Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Είναι κλασικό σύμπτωμα ελαττωματικής μπαταρίας πάντως αυτό.Δοκίμασε την παλιά Και νομίζω θα λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θεωρητικά είναι αυθεντική. έτσι έλεγε και έγραφε. με την παλιά δεν είχα το ίδιο πρόβλημα όχι.και σκέφτομαιναβάλωπάλι πάνω την παλιά. η οποία δεν είχε ιδαίτερο πρόβλημα απλώς θεωρούσα πως με την καινουργια θα κρατούσε περισσοτερο. αυτο....

 

Δοκίμασε να επαναφέρεις το κινητο η να περασεις μια καθαρή ρομ.

 

Εχω προσέξει οτι αρκετές εφαρμογές πλέον τρώνε τεράστιους πόρους και υπάρχει αυξημένη κατανάλωση ακόμα και σε sleep.

Και εγω ενω εχω δει βελτίωση με νέα μπαταρία, πάλι έχω ενα 4-5% κατανάλωση ανα ώρα σε sleep. (με παλιά μπαταρία 10%)

 

Ενα άλλο ενδεχόμενο ειναι οτι οι LiPo θέλουν 2-3 κύκλους φόρτισης. Δώστης λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να επαναφέρεις το κινητο η να περασεις μια καθαρή ρομ.

 

Εχω προσέξει οτι αρκετές εφαρμογές πλέον τρώνε τεράστιους πόρους και υπάρχει αυξημένη κατανάλωση ακόμα και σε sleep.

Και εγω ενω εχω δει βελτίωση με νέα μπαταρία, πάλι έχω ενα 4-5% κατανάλωση ανα ώρα σε sleep. (με παλιά μπαταρία 10%)

 

Ενα άλλο ενδεχόμενο ειναι οτι οι LiPo θέλουν 2-3 κύκλους φόρτισης. Δώστης λίγο χρόνο.

Με 4-5% ανά ώρα έχεις πρόβλημα, δεν Είναι νορμάλ.

Δεν στο συγκρίνω με το Meizu που έχω τώρα και τρώει 4-5% όλη τη νύχτα, αλλά θυμάμαι ότι με το Nexus δεν είχα πάνω από 2% την ώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2% έχω σε deep sleep το βράδυ που κοιμάμαι. Όσο γρήγορα και να πέφτει η μπαταρία είναι αφύσικο να σβήνει στο 20%.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλασικό σύμπτωμα ελαττωματικής μπαταρίας πάντως αυτό.Δοκίμασε την παλιά Και νομίζω θα λυθεί το πρόβλημα.

ήταν ελαττωματική η μπαταρία ναι. έβαλα την παλιά και δουλεύει όπως πριν.όταν εβαλα την καινούργια -ελαττωματική μπαταρία πάνω είχε 32% μαπταρία. την ελευταία βδομάδα που τρελάθηκε.όταν πηγαινε 32 άρχιζε να μην διαβάζει την κάρτα σιμ. μπορει να έβαζα 10 φορες τον κωδικό και εννοείται δεν σταματούσε απλως μετά απο λίγο... έτρωγε πολύ γρηγορα την μπαταρία πηγαινε 20 και έσβηνε ή έσβηνε και στο 32. το φόρτιζα και ξεκινούσε απο το 0...τώρα η παλιά μπαταρία όμως που έχει τα χρονάκια της δεν με βγάζει όλη μέρα... με wi-fi , 3g και ότι κάνω.δλδ κάπου στις 9 είναι στο 15%.προτείνεται να πάρω άλλη μπαταρία ή να περάσω κάποια άλλη ρομ.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις άλλη μπαταρία.Μια ταλαιπωρημένη μπαταρία κάθε φορά που θα τρώει ζόρι θα πέφτει πολύ γρήγορα.Μην σου πω ότι το καλοκαίρι δύσκολα θα το βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν κάτι μέρες είχε πρόβλημα το nexus 4 του αδελφού μου δεν έκανε boot με τπτ και δεν μπορουσα να μπω ουτε στο recovery .Εκανα flash στοκ ROM με ενα tool και μετα το κινητό λειτουργούσε τέλεια μέχρι που χθες αρχισε ξαφνικά να κολλάει και ξαφνικά οι εφαρμογές της google κλείναν μονές τους και το κινητό μπήκε σε bootloop .Δοκιμασα παλι να φλασαρω την στοκ ROM παλι αλλά το tool μου βγάζει errors σε όλες τα steps και το κινητό μπαίνει μονο σε fastboot mode .Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν κάτι μέρες είχε πρόβλημα το nexus 4 του αδελφού μου δεν έκανε boot με τπτ και δεν μπορουσα να μπω ουτε στο recovery .Εκανα flash στοκ ROM με ενα tool και μετα το κινητό λειτουργούσε τέλεια μέχρι που χθες αρχισε ξαφνικά να κολλάει και ξαφνικά οι εφαρμογές της google κλείναν μονές τους και το κινητό μπήκε σε bootloop .Δοκιμασα παλι να φλασαρω την στοκ ROM παλι αλλά το tool μου βγάζει errors σε όλες τα steps και το κινητό μπαίνει μονο σε fastboot mode .Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όταν μπαίνεις σε Bootloader κάτω τι λέει; lock state locked ή unlocked ;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Unlocked είναι

