Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα για να μην μου κάνει update σε εφαρμογές ή update αναβάθμισης όταν έχω τα data 3G, 4g ενεργά τι ρύθμιση πρέπει να κάνω? Θέλω μόνο με WiFi να τα κάνει update καθώς και τα live tiles. Πρώτη φορά με Windows Phone την κατανόηση σας

 

Για το update των εφαρμογών μπαίνεις στο store, πατάς κάτω δεξιά τις 3 τελείες , ρυθμίσεις και βάζεις ενεργό την '' λήψη ενημερώσεων μόνο μέσω WI-FI. Για το update του λειτουργικού πας ρυθμίσεις, ενημέρωση τηλεφώνου και ξετικάρεις την επιλογή '' να γίνεται αυτόματη λήψη ενημερώσεων αν το επιτρέπουν οι ρυθμίσεις δεδομένων μου''. Για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγαίνεις στο store πατάς τρεις τελείες και ρυθμίσεις. Εκεί έχει επιλογή...

Σας ευχαριστώ πολύ :D:D

Για το update των εφαρμογών μπαίνεις στο store, πατάς κάτω δεξιά τις 3 τελείες , ρυθμίσεις και βάζεις ενεργό την '' λήψη ενημερώσεων μόνο μέσω WI-FI. Για το update του λειτουργικού πας ρυθμίσεις, ενημέρωση τηλεφώνου και ξετικάρεις την επιλογή '' να γίνεται αυτόματη λήψη ενημερώσεων αν το επιτρέπουν οι ρυθμίσεις δεδομένων μου''. Για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο ακόμα και αν έχω απενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις τα δεδομένα και το έχω ρυθμίσει σε 2g θα ισχύει σαν λειτουργία; δλδ αυτό που είπες θα είναι μονίμως G/E. το ρωτάω γιατί λογικά θα έχω λιγότερη κατανάλωση στην μπαταρία σωστά;

Ναι, όταν το έχεις στο 2G θα παραμείνει στο 2G! Είτε με ανοιχτά είτε με κλειστά τα δεδομένα σου!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μία ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει..

 

Έχω κάνει εγκατάσταση μια εφαρμογη (nearby live), και ενώ στην αρχή δούλευαν τα push notifications μια χαρά, στην συνέχεια και για άγνωστο λόγο αυτά σταμάτησαν να λειτουργούν. Έβγαλα την εφαρμογή και την ξαναπέρασα αλλά τίποτα. Δοκίμασα ένα "test push notifications" που έχει η εφαρμογή και δουλέυουν μια χαρά. Πήγα στο κέντρο ενεργειών+ειδοποιήσεις να δω τις ρυθμίσεις εκεί και ενώ πιο πριν την έβλεπα στο κέντρο ενεργειών έχει εξαφανιστεί και δεν τη βρίσκω εκεί. Υπάρχει τρόπος να την προσθέσω ή κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω..;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μία ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει..

 

Έχω κάνει εγκατάσταση μια εφαρμογη (nearby live), και ενώ στην αρχή δούλευαν τα push notifications μια χαρά, στην συνέχεια και για άγνωστο λόγο αυτά σταμάτησαν να λειτουργούν. Έβγαλα την εφαρμογή και την ξαναπέρασα αλλά τίποτα. Δοκίμασα ένα "test push notifications" που έχει η εφαρμογή και δουλέυουν μια χαρά. Πήγα στο κέντρο ενεργειών+ειδοποιήσεις να δω τις ρυθμίσεις εκεί και ενώ πιο πριν την έβλεπα στο κέντρο ενεργειών έχει εξαφανιστεί και δεν τη βρίσκω εκεί. Υπάρχει τρόπος να την προσθέσω ή κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω..;

 

ευχαριστώ

 

Καλησπέρα,

για να δεις μια εφαρμογή στο κέντρο ενεργειών+ειδοποιήσεις πρέπει να σου έρθει notification τουλάχιστον μια φορά. Μετά λοιπόν την επαγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής θα πρέπει να δεχτείς κάποια ειδοποίηση και η εφαρμογή θα εμφανιστεί.

Αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να επεγκαταστησεις ξανά την εφαρμογή, να κάνεις ένα soft reset και να εγκαταστήσεις ξανά την εφαρμογή. Επίσης έλεγξε, από την οικονομία μπαταρίας, αν επιτρέπεται στην εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλά και πολύ ενδιαφέρον όλα αυτά που μου έγραψες.. απεγκατάστησα την εφαρμογή - έκανα soft reset - εγκατέστησα την εφαρμογή πάλι και θα τσεκάρω να δω αν παίζει.. Έλεγξα στην οικονομία μπαταρίας αλλά δεν έχει option enable-disable για να τρέχει στο παρασκήνιο..
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει σφάλμα στο buck up. Έσβησα όλα τα προηγούμενα αλλα πάλι. Πως το διορθώνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω τους κατοχους win phone και tablet 8.1, εαν εχουν δοκιμασει να τρεξουν portable apps όπως αυτες των παρακατω site portableapps.com ή http://www.portablefreeware.com και εαν ηταν επιτυχης η λειτουργια τους.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω τους κατοχους win phone και tablet 8.1, εαν εχουν δοκιμασει να τρεξουν portable apps όπως αυτες των παρακατω site portableapps.com ή http://www.portablefreeware.com και εαν ηταν επιτυχης η λειτουργια τους.

 

Στα Windows Phones δεν είναι δυνατή η εκτέλεση αρχείων της μορφής .exe όπως αυτά που υπάρχουν στον σύνδεσμο που παραθέτεις. Μπορείς να εγκαταστησεις μόνο εφαρμογές που βρίσκονται στο store και έχουν περάσει τον έλεγχο της Microsoft. Ομοίως και σε ταμπλέτες που τρέχουν Windows 8.1 RT. Σε ταμπλέτες που τρέχουν την πλήρη έκδοση των Windows 8.1 (είτε των Windows 10 μιας και είναι διαθέσιμα προς αναβάθμιση) μπορείς κανονικά να τρέχεις αντίστοιχα αρχεία όπως θα έκανες και στον υπολογιστή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Καλησπέρα! Θα ήθελα την βοήθεια σας! Κατέληξα σε δυο φθηνά κινητά για δεύτερη συσκευή αλλά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω... Το Lumia 625 στα 99€ από cosmote η' το Lumia 635 στα 99€ επίσης από νοdafone; Το 625 έχει οθόνη 4.7", έχει led flash,μπροστινη καμερα και είναι λίγο μεγαλύτερο σε μεγεθος.Το 635 έχει οθόνη 4.5", δεν έχει μπροστινη κάμερα και led flash.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ποιο από τα δυο έχει πιο ποιοτικη και φωτεινή οθονη και είναι καλύτερο ως προς την λειτουργία του.Ευχαριστω εκ προτερων,κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη! Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ανέβασα στο onedrive στον φάκελο Music ένα τραγούδι και προσπάθησα να το βάλω να παίξει από το windows phone αλλα μάταια δεν το βρίσκει ούτε στο xbox one το βρίσκει γιατί? υποψιάζομαι ότι δεν τα βρίσκει γιατί η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για ελλάδα αν αλλάξω χωρα στον λογαριασμό του hotmail θα έχω πρόβλημα στον μέλλον αν θέλω να κάνω αγορά μιας εφαρμογής αν θα δεχτεί ελληνική κάρτα γνωρίζετε?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο Samsung ariv-s. Λειτουργικό WP 8.1.

Έχω αλλάξει χώρα,γλώσσα και γλώσσα φωνητικών εντολών και η Cortana άφαντη , ξέρει κάποιος γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή λογικά ναι... Μην περιμένεις βέβαια στο άμεσο μέλλον... Κανείς δεν γνωρίζει :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή λογικά ναι... Μην περιμένεις βέβαια στο άμεσο μέλλον... Κανείς δεν γνωρίζει :)

 

Φαντάζομαι με καποιες απο της επόμενες αναβαθμίσεις που θα δώσει, θα γίνει κι αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλό Απόγευμα σε όλους.

Νέος χρήστης του φόρουμ και ονομάζομαι Ιάκωβος.

 

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι κάτοχος ενός lumia 640.

 

Αν και προέρχομαι από λειτουργικό apple είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα της συσκευής, από το λειτουργικό αλλά και γενικά από τις δυνατότητες καθώς και την ευκολία διαχείρισης της.

 

Θα ήθελα να σας απασχολήσω λίγο σχετικά με την ασφάλεια αλλά και τις εφαρμογές του τηλεφώνου.

Χρειάζεται κάποια εφαρμογή για την προστασία από ιούς?

Το αναφέρω διότι σήμερα προσπαθώντας να ρυθμίσω την εφαρμογή ccplayer που μόλις κατέβασα, με διακόπτει και αναφέρει ότι η συσκευή έχει μολυνθεί από ιό και ζήτησε την ενημέρωση του λειτουργικού, καθώς και τον αριθμό του κινητού.

