Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Σε κερνελ τι βαζετε με τις αγαπημένες σας custom rom?

 

Προσωπικά λογω κολληματος με touch control για να μη δουλευω το power button αναγκαστικά είμαι σε Hells,

 

υπάρχει κάποιο combo rom/kernel που να το κάνει;

Να κάνει τι;

Δεν είναι ξεκάθαρο τι χρειάζεσαι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μια ερώτηση για όσους έχουν φλασαρει την Chroma marshmallow rom. Στην καθημερινή χρήση είναι σταθερή και χωρίς ιδιαίτερα bugs? Το κινητό πώς είναι από άποψη λειτουργικοτητας; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση για όσους έχουν φλασαρει την Chroma marshmallow rom. Στην καθημερινή χρήση είναι σταθερή και χωρίς ιδιαίτερα bugs? Το κινητό πώς είναι από άποψη λειτουργικοτητας; Ευχαριστώ.

 

Πρόκειται να την φλασάρω το απόγευμα και έτσι δεν έχω ακόμα άποψη. Ωστόσο η chroma 5.1.1 μαζί με hells ήταν ο καλύτερος και σταθερότερος συνδυασμός που είχα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να την φλασάρω το απόγευμα και έτσι δεν έχω ακόμα άποψη. Ωστόσο η chroma 5.1.1 μαζί με hells ήταν ο καλύτερος και σταθερότερος συνδυασμός που είχα ποτέ!

 

και εγω με τις οδηγιες του φιλου stapd_21 που μου την προτεινε πριν απο 3 μηνες...

δεν εχω διαπιστώσει κανενα προβλημα πρεπει να μου εχει κανει το κλασικό κλείσιμο μια δυο φορές μαξ....

χθες διαπίστωσα οτι κατι φορες κολλάει το youtube (tap to retry ..etc..με restart οκ παλι) αλλα δεν ξέρω τι το προκαλεί και δεν νομιζω να ειναι η ΡΟΜ...

νομίζω οτι hellscore b83 είναι μια χαρά.....και πραγματικα λείτουργω μονο τα volume buttons εχει απο το ούτοσι αλλος πολύ ευάλοτο κουμπί ξεκλειδώματος....

 

by the way εχει κάποιος να προτείνει ρυθμίσεις για απλή χρήση και όταν χρειαζεται σε σπάνιες περιπτώσεις παιχνιδια του core...

CPU Hotplug απο οσα διάβασα τα έβαλα HIgh low counter =4

load Threshold 70%

max load counter 30%

ετσι ώστε να δουλέυει σαν διπύρήνο και οταν φτάνουν σε υχηλά επίπεδα να μπαίνουν και οι αλλοι δύο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση για όσους έχουν φλασαρει την Chroma marshmallow rom. Στην καθημερινή χρήση είναι σταθερή και χωρίς ιδιαίτερα bugs? Το κινητό πώς είναι από άποψη λειτουργικοτητας; Ευχαριστώ.

 

Και για να λύσω την απορία σου, από χθες το απόγευμα που την έβαλα, όλα πάνε μια χαρά. Λίγο χειρότερη διαχείριση μπαταρίας, αλλά μόνο κατά τη χρήση, βλέπω. Κρίμα που η google σταμάτησε την υποστήριξη του

Link to comment
Share on other sites

Να κάνει τι;

Δεν είναι ξεκάθαρο τι χρειάζεσαι.

 

Touch to wake, touch control, double tap to wake etc

 

Aυτο το κανεις με hells core kernel ειτε παλιοτερα με kernel της επιλογής σου και το application Touch Control

Link to comment
Share on other sites

Touch to wake, touch control, double tap to wake etc

 

Aυτο το κανεις με hells core kernel ειτε παλιοτερα με kernel της επιλογής σου και το application Touch Control

Ναι αλλά τον συνδυασμό rom/kernel για τι πράγμα τον θες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τον συνδυασμό rom/kernel για τι πράγμα τον θες;

 

Απλα ρωταω αν υπαρχει συνδυασμός φρέσκος Marsmellow ιδανικά με δυνατότητα να ανοιγουμε την οθόνη χωρις την χρήση Power Button.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ρωταω αν υπαρχει συνδυασμός φρέσκος Marsmellow ιδανικά με δυνατότητα να ανοιγουμε την οθόνη χωρις την χρήση Power Button.

 

Στην chroma (και στην chroma mm) εγώ χρησιμοποιώ τα volume buttons.

Link to comment
Share on other sites

Στην chroma (και στην chroma mm) εγώ χρησιμοποιώ τα volume buttons.

