Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, το θεμα με τις θολες φωτογραφιες στις επαφες το εχετε κ εσεις στην L5.0.1 κ αν ναι, υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς θολές? Εμένα φαίνεται έτσι αν δεν τις συχρονισω με το haxsync. Σαν να αποθηκεύει η google χαμηλής ποιότητας φωτογραφίες. Με έναsync όλα επανέρχονται
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θολές? Εμένα φαίνεται έτσι αν δεν τις συχρονισω με το haxsync. Σαν να αποθηκεύει η google χαμηλής ποιότητας φωτογραφίες. Με έναsync όλα επανέρχονται

 

Ναι το πιο πιθανο ειναι οι φωτο χαμηλης αναλυσης που αποθηκευει η Goggle. Συγχρονισμο εχω κανει απ τις ρυθμισεις. Το haxsync δε το εχω δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

2 απορίες. .. Η πρώτη και όχι τόσο σημαντική , θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω το κινητό ρουτ, ισχύει ότι θα μπορώ να βρω βίντεο και εικόνες που έχω σβήσει παλιότερα η όχι? Δεύτερη και σημαντική.. Εδώ και μισό μήνα από τότε που έχω πάρει τη νέα έκδοση πάνω κάτω, το κινητό κλείνει μόνο του εντελώς και δεν ανοίγει κατευθείαν μετά. Χρειάζονται να περάσουν κάνα δεκάλεπτο για να ανοίξει. Φταίει η νέα έκδοση η κάτι άλλο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

2 απορίες. .. Η πρώτη και όχι τόσο σημαντική , θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω το κινητό ρουτ, ισχύει ότι θα μπορώ να βρω βίντεο και εικόνες που έχω σβήσει παλιότερα η όχι? Δεύτερη και σημαντική.. Εδώ και μισό μήνα από τότε που έχω πάρει τη νέα έκδοση πάνω κάτω, το κινητό κλείνει μόνο του εντελώς και δεν ανοίγει κατευθείαν μετά. Χρειάζονται να περάσουν κάνα δεκάλεπτο για να ανοίξει. Φταίει η νέα έκδοση η κάτι άλλο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το να βρεις σβησμένα αρχεία ποτέ δεν είναι σίγουρο αν θα δουλέψει.

 

Προφανώς κάτι δεν σου έκατσε Καλά στην εγκατάσταση. Φυσικά δεν είναι νορμάλ να τρώει τέτοιο κόλλημα.

Ή ξαναπερνα την ή περιμενε το νεο update.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν το έχω ρουταρει ακόμα θα περιμένω. Είναι πάντως από την αναβάθμιση αυτό το πρόβλημα ή μπορεί να ναι και κατι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω μετά την αναβάθμιση, κλείνει το κινητό απο μόνο το και κολλάει αρκετές φορές τη μέρα ενώ πριν πήγαιναν όλα ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν το έχω ρουταρει ακόμα θα περιμένω. Είναι πάντως από την αναβάθμιση αυτό το πρόβλημα ή μπορεί να ναι και κατι άλλο?

Μα αυτό σου έγραψα πριν.

Δεν σου έκατσε καλά η αναβάθμιση.

Δεν είναι νορμάλ αν δεν είσαι ροοτ και δεν έχεις περάσει custom kernel κλπ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σου έγραψα πριν.

Δεν σου έκατσε καλά η αναβάθμιση.

Δεν είναι νορμάλ αν δεν είσαι ροοτ και δεν έχεις περάσει custom kernel κλπ

To ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ,το ίδιο ο φίλος πιο πάνω,το ίδιο οι παραπάνω από τους μισούς κατόχους.Δεν πιστεύω ότι δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση ,απλά για ακόμα μια φορά η google ήταν απρόσεχτη και ήταν γεμάτη bug

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ,το ίδιο ο φίλος πιο πάνω,το ίδιο οι παραπάνω από τους μισούς κατόχους.Δεν πιστεύω ότι δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση ,απλά για ακόμα μια φορά η google ήταν απρόσεχτη και ήταν γεμάτη bug

