Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα με τ κουμπιά ήχου δε δουλεύουν ΒΣΚ δουλεύει μόνο το πάνω το κάτω τίποτα τι πρέπει ν κάνω?
Καλημέρα.

Αρχικά θα σε παρακαλέσω να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09 και θα πρέπει να γράφεις τις λέξεις ολόκληρες.

Όσο αφορά το πρόβλημα σου, θα πρέπει να μας αναφέρεις τη συσκευή σου ώστε να σε καθοδηγήσουμε στο σωστό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις πως κανουμε αντιγραφη τις επαφες τηλεφωνου μας απο το τηλεφωνο στη καρτα sim στο Nexus 4 ?? Δεν εχω βρει καποιο τροπο μεχρι στιγμης...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κανουμε αντιγραφη τις επαφες τηλεφωνου μας απο το τηλεφωνο στη καρτα sim στο Nexus 4 ?? Δεν εχω βρει καποιο τροπο μεχρι στιγμης...

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θελω να μεταφερω τις επαφες μου σε αλλη συσκευη ...

Υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές που κάνουν αυτή την δουλειά.

Την μεταφορά μέσω sim το κάναμε πριν.5 χρόνια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισε τες με το google contacts αν δεν το εχει κανει απο μονο του και απλα δεν το ξερεις.

Θα εμφανιστουν στο νεο σου κινητο οταν βαλεις το gmail σου.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα παιδια το νεξους 4 ακριβως το ιδιο θεμα εχει παρουσιασει τωρα τελευταια... το πανω κουμπι της φωνης δουλευει και ανταποκρινεται μια χαρα αλλα το κατω οχι !!! Μετα το νεο update τουλαχιστον εμφανιστηκε το προβλημα αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισε τες με το google contacts αν δεν το εχει κανει απο μονο του και απλα δεν το ξερεις.

Θα εμφανιστουν στο νεο σου κινητο οταν βαλεις το gmail σου.

 

Οκ σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.. κατι ακομα , εχω εγγυηση στο κινητο για ακομα 2 μηνες , γνωριζει κανεις αν θα μπορουσα να αλλαξω μπαταρια δωρεαν μεσω της εγγυησης ? Να ''προσποιηθω'' καποια βλαβη πχ και να μου την αλλαξουν? Ή αλλαγη μπαταριας πληρωνω ακομα και αν η συσκευη ειναι εντος εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι και δεν χρειαζεται να "προσποιηθεις" τιποτα. Σε 30' θα εχεις φυγει, παρε ενα τηλ ομως πρωτα να εισαι βεβαιος οτι υπαρχει διαθεσιμη.

 

ΥΓ: Η διαφορα των 10Ε αφορα την χρεωση της εργασιας αναλογα με την ισχυ της εγγυησης

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας στο νεξους 4 πως μπορω να ασφαλισω ( να κρατησω κατι σαν back up) σε ολα μου τα δεδομενα ? φωτο ηχους κλπ? Προκειται να παω στρατο και να αλλαξω σιμ σε αλλο κινητο και δεν θελω να χαθει τπτ απο αυτα που εχω στο κινητο...σορρυ για την χαζη ερωτηση αλλα δεν ξερω τι παιζει αν σβηνονται πχ η οχι
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τον ηχο δεν βρεθηκε τιποτα.Αντε να δω τι θα κανω......

 

Aκομα δεν εχω καταλαβει τι προβλημα εχεις εχω 3 nexus σε κανενα δεν ειχα προβλημα με τον ειχα απο της αναβαθμισεις , μηπως εχει χαλασει το ηχειο σου ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας στο νεξους 4 πως μπορω να ασφαλισω ( να κρατησω κατι σαν back up) σε ολα μου τα δεδομενα ? φωτο ηχους κλπ? Προκειται να παω στρατο και να αλλαξω σιμ σε αλλο κινητο και δεν θελω να χαθει τπτ απο αυτα που εχω στο κινητο...σορρυ για την χαζη ερωτηση αλλα δεν ξερω τι παιζει αν σβηνονται πχ η οχι

Κανείς ροοτ και μετά από custom recovery κάνεις το backup για να κρατήσεις τα πάντα σαν image.

Αν θες ανά εφαρμογή, με το titanium backup.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

 

Έχω στα χέρια μου το κινητό μιας φίλης μου, Nexus 4.

Πριν από λίγο καιρό της έσβηνε σε λίγες ώρες απο τη στιγμή που το ξεβισμάτωνε από τη φόρτιση.

Υποθέσαμε ότι ήταν θέμα μπαταρίας, ότι ήρθε η ώρα της αλλαγής της.

Την αλλάξαμε σε ένα "μάστορα" της γεοτονιάς που αναλαμβάνει τέτοιες δουλειές. Δε γνωρίζω αν έβαλε γνήσια ή όχι (μάλλον όχι).

Το κινητό δούλεψε με το ρεύμα που είχε η μπαταριά αυτή. Δε κατάφερε να ξαναφορτιστεί και το κινητό τώρα δε ανοίγει. Το καλώδιο φότρισης είναι συνδεδεμένο, αλλά δε φορτίζει.

Τι κάνουμε?

Έχει καμιά ιδέα κανείς?

