Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά σε όλους, το κινητό το έχω 3 μέρες και είμαι ευχαριστημένος. Δύο ερωτήσεις έχω που όσο και αν ρώτησα και έψαξα δεν βρήκα απάντηση

1. Βρήκα τον τρόπο να σε ειδοποιεί ηχητικά για μηνύματα που έλαβες και δεν άκουσες. Πώς γίνεται να έχω ηχητική ειδοποίηση και για αναπάντητες κλήσεις?? αφού το κινητό δεν έχει led για αναπάντητες...Απ' ό,τι είδα έχει δόνηση για αναπάντητες όταν πάς να το πάρεις από εκει που το άφησες, ηχητική όμως ειδοποίηση υπάρχει?

2. Πώς μπορεί να παραμετροποιηθεί η μπάρα που εμφανίζεται μόλις κινήσεις κάθετα το δάκτυλό σου? εννοώ αυτήν που περιλαμβάνει ρύθμιση για wifi, ήχο, κ.λ.π. μπορούμε να βάλουμε και άλλα στοιχεία ??? και πώς???

3. Τέλος στην προσθήκη widget με τίτλο "αγαπητμένες ρυθμίσεις" πώς μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις που εγώ θέλω και όχι αυτές που μου έχει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει, το ψάχνω για ώρες...

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους, το κινητό το έχω 3 μέρες και είμαι ευχαριστημένος. Δύο ερωτήσεις έχω που όσο και αν ρώτησα και έψαξα δεν βρήκα απάντηση

1. Βρήκα τον τρόπο να σε ειδοποιεί ηχητικά για μηνύματα που έλαβες και δεν άκουσες. Πώς γίνεται να έχω ηχητική ειδοποίηση και για αναπάντητες κλήσεις?? αφού το κινητό δεν έχει led για αναπάντητες...Απ' ό,τι είδα έχει δόνηση για αναπάντητες όταν πάς να το πάρεις από εκει που το άφησες, ηχητική όμως ειδοποίηση υπάρχει?

2. Πώς μπορεί να παραμετροποιηθεί η μπάρα που εμφανίζεται μόλις κινήσεις κάθετα το δάκτυλό σου? εννοώ αυτήν που περιλαμβάνει ρύθμιση για wifi, ήχο, κ.λ.π. μπορούμε να βάλουμε και άλλα στοιχεία ??? και πώς???

3. Τέλος στην προσθήκη widget με τίτλο "αγαπητμένες ρυθμίσεις" πώς μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις που εγώ θέλω και όχι αυτές που μου έχει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει, το ψάχνω για ώρες...

 

1. Δυστυχώς δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηδη για τις αναπάντητες κλήσεις...Υπάρχει στο μάρκετ παρόποια εφαρμογή εφαρμογή για ειδοποιήσεις.

2. Δεν μπορείς να βάλεις άλλες εφαρμογές στην μπάρα ειδοποιήσεων.

3. Πατάς πάνω δεξιά επεξεργασία και βάζεις-βγάζεις ότι εφαρμογή θέλεις :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παναγή ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά στο 3. δεν εννοώ το widget "αγαπημένες εφαρμογές" όπου έχεις τη δυνατότητα να προσθέσεις όποιες εφαρμογές θέλεις αλλά "αγαπημένες ρυθμίσεις", όπου απ' ό,τι είδα δεν σε αφήνει. Πάντως περίμενα περισσότερη παραμετροποίηση του τηλεφώνου μετά από όσα είχα ακούσει. Μόνη λύση είναι εφαρμογές που επιβαρύνουν τη μνήμη και την μπαταρία...
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Εχω ενα θεματακι με το εν λογω τηέφωνο.Το έχω ένα μήνα και το ριμάδι τρώει φρίκες η οθόνη κάτω αρριστερά στην γωνία.Με αποτέλεσμα όταν γράφω sms το κουμπάκι 123sym που αντιστοιχει στο πληκτρολόγιο να μην ανταποκρίνεται και να μην μπορεί να πατηθει.Πολλες φορές πέρνει και κανα δεκάλεπτο μέχρι να ξεφρικάρει το συγκεκριμένο σημείο και να χρησιμοποιηθει.

Σαν μια λύση αναγκης έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και κάπου κάπως έσωσε την κατάσταση προσωρινά.Δυστηχώς όσο πέρναγε ο καιρός το πρόβλημα επανερχόταν,και ειμαι σε μια φάση που μου σπάει τα νεύρα.

Μπορει να μου πει κανεις εάν αυτο ειναι κάτι που διορθωνεται ή ειναι κάτι που θέλει service. Επίσεις επειδή έχει χαθεί η απόδειξη αγοράς,εάν πάω το τηλέφωνο στην πάροχο,θα μπορέσει να το βρει με το ΙΜΕΙ ώστε να το στείλω για επισκευή εάν και εφόσων χρειαστεί!

