Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ειμαστε πολλοι που απο νοκια ν8 περιμεναμε κατι καλο ε? εγω πηγα σε 1020. σε σχεση με το συμπιαν ομως εμενα μου λειπουν αρκετα πραγματα. βασικα μου λειπει να μπορω στο ημερολογιο να βαλω να χτυπανε οι υπενθυμισεις οποτε θελω (τωρα χτυπανε 8 το βραδυ της προηγουμενης. κιας το εχω σωστα ρυθμισμενο στο σαιτ του ημερολογιου). επισης να μην υπαρχει ακομα μια εφαρμογη που να κρατα το σημα σε 3g και αν δεν πιανει να μην το γυρνα σε 2g το θεωρω απαραδεκτο να μην υπαρχει... το σιμπιαν ηταν πολυ μπροστα γενικα αλλα...

 

Αυτο με το ημερολόγιο δεν το έπιασα.....

Edited by navi55

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ειχα ξανααναφερει και παλαιοτερα, και καποιος απο εδω ειχε πει οτι δεν υπαρχει λυση για αυτο. τα γενεθλια μιας επαφης χτυπανε παντα την προηγουμενη μερα στις 8 το βραδυ. εχω παει στ σαιτ του χοτμειλ απο τον υπολογιστη, στο καλενταρ και εχω ρυθμισει να χτυπανε οι ειδοποιησεις 2 το μεσημερι της ιδιας μερας. αμ δε... οτι ρυθμιση και να πειραξω, μου χτυπανε στις 8 το βραδυ της προηγουμενης. την ιδια μερα το θελω εγω αλλα τιποτα. του εχω βαλει να βλεπει οτι η αρχη της υπενθυμισης ειναι 2 το μεσημερι, αλλα εκεινο επιμενει να βλεπει οτι ειναι τα μεσανυχτα της προηγουμενης... τεσπα. καποια στιγμη πιστευω να το φτιαξουν...

 

 

 

Αυτο με το ημερολόγιο δεν το έπιασα.....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε όλα τα WP θα λέγεται Lumia Cyan ή μόνο στα Lumia?

 

Μόνο στα Lumia θα λέγεται Cyan.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη γραμματοσειρά θα γίνει τίποτα ρε παιδιά; Είναι εντελώς ηλίθιο να είναι τόσο μεγάλη και να μην μπορείς να διαβάσεις ονόματα επαφών ή, ακόμα χειρότερα, τραγουδιών και να μην μπορείς στοιχειωδώς να δεις π.χ. ποιο κομμάτι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

σωστη παρατηρηση. επισης θα ηθελα και επιλογη να γυρισουμε το πληκτρολογιο σε αλφαβηταριθμηκο για πιο ευκολη γραφη μηνυματων με το ενα χερι. στη χειροτερη ελπιζω να βγει καποιαεφαρμογη. παντως παρολες τις ελλειψεις εγω εςχω να πω οτι θεωρω τα γουιντοους το πιο καλογραμμενο λειτουργικο για κινητα. εχει ακομα πολλα περιθωρια βςελτιωσης βεβαια. αντε να δουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και στα υπόλοιπα Windows Phone πχ της HTC, Samsung πώς θα λέγεται; Windows Phone 8.1? Αν πας δηλαδή στα πρόσθετα και πληροφορίες τί θα λέει;
Link to comment
Share on other sites

Και στα υπόλοιπα Windows Phone πχ της HTC, Samsung πώς θα λέγεται; Windows Phone 8.1? Αν πας δηλαδή στα πρόσθετα και πληροφορίες τί θα λέει;

 

Δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις "πρόσθετα+πληροφορίες" στις εκτός Lumia συσκευές γιατί είναι εφαρμογή της Nokia- MS Mobile.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε πάντως και κάτι σχετικά με το φόρουμ και τον ίδιο τον λόγο ύπαρξης του επειδή αναφέρεται σε αρκετά [Επίσημα] τόπικ.

Είναι συνηθισμένο να ακούγονται απορίες, προβλήματα αλλά και οι λύσεις τους γιατί αυτήν την ανάγκη ήρθαν να καλύψουν. Εξάλλου για vs κλπ υπάρχουν και άλλα τόπικ.

Τα θετικά ακούγονται μεν αλλά ποιος θα ήθελε να διαβάζει ποστ που "μοιάζει" με διαφήμιση;

Θετικά υπάρχουν πολλά εδώ μέσα όταν προτείνουμε κάποια εφαρμογή, νέες δυνατότητες και χρήσεις, τρόπους καλύτερης αξιοποίησης κλπ

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, αυτά τα τόπικ είναι για τις εμπειρίες μας και πάντα έχουμε ανάγκη να μάθουμε νέα πράγματα.

Το ίδιο γίνεται σε όλα τα τοπικ και σε όλα τα φόρουμ ελληνικά και ξένα, δεν φταίνε τα wp8.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε πάντως και κάτι σχετικά με το φόρουμ και τον ίδιο τον λόγο ύπαρξης του επειδή αναφέρεται σε αρκετά [Επίσημα] τόπικ.

