Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

χτες το πηρα εβαλα 16 σημερα 17 κ στοκ ρομ.αν αντιληφθεις ρομ που να εχει 3g/2g switch ριξε ενα σφυριγμα ρε ευθυμη

 

Με την xylon μπορείς να βάλεις button στα quick settings και να αλλάζει από 2g σε dual mode.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά ρε παιδιά, τόσο χάλια είναι η stock rom που λέτε ότι υπάρχουν τέτοιες βελτιώσεις στην ταχύτητα;

 

 

Καθόλου χάλια, την συνηστώ ανεπιφύλακτα, μαζί με φρανκo 17, πετάει. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010887

 

Και συνεχίζω με τα χρήσιμα mod που έχω βρεί, ( MONO ΓΙΑ DEODEXED STOCK ROMS) , και εδώ θα βρέιτε το multi reboot menu και το τελευταιο mms.apk με 160 χαρακτήρες στα ελληνικα. http://d-h.st/jGj

Φλασάρετε μέσω CMW RECOVERY

Edited by BOYKIOY
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου χάλια, την συνηστώ ανεπιφύλακτα, μαζί με φρανκo 17, πετάει. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010887

 

Και συνεχίζω με τα χρήσιμα mod που έχω βρεί, ( MONO ΓΙΑ DEODEXED STOCK ROMS) , και εδώ θα βρέιτε το multi reboot menu και το τελευταιο mms.apk με 160 χαρακτήρες στα ελληνικα. http://d-h.st/jGj

Φλασάρετε μέσω CMW RECOVERY

 

Άρα βάζουμε την deodexed stock ?

Link to comment
Share on other sites

To mms ειναι για τη stock rom?

 

Λογικά θα δουλέυει σε οσες ρομ δεν έχουν βάση στη cm καθώς εκεί έχουν άλλου τυπόυ mms με γρήγορη απάντηση. Κάνε extrack το zip και βάλε μόνο το mms.apk και δεσ εάν δουλέυει.ΚΑΝΕ BACKUP ΠΡΩΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το δοκιμασω να δω αν δουλευει γιατι εχω odexed rom.

 

Δεν θα δουλευει. Γραφω ειναι μονο για DEODEXED.

Link to comment
Share on other sites

Ασε τι γραφει, θεωρητικα το μονο μειον ειναι οτι δε θα κραταει τα settings.

Σε αυτη τη περιπτωση θα κανω odex το app.

Aλλα θα το δω συντομα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μονο κερνελ περνατε?η και ρομ?

 

το περιμενω συντομα το κινητο οποτε ειπα να ψαχτω :p

 

παρατηρω στο νημα του galaxy nexus στο xda,οτι δεν υπαρχει τρελη κινητικοτητα σε ρομ,οι περισσοτεροι μαλλον ασχολουνται με κερνελ...κανω λαθος?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μονο κερνελ περνατε?η και ρομ?

 

το περιμενω συντομα το κινητο οποτε ειπα να ψαχτω :p

 

παρατηρω στο νημα του galaxy nexus στο xda,οτι δεν υπαρχει τρελη κινητικοτητα σε ρομ,οι περισσοτεροι μαλλον ασχολουνται με κερνελ...κανω λαθος?

 

Και ρομ υπάρχουν...

Αλλά λόγω του θέματος με την μπαταρία λογικό είναι να υπάρχει κινητικότητα στους κερνελ...

Franko και ξερό ψωμί όπως θα έλεγαν και τα φιλαράκια μου Χάρης και Ευθύμης...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

μονο κερνελ περνατε?η και ρομ?

 

το περιμενω συντομα το κινητο οποτε ειπα να ψαχτω :p

 

παρατηρω στο νημα του galaxy nexus στο xda,οτι δεν υπαρχει τρελη κινητικοτητα σε ρομ,οι περισσοτεροι μαλλον ασχολουνται με κερνελ...κανω λαθος?

