Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις,ξεκινάς από το προφανές που είναι η μπαταρία και βλέπεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από εμένα εδώ και λίγες ημέρες με CM 12.1 golden και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χωρίς βέβαια να το πολύ σκαλίζω, δεν έχω ανακαλύψει κάποια προβλήματα μέχρι τώρα.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλο με το συγκεκριμενο τηλ.Εχει carbon rom 4.4 και θελει στοκ 4.1.2.Πειτε λιγο την διαδικασια να το κανει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις,ξεκινάς από το προφανές που είναι η μπαταρία και βλέπεις .

Άλλαξα τελικά μπαταρία. Τρίτη μέρα σήμερα και όλα δείχνουν καλά, (cm12.1) αν και ακόμη δεν έχω κάνει σοβαρή χρήση σε ομιλία ώστε να δω πως θα συμπεριφερθεί. Όπως και νάχει και τέτοιου είδους χρήση πριν ήταν αδύνατη, οπότε υποθέτω πως το πρόβλημα ήταν αυτό.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εβαλα CM12.1 και ολα πολυ καλα με το τηλεφωνο

Το μοναδικο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου δειχνει της επαφες της καρτας σιμ(επειδη αλλαζω συχνα τηλεφωνα και πολλα απο αυτα δεν ειναι smart δεν εχω τις επαφες στον λογαριασμο google αλλα για ταχυτητα της εχω στην σιμ).

Ενω υπαρχουν αποθηκευμενα μνμτ στην σιμ τις αποθηκευμενες επαφες δεν τις εμφανιζει.

Για σιγουρια εβαλα την σιμ πισω στο παλιο dumbphone και οι επαφες ειναι ακομα εκει.

Περασα ομνιρομ 5.1.1 βασισμενη σε cyanogen και εχω τα ιδια.

Δοκιμασα και apps contacts2sim , copy2sim ,sim manager κλπ και καμμια τυχη

Στην στοκ τα παντα δουλευουν ρολοι.

Εχει καποιος καποια λυση με βολεψε και μ αρεσε πολυ CM και ειναι κριμα να βαλω στοκ για αυτο

Link to comment
Share on other sites

εβαλα CM12.1 και ολα πολυ καλα με το τηλεφωνο

Το μοναδικο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου δειχνει της επαφες της καρτας σιμ

Aνοίγεις την εφαρμογή για τις επαφές, πατάς πάνω δεξιά τις 3 τελίτσες και επιλέγεις Import/Export, εκεί διαλέγεις Import from sim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εβαλα CM12.1 και ολα πολυ καλα με το τηλεφωνο

 

 

Το μοναδικο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου δειχνει της επαφες της καρτας σιμ(επειδη αλλαζω συχνα τηλεφωνα και πολλα απο αυτα δεν ειναι smart δεν εχω τις επαφες στον λογαριασμο google αλλα για ταχυτητα της εχω στην σιμ).

 

 

Ενω υπαρχουν αποθηκευμενα μνμτ στην σιμ τις αποθηκευμενες επαφες δεν τις εμφανιζει.

 

 

Για σιγουρια εβαλα την σιμ πισω στο παλιο dumbphone και οι επαφες ειναι ακομα εκει.

 

 

Περασα ομνιρομ 5.1.1 βασισμενη σε cyanogen και εχω τα ιδια.

 

 

Δοκιμασα και apps contacts2sim , copy2sim ,sim manager κλπ και καμμια τυχη

 

 

Στην στοκ τα παντα δουλευουν ρολοι.

 

 

Εχει καποιος καποια λυση με βολεψε και μ αρεσε πολυ CM και ειναι κριμα να βαλω στοκ για αυτο

 

 

 

Πως την φλασαρες; Δωσε τα απαραιτητα links.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πως την φλασαρες; Δωσε τα απαραιτητα links.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-mini/orig-development/rom-cyanogenmod-12-1-t3071937

 

Εδω ειναι το link στο xda για την cm 12.1

H διαδικασια ειναι γνωστη πρεπει σε οποιο λογισμικο και να εισαι να εχεις root και να βαλεις custom recovery

για την συγκεκριμενη rom πρoτεινουν αυτην την recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2748327

 

η ρομ μου αρεσε πολυ και ειναι αρκετα σφαιρα(ελυσα το θεμα τον επαφων κανοντας backup απο την sim με την stock και τις περασα στην cm)

αλλα εχει τρελο battery drain σε 8 ωρες να κλεινει χωρις καποια τρελη χρηση.

εχω δει αρκετους να παραπονιουνται για το drain στο xda για την συγκεκριμενη rom και τωρα θα δοκιμασω την OmniRom 5.1

που εχω δει πιο καλα λογια για τη μπαταρια.

αν δεν δουλεψει ουτε αυτη τοτε θα ψαχτω με καποια kit-kat.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-mini/orig-development/rom-cyanogenmod-12-1-t3071937

 

Εδω ειναι το link στο xda για την cm 12.1

H διαδικασια ειναι γνωστη πρεπει σε οποιο λογισμικο και να εισαι να εχεις root και να βαλεις custom recovery

για την συγκεκριμενη rom πρoτεινουν αυτην την recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2748327

 

η ρομ μου αρεσε πολυ και ειναι αρκετα σφαιρα(ελυσα το θεμα τον επαφων κανοντας backup απο την sim με την stock και τις περασα στην cm)

αλλα εχει τρελο battery drain σε 8 ωρες να κλεινει χωρις καποια τρελη χρηση.