Θες να μας βάλεις εδώ κάποια αλλά ποστ που δείχνουν ίδια συμπεριφορά ακριβώς; Δηλαδή να σβήνει μόνο του το κινητό και να μην ανοίγει για δέκα λεπτά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα θέμα που έσβηνε το κινητό, υποψιαζομαι κάποια εφαρμογή μιας και πλέον δεν το κάνει. Φίλε μου να σου ανοίγει το κινητό μετά από δέκα λεπτά είναι δύσκολο. Δοκίμασε να αναβαθμίσεις όλες τις εφαρμογές και μόλις το ξανά κάνει πάτησε το power για αρκετή ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο για την διάθεση της 5.1,στις συσκευές μας; Πάμε στις 2 εβδομάδες από την διάθεση της (factory image), στις 5, 7 (2012) και 10. Άραγε θα συμπεριλάβει και το fix για το memory leak; (ισως για αυτό να καθυστερεί).
Link to comment
Share on other sites

Θες να μας βάλεις εδώ κάποια αλλά ποστ που δείχνουν ίδια συμπεριφορά ακριβώς; Δηλαδή να σβήνει μόνο του το κινητό και να μην ανοίγει για δέκα λεπτά;

To ότι σβήνει το κινητό μόνο του, συμφωνείς ότι παρατηρείται στους περισσότερους κατόχους;Συμφωνείς ότι στην προηγούμενη έκδοση έσβηνε το κινητό μόνο του όταν άνοιγε η κάμερα;Προφανώς και το συμπέρασμα του φίλου δεν ισχύει για τα 10 λεπτά.Άμα το δει ξανά κλειστό, που θα το δει, ας πατήσει το power button και το volume up και το κινητό θα ανοίξει.Το θέμα είναι γιατί η google σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να μας "εφοδιάζει" με ένα νέο bug

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 5.0.2, rooted και hells core δεν έχω προβλήματα. Το μοναδικό που αντιμετωπίζω είναι ότι καθυστερεί να ανοίξει η οθόνη (1-2") όταν έχω κλήση. Ο ήχος κανονικά. Και το n4 είναι και refurbished εάν αυτό παίζει ρόλο...
Link to comment
Share on other sites

To ότι σβήνει το κινητό μόνο του, συμφωνείς ότι παρατηρείται στους περισσότερους κατόχους;Συμφωνείς ότι στην προηγούμενη έκδοση έσβηνε το κινητό μόνο του όταν άνοιγε η κάμερα;Προφανώς και το συμπέρασμα του φίλου δεν ισχύει για τα 10 λεπτά.Άμα το δει ξανά κλειστό, που θα το δει, ας πατήσει το power button και το volume up και το κινητό θα ανοίξει.Το θέμα είναι γιατί η google σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να μας "εφοδιάζει" με ένα νέο bug

 

Για την κάμερα με τα restart ισχύει ότι υπήρχε παλιά μεγάλο πρόβλημα, αλλά δεν έσβηνε το κινητό. Και σε μένα το έκανε, αλλά έφτιαξε Μόλις έβαλα την 5.0.0

 

Τώρα να σβήνουν τα κινητά στα καλά καθούμενα δεν μπορώ να πω ότι το έχω ακούσει, και για αυτό ζήτησα ποστ με διαφορετικά παραδείγματα. Τώρα αν έχει τύχει σε 1-2 άτομα δεν το κανει γενικό bug της LP.

 

Το χειρότερο bug κατ'εμε ήταν του memory leak, αλλά προσωπικά το έχω λύσει εδώ και πολύ καιρό με πέρασμα custom Rom.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα τωρα που αναφερθηκε το κινητο δυο φορες μεσα σε μια εβδομαδα το βρηκα κλειστο το πρωι. :confused:

Δεν ειχε αλλαξει τιποτα απο τοτε που πρωτεβαλα την 5. :confused:

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σβήνουν τα κινητά στα καλά καθούμενα δεν μπορώ να πω ότι το έχω ακούσει, και για αυτό ζήτησα ποστ με διαφορετικά παραδείγματα. Τώρα αν έχει τύχει σε 1-2 άτομα δεν το κανει γενικό bug της LP.

 

Δυστυχώς είναι πολύ διαδεδομένο (μόλις το ανέφερε και ο niantic πχ στο προηγούμενο post). Μου έχει συμβεί και να το βρω κλειστό στα καλά καθουμενα και να χτυπάει restart... Για το τι φταίει δεν παίρνω όρκο, αλλά χλωμό το βλέπω να είναι θέμα εφαρμογής...

Εν αναμονή της 5.1... Ίσως και για το θέμα του memory leak, αλλιώς 5.1.1...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα, εχω το nexus 4 και εαν το κανω επανεκκινηση ή εαν το κλεισω, μετα ανοιγει, γραφει google και κολλαει στο logo που δειχνει τις χρωματιστες μπιλιτσες και σχηματιζει το Χ και δεν ανοιγει.... το βαζω στην μπριζα το αφηνω για ωρες στο ρευμα και κανω restart και καααποια στιγμη ανοιγει.... μπορει να μου πεις καποιος τι να κανω?