Είναι συνηθισμένο να ακούγονται απορίες, προβλήματα αλλά και οι λύσεις τους γιατί αυτήν την ανάγκη ήρθαν να καλύψουν. Εξάλλου για vs κλπ υπάρχουν και άλλα τόπικ.

Τα θετικά ακούγονται μεν αλλά ποιος θα ήθελε να διαβάζει ποστ που "μοιάζει" με διαφήμιση;

Θετικά υπάρχουν πολλά εδώ μέσα όταν προτείνουμε κάποια εφαρμογή, νέες δυνατότητες και χρήσεις, τρόπους καλύτερης αξιοποίησης κλπ

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, αυτά τα τόπικ είναι για τις εμπειρίες μας και πάντα έχουμε ανάγκη να μάθουμε νέα πράγματα.

Το ίδιο γίνεται σε όλα τα τοπικ και σε όλα τα φόρουμ ελληνικά και ξένα, δεν φταίνε τα wp8.

Μέσες άκρες συμφωνώ Φίλιππε. Γι αυτό και βρήκα εύστοχη τη παρατήρηση που έκανε ο @alextrela όταν μίλησε για το notification center και το wifi πιο πάνω. Μάλιστα το αιτιολόγησε κιόλας.

Εδώ ακόμα και την έλλειψη των data στο center την βρήκαν λογική (ορισμένοι) μιας και στις μεγάλες χώρες/πρωτεύουσες οι πάροχοι δίνουν άπλετα gb. Επειδή είμαστε Ελλαδιστάν φταίει. Εμάς θα σκεφτούν βρε;

Δε με βρίσκει σύμφωνο αυτή η νοοτροπία.

Ας υπάρχουν οι επιλογές και όποιος θέλει να τις εκμεταλευτεί.

Προσωπικά έχω ψηφίσει στο φόρουμ της Microsoft να μπουν τα data σε επερχόμενο update.

Link to comment
Share on other sites

Για το Wi-Fi toggle, εδώ μπήκε στο iOS 7. Προσωπικά απο τις πιο σημαντικές επιλογές που "έψαχνα" στο 620! Στην πραγματικότητα δεν μου έλειψε (μάλλον είναι κουσούρι που δημιούργησε το android χωρίς απαραίτητα να είναι κακό απλώς εγώ το βλέπω έτσι) μια και στα iphone, N9 και 620 το είχα πάντα ανοικτό και όταν έμπαινα σε "γνωστό" χώρο περίμενα να συνδεθεί. :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει... Απλά για να το κλείσεις πρέπει να πατήσεις κι άλλη μία φορά αφού θα σε πετάξει στην καρτέλα του WiFi... Το άνοιγμα γίνεται κανονικά...

 

Για την απώλεια data στο Action Center, είναι τραγική... Αλλά φίλε left_ace, απλά προσπαθούσαμε πολλοί (και όχι μόνο στο myphone αλλά γενικά) να βρούμε μια αιτία αυτής της απώλειας καθώς ήταν κουφό αλλά και γατί πχ δεν γινόταν τόσος χαμός σε ξένα σάιτ... Όχι ότι δεν έγινε βέβαια αλλά ελπίζουμε μετά έστω και από αυτό το κράξιμο να το βάλουν στο Action Center... Προς το παρών βολεύομαι με τη συντόμευση στην αρχική αλλά θα το ήθελα στο Action Center για να απελευθερώσω χώρο στα πρώτα tiles της αρχικής...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μέσες άκρες συμφωνώ Φίλιππε. Γι αυτό και βρήκα εύστοχη τη παρατήρηση που έκανε ο @alextrela όταν μίλησε για το notification center και το wifi πιο πάνω. Μάλιστα το αιτιολόγησε κιόλας.

Εδώ ακόμα και την έλλειψη των data στο center την βρήκαν λογική (ορισμένοι) μιας και στις μεγάλες χώρες/πρωτεύουσες οι πάροχοι δίνουν άπλετα gb. Επειδή είμαστε Ελλαδιστάν φταίει. Εμάς θα σκεφτούν βρε;

Δε με βρίσκει σύμφωνο αυτή η νοοτροπία.

Ας υπάρχουν οι επιλογές και όποιος θέλει να τις εκμεταλευτεί.

Προσωπικά έχω ψηφίσει στο φόρουμ της Microsoft να μπουν τα data σε επερχόμενο update.

