Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το άφησα δύο μέρες με τον συγχρονισμό κλειστό, και ξεκόλλησε. Όσο όμως ήταν κολλημένο, δε μου έδειχνε τα πραγματικά στοιχεία κατανάλωσης των εφαρμογών, και σήμερα το πρωί είδα κάτι νούμερα φοβερά ( :lol: :lol: :lol: ), αλλά χωρίς καμία επίπτωση στο ποσοστό και τη διάρκεια μπαταρίας.

 

Μπορείς να αφαιρέσεις και την μπαταρία για κανά 20λεπτο, και επανέρχεται. Βέβαια αν αφαιρείται.

 

Ξέρουμε τη διαφορά της 8.10.14226.359 με την 8.10.14219.341 που βλέπουμε στις διάφορες lumia συσκευές;

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από καμποσο ψάξιμο , βρήκα δυο περιηγητές που δουλεύουν άψογα. Έχουν αλλα κουσούρια βέβαια , αλλά η εμπειρία χρήσης τους αγγίζει του android.

 

1. Explora browser 3.

2. Browser pro .

 

Δουλέψτε τους λίγο και θα καταλάβετε τι εννοώ.

 

Τι διαφορά έχει ο 3 από τον 4 και τον 5;;;

Είναι απλά αναβαθμίσεις;

Είναι καλύτερος ο 3 από τους επόμενους;

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει ο 3 από τον 4 και τον 5;;;

Είναι απλά αναβαθμίσεις;

Είναι καλύτερος ο 3 από τους επόμενους;

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξέρω , αλλά είναι μόνο αυτός και ο πρώτος που δεν έχουν το θέμα με το κόλλημα στο σκρολ. Επίσης ο 3 δεν έχει διαφημίσεις , οποτε γι αυτό κι έχω μόνον αυτό πλεον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να προγραμματίζονται περισσότερες από μια λειτουργίες του NFC σε ένα tag; κατέβασα την εφαρμογή Nokia NFC writer, αλλά ο τρόπος που λειτουργεί δεν βλέπω να προσφέρει κάτι ουσιαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αφαιρέσεις και την μπαταρία για κανά 20λεπτο, και επανέρχεται. Βέβαια αν αφαιρείται.

 

Ξέρουμε τη διαφορά της 8.10.14226.359 με την 8.10.14219.341 που βλέπουμε στις διάφορες lumia συσκευές;

 

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ! Το 830 που έχω, έχει ως τελευταία αναβάθμιση την ....341 και ένας φίλος με 925 έχει την ....359 ως τελευταία αναβάθμιση!!!! Γιατί έτσι;:confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε 925 με denim μερικές φορές ενώ έχω κλειστά τα δεδομένα, όταν ανοίγω το notification center δείχνει ότι είναι ανοιχτά. Κλείνω το notification center, το ξανανοίγω και τα δείχνει κλειστά όπως πρέπει δηλαδή. Bug.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ! Το 830 που έχω, έχει ως τελευταία αναβάθμιση την ....341 και ένας φίλος με 925 έχει την ....359 ως τελευταία αναβάθμιση!!!! Γιατί έτσι;:confused:

 

Δεν ειναι νεώτερη εκδοση OS. Τα τελευταια ψηφια αφορουν τη χώρα της rom (country variant). Εχετε την ιδια έκδοση OS, απλώς διαφορετικά country variants.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν υπάρχουν??? Βάζεις το ίδιο mail που έχεις βάλει και σαν Micorosoft Account στο κινητό σου????

 

Έχεις συνδέσει το κινητό σου με ίντερνετ?? Αν ναι θα έπρεπε να στα βγάζει :)

Μου βγαζει τις φωτογραφιες, τις επαφες οχι.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Σε 925 με denim μερικές φορές ενώ έχω κλειστά τα δεδομένα, όταν ανοίγω το notification center δείχνει ότι είναι ανοιχτά. Κλείνω το notification center, το ξανανοίγω και τα δείχνει κλειστά όπως πρέπει δηλαδή. Bug.

 

 

 

Είναι bug της Denim . . . Όλοι το παθαίνουμε . . . Ελπίζω να λυθεί στην πορεία . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορές θέλω να κάνω share μια σελίδα από ένα site αλλά στις επιλογές με περιορίζει και ενώ πχ μπορώ να διαλέξω το OneNote δεν μπορώ να διαλέξω το Evernote. Ξέρετε πως μπορώ να επιλέξω περισσότερες εφαρμογές από τις προτεινόμενες από το σύστημα;
Link to comment
Share on other sites

Σε 925 με denim μερικές φορές ενώ έχω κλειστά τα δεδομένα, όταν ανοίγω το notification center δείχνει ότι είναι ανοιχτά. Κλείνω το notification center, το ξανανοίγω και τα δείχνει κλειστά όπως πρέπει δηλαδή. Bug.

 

Δεν έχουν ανοίξει ποτέ μάλλον bug είναι. Και καλά δείχνει on αλλά δεν είναι τσέκαρε το.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι νεώτερη εκδοση OS. Τα τελευταια ψηφια αφορουν τη χώρα της rom (country variant). Εχετε την ιδια έκδοση OS, απλώς διαφορετικά country variants.