Φυσικά αμέσως κλείνω την συσκευή και μετά την επανεκκίνηση όλα λειτουργούν κανονικά. Αμέσως δε έκανα ΑΠ εγκατάσταση του ccplayer. Είναι έτσι όμως?

 

Πως μπορώ να έχω κάποια ενημέρωση για την κατάσταση της συσκευής?

 

Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση??

 

Φιλικά, Ιάκωβος.

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα έπεσες σε ψαρωτική διαφήμιση... Μην ανχωνεσαι καθόλου, δεν υπάρχει λόγος για antivirus!
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, κι εγώ το CCPlayer χρησιμοποιώ καθώς θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος player του Store, αλλά με ένα τεράστιο ελλάτωμμα: έχει διαφημίσεις! Όλα αυτά για ιούς κτλ δεν έχουν βάση, είναι απλώς διαφημίσεις. Τα Windows Phone είναι κλειστά όσο το iOS, όταν ανοίξουν στα 10 και θα μπαίνουν μέσα διάφορα apk, τότε το συζητάμε.

 

Edit: είδα ότι σου απάντησε ο φίλος geovoul23 ... :)

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλό Απόγευμα σε όλους.

Νέος χρήστης του φόρουμ και ονομάζομαι Ιάκωβος.

 

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι κάτοχος ενός lumia 640.

 

Αν και προέρχομαι από λειτουργικό apple είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα της συσκευής, από το λειτουργικό αλλά και γενικά από τις δυνατότητες καθώς και την ευκολία διαχείρισης της.

 

Θα ήθελα να σας απασχολήσω λίγο σχετικά με την ασφάλεια αλλά και τις εφαρμογές του τηλεφώνου.

Χρειάζεται κάποια εφαρμογή για την προστασία από ιούς?

Το αναφέρω διότι σήμερα προσπαθώντας να ρυθμίσω την εφαρμογή ccplayer που μόλις κατέβασα, με διακόπτει και αναφέρει ότι η συσκευή έχει μολυνθεί από ιό και ζήτησε την ενημέρωση του λειτουργικού, καθώς και τον αριθμό του κινητού.

Φυσικά αμέσως κλείνω την συσκευή και μετά την επανεκκίνηση όλα λειτουργούν κανονικά. Αμέσως δε έκανα ΑΠ εγκατάσταση του ccplayer. Είναι έτσι όμως?

 

Πως μπορώ να έχω κάποια ενημέρωση για την κατάσταση της συσκευής?

 

Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση??

 

Φιλικά, Ιάκωβος.

 

Δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή για προστασία από ιούς, καθώς αυτό που είδες ήταν διαφήμιση. Αυτές οι εφαρμογές είναι άχρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Όλα καλά λοιπόν.

Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος από το μηχάνημα!

 

Γρήγορο, εύκολα μενού, πλήρες, καλή κατασκευή, οθόνη, κάμερα - καλή τιμή. Τι άλλο να ζητήσει κανείς!

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στη σύνδεση (μέσω USB) του κινητού του με το laptop που έχει αναβαθμιστεί σε Windows 10???

 

Από τότε που αναβάθμισα μόλις συνδέω το Lumia μόνο φορτίζει, δεν το βλέπει σαν συσκευή αποθήκευσης....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στη σύνδεση (μέσω USB) του κινητού του με το laptop που έχει αναβαθμιστεί σε Windows 10???

 

Από τότε που αναβάθμισα μόλις συνδέω το Lumia μόνο φορτίζει, δεν το βλέπει σαν συσκευή αποθήκευσης....

 

Χθες που σύνδεσα πρώτη φορά το κινητό με τον σταθερό υπολογιστή με 10άρια μια χαρά το αναγνώρισε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στη σύνδεση (μέσω USB) του κινητού του με το laptop που έχει αναβαθμιστεί σε Windows 10???

 

Από τότε που αναβάθμισα μόλις συνδέω το Lumia μόνο φορτίζει, δεν το βλέπει σαν συσκευή αποθήκευσης....

 

...εδώ κανένα πρόβλημα...

 

...μήπως άλλαξες καλώδιο ;;

...δεν είναι όλα τα καλώδια data...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στη σύνδεση (μέσω USB) του κινητού του με το laptop που έχει αναβαθμιστεί σε Windows 10???

 

Από τότε που αναβάθμισα μόλις συνδέω το Lumia μόνο φορτίζει, δεν το βλέπει σαν συσκευή αποθήκευσης....

Το έχει αναφέρει κι άλλος. Δεν θυμάμαι που...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...