Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμουν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το κινητό οπότε δεν ήθελα να το αλλάξω και δεύτερον έχω ένα θέμα με τα κινέζικα (και ας είναι καλύτερα)

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μoυ φαίνονται πολλά τα 95€ και αποφάσισα να αγοράσω από ebay οθόνη + digitazer και να τα αλλάξω μόνος μου. Αγόρασα νέο κινητό (Lg g4 ) αλλά θέλω το το nexus 4 να το έχω... Η αλήθεια είναι ότι δεν θα το άλλαζα αν δεν είχα πρόβλημα... Μια χαρά είναι το κινητό μετά από τόση χρήση και μπαταριά και επιδόσεις... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....
Link to comment
Share on other sites

Μoυ φαίνονται πολλά τα 95€ και αποφάσισα να αγοράσω από ebay οθόνη + digitazer και να τα αλλάξω μόνος μου. Αγόρασα νέο κινητό (Lg g4 ) αλλά θέλω το το nexus 4 να το έχω... Η αλήθεια είναι ότι δεν θα το άλλαζα αν δεν είχα πρόβλημα... Μια χαρά είναι το κινητό μετά από τόση χρήση και μπαταριά και επιδόσεις... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

Μπορείς να δώσεις λινκ από τον seller;

Εμεινες ευχαριστημενος από την οθόνη;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άλλαξα μπαταρία (μετά από 2.5 χρόνια χρήσης του κινητού) αλλά παρατηρώ ότι δεν έχω βελτιωθεί στους χρόνους. Για παράδειγμα σήμερα είμαι με 1 ώρα και 55' ενεργή οθόνη και η μπαταρία είναι στο 25%. Μέχρι τώρα έχω μικτη χρήση wifi & 3G.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μπαταρία (μετά από 2.5 χρόνια χρήσης του κινητού) αλλά παρατηρώ ότι δεν έχω βελτιωθεί στους χρόνους. Για παράδειγμα σήμερα είμαι με 1 ώρα και 55' ενεργή οθόνη και η μπαταρία είναι στο 25%. Μέχρι τώρα έχω μικτη χρήση wifi & 3G.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα σοβαρό battery drain χωρίς να μπορώ να καταλάβω που οφείλεται και αν το πρόβλημα το δημιουργεί κάποια εφαρμογή. Έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων (factory reset) και το πρόβλημα σταμάτησε.Είμαι με την εργοστασιακή μπαταρία 2,5 ετων από το πρωί με data συνέχεια ανοιχτό, οθόνη 2 ώρες+ και 44% υπόλοιπο. Δεν δοκιμάζεις κι εσύ ένα reset..;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά είμαι Αθήνα και σκέφτομαι να πάω για νέα μπαταρία. Που είναι το σέρβις και πόσο κοστίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,έχω δώσει το παλιό μου Nexus 4 στην μάνα μου και προχθές μου ήρθε με μαυρισμένη οθόνη η οποία φαινόταν ότι άναβε και έσβηνε αλλά μάυρη.Προσπάθησα λίγο να δω τι γίνεται και οι ήχοι ακουγόταν κανονικά πχ όταν ανέβασα την ένταση του τηλεφώνου από το κουμπί άρα δεν ήταν νεκρή.

 

Είπα να βγάλω την μπαταρία μήπως έχει κολλησει ή μπορέσω να μπω σε recovery mode και μόλις την έβγαλα είδα αυτό

 

http://i343.photobucket.com/albums/o454/janpap08/Mobile%20Uploads/IMG_20160504_122307_zpsknkfctam.jpg

 

Βεβαια πατώντας το αλουμινένιο σημέιο επανέρχεται δεν είναι δλδ φουσκωμένη αλλα δείχνει σαν να έχει υπερθερμανθεί.Αυτό το γράφω γτ μου είπε ότι το φόρτιζε με τον φορτιστή από το τάμπλετ.

 

Ξαναέβαλα την μπαταρία αλλά η οθόνη πάλι τα ίδια....καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,έχω δώσει το παλιό μου Nexus 4 στην μάνα μου και προχθές μου ήρθε με μαυρισμένη οθόνη η οποία φαινόταν ότι άναβε και έσβηνε αλλά μάυρη.Προσπάθησα λίγο να δω τι γίνεται και οι ήχοι ακουγόταν κανονικά πχ όταν ανέβασα την ένταση του τηλεφώνου από το κουμπί άρα δεν ήταν νεκρή.

 

Είπα να βγάλω την μπαταρία μήπως έχει κολλησει ή μπορέσω να μπω σε recovery mode και μόλις την έβγαλα είδα αυτό

 

http://i343.photobucket.com/albums/o454/janpap08/Mobile%20Uploads/IMG_20160504_122307_zpsknkfctam.jpg

 

Βεβαια πατώντας το αλουμινένιο σημέιο επανέρχεται δεν είναι δλδ φουσκωμένη αλλα δείχνει σαν να έχει υπερθερμανθεί.Αυτό το γράφω γτ μου είπε ότι το φόρτιζε με τον φορτιστή από το τάμπλετ.

 

Ξαναέβαλα την μπαταρία αλλά η οθόνη πάλι τα ίδια....καμιά ιδέα?

 

Τα έφτυσε και πας για άλλη. Άμα το έχεις στην πρίζα ανοίγει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ανοίγει η οθόνη... ή συσκευή όμως είναι ζωντανή ανταποκρίνεται.

