Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 4.2.1 γνωριζει κανεις αν ενεργοποιηθει η επιλογη move to sd για τις εφαρμογες? Διοτι στο S4 4.2.1 δοθηκε επιτελους αυτη η δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό το ξέρω άσχετα με την εφαρμογή από το market από μόνο του έχει υπενθυμίσεις?
σε όλα τα android, αν περάσεις τις επαφές στο gmail δημιουργείται αυτόματα ένα ξεχωριστό ημερολόγιο "γενέθλια και συμβάντα επαφών" με ολοήμερες καταχωρίσεις για όσες επαφές έχεις συμπληρώσει την ημερομηνία γέννησης

επίσης, μπορείς να κάνεις import τις ονομαστικές εορτές (υπάρχει ένα θεματάκι με τις κινητές!) σε ένα ξεχωριστό calendar καινα τα βλέπεις όλα μαζί όπως σε βολεύει :)

Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο ειναι οκ .. ο υπολογιστής δν βλεπει το κινητο κ πρεπει να το κανω επανεκκίνηση για να το δει (δν εχω κανει εγκατασταση Kies .. να φταιει αυτο ? )

 

Το kies ή τους driver της Samsung τους κάνουμε εγκατάσταση για να μπορεί το pc να αναγνωρίσει την συσκευή. Αφού κάνεις εγκατάσταση τους driver και συνδέσεις την συσκευή αρχίζει η διαδικασία προσθήκης υλικού . Αφού όπως λες ότι έχεις πρόβλημα τότε όταν αναγνωρίσει την συσκευή σου πήγαινε και επέλεξε διαχείριση συσκευών και έλεγξε την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μέρες το Google play μου στέλνει προτάσεις για παιχνίδια (στο νοτιφικασιον )ενω εχω απενεργοποιησει την επιλογή .. ξέρει κανείς γιατι συμβαίνει ? .. ειναι κουραστικό να μου στελνει συνέχεια και μου στελνει ξανα και ξανα τα ίδια Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μέρες το Google play μου στέλνει προτάσεις για παιχνίδια (στο νοτιφικασιον )ενω εχω απενεργοποιησει την επιλογή .. ξέρει κανείς γιατι συμβαίνει ? .. ειναι κουραστικό να μου στελνει συνέχεια και μου στελνει ξανα και ξανα τα ίδια

 

Το Google Play δε στέλνει προτάσεις. Αυτό το κάνει κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσεις που έχει push notifications. Βρες ποια είναι και βγάλτην...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάτι χρόνια να μεταφέρω επαφές από την SIM στο Google και δυστυχώς δεν θυμάμαι τίποτα.

Μόλις χτες ένας φίλος αγόρασε το s3 mini έχει αντιγράψει τις επαφές του από το προηγούμενο κινητό στην σιμ και ψάχνω να βρω τον τρόπο μέσα από το s3 να περάσω τις επαφές από την σιμ στο Gmail ώστε στο μέλλον να συγχρονιζονται εύκολα.

Πως το κάνω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στις επαφές του τηλεφώνου, πάτα το πλήκτρο "μενού" και μετά εισαγωγή/εξαγωγή επαφών. Εκεί επιλέγεις τί θες να κάνεις (στην περίπτωσή σου εισαγωγή από κάρτα SIM) και μετά πού θες να αποθηκευτούν οι επαφές, όπου επιλέγεις το λογαριασμό Google του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Μια λίγο χαζή ερώτησω.

Πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω το κινητό τα φορτηστεί την πρώτη φορά? Να αφήσω να τελειώσει εντελώς η μπαταρία και να κλείσει απο μόνο του και έπειτα να το βάλω για φόρτωση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι άστο να ξεφορτώσει και κάνει πλήρη φόρτιση. Αυτό καλό είναι να γίνει τρεις φορές.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου πει πως θα βγάλω τα εισαγωγικά και εξαγωγικά βινταάκια της cosmote όταν ανοίγω και κλείνω την συσκευή μου καθώς επίσης πώς μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD? Με το htc δεν είχα τέτοια προβλήματα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι άστο να ξεφορτώσει και κάνει πλήρη φόρτιση. Αυτό καλό είναι να γίνει τρεις φορές.

Ευχαριστώ.

 

Κάτι τελευταίο, για απλό 'root' με κανά "One click" πρόγραμμα έχει βγει γι' αυτό το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη που σου εμφανίζει την τοποθεσία του αριθμου (σταθερο τηλέφωνο) οταν καλεις πια ειναι παιδια ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι, εκτός από την ενεργοποίηση "δεδομένων κινητής τηλεφωνίας" πρέπει να κάνω και κάτι άλλο για να έχω ίντερνετ στο κινητό; γιατί προσπαθώ να μπω και δεν τα καταφέρνω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι, εκτός από την ενεργοποίηση "δεδομένων κινητής τηλεφωνίας" πρέπει να κάνω και κάτι άλλο για να έχω ίντερνετ στο κινητό; γιατί προσπαθώ να μπω και δεν τα καταφέρνω

 

Με την ενεργοποίηση "δεδομένων κινητής τηλεφωνίας" ενεργοποιεις στην ουσια το 3g μονο. Εαν θελεις να μπεις μεσω wifi θα πρεπει να επιλεξεις απο την κυλιομενη μπαρα την επιλογη wifi και να βρεις καποιο ελευθερο ή αν γνωριζεις τον κωδικο να τον βαλεις και να συνδεθεις,