 

Αν και δεν έπεσε στην αντίληψή μου αυτη η φθηνή δικαιολογία (περί απλετων gb) την έχω διαβάσει πολλές φορές στο φόρουμ σε διάφορες περιπτώσεις, όπως πχ να δικαιολογηθεί η απουσία fm radio. Υπάρχουν και αυτοί, τι να κάνουμε....;)

Φίλιππε συμφωνώ μαζί σου. Άλλωστε είναι "κάπως" το να μπω στο φόρουμ και να γράψω στο ασχετο ότι ειναι πολύ καλό το κινητό μου (αν και το έχω κάνει....:)) Αλλά ακόμη κι αν συμβεί αυτό (να υμνήσει κάποιος την συσκευή του), πόσες φορές μπορεί να το επαναλαβει??? Παλι θα κυριαρχήσουν οι απορίες και οι οποίοι προβληματισμοί.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν στο email ένα βίντεο (mp4)... Μέσα από το mail έκανε κανονικά λήψη κ παίζει... Όμως το βίντεο δεν αποθηκεύτηκε κάπου... Ούτε στα Βίντεο το βρίσκω ούτε στα Downloads από τον file manager... Υποπτεύομαι ότι αποθηκεύεται στο φάκελο "Άλλα" σαν αρχείο που αποθηκεύει μια εφαρμογή (στην περίπτωση μας ο mail client)....

 

 

 

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω το βίντεο στο τηλέφωνο κάπου που να φαίνεται????

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν στο email ένα βίντεο (mp4)... Μέσα από το mail έκανε κανονικά λήψη κ παίζει... Όμως το βίντεο δεν αποθηκεύτηκε κάπου... Ούτε στα Βίντεο το βρίσκω ούτε στα Downloads από τον file manager... Υποπτεύομαι ότι αποθηκεύεται στο φάκελο "Άλλα" σαν αρχείο που αποθηκεύει μια εφαρμογή (στην περίπτωση μας ο mail client)....

 

 

 

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω το βίντεο στο τηλέφωνο κάπου που να φαίνεται????

 

Καλημερα, μπες στο email με τον Internet explorer, γυρνα απο mobile σε desktop εκδοση και θα μπορεις να αποθηκευσεις το video. Εμενα μου τα βαζει στον φακελο downloads στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση... Ήθελα να αποφύγω τον browser και να ξέρω αν μπορώ να το κάνω απευθείας από την εφαρμογή αλλά οκ, αφού δεν γίνεται το κατέβασα έτσι...

 

Thnx again :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγείται και πως διορθώνετε ότι στο ιστορικό των κλήσεων ένας αριθμός εμφανίζεται ως αριθμός και όχι ως επαφή; Μάλιστα όταν έκανα την κλήση, διάλεξα την σχετική επαφή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση... Ήθελα να αποφύγω τον browser και να ξέρω αν μπορώ να το κάνω απευθείας από την εφαρμογή αλλά οκ, αφού δεν γίνεται το κατέβασα έτσι...

 

Thnx again :)

 

Δεν εχεις αδικο, το καλυτερο θα ηταν να μπορουσες μεσα απο την εφαρμογη..θελει μεγαλο update.

Νομιζω οτι με το Metromail μπορεις να αποθηκευεις οπου θες τα αρχεια, δεν ειμαι 100% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγείται και πως διορθώνετε ότι στο ιστορικό των κλήσεων ένας αριθμός εμφανίζεται ως αριθμός και όχι ως επαφή; Μάλιστα όταν έκανα την κλήση, διάλεξα την σχετική επαφή.

Μπορεί να έχει σχέση με το πρόθεμα: +30...

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Όντως...το πρόβλημα ήταν ένα κενό στον αριθμό της επαφής. Αυτό, όπως και το +30, το θεωρώ bugs
Link to comment
Share on other sites

Όντως...το πρόβλημα ήταν ένα κενό στον αριθμό της επαφής. Αυτό, όπως και το +30, το θεωρώ bugs

 

Έχω επαφές με +30 και εμφανίζονται κανονικά....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως...το πρόβλημα ήταν ένα κενό στον αριθμό της επαφής. Αυτό, όπως και το +30, το θεωρώ bugs

 

Όταν πας στην εφαρμογή του τηλεφώνου και πας να καλέσεις κάποιον αριθμό πληκτρολογώντας τον, σου εμφανίζει αυτόματα το +30;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. την ερωτηση αυτη την ειχα ξαναρωτησει αλλα ας την ξανακανω. το τηλεφωνο μαμα ειχε γερμανικη βονταφον ρομ. απο νοκια κεαρ μου περασαν μια ανμπραντιντ. αμα κανω χαρντ ρισετ, θα εχω παλι την γερμανικη βονταφον, ή θα εχω την ανμπραντιντ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. την ερωτηση αυτη την ειχα ξαναρωτησει αλλα ας την ξανακανω. το τηλεφωνο μαμα ειχε γερμανικη βονταφον ρομ. απο νοκια κεαρ μου περασαν μια ανμπραντιντ. αμα κανω χαρντ ρισετ, θα εχω παλι την γερμανικη βονταφον, ή θα εχω την ανμπραντιντ? ευχαριστω

 

Θα έχεις την unbranded.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις την unbranded.

ουφ τελεια. γιατι λεω να ξανακανω ενα χαρντ ρισετ να δω γιατι δεν κατεβαζει τις εφαρμογες το 1020 που ειχα στα αντιγραφα ασφαλειας... μου εχει σπασει τα νευρα... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...