 

Τα έφτυσε οκ,αλλά πιο part έχει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σίγουρα.Ίσως πιέζει την οθόνη και αυτή με την σειρά της δεν ανταποκρίνεται σωστά. Αν δεν ξεκινήσεις με αυτό που έχει σίγουρα πρόβλημα δεν θα βγάλεις άκρη

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν οφείλεται στην πιεση της μπαταρίας προς την οθόνη,γτ απο την μία δεν έχει φουσκώσει απλά ειχε κολλησει το αλουμινένιο κάλυμμα στο σώμα του κινητού και από την άλλη προσπάθησα να το ανοίξω και ενώ είχα βγαλμένο το καπάκι και η μπαταρία ήταν στον "αέρα" και απλά ακουμπούσε το μεταλλικό κομμάτι μέσα απο το οποίο περνάει το ρεύμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

 

Αγόρασα πριν από αρκετό καιρό αυτό το πακετάκι με καινούργια μπαταρία.

Χτες έκανα την αντικατάσταση και δυστυχώς το αποτέλεσμα είναι τραγικό:

Το κινητό φορτίζει πολύ πιο γρήγορα από το συνηθισμένο. Και μετά ουσιαστικά κλείνει όποτε θέλει. Χτες μου έκλεισε ενώ είχε περίπου 70% μπαταρία. Σήμερα κάπου στο 50%.

Όταν λέω κλείνει εννοώ απλά κλείνει. Χωρίς shutdown. Λες και ξαφνικά έχει αδειάσει τελείως η μπαταρία.

Για να το ανοίξω όταν συμβαίνει αυτό πρέπει να το ξαναβάλω να φορτίσει. Η φόρτιση ξεκινάει από το 0.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να αναγνωρίσει το κινητό την νέα μπαταρία ή απλά έχω πάρει προβληματική μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μην εμπιστεύεστε κινέζικες μπαταρίες!... Εγώ μια φορά την έπαθα με μπαταρία για laptop, η οποία πρέπει να άντεξε περίπου 3 φορτίσεις, και από τότε δεν το ξανακάνω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δίνουν nexus 4 με 75 ευρώ. Αξίζει ή είναι πολύ παλιό τηλέφωνο πλέον; θα lagάρει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δίνουν nexus 4 με 75 ευρώ. Αξίζει ή είναι πολύ παλιό τηλέφωνο πλέον; θα lagάρει?

 

Το μοναδικό που δεν θα κάνει είναι να laggarei. Πάει σφαίρα ότι του φορτώσεις. Κακή φωτογραφική μηχανή και αυτονομία τα αρνητικά του. Α και να είναι σίγουρα το 16αρι :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει για 75 ευρώ, ρίξε μια ματιά σε αγγελίες να δεις αν βρεις. Προφανώς υπάρχουν κινέζικα καινούργια με τόσα ή ακόμα και λιγότερα. Όμως το κινητό δουλεύει μια χαρά για φυσιολογική χρήση, εκτός ίσως από μοντέρνα παιχνίδια με πολλά γραφικά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να προτιμήσεις καποιο αλλο? Εστω κινέζικο στα ιδια χρήματα.

Η μπαταρία του λογικα θα ειναι ψοφια μετα απο τοσα χρονια

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δίνουν nexus 4 με 75 ευρώ. Αξίζει ή είναι πολύ παλιό τηλέφωνο πλέον; θα lagάρει?

 

Η μπαταρία πάντως στο δικό μου από τον Νοέμβριο του 2013, έχει την ίδια συμπεριφορά. Δεν έχει μεταβληθεί. Lag δεν υπάρχει ούτε για αστείο, με custom rom 6.0.1. Σε λίγο έτσι όπως πάει θα τρέξει και την N!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δίνουν nexus 4 με 75 ευρώ. Αξίζει ή είναι πολύ παλιό τηλέφωνο πλέον; θα lagάρει?

Όχι δεν αξίζει, όπως είπαν και οι άλλοι.

Τεράστιο Ρίσκο η μπαταρία μετά τόσα χρόνια.

Άσε που στα ίδια λεφτά ή με 10-15€ παραπάνω παίρνεις τηλεφωναρα κινεζική.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είχε σπάσει η οθόνη και έχω αλλάξει με μια από aliexpress αλλά μετά από 3 μήνες δεν δουλεύει το digitizer. Λέτε να έτυχε και να πάρω άλλη; υπάρχει αυθεντική να πάρω από κάπου;

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία Εγώ πήρα από procordia 19€ και έγινε το κινητό όπως παλιά. Το μονο αρνητικό είναι η θερμοκρασία που ανεβάζει από τότε που το ειχα και τη νιώθεις στο ύψος της κάμερας. Κατά τα άλλα το κινητό φυσάει.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως στο δικό μου από τον Νοέμβριο του 2013, έχει την ίδια συμπεριφορά. Δεν έχει μεταβληθεί. Lag δεν υπάρχει ούτε για αστείο, με custom rom 6.0.1. Σε λίγο έτσι όπως πάει θα τρέξει και την N!

 

που εχεις βρει την Ν σε costum θελω πολυ να την δοκιμασω αλλα δεν εχει βγαλει καποιος ,...

Link to comment
Share on other sites

που εχεις βρει την Ν σε costum θελω πολυ να την δοκιμασω αλλα δεν εχει βγαλει καποιος ,...

 

Παρεξήγησες... Το έγραψα για να δώσω έμφαση στο ότι το κινητό είναι απροβλημάτιστο ακόμα και σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγησες... Το έγραψα για να δώσω έμφαση στο ότι το κινητό είναι απροβλημάτιστο ακόμα και σήμερα...

 

 

χαχαχα λεω και εγω!:lol::lol::lol:!!

παιδια το κινητ παντως δεν μ κανει καρδια να το αφησω....

ισως με το επομενο nexus που θα ειναι και htc παλια αγαπημενη και αν κανουν καλη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...