Link to comment
Share on other sites

Με την ενεργοποίηση "δεδομένων κινητής τηλεφωνίας" ενεργοποιεις στην ουσια το 3g μονο. Εαν θελεις να μπεις μεσω wifi θα πρεπει να επιλεξεις απο την κυλιομενη μπαρα την επιλογη wifi και να βρεις καποιο ελευθερο ή αν γνωριζεις τον κωδικο να τον βαλεις και να συνδεθεις,

 

Με wifi συνδέομαι κανονικά, με το 3g δεν μπορώ να μπω, γι'αυτό ρωτάω μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω και κάτι άλλο εκτός από το "δεδομενά κινητής τηλεφωνίας"

Link to comment
Share on other sites

Με wifi συνδέομαι κανονικά, με το 3g δεν μπορώ να μπω, γι'αυτό ρωτάω μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω και κάτι άλλο εκτός από το "δεδομενά κινητής τηλεφωνίας"

 

Αν εισαι Q να ενεργοποιησεις roaming και στα δικτυα αυτοματο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους..

μια ερώτηση γρήγορη.. ο φορτιστής που χρησιμοποιείται για το αυτοκίνητο είναι 5V και πόσα Ampere? αν το φορτίσω με 1A θα χει θέμα επειδή της μάνας του είναι στα 0.7A? θα μου πείτε, θα φορτίζει πιο γρήγορα.. το θέμα είναι τι αντέχει όμως..

 

Επίσης όταν ανοίγω βίντεο μέσω fb τα ανοίγει με τον στοκ player και δεν τα παίζει! Πως αλλιώς γίνεται; στο s3 μου τα ανοίγει όλα!

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση καινουριου κινητου και βρισκω το galaxy s3 mini 8gb στα 220 € στα σκρουτζομαγαζα.

Αρκετες προυποθεσεις που θελω τις πληροι,max 4 ιντσες οθονη,καλος επεξεργαστης και διπυρηνος,μνημη ram 1gb,παιρνει καρτα μνημης,καλη μπαταρια...

 

Θελω λοιπον να σας ρωτησω εσας που εχετε το κινητο,απο τα παραπανω που γραφω θα ειμαι κομπλε? Προβληματα,κολληματα εχει το κινητο? Lagarei καθολου? Η μπαταρια του ποσες μερες σας βγαζει,αναλογως τη χρηση? Για τις εφαρμογες ποσος αποθηκευτικος χωρος ειναι διαθεσιμος?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση καινουριου κινητου και βρισκω το galaxy s3 mini 8gb στα 220 € στα σκρουτζομαγαζα.

Αρκετες προυποθεσεις που θελω τις πληροι,max 4 ιντσες οθονη,καλος επεξεργαστης και διπυρηνος,μνημη ram 1gb,παιρνει καρτα μνημης,καλη μπαταρια...

 

Θελω λοιπον να σας ρωτησω εσας που εχετε το κινητο,απο τα παραπανω που γραφω θα ειμαι κομπλε? Προβληματα,κολληματα εχει το κινητο? Lagarei καθολου? Η μπαταρια του ποσες μερες σας βγαζει,αναλογως τη χρηση? Για τις εφαρμογες ποσος αποθηκευτικος χωρος ειναι διαθεσιμος?

 

Το κινητό πληρεί όλα όσα ζητάς! Είναι αρκετά γρήγορα δεν λαγκάρει καθόλου.Για εφαρμογές έχει περίπου 4gb διαθέσιμα να βάλεις όσες εφαρμογές θέλεις.... Για την μπαταρία τώρα με φούλ χρήση μου κρατάει 1 μέρα αν κάνεις συντηρητική χρήση φτάνει και τις 3 μέρες....:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες ... μιας και ασχετος ... ξερετε τιποτα για ξεκλειδωμα σαυτη την συσκευη?

εχω στα χερια μου ενα απο σουηδια και δεν περνει ελληνικη sim ... ζηταει εναν κωδικο ... καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πληρεί όλα όσα ζητάς! Είναι αρκετά γρήγορα δεν λαγκάρει καθόλου.Για εφαρμογές έχει περίπου 4gb διαθέσιμα να βάλεις όσες εφαρμογές θέλεις.... Για την μπαταρία τώρα με φούλ χρήση μου κρατάει 1 μέρα αν κάνεις συντηρητική χρήση φτάνει και τις 3 μέρες....:)

 

Φιλε εστω και καθυστερημενα,σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Μου ελυσες τις αποριες αλλα τελικα δεν ξερω αν θα καταληξω στο συγκεκριμενο κινητο γιατι αρχισα να κοιταζω και τα κινητα με δυο καρτες sim. Σε ευχαριστω παντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εστω και καθυστερημενα,σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Μου ελυσες τις αποριες αλλα τελικα δεν ξερω αν θα καταληξω στο συγκεκριμενο κινητο γιατι αρχισα να κοιταζω και τα κινητα με δυο καρτες sim. Σε ευχαριστω παντως. :)

 

Κάπου είχα βρει ακριβώς το ίδιο με 2 sim .Θα κοιτάξω το βράδυ να ΒΡΩ λίνκ. Δεν θυμάμαι πως λεγόταν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...