Κι ρομ και κερνελ φυσικά!! Προσωπικά από roms παίζω σε aokp, pa, xylon, rasbeanjelly & cm.. Αυτές είναι όλες καλες. Τώρα από kernels επειδή δεν έχω όρεξη για πειράματα περνάω μόνο franco αφού δίνει εξαιρετική απόδοση και μπαταρία. Αν κάποιος βέβαια προτείνει κάτι σίγουρα θα δοκιμάσω. Κίνηση πολύ δεν έχει στο xda γιατί οι συσκευές είναι ακόμα δυσεύρετες και δεν τις έχουν ακόμα όλοι στα χέρια τους.. Αν δώσει συσκευές η Google τότε θα έχει και μεγαλύτερη κινητικότητα :p

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να χρησιμοποιείται κ το μέρος της οθονης εννοώ θέλω να μικρυνω τα soft buttons έχω περάσει τον νόβα θέλει rootarisma η γίνεται μέσω του νόβα;
Link to comment
Share on other sites

σωστοι και οι 2...οποτε ισως ειναι καλυτερα να παιξω με τους φρανκοκερνελς πρωτα και αργοτερα βλεπουμε για ρομ...

 

οντως υπαρχει βελτιωση στη μπαταρια?καποια εικονα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να χρησιμοποιείται κ το μέρος της οθονης εννοώ θέλω να μικρυνω τα soft buttons έχω περάσει τον νόβα θέλει rootarisma η γίνεται μέσω του νόβα;

Θα πρέπει να rootαρεις και να περάσεις κάποια custom ROM ή κάποιο mod που να επιτρέπει σε αυτή την αλλαγή.. Εγώ τώρα φοράω Xylon και τα έχω κάνει πιο μικρά μέσα από τις ρυθμίσεις της rom στα 36dpi :)

 

http://db.tt/8OgTr02B

 

@blade_, εγώ έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά από τον στοκ κέρνελ ίσως και πάνω από 20%. Γεγονός είναι ότι μου βγάζει την μέρα και μάλιστα άνετα.. Μέσα στην εβδομάδα φορτιζα κάθε μέρα στο 30-35% με 3,5 ώρες οθόνη, 16 ώρες συνολικά χρήση, κυρίως wifi και φωτεινότητα στο αυτοματο..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη διαφορα βλεπω...με στοκ ρομ ε?χαιρομαι γιατι η μπαταρια των 2100 φαινεται σαν 1000.....

 

αυτο με τα soft keys Πολυ ενδιαφερον...παντα μου την εσπαγε στα νεξους αυτο το πραμα..ισως το πρωτο που θα κανω οταν ερθει!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σου κανει ο stock; εγω παντως εχω βολευτει μια χαρα με τον chrome

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιόν browser θα προτεινατε είμαι αναμεσα σε dolphin Firefox k opera mobile...

Τσέκαρε αυτόν εάν είσαι root, είναι browser απο AOSP - https://www.dropbox.com/s/pu2rd21fuqplckq/browser.apk

Με έναν root explorer θα τον βαλεις στο (system/app folder) ,πατάς παρατεταμένα πάνω του και στο μενού που εμφανίζεται επιλέγεις (permissions) το κάνεις σε (-rw-rw-r) πρέπει δλδ να είναι τικαρισμενα τα πρώτα 3 και τα 2 μεσαία κουτάκια, μετά reeboot και είσαι ok .

Τον μαμά browser μην τον διαγράψεις απλά κανε rename βάζοντας ένα (bak) κολλητά μετά το (apk) δλδ πχ (androidbrowser.apkbak) .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω κατεβάσει το toolkit για το nexus 4 αλλά δεν μπορώ να περάσω με τίποτα τους drivers για το fastbood ενώ αυτοί του ABD εχουν αγκατασταθεί κανονικά, εχεις κάποιος κάποια ιδέα - λύση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome είναι γενικά από τους πιο αργούς Browser. Στο Nexus όμως ΠΕΤΑΕΙ. Δεν τον αλλάξω με τίποτα.
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτόν εάν είσαι root, είναι browser απο AOSP - https://www.dropbox.com/s/pu2rd21fuqplckq/browser.apk

Με έναν root explorer θα τον βαλεις στο (system/app folder) ,πατάς παρατεταμένα πάνω του και στο μενού που εμφανίζεται επιλέγεις (permissions) το κάνεις σε (-rw-rw-r) πρέπει δλδ να είναι τικαρισμενα τα πρώτα 3 και τα 2 μεσαία κουτάκια, μετά reeboot και είσαι ok .

Τον μαμά browser μην τον διαγράψεις απλά κανε rename βάζοντας ένα (bak) κολλητά μετά το (apk) δλδ πχ (androidbrowser.apkbak) .

Ευχαριστω πολυ φιλε :) Παιδια δεν εχει Flash o Chrome...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...