 

Α έτσι εξηγείται!!!! Εμένα πάντως γράφει χώρα: Ελλάδα! Από Γερμανό το πήρα! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορές θέλω να κάνω share μια σελίδα από ένα site αλλά στις επιλογές με περιορίζει και ενώ πχ μπορώ να διαλέξω το OneNote δεν μπορώ να διαλέξω το Evernote. Ξέρετε πως μπορώ να επιλέξω περισσότερες εφαρμογές από τις προτεινόμενες από το σύστημα;

 

Κάνοντας copy/past

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δυστυχώς κάτι τέτοιες λεπτομέρειες κάνουν την αρνητικη διαφορά για τα WP.

 

Kαι δυστυχως ειναι παρα παρα πολλες.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που έκλεισα τελείως το android τηλέφωνο μου. Θέλω να δω αν θα μου λείψει τίποτα τις επόμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η Denim σε αρκετές ευρωπαϊκές χώρες για τα 920,925 και 820! Σπεύσατε!

Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την preview for developers μέσα από την εφαρμογή!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η Denim σε αρκετές ευρωπαϊκές χώρες για τα 920,925 και 820! Σπεύσατε!

Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την preview for developers μέσα από την εφαρμογή!

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι δε χρειάζεται να την απενεργοποιήσεις . . . Το 930 που έχω, μου έβγαλε ειδοποίηση (και κατέβασα) την επίσημη Denim, ενώ και την είχα ήδη με DP αλλα και ενεργοποιημένη την εφαρμογή . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που έκλεισα τελείως το android τηλέφωνο μου. Θέλω να δω αν θα μου λείψει τίποτα τις επόμενες μέρες.

 

Ίσως να περίμενες μέχρι τα W10 γι αυτό!!!! Όλο και κάτι θα σου λείψει τώρα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένα δυο πράγματα μόνο θα ήθελα να κάνω με το android, αλλά τίποτα σπουδαίο. Τουλάχιστον για την δική μου χρήση. Μόλις είχα περάσει το gravity box :)

 

 

 

Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα το δημιούργησα ο ίδιος σε μένα. Βέβαια τα ήθελα και τα έπαθα. Έχω αυτήν την στιγμή τρεις συσκευές και δυο SIM με τον ίδιο αριθμό. Αυτό είναι βασικά το πρόβλημα και φταίω εγώ σε αυτό. Δυο είναι WP και μια android. Η μια WP είναι το 635 που δεν γίνεται να το αποχωριστώ λόγω δουλειάς και του περιβάλλοντος εκεί. Πολλή υγρασία και γενικά μεγάλος κίνδυνος για χτύπημα και γενικά δεν γίνεται να χρησιμοποιήσω άλλη συσκευή. Η άλλη είναι το 930 και η τελευταία το nexus 5. Σε όλες αυτές θέλω και πρέπει να χρησιμοποιήσω μια εφαρμογή για ηλεκτρονικά μηνύματα και όταν χρειαστεί βίντεο κλήσεις. Η μοναδική εφαρμογή που δουλεύει "σωστά" σε όλες τις πλατφόρμες και συσκευές ασχέτως αν έχουν SIM μέσα είναι το Skype. Το θέμα είναι πως όλες οι επαφές μου δεν το χρησιμοποιούν και χρησιμοποιούν διαφορετικές εφαρμογές. Hangouts και WhatsApp κυρίως. Αν η Google επέτρεπε την λειτουργία του hangouts και στα WP, όπως στο IOS το πρόβλημα θα είχε λυθεί εδώ.

 

Προβλήματα που έχει ο κόσμος ε;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπορειται να μου θυμήσεται πως ενεργοποιώ την cortana γιατι θα σκάσω.... βασικα τι λαθος κάνω ???: Γυρναώ γλώσσα και περιοχή σε U.S. κανω επανεκκινηση καθε φορα, και το εχω τρελανει στα ρεσταρ αλλα δεν βλεπω κορτανα.... Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

Μπορειται να μου θυμήσεται πως ενεργοποιώ την cortana γιατι θα σκάσω.... βασικα τι λαθος κάνω ???: Γυρναώ γλώσσα και περιοχή σε U.S. κανω επανεκκινηση καθε φορα, και το εχω τρελανει στα ρεσταρ αλλα δεν βλεπω κορτανα....

 

Αντί για U.S., βάλε U.K.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θέλει γλώσσα και πληκτρόγιο αγγλικά.επισης τα regional settings βάλτα match phone language...δεν θυμαμι τώρα αν στο πληκτρολόγιο η την γλώσσα του κινητού πρέπει το English να έχεις πάνω από τα ελληνικα
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λες το έχω κάνει και τίποτα, πριν λίγο έσβησα και τα ελληνικά, άφησα μόνο αγγλικά, αλλά τίποτα, λες και καγαλαβενει ότι είναι Ελλάδα ακόμα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...