Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Υπάρχει κάποιο tutorial; Φοβάμαι να το ανοίξω

 

Επειδή είμαι από κινητό ψάξε για οδηγό στο για αλλαγή οθόνης (δεν χρειάζεται βέβαια να το ανοίξεις τόσο πολύ

Στην ουσία θέλεις 1 trox κατσαβίδι ψιλό δεν θυμάμαι μέγεθος βγάζεις της 2 βίδες στο κάτω μέρος, βγάζεις το καπάκι (βγαίνει δύσκολα έχει κλιπ περιμετρικά, ξεβιδωνεις ένα μαύρο πλαστικό που καλύπτει την μητρική και από εκεί έχεις πρόσβαση στα κουμπιά, είναι 2 μικρά ξεχωριστά πακετάκια, τα βγάζεις έχουν στη πίσω μεριά ένα ελασματακι σχήματος σαν V με μια καρφίτσα το ανοίγεις τα ξανά τοποθετείς και είσαι έτοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Υπάρχει κάποιο tutorial; Φοβάμαι να το ανοίξω

 

Επειδή είμαι από κινητό ψάξε για οδηγό στο για αλλαγή οθόνης (δεν χρειάζεται βέβαια να το ανοίξεις τόσο πολύ

Στην ουσία θέλεις 1 trox κατσαβίδι ψιλό δεν θυμάμαι μέγεθος βγάζεις της 2 βίδες στο κάτω μέρος, βγάζεις το καπάκι (βγαίνει δύσκολα έχει κλιπ περιμετρικά, ξεβιδωνεις ένα μαύρο πλαστικό που καλύπτει την μητρική και από εκεί έχεις πρόσβαση στα κουμπιά, είναι 2 μικρά ξεχωριστά πακετάκια, τα βγάζεις έχουν στη πίσω μεριά ένα ελασματακι σχήματος σαν V με μια καρφίτσα το ανοίγεις τα ξανά τοποθετείς και είσαι έτοιμος

http://www.google.gr/search?q=Lg+e960+button&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMItLDKkKuUyQIVg7QaCh2wvwPM#mhpiv=6

 

Aν δεν κάνω και εδώ έχει οδηγίες, είναι αρκετά εύκολη δε διαδικασία αρχή να έχεις υπομονή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή είμαι από κινητό ψάξε για οδηγό στο για αλλαγή οθόνης (δεν χρειάζεται βέβαια να το ανοίξεις τόσο πολύ

Στην ουσία θέλεις 1 trox κατσαβίδι ψιλό δεν θυμάμαι μέγεθος βγάζεις της 2 βίδες στο κάτω μέρος, βγάζεις το καπάκι (βγαίνει δύσκολα έχει κλιπ περιμετρικά, ξεβιδωνεις ένα μαύρο πλαστικό που καλύπτει την μητρική και από εκεί έχεις πρόσβαση στα κουμπιά, είναι 2 μικρά ξεχωριστά πακετάκια, τα βγάζεις έχουν στη πίσω μεριά ένα ελασματακι σχήματος σαν V με μια καρφίτσα το ανοίγεις τα ξανά τοποθετείς και είσαι έτοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επειδή είμαι από κινητό ψάξε για οδηγό στο για αλλαγή οθόνης (δεν χρειάζεται βέβαια να το ανοίξεις τόσο πολύ

Στην ουσία θέλεις 1 trox κατσαβίδι ψιλό δεν θυμάμαι μέγεθος βγάζεις της 2 βίδες στο κάτω μέρος, βγάζεις το καπάκι (βγαίνει δύσκολα έχει κλιπ περιμετρικά, ξεβιδωνεις ένα μαύρο πλαστικό που καλύπτει την μητρική και από εκεί έχεις πρόσβαση στα κουμπιά, είναι 2 μικρά ξεχωριστά πακετάκια, τα βγάζεις έχουν στη πίσω μεριά ένα ελασματακι σχήματος σαν V με μια καρφίτσα το ανοίγεις τα ξανά τοποθετείς και είσαι έτοιμος

http://www.google.gr/search?q=Lg+e960+button&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMItLDKkKuUyQIVg7QaCh2wvwPM#mhpiv=6

 

Aν δεν κάνω και εδώ έχει οδηγίες, είναι αρκετά εύκολη δε διαδικασία αρχή να έχεις υπομονή

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οπως φαινεται από τα χθεσινα factory images στο 4αρι δεν δοθηκε το security update Δεκεμβριου με build number LΜΥ48Ζ σε αντιθεση πχ με το nexus 10 οποτε αυτο σημαινει οτι ηρθε και το οριστικο τελος του official support...