εχω δει αρκετους να παραπονιουνται για το drain στο xda για την συγκεκριμενη rom και τωρα θα δοκιμασω την OmniRom 5.1

που εχω δει πιο καλα λογια για τη μπαταρια.

αν δεν δουλεψει ουτε αυτη τοτε θα ψαχτω με καποια kit-kat.

 

 

 

Αμα θες καμια KK βαλε carbon.Πολυ καλη και δουλευουν ολα αψογα.Την εβαλε φιλος απο προτροπη μου και το εργαλειο πεταει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες καμια KK βαλε carbon.Πολυ καλη και δουλευουν ολα αψογα.Την εβαλε φιλος απο προτροπη μου και το εργαλειο πεταει.

 

Παιζει να εχεις δοκιμασει εσυ η καποιος φιλος carbon 5.1 να μαθουμε εντυπωσεις?

Γενικα μου αρεσε πολυ το lollipop interface και δεν ψηνομαι να παω σε ΚΚ, θα μπορουσα βεβαια να βαλω Google Now launcher

αλλα απο "κολλημενο" μυαλο θελω το κινητο να εχει μονο Google Play-Gplay Services και τιποτα αλλο απο google :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχεις δοκιμασει εσυ η καποιος φιλος carbon 5.1 να μαθουμε εντυπωσεις?

 

 

Γενικα μου αρεσε πολυ το lollipop interface και δεν ψηνομαι να παω σε ΚΚ, θα μπορουσα βεβαια να βαλω Google Now launcher

 

 

αλλα απο "κολλημενο" μυαλο θελω το κινητο να εχει μονο Google Play-Gplay Services και τιποτα αλλο απο google :wacko:

 

 

 

Ο φιλος δεν ηθελε,εβαλε KK αλλα πραγματικα μου ειπε ειναι πολυ σταθερη και πεταει.Σφαιρατο και κανενα lag.Εμενα μου αρεσε και ας μην εχει την ομορφια της Lolipop ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει τρόπος να λειτουργούν 2 εφαρμογές ταυτόχρονα στο s3 mini (side by side)? διάβασα ότι το s3 έχει τέτοια δυνατότητα αλλά όχι το s3 mini?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν είναι δυνατόν να δω ποιος είναι ο κωδικός ενός wi-fi, τον οποίο έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου;

 

Κατέβασε από το Google Play to Wi-Fi password reminder ή κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν είναι δυνατόν να δω ποιος είναι ο κωδικός ενός wi-fi, τον οποίο έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου;

 

Στις ρυθμίσεις του κινητου σου (android) φαίνεται ποιος ειναι ο κωδικός του wifi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γινεται κατι περιεργο και δεν μπορω να βρω λυση

Οταν καλω το κινητο αυτο απο ενα συγκεκριμενο κινητο 8/10 φορες με το που το σηκωνει νεκρωνει και δεν ακουγεται τιποτα Το εχει κανει και με 1-2 αλλα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για Un Brick S3 mini ?

 

Κολλαει στην πρωτη οθονη και δεν φορτιζει κιολας

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για Un Brick S3 mini ?

 

Κολλαει στην πρωτη οθονη και δεν φορτιζει κιολας

Μπες στο recovery με volume up + home button + power button και κάνε wipe data/factory reset και wipe cache. Θα σου σβήσει τα πάντα από το κινητό (εκτός από φακέλους με φωτο-βίντεο κλπ) αλλά δε νομίζω να έχεις κι άλλη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα!

 

Αγόρασα 2 καινούριες μπαταρίες για το mini, original bulk από το mobilehellas. Και οι 2 μου κάνουν το εξής κουλό: όταν φορτίζουν, πάνε απ'το 0% μέχρι το 80% κανονικά, και από το 80% και πάνω σέρνοντας... Του στυλ μισή ώρα για κάθε 1 με 2%...

Αντίστοιχα, όταν φορτιστεί και το βγάλω απ'την πρίζα, πέφτουν από το 100% μέχρι ~80% πολύ γρήγορα, και από 'κει και μετά πέφτει φυσιολογικά... Τώρα ας πούμε, μέσα σε μισή ώρα, έχει φτάσει από το 100 στο 88%...

 

Είναι αυτό φυσιολογικό;; Μήπως παίζει κάτι με τις μπαταρίες;; Κι αν ναι, υπάρχει εγγύηση και τυχόν αντικατάσταση, ή απλά πέταξα 15-20€;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά βοήθειαααααα!!! φλάσαρα την cm12 στο κινητό και όταν το ανοίγω κολλάει στο λογότυπο στην αρχή και δε κάνει τίποτα.. τι κάνουμε τώρα????? Edited by KoMp
ουφφφ τελικά βρήκα λύση sorry για την αναστάτωση αλλά πάνω στον πανικό μου δεν ήξερα τι να κάνω!!! :P
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθειαααααα!!! φλάσαρα την cm12 στο κινητό και όταν το ανοίγω κολλάει στο λογότυπο στην αρχή και δε κάνει τίποτα.. τι κάνουμε τώρα?????

 

 

 

Brickares νομιζω.Ξαναδοκιμασε αλλιως περνα stock firmware.Ενας φιλος εβαλε CM 11 στο συγκεκριμενο τηλ και πεταει.Κανενα λαγκ και ολα μια χαρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μου πει ποια ρύθμιση χρειάζεται ώστε να ακούγεται ο ήχος κλήσης από το ηχείο του κινητού όταν είναι συνδεδεμένο το Headsfree (καλώδιο);
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...