Δοκίμασε ξανά και αν δεν γίνεται, μυρίζει καμμένη motherboard...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει εγγύηση το κινητό είναι αγορασμενο από το 2013 που πρωτοβγηκε αλλά για ποιον λογο να λειτουργήσει την πρωτη φορά εφόσον η motherboard είχε θέμα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγοράσα τα Χριστούγεννα μεταχειρισμενο ένα n4 και του πέρασα marshmallow. Το κινητό είχε κάποια θέματα και ένα από αυτά ήταν η μπαταρία. Αγορασα από το hamza μια μπαταρία και τη έβαλα και παρατηρώ ότι αν το κινητό φορτίσει 100% και δεν το βγάλω αμέσως από την φόρτιση αλλά μετά από 10 λεπτά τότε χωρίς να του κάνω τίποτα σε 4-5 λεπτά η χωρητικότητα θα πέσει στο 94% και μετά θα αρχίσει να μειώνεται κανονικά (με κλειστή την οθόνη και μόνο το WiFi ανοιχτό τρώει 2% ~την ωρα).

 

Το πρόβλημα το φτιάχνω με κάτι εφαρμογές στυλ calibrator αλλά μόλις ξεχαστω και δεν το βγάλω αμέσως μόλις φορτώσει κάνει το ίδιο πρόβλημα.

 

Έχει πρόβλημα ή νέα μπαταρία; Η procordia που είναι η αντιπροσωπία πόσο τις πουλάει, τις πουλάει σαν ανταλλακτικό για αγορά ή πρέπει ντε και καλά να μου την τοποθετησουν εκείνοι;

 

Επίσης μια φορά τι κινητό έσβησε και δεν άνοιγε μέχρι να το βάλω στο φορτιστή παρόλο που η μπαταρία ήταν στο 11% όταν έσβησε

Edited by veteranos123

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

17€ +10€ για τοποθέτηση

 

Δεν μπορώ να την αγοράσω και να την βάλω μόνος μου? (δεν είναι κάτι δύσκολο)

 

 

Από αυτά που αναφέρω πήρα ελαττωματική μπαταρία;

Edited by veteranos123

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχαχαχ μάλιστα καλά την φάγαμε και οι δύο. Αν η procordia μου την πουλήσει και δεν χρειάζεται να την βάλουν εκείνοι θα την πάρω από αυτούς αλλά αν μου πουν ότι πρέπει να κάνουν αυτοί την τοποθέτηση θα την πάρω από κει που λες.

 

Εσύ την αγόρασες απο το eclick;

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί 16euro και είναι γνήσια.

Θα το χω υπόψιν μου

 

Άκυρο, είδα πως δεν την έχει το eclick. Σκέφτομαι να την πάρω από εδώ που ξανά ψωνίσει άλλες 2 φορές. http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=10964

Edited by veteranos123

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Την παίρνεις κανονικά με 17€ και τη βάζεις μόνος σου.Έτσι το έκανα εγώ

Ωραία, θα την πάρω από αυτούς. Απλά πάω και τους λέω θέλω μια μπαταρία για nexus 4 Και μου την δίνουν ε ή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο πρώτα;

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα την πάρω από αυτούς. Απλά πάω και τους λέω θέλω μια μπαταρία για nexus 4 Και μου την δίνουν ε ή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο πρώτα;

 

Παρε να ρωτησεις διαθεσιμότητα και κάνε κράτηση.

Link to comment
Share on other sites

Παρε να ρωτησεις διαθεσιμότητα και κάνε κράτηση.

 

Πολύ ωραία.

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετώ την παρέα του nexus4 !

 

Έπεσε στα χέρια μου ενα 4 απο φίλο που πήρε ενα S6 άλλο και το χε για να αραχνιάζει στο συρτάρι.

 

Είναι με stock rom - unrooted με 5.1.1 LMY48T.

 

Προφανώς και με bootloader locked.

 

Πιο είναι ο πιο safe τρόπος να το rootaρω?

 

Βρήκα στην άρχη του νήματος κάποιους άλλα δουλεύουν και με 5.1.1 LMY48T?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του nexus4 !

 

Έπεσε στα χέρια μου ενα 4 απο φίλο που πήρε ενα S6 άλλο και το χε για να αραχνιάζει στο συρτάρι.

 

Είναι με stock rom - unrooted με 5.1.1 LMY48T.

 

Προφανώς και με bootloader locked.

 

Πιο είναι ο πιο safe τρόπος να το rootaρω?

 

Βρήκα στην άρχη του νήματος κάποιους άλλα δουλεύουν και με 5.1.1 LMY48T?

Πρώην κάτοχος του υπέροχου κινητού!

Το μόνο που έχω να πω ότι με τις συσκευές Nexus είναι όλα safe, πρέπει να είσαι πολύ γκαντέμης για να την πατήσεις.

Θα συνιστούσα αυτό.

 

https://autoroot.chainfire.eu/

Nexus 4 mako

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...