Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πάλι γιατί δε κοιτάνε να το αλλάξουν. Είναι ανεπίτρεπτο για μένα και πολύ σπαστικό να μη μπορώ να κάνω νέους φακέλους στις εικόνες μέσα απ τη συσκευή

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό πάλι γιατί δε κοιτάνε να το αλλάξουν. Είναι ανεπίτρεπτο για μένα και πολύ σπαστικό να μη μπορώ να κάνω νέους φακέλους στις εικόνες μέσα απ τη συσκευή

 

Γενικά είναι ανεπίτρεπτο να μη μπορείς να δημιουργήσεις φάκελους οπουδήποτε.... Έστω κι αν θα ήταν περιττό θα έπρεπε να υπάρχει αυτη ξ δυνατότητα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τώρα που η Σάμμυ στα τελευταία της τοπ μοντέλα όπως το νοτε 2 και το S4 μπορείς να κάνεις νέους φακέλους και copu paste move, μέσα απ τη συλλογή πράγμα απίστευτα βολικό και όχι μόνο με file explorer.

Πρέπει να το κοιτάξει αυτό η ms όπως και όταν κάνεις 2πλο ταπ to zoom στους φωτογραφίες να μην έχει αυτό το ξερό αλλά να είναι πιο smooth όπως στα τοπ Samsung ή στα nexus, iPhone

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να επιλεξω ηχο κλησης απο τα τραγουδια μου?

εχω βαλει ηδη μεσα στο φακελο ringtones του κινητου αυτα που θελω αλλα δεν ξερω πως τα επιλεγω.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να επιλεξω ηχο κλησης απο τα τραγουδια μου?

εχω βαλει ηδη μεσα στο φακελο ringtones του κινητου αυτα που θελω αλλα δεν ξερω πως τα επιλεγω.

 

Ρυθμισεις-> ήχος κλήσης. Τι πιο απλό? Επίσης υπάρχουν εφαρμογές ώστε να δημιουργήσεις ringtones απο την μουσική σου ή και από το youtube.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-> ήχος κλήσης. Τι πιο απλό? Επίσης υπάρχουν εφαρμογές ώστε να δημιουργήσεις ringtones απο την μουσική σου ή και από το youtube.

 

ναι ειναι πολυ απλο..απλα δεν βλεπω τα τραγουδια που εχω ριξει στο φακελο ringtones στους ηχους κλησης..

συγχωρεστε με αν δεν καταλαβαινω κατι αλλα ερχομαι απο android......

 

και κατι ακομη..στην κεντρικη οθονη που ειναι τα live tiles εχει ενα μαυρο κενο επανω αναμεσα στη notification bar(αν μπορεις να τη πεις ετσι) και εκει που ξεκινανε τα πρωτα live tiles...και δεν ειναι ομορφο(ειναι και ανουσιο να εχει κενο

 

και τελος γινεται στη μπαρα επανω που δειχνει ωρα να δειχνει μονιμα το σημα κινητης-wifi-ημερομηνια?

 

σορρυ αν κουρασα αλλα προσπαθω να μαθω το λειτουργικο!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πολυ απλο..απλα δεν βλεπω τα τραγουδια που εχω ριξει στο φακελο ringtones στους ηχους κλησης..

συγχωρεστε με αν δεν καταλαβαινω κατι αλλα ερχομαι απο android......

 

και κατι ακομη..στην κεντρικη οθονη που ειναι τα live tiles εχει ενα μαυρο κενο επανω αναμεσα στη notification bar(αν μπορεις να τη πεις ετσι) και εκει που ξεκινανε τα πρωτα live tiles...και δεν ειναι ομορφο(ειναι και ανουσιο να εχει κενο

 

και τελος γινεται στη μπαρα επανω που δειχνει ωρα να δειχνει μονιμα το σημα κινητης-wifi-ημερομηνια?

 

σορρυ αν κουρασα αλλα προσπαθω να μαθω το λειτουργικο!

 

το κενό επάνω και τα υπόλοιπα που λες δεν αλλάζουν. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν βλέπεις τα ringtones. Επανέλαβε την διαδικασία (με σύνδεση στο pc βέβαια) κι αν πάλι δεν τα δεις κατέβασε την εφαρμογή της Nokia για δημιουργία ringtones απο την μουσική.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το κενό επάνω και τα υπόλοιπα που λες δεν αλλάζουν. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν βλέπεις τα ringtones. Επανέλαβε την διαδικασία (με σύνδεση στο pc βέβαια) κι αν πάλι δεν τα δεις κατέβασε την εφαρμογή της Nokia για δημιουργία ringtones απο την μουσική.

 

μηπως δεν διαβαζει mp3 για ringtone?ή θελει να εχει καποιο οριο το μεγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Να κλειδώνει ΜΟΝΟ στο 3g? Δεν το θυμάμαι.

 

Στο symbian υπάρχει αυτή η δυνατότητα κατεβάζοντας το κουρτινάκι απο πάνω και γράφει "δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" το οποίο πατάς! Για windows δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν διαβαζει mp3 για ringtone?ή θελει να εχει καποιο οριο το μεγεθος?

 

Όχι, δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Αν δεν βαριέσαι αντεγραψε (μέσω pc) κάποιο τραγούδι που ακούς κανονικά στη μουσική σου για να δουμε αν το δει ως ringtone.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενω υπηρχαν κανονικα μεσα στο φακελο ringtones τα ξανα εκανα αντιγραφη "απο πανω" και τα ειδε....μαλλον καποιο κολλημα ειχε φαει!