RIP αγαπημενο μου κινητο, ομολογω τα περασαμε καλα 1,5 χρονο..!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το διαπίστωσα κι εγώ. Το έχω το 4αρι από τον Μάρτιο 2013 και άνετα θα μπορούσε να πάρει την 6. Τι να κάνουμε? Πάμε γι' άλλα.. ..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάνετε λάθος σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της google και πιθανόν να μην είναι έτοιμο. Περιμένετε να δούμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του ή 18 μήνες αφού αποσυρθεί από Play store δίνει η google.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

The N4 and N10 came out in November of 2012, so they're well past the two year OS cutoff. The Nexus 4 was out of the Play Store in fall of 2013, so the three year security patch cutoff will be observed for this phone. That means this fall will be the end of N4 support. The Nexus 10 was sold for much longer, only dropping out of the Play Store in fall 2014 (along with the 2013 N7). So in this case it will have security updates through early 2016.

 

Source androidpolice

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν ηταν τυχαια η ελλειψη του update, οπως αλλωστε φανηκε εξαρχης...Long live the Nexus 5 λοιπον...! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπερα. ''Απλος'' χρηστης νεξους 4 ακομα στοκ φοραει πανω του , θα ηθελα να ρωτησω μιας και δεν καταφερω να βρω απαντηση μεχρι τωρα , αν το νεξους δεχεται κανονικα usb otg ή θα πρεπει να το ρουταρω ?? Συνδεω κανονικα το καλωδιο του usb otg αλλα δεν μου βγαζει τπτ . Ξερει κανεις τι παιζει ? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ''Απλος'' χρηστης νεξους 4 ακομα στοκ φοραει πανω του , θα ηθελα να ρωτησω μιας και δεν καταφερω να βρω απαντηση μεχρι τωρα , αν το νεξους δεχεται κανονικα usb otg ή θα πρεπει να το ρουταρω ?? Συνδεω κανονικα το καλωδιο του usb otg αλλα δεν μου βγαζει τπτ . Ξερει κανεις τι παιζει ? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στοκ όχι δεν υποστηρίζει.

Και δεν είναι θέμα μόνο ροοτ.

Νομίζω χρειάζεται έξτρα πράγματα όπως κερνελ ή άλλη ρομ, δεν θυμάμαι σίγουρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στοκ όχι δεν υποστηρίζει.

Και δεν είναι θέμα μόνο ροοτ.

Νομίζω χρειάζεται έξτρα πράγματα όπως κερνελ ή άλλη ρομ, δεν θυμάμαι σίγουρα.

 

 

 

Το κυριότερο είναι ότι θέλει εξωτερική τροφοδοσία για το στικακι που θα συνδέσεις. Χρειάζεται ένα y split cable με τη μια άκρη στο τηλέφωνο, τη δεύτερη στο στικακι και την τρίτη με τροφοδοσία. Αυτό γίνεται γιατί το τηλέφωνο δεν βγάζει τάση από τη θύρα Usb. Και φυσικά θέλει και άλλο kernel. Πάει πάνω από χρόνος που το έχω δώσει και δεν θυμάμαι ποιος υποστήριζε. Πάντως αν ψάξεις στο xda θα βρεις περισσότερες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Επομένως τον ηπιαμε.. Καλύτερα να πάρω άλλο κινητό παρά να μπω σε αυτή τη διαδικασία.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Επομένως τον ηπιαμε.. Καλύτερα να πάρω άλλο κινητό παρά να μπω σε αυτή τη διαδικασία.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Και άργησες..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ακυρο sorry Edited by veteranos123
Προσθήκη φωτοργαφίας

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ξαφνικα προβλημα με την αφη της οθονης κατω αριστερα,το διαπιστωσα καθως το γραμμα Σ δε πατιοταν με τιποτα, restart δε βοηθησε, παμε για κηδεια?
Link to comment
Share on other sites

εχω ξαφνικα προβλημα με την αφη της οθονης κατω αριστερα,το διαπιστωσα καθως το γραμμα Σ δε πατιοταν με τιποτα, restart δε βοηθησε, παμε για κηδεια?

Δυστυχώς θες οθόνη...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξε μονο του προς το παρων...δε λεει να πεθανει το κινητο με τιποτα

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Φοβερή δουλειά είχε κάνει η LG!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί κάποια στιγμή αλλά αν κατασκευάζανε το n4 v.ΙΙ (ολόιδιο "κουτί",φρέσκο hardware) θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια.

Με ίδια μπαταρία και οθόνη;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...