Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω εχω ακριβως το ίδιο πρόβλημα με σένα. Το δήλωσα απο τη πρώτη μέρα στη Samsung αλλά όχι οτι κάναν κάτι κατι μίλησα και με τη cosmote ουτε εκεί βρήκα ακρη μου. Το πήγα στο σερβις εδώ Θεσσαλονίκη και είπαν οτι κάναν επαναπρογραμματισμό του λογισμικού αλλά το ίδιο μου συνέβαινε και χειρότερα. Το ξαναπήγα την ίδια μέρα και ζήτησα αντικατάσταση γιατί ουτε μια βδομάδα το έχω το κινητό και είπαν θα μου απαντήσουν αυριο. Δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά τι γίνεται στον ίδιο χώρο πάντως με την ίδια σιμ είχα σε άλλη συσκευή 3 γραμμές σήμα είναι απαράδεκτο

 

Το έχω αντιμετώπισει με προηγούμενο Samsung κινητό. Καθάρισε την κάρτα SIM με οινόπνευμα. Αν επιμένει το πρόβλημα αλλαξε κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω αντιμετώπισει με προηγούμενο Samsung κινητό. Καθάρισε την κάρτα SIM με οινόπνευμα. Αν επιμένει το πρόβλημα αλλαξε κάρτα SIM.

 

Τώρα το κινητό είναι στο σερβις της samsung και αναμένω απάντηση μου το έκανε και με άλλη σιμ. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να βάζω τη σιμ στο xperia x10 mini στον ίδιο χώρο και να λειτουργεί κανονικά και στο S3 mini να μη μπορεί να βρει ούτε για πλάκα σήμα;; Ευαισθησία πλακέτας; Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην sd πως γινεται μπορει καποιος να μου πει? Root εχω κανει. Με το gl to sd γινεται ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μηπως ξερει καποιος,οθονη με ραγισμα ποσα χρηματα θελει για αντικατασταση?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μηπως ξερει καποιος,οθονη με ραγισμα ποσα χρηματα θελει για αντικατασταση?

 

Με ένα γρήγορο ψάξιμο, γύρω στα 100 με 120 ευρώ..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο ψάξιμο, γύρω στα 100 με 120 ευρώ..

 

Χμμμ...καμποσα ε?δεν βλεπω να το φτιαχνει η φιλη μου...ευχαριστω παντως!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον περιεργο λογο μου σβηστηκε η εφαρμογη του τηλεφωνου μου και τωρα καλω μεσω μιας εφαρμογης απο το google play.

Μηπως εχει κανεις την stock εφαρμογη τηλεφωνου να μου στειλει να την εγκαταστησω?

Ειμαι με εργοστασιακή ROM και οχι καποια custom και ουτε καν root δεν εχω κανει.

 

Χρειαζομαι την:

phone.apk 4.1.2-I8190XXAMD3

(Galaxy s3 mini φυσικα η συσκευη)

 

Ειναι αναγκη!

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον περιεργο λογο μου σβηστηκε η εφαρμογη του τηλεφωνου μου και τωρα καλω μεσω μιας εφαρμογης απο το google play.

Μηπως εχει κανεις την stock εφαρμογη τηλεφωνου να μου στειλει να την εγκαταστησω?

Ειμαι με εργοστασιακή ROM και οχι καποια custom και ουτε καν root δεν εχω κανει.

 

Χρειαζομαι την:

phone.apk 4.1.2-I8190XXAMD3

(Galaxy s3 mini φυσικα η συσκευη)

 

Ειναι αναγκη!

 

Εννοεις οτι σβηστηκε το εικονιδιο; γιατι ολη η εφαρμογη να σβηστει χωρις ρουτ δεν γινεται.

Ψαξε στις συντομευσεις.

Εναλλακτικα χρησιμοποιησε μια ανεξαρτητη εφαρμογη η το viber αν το εχεις. Εχει ενσωματωμενη εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου!Πιο συγκεκριμενα να σου πω οτι μετα απο αναβαθμιση του κινητου που εγινε εχθες ειχα προβλημα με την εφαρμογη και οχι με την συντομευση.Δηλαδη πηγαινω να παρω τηλεφωνο μου ασπριζει η οθονη και δεν καλει καθολου κ τωρα τα τηλεφωνα που παιρνω ειναι μεσω μιας αλλης εφαρμογης που κατεβασα απο το google play.

Οποτε ελεγα μηπως και μπορει να βρεθει η εργοστασιακη εκδοση που γραφω πιο πανω ωστε να την εγκαταστησω ξανα μη χρειαστει παλι απο την αρχη εγκατασταση του λογισμικου στο τηλεφωνο για να περαστει μονο η εφαρμογη του τηλεφωνου...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου!Πιο συγκεκριμενα να σου πω οτι μετα απο αναβαθμιση του κινητου που εγινε εχθες ειχα προβλημα με την εφαρμογη και οχι με την συντομευση.Δηλαδη πηγαινω να παρω τηλεφωνο μου ασπριζει η οθονη και δεν καλει καθολου κ τωρα τα τηλεφωνα που παιρνω ειναι μεσω μιας αλλης εφαρμογης που κατεβασα απο το google play.