 

εχω κανει factory reset

Vespa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμενα.

 

Κατοχος nexus 4 κι εγω. Το προβλημα που εχω εγω και δεν ξερω αν φταιει κατι στο κινητο μου ή ειναι λογω lollipop ειναι οτι κι εμενα μου κλεινει καμια φορα στο ακυρο και μετα δεν ανοιγει καθολου μεχρι να το βαλω σε φορτιστη ή να κανει restart μονο του στο ασχετο η αμα ανοιγω την καμερα. Και το αλλο που εχω ειναι με την μπαταρια που δεν ξερει αν το κανει λογο αναβαθμισεις λογισμικο δηλαδη αν το εχετε παρατηρησει κι αλλοι ή ειναι θεμα hardware κατι. Δηλαδη πεφτει η το ποσοστο της μπαταριας στο ασχετο ενα 20%-30% χωρις να κανω τιποτα οπως και οταν το αποσυνδεσω απο τον φορτιστη τις περισσοτερες φορες απευθειας πεφτει το ποσοστο απο 100% στο 85% περιπου αναλογα τα κεφια του. Για να μην μου πειτε πως θελει αλλαγμα η μπαταρια αμεσως κι εγω στην αρχη αυτο νομιζα και γι'αυτο δεν εχω γραψει και τοσο καιρο για το προβλημα μου αλλα εχω αλλαξει 3(!!!) μπαταριες καινουργιες +την πρωτη την παλια που ειχε φουσκωσει. Οποτε δεν γινεται να ειναι και οι τρεις ελαττωματικες . Οποιος εχει καμια ιδεα η εχει κατι παρομοιο ας απαντησει.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων και sorry για το μεγαλο post μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμενα.

 

Κατοχος nexus 4 κι εγω. Το προβλημα που εχω εγω και δεν ξερω αν φταιει κατι στο κινητο μου ή ειναι λογω lollipop ειναι οτι κι εμενα μου κλεινει καμια φορα στο ακυρο και μετα δεν ανοιγει καθολου μεχρι να το βαλω σε φορτιστη ή να κανει restart μονο του στο ασχετο η αμα ανοιγω την καμερα. Και το αλλο που εχω ειναι με την μπαταρια που δεν ξερει αν το κανει λογο αναβαθμισεις λογισμικο δηλαδη αν το εχετε παρατηρησει κι αλλοι ή ειναι θεμα hardware κατι. Δηλαδη πεφτει η το ποσοστο της μπαταριας στο ασχετο ενα 20%-30% χωρις να κανω τιποτα οπως και οταν το αποσυνδεσω απο τον φορτιστη τις περισσοτερες φορες απευθειας πεφτει το ποσοστο απο 100% στο 85% περιπου αναλογα τα κεφια του. Για να μην μου πειτε πως θελει αλλαγμα η μπαταρια αμεσως κι εγω στην αρχη αυτο νομιζα και γι'αυτο δεν εχω γραψει και τοσο καιρο για το προβλημα μου αλλα εχω αλλαξει 3(!!!) μπαταριες καινουργιες +την πρωτη την παλια που ειχε φουσκωσει. Οποτε δεν γινεται να ειναι και οι τρεις ελαττωματικες . Οποιος εχει καμια ιδεα η εχει κατι παρομοιο ας απαντησει.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων και sorry για το μεγαλο post μου.

οι μπαταρίες που αλλάζεις είναι οι αυθεντικές?

 

σήμερα και εγώ το βρήκα κλειστό :p ήθελε πολύ ώρα το κουμπί πατημένο και μολις το άφησα πήρε μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το λέμε (stock based η ότι άλλο), χρησιμοποιείς διαφορετικό kernel και δεν έχεις προβλήματα. Αυτό όμως δίνει και την ελπίδα ότι όλα αυτά είναι θέματα software/λειτουργικού άρα σε επόμενη αναβάθμιση μπορεί και να λυθούν...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 8gb αγορασμένο από play store Αγγλίας το καλύπτει η LG εδώ με εγγύηση ?

Το power button δεν δουλεύει καλά πολλές φορές δεν πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο setup ακριβώς. Έχεις κάνει καθόλου underclock?

Όχι, μόνο dt2w και τίποτα άλλο.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...