αγγλικη Htc!!!

Τα συμπερασματα δικα σας…

 

Το δικο μου συμπερασμα ,σαν ασχετος απο επιστημονικης πλευρας σε θεματα κινητης τηλεφωνιας ειναι, οτι μεσα στην ασχετοσυνη τους τελικα ητανε ενημερωμενοι.

Θεωρω οτι δεν ειναι θεμα htc αλλα λειτουργικου οπως με ειχε πει και ενας editor μεσα απο το φορουμ και γι αυτο το παραθετω σε αυτο το θεμα.

Δεν εχω "κολλημα" με κανενα λειτουργικο.Καθενα προσφερει αξιολογες υπηρεσιες αλλα...πως ειναι δυνατον να μην εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα σε andriod ios και symbian σε θεματα ενημερωσεων;;;Μονο στης microsoft το λειτουργικο το συναντησα.

 

Θα ειμουνα το ιδιο δικαιος αν το εβλεπα σε καποιο αλλο λειτουργικο και θα το ανεφερα.

 

Θελουν πολυ δρομο ακομα τα wph8 για να φτασουν ios-android.Πολυυυυυ δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά αναφέρω το περιστατικό για το HTC 8X :

 

Στο προβλημα που ειχα παραθεσει...

(Προσπαθώ εδώ κ τόσο καιρό να το αναβαθμίσω σε portico αλλά μου βγάζει συνέχεια ότι 'δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή 80070002.'

Έχω κάνει τα πάντα...μα όταν λέω τα πάντα...τι το Zune έχω περάσει και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή αλλά μπορώ να μεταφέρω τραγούδια...παράξενο...

Τι hard reset και επαναφορα εργοστασιακών από 2φορες...αλλά αυτό εκεί.Δεν την κάνει την αναβάθμιση.

Τι αλλο να κανω;;;)

 

Μετά από μειλ που δέχτηκα από την htc για το πόσο εξυπηρετικοί είναι,αφου τους εθαψα κανονικα με πηρανε τηλ για να μου ζητησουν και τα ρεστα.

Τους απαντησα ευγενεστατα όπως παντα, αλλα αρκετα αυστηρα, λεγοντας τους ότι δεν υπαρχει ενημερωση στο προσωπικο.

 

Δε το δεχτηκαν αυτό και μου ειπανε ότι δεν υπαρχει καμια ενημερωση ως προς την πορτικο για την htc Ελλαδας ,και ότι δεν γνωριζουν καν αν ερθει ποτε!!!

 

Τους απαντησα ότι πως είναι δυνατον να υπαρχουν ατομα από Ελλαδα που την εχουν δεχθει ,και σεις να μου λετε ότι ‘εάν ερθει’;;; (τους ανεφερα για πληροφοριες ιντερνετ και φορουμ…)

 

Μου απαντησαν ότι τετοιου ειδος πληροφοριες είναι ψευδείς και ότι καλα θα κανω να ακουσω την επισημη πληροφορια της εκπληκτικοτρομεροπαντογνωστικης htc.

 

Ψιλο φουντωσα εγω και ειπα ότι ξερω μεσα από το φορουμ και τους ανεφερα για οτα αναβαθμιση.Κρατιεστε;;;;;;;….Δεν ηξερε τι είναι οτα …

 

Τελικα καταληξαν και μου ειπαν ότι επειδη είναι Αγγλικη η συσκευη που εχω,να ενημερωσω την Αγγλικη Htc!!!

Τα συμπερασματα δικα σας…

 

Το δικο μου συμπερασμα ,σαν ασχετος απο επιστημονικης πλευρας σε θεματα κινητης τηλεφωνιας ειναι, οτι μεσα στην ασχετοσυνη τους τελικα ητανε ενημερωμενοι.

Θεωρω οτι δεν ειναι θεμα htc αλλα λειτουργικου οπως με ειχε πει και ενας editor μεσα απο το φορουμ και γι αυτο το παραθετω σε αυτο το θεμα.

Δεν εχω "κολλημα" με κανενα λειτουργικο.Καθενα προσφερει αξιολογες υπηρεσιες αλλα...πως ειναι δυνατον να μην εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα σε andriod ios και symbian σε θεματα ενημερωσεων;;;Μονο στης microsoft το λειτουργικο το συναντησα.

 

Θα ειμουνα το ιδιο δικαιος αν το εβλεπα σε καποιο αλλο λειτουργικο και θα το ανεφερα.

 

Θελουν πολυ δρομο ακομα τα wph8 για να φτασουν ios-android.Πολυυυυυ δρομο.

