Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η official που βγήκε έχει την ART μέσα? Τη δοκίμασε κανεις?

 

Την έχει κανονικά. Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά, αλλά σίγουρα μπορείτε να την επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή η καλύτερη αυτονομία με την χρήση Art είναι τόσο εμφανής;

Οπτικά υπάρχει στο κινητό καμία διαφορά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.4 με fastboot και clean install και καπακι τον νεο launcher. Πολυ θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης... συγκεκριμενα βλεπω αρκετα μειωμενη την καταναλωση ram. Αλλαξα επισης το runtime σε art αλλα δεν το κρατησα πολυ μιας και δε δουλευει με καποιες εφαρμογες (πχ whatsapp). O νεος launcher εχει καποια θεματακια (ισως επειδη δεν ειναι η official εκδοση που θα βγει στο store). πχ που δημιουργει καμια φορα μια extra homescreen η οποια ειναι αδεια και επισης η lock screen δεν ειναι transparent

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

απο που βρισκουμε τις beta εκδοσεις του νοβα με τις ημιδιαφανες μπαρες γιατι απο το play store δεν βρηκα κατι.

 

edit:το βρηκα!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

απο που βρισκουμε τις beta εκδοσεις του νοβα με τις ημιδιαφανες μπαρες γιατι απο το play store δεν βρηκα κατι.

 

http://novalauncher.com/beta/

Διάβασε αυτό και έχεις 2 επιλογές. Ή μέσω g+ ή κατεβάζεις το apk. Βασικά και μέσα από το nova μπορείς να το κάνεις νομίζω. Στην επιλογή updates πατάς τις 3 τέλειες πάνω δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι που δεν είχα παρατηρήσει ποτέ:

στις ρυθμίσεις οπού φαίνεται τι χρησιμοποιεί την μπαταρία, η μπάρα awake περιλαμβάνει και την μέτρηση για την οθόνη συν κάποια άλλα δεδομένα? Από αυτά που βλέπω αυτό καταλαβαίνω. Ήταν πάντα έτσι ή έγινε στην 4.4 έτσι?

Γιατί αλλιώς μιλάμε για τρελά wakelocks!

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.4 με fastboot και clean install και καπακι τον νεο launcher. Πολυ θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης... συγκεκριμενα βλεπω αρκετα μειωμενη την καταναλωση ram. Αλλαξα επισης το runtime σε art αλλα δεν το κρατησα πολυ μιας και δε δουλευει με καποιες εφαρμογες (πχ whatsapp). O νεος launcher εχει καποια θεματακια (ισως επειδη δεν ειναι η official εκδοση που θα βγει στο store). πχ που δημιουργει καμια φορα μια extra homescreen η οποια ειναι αδεια και επισης η lock screen δεν ειναι transparent

 

Σ' αυτό το thread υπάρχει flashable αρχείο με το οποίο λέγεται πως έχεις transparent launcher ΚΑΙ lockscreen.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει μιας και είμαι με το port από το Ν5, οπότε είμαι ok, αλλά είπα μήπως σας ενδιαφέρει.

 

 

Ενημερωτικά, τα Wakelock Detector και BetterBatteryStats δεν δουλεύουν προς το παρόν καθόλου με KitKat.

 

Ενημερωτικά, έχω την BetterBatteryStats 1.15.0.0_B1 και δουλεύει μια χαρά.

Εκτός και αν εννοείς καποια συγκεκριμένη λειτουργία, την οποία δεν έτυχε να δω/χρησιμοποιήσω.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό το thread υπάρχει flashable αρχείο με το οποίο λέγεται πως έχεις transparent launcher ΚΑΙ lockscreen.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει μιας και είμαι με το port από το Ν5, οπότε είμαι ok, αλλά είπα μήπως σας ενδιαφέρει.

 

Ναι αλλά πολλοι μπαινουν σε bootloop,γιαυτο προσοχη οσοι το βαλετε.Πρωτα backup ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Ενημερωτικά, έχω την BetterBatteryStats 1.15.0.0_B1 και δουλεύει μια χαρά.