 

και κατι τελευταιο..οταν πρωτοπηρα το κινητο στην οθονη που δειχνει ολες τις εφαρμογες δεν τις ειχε κατηγοριοποιημενες-ξεχωρισμενες βαση αλφαβητικης σειρας.....

καποια στιγμη (δεν ξερω τι πειραξα) μου βγαζει τα βγαζει τα γραμματα πριν απο καθε εφαρμογη...γινεται να φυγει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ενω υπηρχαν κανονικα μεσα στο φακελο ringtones τα ξανα εκανα αντιγραφη "απο πανω" και τα ειδε....μαλλον καποιο κολλημα ειχε φαει!

 

και κατι τελευταιο..οταν πρωτοπηρα το κινητο στην οθονη που δειχνει ολες τις εφαρμογες δεν τις ειχε κατηγοριοποιημενες-ξεχωρισμενες βαση αλφαβητικης σειρας.....

καποια στιγμη (δεν ξερω τι πειραξα) μου βγαζει τα βγαζει τα γραμματα πριν απο καθε εφαρμογη...γινεται να φυγει αυτο?

 

Αν ξεπεράσεις έναν αριθμό (40 εφαρμογές) σου τις ταξινομεί αλφαβητικά! Μόλις το συνηθίσεις θα δεις ότι είναι πολύ πιο βολικό έτσι! Πατάς πάνω σε ένα γράμμα και μετά διαλέγεις το γράμμα με το οποίο αρχίζει η εφαρμογή και σε πάει στις εφαρμογές που αρχίζουν με εκείνο το γράμμα για να μην σκρολάρεις ατελείωτα για να βρεις την εφαρμογή που θέλεις! Αν αφαιρέσεις εφαρμογές και πέσεις κάτω από 40 παίζει να σου το ξανακάνει όπως πριν. Αυτό βέβαια θα αλλάξει με την GDR3 και θα μπορείς να ταξινομείς τις εφαρμογές και με την συχνότητα χρήσης τους!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα 7.8 υπάρχει περίπτωση να φαίνονται οι αριθμοί στις επαφές με μεγαλύτερους χαρακτήρες; Υπάρχει τρόπος μεγένθυσης έστω και στιγμιαίος. Τονίζω στα 7.8 και όχι στα 8. Έστω κάποια εφαρμογή να λύνει πρακτικά το ζήτημα;
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα 7.8 υπάρχει περίπτωση να φαίνονται οι αριθμοί στις επαφές με μεγαλύτερους χαρακτήρες; Υπάρχει τρόπος μεγένθυσης έστω και στιγμιαίος. Τονίζω στα 7.8 και όχι στα 8.Έστω κάποια εφαρμογή να λύνει πρακτικά το ζήτημα;

 

Readable contacts

Link to comment
Share on other sites

απο το κινητο κατεβαζω κανονικα αλλα απο τον υπολογιστη αν μπω στο store και την στειλω στο κινητο τζιφος

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Έχει γενικότερα το store πρόβλημα σήμερα ή είμαι μόνο εγώ ;

 

Ναι,κανει κατι περιεργα loading ωρες ωρες.

Το παρατηρησα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανει κατι περιεργα loading ωρες ωρες.

Το παρατηρησα και γω.

 

Γιατι βρε παιδιά? Εμένα μου εβγαλε και μου εκανε κανονικά κάτι updates και κατέβασα το car mode χωρίς πρόβλημα. Μήπως ήταν κάτι στιγμιαίο ή μήπως παίζει ρόλο η χώρα που δηλώνουμε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε παιδιά? Εμένα μου εβγαλε και μου εκανε κανονικά κάτι updates και κατέβασα το car mode χωρίς πρόβλημα. Μήπως ήταν κάτι στιγμιαίο ή μήπως παίζει ρόλο η χώρα που δηλώνουμε?

 

σημερα δεν μπορουσα να μπω στο store καθολου αλλα τελικα διορθωθηκε τωρα το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια λύση με τους ήχους γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα και έχω χάσει και κλήσεις.

 

Εξηγούμαι: έχω τον ήχο κλήσης στο μέγιστο...όταν μπαίνω σε βίντεο ή παιχνίδι τινάζομαι από τον ήχο γιατί είναι ίδιος με αυτόν της κλήσης ...το χαμηλώνω για να μην κουφαθώ και μετά πρέπει να αυξήσω την ένταση για τις κλήσεις..γενικά όλη την ώρα πρέπει να ασχολείσαι με τον ήχο.

 

 

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια λύση με τους ήχους γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα και έχω χάσει και κλήσεις.

Εξηγούμαι: έχω τον ήχο κλήσης στο μέγιστο...όταν μπαίνω σε βίντεο ή παιχνίδι τινάζομαι από τον ήχο γιατί είναι ίδιος με αυτόν της κλήσης ...το χαμηλώνω για να μην κουφαθώ και μετά πρέπει να αυξήσω την ένταση για τις κλήσεις..γενικά όλη την ώρα πρέπει να ασχολείσαι με τον ήχο.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή ρύθμιση;

 

Όντως μεγάλο πρόβλημα. Και γω έτσι την πατάω..Βάζω τον ήχο στο 1-2 τον ξεχνάω και μετά όταν με πάρει κάποιος και δε βλέπω το κινητό χάνω τις κλήσεις..!

Απ όσο ξέρω εφαρμογή δεν υπάρχει (ακόμα) αλλά στην GDR3 οι φήμες λένε ότι θα λυθεί το θέμα. Είδομεν!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...