Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια η διαφορά Deodexed και μη?

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις από εδώ ποια είναι η διαφορά τους.. Προσωπικά δεν ασχολούμαι με το τι είναι η κάθε rom απλά την περνάω ή όχι :p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1851750

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις από εδώ ποια είναι η διαφορά τους.. Προσωπικά δεν ασχολούμαι με το τι είναι η κάθε rom απλά την περνάω ή όχι :p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1851750

 

απο οτι κατάλαβα η odexed ειναι πιο γρήγορη αλλα εχεις τελειότερη ραμ ελεύθερη....

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιου είδους κινητά δε θα καταλάβεις διαφορά αλλά με την deodexed μπορείς να φλασαρεις καποιο mod αν θελησεις ή καποιο θέμα ενω με την odexed μάλλον δε θα βρεις τίποτα συμβατο. Σχεδόν όλες οι πειραγμενες Roms είναι deodexed.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις Minco?? Τώρα κατεβάζω αλλά δεν θα προλάβω να την περάσω σήμερα οπότε αύριο τα περισσότερα..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2061573

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κρατημενο το stock boot.img της 4.2.1? Εχω βαλει του franco και θελω να ξαναβαλω την stock, αλλα δεν υπαρχει η rom πια στην google. Αν καποιος εχει την stock rom ή το stock boot.img, θα το εκττιμουσα!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κρατημενο το stock boot.img της 4.2.1? Εχω βαλει του franco και θελω να ξαναβαλω την stock, αλλα δεν υπαρχει η rom πια στην google. Αν καποιος εχει την stock rom ή το stock boot.img, θα το εκττιμουσα!

 

Δε σε κάλυψε ο Φράνκο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω μια εντονη, αποτομη πτωση της μπαταριας μετα την r18/19, χωρις να εχω κανει αλλη αλλαγη, ηθελα να δω πώς θα ειναι βαζοντας παλι την stock boot, αλλα η google εχει αποσυρει τα images του 4...
Link to comment
Share on other sites

@g47 Αψογος!

 

Εχει δει καποιος αλλος εντονη διαφορα στην μπαταρια, μετα την r18/r19? Δεν εκανα αλλη αλλαγη εκτος του kernel, πχ ενεργο facebook, ή καποια νεα εφαρμογη. Γι'αυτο μου εκανε εντυπωση...

Link to comment
Share on other sites

@g47 Αψογος!

 

Εχει δει καποιος αλλος εντονη διαφορα στην μπαταρια, μετα την r18/r19? Δεν εκανα αλλη αλλαγη εκτος του kernel, πχ ενεργο facebook, ή καποια νεα εφαρμογη. Γι'αυτο μου εκανε εντυπωση...

 

Γενικά ο 19 έχει θέματα απο όσο είδα στο xda

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Δεν ξέρω γιατί αλλά οι τελευταίες εκδόσεις λένε στο xda οτι ειναι έχουν θεματακι.. Με βλέπω να γυρίζω σε r16 ή r15 γιατί κι εγώ με r19 χθες δεν τρελάθηκα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά παιδιά να ρωτησω κάτι στο antutu μ βγάζει ανάλυση οθόνης 1178x768 δεν θα έπρεπε να λέει 1280x768?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά παιδιά να ρωτησω κάτι στο antutu μ βγάζει ανάλυση οθόνης 1178x768 δεν θα έπρεπε να λέει 1280x768?

 

Όχι τα τρώνε τα nav keys.. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα τρώνε τα nav keys.. :)

 

Thanks φιλε :) σωστο κ αυτο το χα ξεχασει...Εχει δοκιμασει κανεις την MINCO V6 με Kernel του FAUX ?

 

Παιδια εχω εν προβλημα flasharw Clockworkmod κ ενω αρχικα το παιρνει οταν κανς reboot το κινητο δεν υπαρχει μεσα πρεπει να το ξαναflasharw ξερετε μηπως τι μπορει να φταιει ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα και ομολογώ ότι είναι τεράστιο σε σχέση με το Desire που έχω. :p

Που θα πάει όμως, θα το συνηθίσω.