Εκτός και αν εννοείς καποια συγκεκριμένη λειτουργία, την οποία δεν έτυχε να δω/χρησιμοποιήσω.

 

Ενημερωτικά εμένα δεν μου δουλεύει τίποτα από τα δύο και έχουν επίσημη ανακοίνωση και τα δύο apps στο play store

Δες εδώ και εδώ

 

Δε ξέρω αν είσαι με το N5 port και γι αυτό σου δουλεύει ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά εμένα δεν μου δουλεύει τίποτα από τα δύο και έχουν επίσημη ανακοίνωση και τα δύο apps στο play store

Δες εδώ και εδώ

 

Δε ξέρω αν είσαι με το N5 port και γι αυτό σου δουλεύει ίσως.

 

Ανέφερα την Betterbatterystats. Η Wakelockdetector δεν παίζει και σ' εμένα.

Η version που έγραψα είναι beta (εξ ου και το b στην version) και δεν υπάρχει στο Market, αλλά στο xda (υπάρχουν φυσικά και πιο πρόσφατες από αυτή που έχω εγώ).

Δεν μπορείς να την περάσεις, και να δεις αν θα τρέχει και σ' εσένα;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά εμένα δεν μου δουλεύει τίποτα από τα δύο και έχουν επίσημη ανακοίνωση και τα δύο apps στο play store

Δες εδώ και εδώ

 

Δε ξέρω αν είσαι με το N5 port και γι αυτό σου δουλεύει ίσως.

 

Βάλε τη beta από xda.

 

Σιγά σιγά αρχίζουν και ενσωματώνουν το immersive full screen mode οι devs. Μόλις αναβαθμίστηκε το moon+ reader με αυτό το χαρακτηριστικό.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την kitkat ολα κομπλε αλλα κατεβαζω τον καινουργιο launcher τον κανω εγκατασταση κ μου βγαζει αυτο.....γιατι??Παταω ενταξει κ με βγαζει παλι στον nova...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι που δεν είχα παρατηρήσει ποτέ:

στις ρυθμίσεις οπού φαίνεται τι χρησιμοποιεί την μπαταρία, η μπάρα awake περιλαμβάνει και την μέτρηση για την οθόνη συν κάποια άλλα δεδομένα? Από αυτά που βλέπω αυτό καταλαβαίνω. Ήταν πάντα έτσι ή έγινε στην 4.4 έτσι?

Γιατί αλλιώς μιλάμε για τρελά wakelocks!

 

Πριν την 4.4 δεν έδειχνε τα πάντα, τώρα τα δείχνει πάλι. Τίποτα ανησυχητικό.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη 4.4 μου χάλασε το tethering με vodafone.

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος αν του δουλεύει το tethering με την επίσημη 4.4?

 

Επειδή χάθηκε μέσα στον χαμό με τα μηναματα της 4.4 το ξαναποστάρω. Σας δουλεύει το tethering με vodafone και την επίσημη 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να μου πειτε γνωμες γιατι το σκεφτομαι για αγορα... ας πει καποιος που το εχει αντικειμενικα τα υπερ και τα κατα (γιατι εχω ακουσει κατι για κακη καμερα και κακο καλιμπραρισμα στην οθονη)

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπέρ: Καθαρό Android και updates πρώτο από όλα. Γρήγορο, δεν κολλάει πουθενά. Όμορφο εμφανισιακά και καλό μέγεθος (μεγάλο αλλά βολικό).

Κάμερα: σε σχέση με τα κορυφαία κινητά υστερεί αλλά και πάλι αν το θες για φωτογραφίες μια στο τόσο θα σε καλύψει πλήρως.

Οθόνη: Πολύ καλή αλλά και πάλι υστερεί σε ζωντάνια και χρώματα, πάντα σε σχέση με τα κορυφαία κινητά. Αυτό με το ξεθώριασμα διορθώνεται εύκολα αν κι εγώ δεν το έχω πειράξει και έιναι μια χαρά.