Οποτε ελεγα μηπως και μπορει να βρεθει η εργοστασιακη εκδοση που γραφω πιο πανω ωστε να την εγκαταστησω ξανα μη χρειαστει παλι απο την αρχη εγκατασταση του λογισμικου στο τηλεφωνο για να περαστει μονο η εφαρμογη του τηλεφωνου...

 

μήπως τυχόν έχεις απενεργοποιήσει την εφαρμογή από τη διαχείριση εφαρμογών???

Link to comment
Share on other sites

No No!!!Φαντασου οτι στην διαχειριση εφαρμογων στην εφαρμογη του τηλεφωνου μου δειχνει οτι ειναι 0 ΚΒ!!!Σα να μην υπαρχει δηλαδη καθολου για καποιο λογο ενω στο κανονικο galaxy s3 μου δειχνει οτι ειναι 148ΚΒ!!!

Λογο του οτι εχω ψαξει όλες τις περιπτωσεις ξερω ακριβως τι ζηταω και για πιο λογο γι´αυτο ειπα εξαρχης αν υπαρχει η εφαρμογη αυτη και δεν εθεσα το προβλημα που εχω!

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου παντως :) !!!

 

Και για να μη χαθει το post ξαναγραφω οτι:

 

Χρειαζομαι την εργοστασιακη εφαρμογη τηλεφωνου:

phone.apk 4.1.2-I8190XXAMD3

(Galaxy s3 mini φυσικα η συσκευη)

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

No No!!!Φαντασου οτι στην διαχειριση εφαρμογων στην εφαρμογη του τηλεφωνου μου δειχνει οτι ειναι 0 ΚΒ!!!Σα να μην υπαρχει δηλαδη καθολου για καποιο λογο ενω στο κανονικο galaxy s3 μου δειχνει οτι ειναι 148ΚΒ!!!

Λογο του οτι εχω ψαξει όλες τις περιπτωσεις ξερω ακριβως τι ζηταω και για πιο λογο γι´αυτο ειπα εξαρχης αν υπαρχει η εφαρμογη αυτη και δεν εθεσα το προβλημα που εχω!

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου παντως :) !!!

 

Και για να μη χαθει το post ξαναγραφω οτι:

 

Αν δεν έχεις κάνει root δεν έχει νόημα αυτό που ζητάς... δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μολις πηρα και εγω την συσκευη(απο δευτερα θα την εχω στα χερια μου).εχω φορτιστη αυτοκινητου απο το νοκια θα κανει δουλεια και στο samsung galaxy s3 mini?

(μπορει εχει ξαναγινει η ερωτηση αλλα 100 σελιδες ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ για να το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μολις πηρα και εγω την συσκευη(απο δευτερα θα την εχω στα χερια μου).εχω φορτιστη αυτοκινητου απο το νοκια θα κανει δουλεια και στο samsung galaxy s3 mini?

(μπορει εχει ξαναγινει η ερωτηση αλλα 100 σελιδες ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ για να το ψαξω.

Εννοείται, κανένα πρόβλημα. Μόνο ο χρόνος φόρτισης θα αλλάξει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μολις πηρα και εγω την συσκευη(απο δευτερα θα την εχω στα χερια μου).εχω φορτιστη αυτοκινητου απο το νοκια θα κανει δουλεια και στο samsung galaxy s3 mini?

(μπορει εχει ξαναγινει η ερωτηση αλλα 100 σελιδες ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ για να το ψαξω.

 

Για πές μου από που την πήρες, γιατί είμαι και'γω στο παρά πέντε να την πάρω:)

Την έχω βρει σε skrouτζομάγαζο χρώμα(titanium-grey) 215€...

Link to comment
Share on other sites

No No!!!Φαντασου οτι στην διαχειριση εφαρμογων στην εφαρμογη του τηλεφωνου μου δειχνει οτι ειναι 0 ΚΒ!!!Σα να μην υπαρχει δηλαδη καθολου για καποιο λογο ενω στο κανονικο galaxy s3 μου δειχνει οτι ειναι 148ΚΒ!!!

Λογο του οτι εχω ψαξει όλες τις περιπτωσεις ξερω ακριβως τι ζηταω και για πιο λογο γι´αυτο ειπα εξαρχης αν υπαρχει η εφαρμογη αυτη και δεν εθεσα το προβλημα που εχω!

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου παντως :) !!!