 

Δυστυχώς δε μου κάνει θέλω να κάνω χρήση το digitizer χωρις καμια επαφη με hard buttons. Υπάρχει κάτι άλλο που να πεφτει στην αντίληψη σας;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βρείς συμβατό kernel που να υποστηρίζει τις λειτουργίες που θες.

Κάτι διάβασα για τον kernel quanta....

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βρείς συμβατό kernel που να υποστηρίζει τις λειτουργίες που θες.

Κάτι διάβασα για τον kernel quanta....

 

Επιβεβαιώνω. Σε chroma mm έχει dt2w

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ενα θεμα με το κινητο , δεν κανει boot με τπτ , με πεταει στο fastboot και οταν παταω start δεν βγαζει καν το σημα του google απλα δειχνει μια μαυρη οθονη.ειχα περασει την chroma 6.0.1 και recovery twrp .Προσπαθω με ενα toolkit να το επαναφερω σε εργοστασιακη κατασταση αλλα μου βγαζει συνεχως errors.Βοηθεια σας παρακαλω.Μπαινει σε recovery αλλα δεν μπορω να κανω ουτε factory reset ουτε τπτ μου βγαζει errors Edited by EliMiNaToR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ενα θεμα με το κινητο , δεν κανει boot με τπτ , με πεταει στο fastboot και οταν παταω start δεν βγαζει καν το σημα του google απλα δειχνει μια μαυρη οθονη.ειχα περασει την chroma 6.0.1 και recovery twrp .Προσπαθω με ενα toolkit να το επαναφερω σε εργοστασιακη κατασταση αλλα μου βγαζει συνεχως errors.Βοηθεια σας παρακαλω.Μπαινει σε recovery αλλα δεν μπορω να κανω ουτε factory reset ουτε τπτ μου βγαζει errors

 

Πέρασε ένα factory image και ξεκίνα από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα nexus 4 που φοράει chroma-mako marshmallow και kernel 3.4.110 TaUrUs-Mallow-mr1. Μπορώ με τα ακουστικά που έχωlg quadbeat 2 να χειρίζομαι την ένταση του κινητού; Φυσικά τα ακουστικά έχουν volume up-down κουμπιά

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις τι κινητό και τα ακουστικά γιατί δεν το δοκιμαζεις?

Εκτός κι αν εννοεις ότι δοκιμασίες και δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις τι κινητό και τα ακουστικά γιατί δεν το δοκιμαζεις?

Εκτός κι αν εννοεις ότι δοκιμασίες και δεν γίνεται.

 

Το δοκίμασα και δεν γίνεται και ρωτάω αν υπάρχει κάποιο τρόπος να το κάνουμε. :)

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!

μετά από 2,5 χρονια στοκ το ν4 άρχισε να μου κάνει νερά.κολλάει κάπως και κλείνει ενώ έχει 20%μπαταρία...

έχετε κάποια πρόταση για custom rom μήπως και πάρει παράταση ζωής?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!

μετά από 2,5 χρονια στοκ το ν4 άρχισε να μου κάνει νερά.κολλάει κάπως και κλείνει ενώ έχει 20%μπαταρία...

έχετε κάποια πρόταση για custom rom μήπως και πάρει παράταση ζωής?

Battery calibration δοκίμασε πρώτα και μετά πας για μπαταρία αν συνεχίσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% μπαταρία αφού είσαι και στοκ. Πήρα εγώ πριν μια εβδομάδα 17€ από προκόρντια, έχει ετοιμοπαράδοτες.
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% μπαταρία αφού είσαι και στοκ. Πήρα εγώ πριν μια εβδομάδα 17€ από προκόρντια, έχει ετοιμοπαράδοτες.

 

καινουργια η μπαταρία....

εδώ είναι το πρόβλημα.δεν έχω ένα μήνα που την άλλαξα.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

καινουργια η μπαταρία....

εδώ είναι το πρόβλημα.δεν έχω ένα μήνα που την άλλαξα.

Μήπως έπεσες σε προβληματικό κομμάτι? Από ebay την πήρες ή Ελλάδα? Είναι σίγουρα αυθεντική? Πριν την αλλαγή είχε το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπεσες σε προβληματικό κομμάτι? Από ebay την πήρες ή Ελλάδα? Είναι σίγουρα αυθεντική? Πριν την αλλαγή είχε το ίδιο πρόβλημα?

 

θεωρητικά είναι αυθεντική. έτσι έλεγε και έγραφε. με την παλιά δεν είχα το ίδιο πρόβλημα όχι.και σκέφτομαιναβάλωπάλι πάνω την παλιά. η οποία δεν είχε ιδαίτερο πρόβλημα απλώς θεωρούσα πως με την καινουργια θα κρατούσε περισσοτερο. αυτο....

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...