 

Μερικές λεπτομέρειες....

Το κόκκινο λεντάκι όταν φορτίζονταν παλιά ήταν μόνιμα αναμένο, ενω τώρα αναβοσβήνει.

Το γνήσιο καλώδιο φόρτισης χάλασε και έχει τώρα άλλο. Με κανά δυο καλώδια που δοκιμάσαμε συμβαίνει το ίδιο. Αναβοσβήνει κατά τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με καλώδιο το οποίο να γνωρίζεις σίγουρα ότι δουλεύει να το αφήσεις κάμποση ώρα.

Αν δεν ανοίγει πάλι κάνε μια προσπάθεια και κράτα πατημένο το power για πάνω από δέκα δεύτερα μήπως έχει πέσει σε SOD.

Μετά δε βλέπω το άλλο μπορεί να γίνει εκτός από service. Μπορεί να φταίει και η υποδοχή του usb.

Ο "μάστορας" (τα εισαγωγικά δικά σου) τι λέει; Μήπως να τον ρωτήσεις; Στο κάτω κάτω ακόμα και αν είναι δικό του το λάθος μπορεί να το διορθώσει χωρίς χρέωση. Λάθη γίνονται.

Δεν μου πέφτει λόγος βέβαια αλλά για αλλαγή μπαταρίας με βάσει τις τιμές που έχουν αναφερθεί εδώ δεν βλέπω γιατί να προτιμήσει κάποιος κάτι άλλο εκτός του επίσημου service.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στη Σέρρες δεν υπάρχουν οι ευκολίες της Αθήνας. Θεωρήσαμε ότι με την αλλαγή θα τελείωνε το θέμα.

Το SOD τι είναι;

και με το παρατεταμένο πάτημα διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές παρατηρείται το κινητό να μην βγαίνει από αναμονή. Πατώντας το power για δέκα περίπου δευτερόλεπτα είναι το ισοδύναμο του να του έβγαζες την μπαταρία και να την ξαναβάλεις. Μετά πατώντας το power το κινητό θα ανοίξει και θα φορτώσει . Αυτά φυσικά ισχύουν για την περίπτωση που είναι σε SOD (sleep of death). Σε περίπτωση που είναι θέμα μπαταρίας δεν θα γίνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Aκομα δεν εχω καταλαβει τι προβλημα εχεις εχω 3 nexus σε κανενα δεν ειχα προβλημα με τον ειχα απο της αναβαθμισεις , μηπως εχει χαλασει το ηχειο σου ?

 

Δεν νομιζω φιλε μου.Το θεωρω αδυνατο να χαλασε μικροφωνο.ακουστικο και ηχειο μαζι.Και εκτος αυτων κανει και επανεκινησεις μεχρι να σβησει απο μπαταρια.

spis
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε μου.Το θεωρω αδυνατο να χαλασε μικροφωνο.ακουστικο και ηχειο μαζι.Και εκτος αυτων κανει και επανεκινησεις μεχρι να σβησει απο μπαταρια.

 

Αν στο κανει σε οτι ρομ και να βαλεις τοτε ειναι θεμα hardware μπορει να μην χαλασαν ολα μαζι αλλα να χαλασε το chip που ειναι για τον ηχο

Link to comment
Share on other sites

Eπιδει μερικοι εχετε προβλημα με τα κουμπια εντασης,δειτε τι και πως εκανα στο nexus 2 να δουλευουνε τελεια.

Στο συγκεκριμενο μεγαλυτερο προβλημα ειχε το power button.

Και το +στην ενταση.

Ολα με τον ιδιο τροπο φτιαχνονται απο εμενα........:lol:

Δουλευειουνε ολα τελεια.

Αναλυτικο βιντεο που μεχρι και οι xda μου δωσανε ευσημα!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?v=TU6vYoDiPK4

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω άμα η εγγύηση καλύπτει αλλαγή του κουμπιού ξεκλειδώματος διότι δεν ανταποκρίνεται σωστά. Ακόμα ξέρετε άμα υπάρχει μαγαζί procordia στην Θεσσαλονίκη έτσι ώστε να γίνει η αλλαγή άμεσα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

H επισκευη ειναι πολυ ευκολη , στο 90% τον περιπτωσεων δεν χρειαζετε καν αλλαγη το κουμπι , τα κουμπια του κινητο εχουν ελασματα στην πισω μερια που κανουν επαφη με την μητρικη , αυτα απο το πατημα (η αρκετες φορες αν εχεις καποια θηκη με το καιρο μαλακωνουν , αν ανοιξεις το κινητο και τα "τεντωσεις λιγο " θα δουλευει σαν καινουριο
Link to comment
Share on other sites

H επισκευη ειναι πολυ ευκολη , στο 90% τον περιπτωσεων δεν χρειαζετε καν αλλαγη το κουμπι , τα κουμπια του κινητο εχουν ελασματα στην πισω μερια που κανουν επαφη με την μητρικη , αυτα απο το πατημα (η αρκετες φορες αν εχεις καποια θηκη με το καιρο μαλακωνουν , αν ανοιξεις το κινητο και τα "τεντωσεις λιγο " θα δουλευει σαν καινουριο

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Υπάρχει κάποιο tutorial; Φοβάμαι να το ανοίξω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...