 

Και για να μη χαθει το post ξαναγραφω οτι:

 

Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω πιστεύω πως το θέμα θα λυθεί με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ακόμα και να σου στείλει κάποιος με ρουταρισμένο κινητό την εφαρμογή, δε νομίζω ότι θα μπορέσεις να την κάνεις κάτι χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Για πές μου από που την πήρες, γιατί είμαι και'γω στο παρά πέντε να την πάρω:)

Την έχω βρει σε skrouτζομάγαζο χρώμα(titanium-grey) 215€...

 

απο το σκρουτζ και εγω αλλα στα 230 ευρω επειδη ηθελα το μπλε χρωμα και να το βαλω σε δοσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καταληξει και γω στο συγκεκριμενο κινητο.

 

Ξερω οτι θα εχει αναφερθει αυτο που θα ζητησω, απλα ειναι λιγο δυσκολο να περασω αυτη τη στιγμη 100 σελιδες, οποτε...

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο silicone case για το κινητο που να χει δοκιμασει και να μην είναι πολυ χοντροκομμενο ; Α και ενα screen protector αν δεν ειναι κοπος. Στο e-bay βρηκα πολλα και δε ξερω ποιο να διαλεξω.

Edited by Giannizz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καταληξει και γω στο συγκεκριμενο κινητο.

 

Ξερω οτι θα εχει αναφερθει αυτο που θα ζητησω, απλα ειναι λιγο δυσκολο να περασω αυτη τη στιγμη 100 σελιδες, οποτε...

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο silicone case για το κινητο που να χει δοκιμασει και να μην είναι πολυ χοντροκομμενο ; Α και ενα screen protector αν δεν ειναι κοπος. Στο e-bay βρηκα πολλα και δε ξερω ποιο να διαλεξω.

Εγώ πήρα αυτή από το πλαίσιο. Ακριβή σε σχέση με ότι μπορείς να βρεις στο e-bay αλλά βιαζόμουν και δεν μπορούσα να το αφήσω μέρες χωρίς προστασία.

Οπότε ψάξε κάτι αντίστοιχο και πρόσεξε η θήκη να καλύπτει στην μπροστά όψη της συσκευής το ασημένιο πλαίσιο στα άκρα όπως φαίνεται στην φωτό. Μετά βάζεις και ένα screen protector και είσαι κομπλέ.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καταληξει και γω στο συγκεκριμενο κινητο.

 

Ξερω οτι θα εχει αναφερθει αυτο που θα ζητησω, απλα ειναι λιγο δυσκολο να περασω αυτη τη στιγμη 100 σελιδες, οποτε...

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο silicone case για το κινητο που να χει δοκιμασει και να μην είναι πολυ χοντροκομμενο ; Α και ενα screen protector αν δεν ειναι κοπος. Στο e-bay βρηκα πολλα και δε ξερω ποιο να διαλεξω.

 

Μη βάλεις τίποτα. Να χαρείς το τηλέφωνο έτσι όπως είναι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μη βάλεις τίποτα. Να χαρείς το τηλέφωνο έτσι όπως είναι.

 

και εγω αυτης της αποψης ειμαι...!!!το κινητο απο μονο του ειναι ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καταληξει και γω στο συγκεκριμενο κινητο.

 

Ξερω οτι θα εχει αναφερθει αυτο που θα ζητησω, απλα ειναι λιγο δυσκολο να περασω αυτη τη στιγμη 100 σελιδες, οποτε...

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο silicone case για το κινητο που να χει δοκιμασει και να μην είναι πολυ χοντροκομμενο ; Α και ενα screen protector αν δεν ειναι κοπος. Στο e-bay βρηκα πολλα και δε ξερω ποιο να διαλεξω.

 

Φίλε μου ρίξε μια ματιά σε αυτό το ποστ. Με αυτά τα δύο προϊόντα θα ασφαλίσεις επαρκώς το κινητό σου με λιγότερα από 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γιατι οταν συνδεσω το κιν. με το κιes μου λεει οτι δρν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω kies? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Hμουν root με την προηγουμενη εκδοση...!! Εβαλα μεσω του kies την καινουργια εκδοση Ι8190ΧΧΑΜD3.

Τωρα το κινητο μου δεν ειναι root. Πως θα το κανω ρουτ ξανα? Ο οδηγος που υπαρχει στις αρχικες σελιδες δεν αναφερεται σε αυτην την εκδοση....!!! Τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Hμουν root με την προηγουμενη εκδοση...!! Εβαλα μεσω του kies την καινουργια εκδοση Ι8190ΧΧΑΜD3.

Τωρα το κινητο μου δεν ειναι root. Πως θα το κανω ρουτ ξανα? Ο οδηγος που υπαρχει στις αρχικες σελιδες δεν αναφερεται σε αυτην την εκδοση....!!! Τι κανουμε τωρα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4442862#post4442862

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...