 

Ευχαριστώ πολύ Προκαταβολικά:)

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παναγή ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά στο 3. δεν εννοώ το widget "αγαπημένες εφαρμογές" όπου έχεις τη δυνατότητα να προσθέσεις όποιες εφαρμογές θέλεις αλλά "αγαπημένες ρυθμίσεις", όπου απ' ό,τι είδα δεν σε αφήνει. Πάντως περίμενα περισσότερη παραμετροποίηση του τηλεφώνου μετά από όσα είχα ακούσει. Μόνη λύση είναι εφαρμογές που επιβαρύνουν τη μνήμη και την μπαταρία...

 

Ναι το τσέκαρα αυτό που λες και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις επεξεργασία και να βάλεις όποιες εφαρμογές θες εσύ.

 

 

Να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία.Έχω συγχρονίζει το gmail μου με τις επαφές μου και κάνω κανονικά συγχρονισμό.Πριν μερικές μέρες πήρα το κινητό μιας φίλης και επειδή δεν είχε gmail έβαλα το δικό μου για να μπω στο googleplay να τις κατεβάσω κάποιες εφαρμογές.Όμως καταλάθως δεν πρόλαβα να απενεργοποιήσω τον συγχρονισμό και έκανε συγχρονισμό και το σταμάτησα μόλις το είδα.Αποτέλεσμα να έχει κατεβάσει όλες τις επαφές μου στον κατάλογό της.Εγώ δεν θα έπρεπε να είχα τις δικές της στο gmail?Ή επειδή διέκοψα τον συγχρονισμό δεν πρόλαβε να κατεβάσει τις δικές της εφαρμογές..?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όλα καλά εδω και 10 μήνες με το S3 mini αλλά σήμερα μου εμφάνισε πρόβλημα.

Συγκεκριμένα από χθές το βράδυ που το έβαλα για φόρτιση δε φορτίζει καθόλου ούτε σε υπολογιστή, ούτε στην πρίζα.

Και προφανώς τελείωσε η μπαταρία και δε μπορώ πια να το ανοίξω πια.

Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει, ή έχετε να προτείνετε κάποια λύση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγήκε αναβάθμιση για τα ελληνικά παντως μεσω wifi δεν μπορω να αναβαθμισω μου βγάζει σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησε να κάνει αναβάθμιση λογισμικού...

Τι καινούριο παίζει?

 

Μάλλον για διορθώσεις στην ήδη υπάρχουσα 4.1.2 πρόκειται, σύμφωνα με το Sammobile δεν αλλάζει η έκδοση προς το παρόν. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για διορθώσεις στην ήδη υπάρχουσα 4.1.2 πρόκειται, σύμφωνα με το Sammobile δεν αλλάζει η έκδοση προς το παρόν. :)

Σπουδαία αναβαθμιση! Οι εφαρμογες σχεδον δεν μετακινουνται στην αλλη σελιδα(edit δεν μετακινουνται να τις αλλαξετε θεσεις στις σελιδες) αν θελετε να τις οργανωσετε οπως τις ειχα περιπου στο iphone. Μα καλα δεν ελεγχουν τι βγάζουν?(εχω κανει και wipe data και ολα) απλα οταν σερνω την εφαρμογη δεν την παει στην αλλη σελιδα. Είναι τραγικοι στην samsung τελος. Έχω κανει και restart και ολα. Καρφι για aroma και να ηρεμησουμε.

 

 

Εκανα υποβαθμιση και πλεον τα εικονιδια μετακινουνται κανονικοτατα λολ

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήλθα. Νέος χρήστης (αγορά 30/8) καλό το τηλεφωνάκι και γρήγορο χωρίς να το έχω φορτώσει βέβαια εκτός από 1-2 εφαρμογές που έχουν σχέση με GPS. --- Γιατί έχει αισθητήρες φωτεινότητας, αφού ΔΕΝ έχει αυτόματη φωτεινότητα (:blink:), υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι γι 'αυτό --- ήρθε νέα αναβάθμιση λειτουργικού σήμερα, την κάνουμε ή όχι . :!: Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήλθα. Νέος χρήστης (αγορά 30/8) καλό το τηλεφωνάκι και γρήγορο χωρίς να το έχω φορτώσει βέβαια εκτός από 1-2 εφαρμογές που έχουν σχέση με GPS. --- Γιατί έχει αισθητήρες φωτεινότητας, αφού ΔΕΝ έχει αυτόματη φωτεινότητα (:blink:), υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι γι 'αυτό --- ήρθε νέα αναβάθμιση λειτουργικού σήμερα, την κάνουμε ή όχι . :!:

 

Το επίσημο Site της Samsung δεν αναφέρει κάτι για αισθητήρα φωτεινότητας.