Κατά: Η μπαταρία ειδικά αν κάνεις χρήση browsing με 3G δύσκολα βγάζει ημέρα. Κατα τ'άλλα όμως είναι ικανοποιητική. Το ηχείο του είναι κάτω του μετρίου.Ειδικά όταν το κινητό ακουμπάει στο πίσω μέρος ακούγεται πολύ χαμηλόφωνα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η καλύτερη αυτονομία με την χρήση Art είναι τόσο εμφανής;

Οπτικά υπάρχει στο κινητό καμία διαφορά;

 

οπτικά??? αστείο ε?? όχι μόνο έχει διάφορα πετάει στη κυριολεξία 000 lag πουθενά.. να φανταστείς στον νέο launcher στα widgets επειδή έχω πολλά δικά μου και πάντα κολλούσε εκεί πριν τη 4.4 τώρα όταν το έκανα πολύ γρήγορα δεν προλάβαινε να τα εμφανίσει αλλά και παλυ δεν κολλούσε θα κάνω αύριο κανένα βίντεο θα χαζεψετε όλοι μετα απο αυτό παιδες το ανδροιδ πάει σε άλλο επίπεδο.. τώρα είμαι σε 4.3 γιατί δεν μπορώ χωρίς τα κόλπα μου άλλα αν θέλετε θα περάσω το backup και θα το βγάλω Βιντ..

(προσοχή το αρτ δουλεύει μόνο στη μαμα χωρίς κερνελ μαμα!)

το δοκίμασα και άλλου δεν είχε διάφορα.

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκε μέσα στον χαμό με τα μηναματα της 4.4 το ξαναποστάρω. Σας δουλεύει το tethering με vodafone και την επίσημη 4.4?

 

Ναι δουλεύει κανονικά κανονικά. Το δοκίμασα πριν λίγο. Επίσης μόλις ανακάλυψα ότι τα βελάκια που βλέπαμε για την μεταφορά δεδομένων στην statusbar μετακόμισαν στα tiles της statusbar.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

προσοχή!! τά μαμά ζιπ δεν μπαίνουν απο twrp η θέλουν πατέντα.

βαλτε το cwm 1 λεπτό δουλειά είναι και μετά περάστε τη Ρομ.

εδώ είναι και flashable το νεο radio και bootloader+cwm

αν τα φλασαρετε όμως και θέλετε να πάτε πίσω σε 4.3 δεν θα μπουταρει θα θέλει παλυ τα παλιά.

new: https://db.tt/nyoLEty6

old: https://db.tt/xLjrxufJ

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει κανονικά κανονικά. Το δοκίμασα πριν λίγο. Επίσης μόλις ανακάλυψα ότι τα βελάκια που βλέπαμε για την μεταφορά δεδομένων στην statusbar μετακόμισαν στα tiles της statusbar.

 

μπορεις να βαλεις μια φωτογραφια για να καταλαβω τι εννοεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

προσοχή!! τά μαμά ζιπ δεν μπαίνουν απο twrp η θέλουν πατέντα.

βαλτε το cwm 1 λεπτό δουλειά είναι και μετά περάστε τη Ρομ.

εδώ είναι και flashable το νεο radio και bootloader+cwm

αν τα φλασαρετε όμως και θέλετε να πάτε πίσω σε 4.3 δεν θα μπουταρει θα θέλει παλυ τα παλιά.

new: https://db.tt/nyoLEty6

old: https://db.tt/xLjrxufJ

 

Με TWRP τα φλάσαρα :)

Aπλά θέλει τη τελευταία έκδοση ( 2.6.3.3 ) και αν τυχόν πετάξει symlink errors απλά κάνεις unmount τα partitions και συνεχίζεις κανονικά. Όποιος "ανησυχεί" ας περάσει τη τελευταία CWM για να φλασάρει και μετά γυρνάει πάλι TWRP.

Η baseband/radio δουλεύει ανεξαρτήτως έκδοσης,εγώ σε 4.3 είχα βάλει radio .48 λόγω ενός κουφού προβλήματος.

Αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρος, το ίδιο ισχύει και για τον bootloader.

( εκτός αν είναι τίποτα τροποποιημένα αρχεία αυτά που παραθέτεις, δε ξέρω )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...