 

Άρχισα το backup στο Desire και αμέσως μετά ξεκλειδώνω bootloader και περνάω την CM10, οπότε ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον kernel. Τελικά, τί μου πρεοτείνετε να βάλω; Τον r16 μιας και οι ποιο πρόσφατοι αναφέρονται ως bugged ή να βάλω ακόμη ποιο παλιά έκδοση;

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα και ομολογώ ότι είναι τεράστιο σε σχέση με το Desire που έχω. :p

Που θα πάει όμως, θα το συνηθίσω.

 

Άρχισα το backup στο Desire και αμέσως μετά ξεκλειδώνω bootloader και περνάω την CM10, οπότε ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον kernel. Τελικά, τί μου πρεοτείνετε να βάλω; Τον r16 μιας και οι ποιο πρόσφατοι αναφέρονται ως bugged ή να βάλω ακόμη ποιο παλιά έκδοση;

 

Ευχαριστώ.

 

Τα παιδιά που έχουν ρουταρει και έχουν δοκιμάσει κερνελ λένε ότι μέχρι και τον 16 τα πράγματα είναι οκ...

Οπότε ακολούθησε τα γραφόμενα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που έχουν ρουταρει και έχουν δοκιμάσει κερνελ λένε ότι μέχρι και τον 16 τα πράγματα είναι οκ...

Οπότε ακολούθησε τα γραφόμενα...

Αυτή την στιγμή φοράω r15 Νικόλα μου μιας και 17,19 δεν με άφησαν ικανοποιημενο.. Στις δύο τελευταίες εκδόσεις λοιπόν είδα ένα κάποιο ελαφρύ lag (υποψία lag) και όχι τόσο καλή απόδοση μπαταρίας... Γύρισα στην 15 λοιπόν και και όλα κομπλέ ;)

 

Ερώτηση!! Υπάρχει κάποιο mod ώστε να ενεργοποιώ οθόνη χωρίς να πατάω το power button.. Σαν double tap ή κάτι παρόμοιο?? Ήξερα ότι στο gnex υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή φοράω r15 Νικόλα μου μιας και 17,19 δεν με άφησαν ικανοποιημενο.. Στις δύο τελευταίες εκδόσεις λοιπόν είδα ένα κάποιο ελαφρύ lag (υποψία lag) και όχι τόσο καλή απόδοση μπαταρίας... Γύρισα στην 15 λοιπόν και και όλα κομπλέ ;)

 

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη σειρά για flashάρισμα rom και kernel;

Δηλαδή αν τρέξω το NEXUS 4 TOOLKIT (1-click for all), περάσω τον kernel (.zip μορφή) και μετά την CM10, είμαι εντάξει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη σειρά για flashάρισμα rom και kernel;

Δηλαδή αν τρέξω το NEXUS 4 TOOLKIT (1-click for all), περάσω τον kernel (.zip μορφή) και μετά την CM10, είμαι εντάξει;

Από την στιγμή που είσαι root μέσω toolkit (ξεκλείδωμα bootloader, root, πέρασμα custom recovery) μπαίνεις σε recovery mode και από εκεί φλασαρεις πρώτα την rom, μετά τα gapps αν απαιτείται (θα διαβάσεις τις οδηγίες της καθε rom και θα τις εφαρμόσεις επακριβώς) και τελευταία περνάς τον κερνελ εάν φυσικά το επιθυμείς. Στην CM συγκεκριμένα θέλει flash rom, flash gapps κ μετά κερνελ αν θυμάμαι καλά :)

Το θέμα που είχες με την custom recovery το είχα κι εγώ στην αρχή γιατί αυτό πέρασα μια custom rom που είχε μέσα το δικό της custom recovery και ηρέμησα μια για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει το ίδιο θέμα που είχα εγώ πιο πανω π ανέφερα διορθώνεται με το app ROM manager.

Σας μπέρδεψα βρε παιδιά συγνώμη :p

Link to comment
Share on other sites

Σας μπέρδεψα βρε παιδιά συγνώμη :p

 

Χαχα δεν πειραζει φιλε να σαι καλα εγω το εφτιαξα με ROM Manager κ ειμαι οκ :) Εβαλα MinCo τωρα μολις να τεσταρω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...