Έχω διαβάσει και εγώ στο xda κάποιους να λένε ότι έχει και μπορεί να ενεργοποιηθεί αλλά κανείς δεν το έχει αποδείξει ούτε το έχει ενεργοποιήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο Site της Samsung δεν αναφέρει κάτι για αισθητήρα φωτεινότητας.

Έχω διαβάσει και εγώ στο xda κάποιους να λένε ότι έχει και μπορεί να ενεργοποιηθεί αλλά κανείς δεν το έχει αποδείξει ούτε το έχει ενεργοποιήσει.

 

Το αναφέρει όμως το user manual πως υπάρχει αισθητήρας φωτεινότητας http://m.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/smartphone/android/GT-I8190RWAEUR-support

Link to comment
Share on other sites

Το Ελληνικό έτσι γράφει, έχεις δίκιο. Αν δεις όμως στο Αγγλικό Εγχειρίδιο αναφέρει "Proximity sensor".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το Ελληνικό έτσι γράφει, έχεις δίκιο. Αν δεις όμως στο Αγγλικό Εγχειρίδιο αναφέρει "Proximity sensor".

Χειροκίνητα λοιπόν ... :mad: ε ρε Samsung τι μας κάνεις.

Τελικά το σημερινό update τό 'κανα, όλα καλά, δεν εντοπίζω κάποιο πρόβλημα όπως αυτό με την κίνηση των εικονιδίων που αναφέρεται πιο πάνω, αλλά ούτε και καμία αλλαγή προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε 1 κολλημα και κολλησε και το viber με το νεο Update.

 

Καλα μπορει να ετυχε.... αλλα

 

Πως κανουμε υποβάθμιση; στο προηγουμενο official;

 

 

 

Σπουδαία αναβαθμιση! Οι εφαρμογες σχεδον δεν μετακινουνται στην αλλη σελιδα(edit δεν μετακινουνται να τις αλλαξετε θεσεις στις σελιδες) αν θελετε να τις οργανωσετε οπως τις ειχα περιπου στο iphone. Μα καλα δεν ελεγχουν τι βγάζουν?(εχω κανει και wipe data και ολα) απλα οταν σερνω την εφαρμογη δεν την παει στην αλλη σελιδα. Είναι τραγικοι στην samsung τελος. Έχω κανει και restart και ολα. Καρφι για aroma και να ηρεμησουμε.

 

 

Εκανα υποβαθμιση και πλεον τα εικονιδια μετακινουνται κανονικοτατα λολ

Link to comment
Share on other sites

καταλάθος μπήκε το κινητό στα γαλλικά... κανείς να μου πει βήμα-βήμα πως να το επαναφέρω στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

καταλάθος μπήκε το κινητό στα γαλλικά... κανείς να μου πει βήμα-βήμα πως να το επαναφέρω στα ελληνικά?

 

réglages --> languade et entrée --> langue και βρίσκεις την ελληνική γλώσσα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καταλάθος μπήκε το κινητό στα γαλλικά... κανείς να μου πει βήμα-βήμα πως να το επαναφέρω στα ελληνικά?

 

Πάτα το εικονίδιο με το γρανάζι (Ρυθμίσεις) και επέλεξε περίπου στη μέση του μενού το εικονίδιο με το Α στο γκρι τετραγωνάκι (Γλωσσα και εισαγωγη), κάτω απ'το εικονίδιο της Ασφάλειας (αυτό με το λουκέτο) θα το βρεις λογικά, μιας και έχω άλλο τηλέφωνο και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν στα βγάζει με την ίδια σειρά..

 

.. Μόλις πατήσεις το πλήκτρο με το "Α" λοιπόν θα επιλέξεις την πρώτη επιλογή στο υπομενού που θα σου βγάλει για να αλλάξεις τη γλώσσα της συσκευής. :)

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαία αναβαθμιση! Οι εφαρμογες σχεδον δεν μετακινουνται στην αλλη σελιδα(edit δεν μετακινουνται να τις αλλαξετε θεσεις στις σελιδες) αν θελετε να τις οργανωσετε οπως τις ειχα περιπου στο iphone. Μα καλα δεν ελεγχουν τι βγάζουν?(εχω κανει και wipe data και ολα) απλα οταν σερνω την εφαρμογη δεν την παει στην αλλη σελιδα. Είναι τραγικοι στην samsung τελος. Έχω κανει και restart και ολα. Καρφι για aroma και να ηρεμησουμε.

 

 

Εκανα υποβαθμιση και πλεον τα εικονιδια μετακινουνται κανονικοτατα λολ

 

κατάφερες να με κάνεις μέλος ρε φίλε.... αρκούσε να ενεργοποιησεις στην κίνηση την κίνηση για μετακινηση σελίδας. .. tragic mitsum

Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...