 

φιλε για την htc δεν ξερουν τι τους γινετε... πχ η δικη μου ιστορια... ενδιαφερομουν για το 8s το πλαισιο τοτε ελεγε αναμενετε συντομα.. το 8x ειχε ηδη κυκλοφορησει! περνω την htc και τουε ρωταω ποτε περιμενουν το 8s... η απαντηση τους "δεν ξερουμε αν θα ερθει ελλαδα" :lol: τους λεω το πλαισιο το εχει αναμενετε συντομα και περνει παραγγελιες αυτοι απο που το φερνουν απο μονοι τους? μου λεει δεν ξερω για το πλαισιο εμεις δεν εχουμε πληροφοριες οτι θα ερθει ελλαδα ακομα.. μετα απο 1 βδομαδα το εφερε το πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

 

ποια συσκευή έχεις???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω για 2η συσκευη ενα htc 8x

 

Περίεργο. Στο δικό μου τουλάχιστον 920 δεν υπάρχει καμία.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Στο δικό μου τουλάχιστον 920 δεν υπάρχει καμία.....

Και το δικό μου HTC 8X δεν υπάρχει καμία!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβασετε τι αναφερω πιο πανω θα δειτε οτι μιλαμε για συσκευη απο Αγγλια.Γι αυτο τις εχει μεσα.Δε τις εβαλα εγω.
Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβασετε τι αναφερω πιο πανω θα δειτε οτι μιλαμε για συσκευη απο Αγγλια.Γι αυτο τις εχει μεσα.Δε τις εβαλα εγω.

 

 

Και το δικό μου Αγγλικό (νομίζω) πως είναι.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Αγγλικό (νομίζω) πως είναι.....

 

Το ένα είναι ότι δε μου βγαζει να επιλέξω 'καταργηση'....

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι ότι δε μου βγαζει να επιλέξω 'καταργηση'....

 

Φιλε μου εριξα μια πιο προσεκτικη ματια στις εφαρμογές που δείχνεις. Την πρωτη φορά που ειχαμε μιλήσει νόμιζα οτι ήταν απο τις εφαρμογες που βάζουν κάποιοι providers όπως η vodafone, το θεμα ομως ειναι οτι αυτές οι εφαρμογές μπορούν εύκολα να απεγκατασταθουν.

Το τηλέφωνο σου ειναι πειραγμένο, επειδή τα αγγλικά μου δεν ειναι και τελεια ριξε μια ματια στους xda developers λενε κατι για developer phone και τετοια, μαλλον αυτος ειναι και ο λογος που δεν έχεις παρει την αναβάθμιση οριστε το link και ψαξε στο site λιγο καλύτερα μηπως γραφουν και για λυση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1966327

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει μια πολυ ωραια λιστα με το τι θα πρεπει να προσθεσει η MS στα WP8 για να αποκτησει ακομα περισσοτερο λειτουργικοτητα και ευχρηστια στα οποια εγω συμφωνω απολυτα και πρεπει να τα προσθεσει στο λειτουργικο αν θελει η MS να αποκτησει σοβαρο μεριδιο καποια στιγμη.

http://www.wpcentral.com/8-things-microsoft-needs-fix-windows-phone-8

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει μια πολυ ωραια λιστα με το τι θα πρεπει να προσθεσει η MS στα WP8 για να αποκτησει ακομα περισσοτερο λειτουργικοτητα και ευχρηστια στα οποια εγω συμφωνω απολυτα και πρεπει να τα προσθεσει στο λειτουργικο αν θελει η MS να αποκτησει σοβαρο μεριδιο καποια στιγμη.

http://www.wpcentral.com/8-things-microsoft-needs-fix-windows-phone-8

 

Πριν διαβασω αυτο που δίνεις θα πω ότι το ζητούμενο είναι ακουει η ms και η κάθε ms τους χρήστες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εριξα μια πιο προσεκτικη ματια στις εφαρμογές που δείχνεις. Την πρωτη φορά που ειχαμε μιλήσει νόμιζα οτι ήταν απο τις εφαρμογες που βάζουν κάποιοι providers όπως η vodafone, το θεμα ομως ειναι οτι αυτές οι εφαρμογές μπορούν εύκολα να απεγκατασταθουν.

Το τηλέφωνο σου ειναι πειραγμένο, επειδή τα αγγλικά μου δεν ειναι και τελεια ριξε μια ματια στους xda developers λενε κατι για developer phone και τετοια, μαλλον αυτος ειναι και ο λογος που δεν έχεις παρει την αναβάθμιση οριστε το link και ψαξε στο site λιγο καλύτερα μηπως γραφουν και για λυση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1966327

 

Μου έχεις δώσει τις πιο σοβαρές απαντήσεις εδώ μέσα κ ευχαριστώ πολύ.Θα το ψαξω και θα επανελθω με νεο post.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...