Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω η black είναι διαθέσιμη για 520, 625, 720, 920, 1020, 820, 925. Μόνο εμείς μείνανε! Δεν έχει βγει για κανένα 620 και μάλιστα σε όλα νομίζω λέει waiting for approval! Ούτε καν coming soon!

Αν και δεν πολύ σκαω μου φαίνεται περίεργο που είναι το μοναδικό που δεν πήρε

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω η black είναι διαθέσιμη για 520, 625, 720, 920, 1020, 820, 925. Μόνο εμείς μείνανε! Δεν έχει βγει για κανένα 620 και μάλιστα σε όλα νομίζω λέει waiting for approval! Ούτε καν coming soon!

Αν και δεν πολύ σκαω μου φαίνεται περίεργο που είναι το μοναδικό που δεν πήρε

 

Ηταν το τελευταιο μοντελο που ειχε μεινει σε "waiting for approval"

Αν διαβασεις 1-2-3 σελιδες πισω θα δεις οτι ηδη αρχισαν καποιες χωρες να το παιρνουν επιτελους..

Οποτε υπομονη να μπει και στα 620..

 

Το ιταλικο 620 που πηρα στη μανα μου προσφατα και αυτο τιποτα ακομα..

 

Για του λογου το αληθες για να μην το ψαχνεις..

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_620_finally_gets_lumia_black_update-news-7928.php

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω τα παιδιά αναφέρονταν σε preview η developer εκδοση.

Επίσημα δεν είδα κάτι.

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/

 

http://www.nokia.com/in-en/support/product/lumia-620/softwareupdate

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας τον Γκοντο θυμιζει η φαση,ο οποιος δεν ηρθε ποτε.Τουλαχιστον με την αλλη συσκευη που χω LG,ξερεις οτι ποτε δεν θα λαβεις αναβαθμιση,και δεν περιμενεις βασανιστικα....:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρήστες από το forum του windows phone central από χώρες όπως Αγγλία , Ολλανδία , Ιταλία , Τουρκία , Αίγυπτο και Ουκρανία αναφέρουν πως λαμβάνουν την Black . Δοκίμασα εγω αλλά δεν μου έχει ερθει η ειδοποίηση ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Στα επίσημα λινκ δεν άλλαξε κάτι. Μάλιστα παραμένει το waiting for approval ακόμα και σε ολους τους μεγάλους παρόχους. Εν αναμονή, θα ερθει, λογικά, κάποια στιγμή.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αγνοήστε το waiting for approval. Η έκδοση είναι διαθέσιμη στις περισσότερες χώρες πλέον. Εμένα μου την έβγαλε! :D

Την πρώτη φορά μου έβγαλε σφάλμα 801881d0 αλλά τώρα ξαναδοκίμασα και κατεβαίνει!

 

Χώρας Belgium η συσκευή μου.

 

edit: Υπομονή στην εγκατάσταση.. αργεί πολύ. Στην προετοιμασία εγκατάστασης μένει για κανένα 10λεπτο τουλάχιστον χωρίς να δείχνει ότι κάνει κάτι. Μετά από 3 τέταρτα και κάτι η ενημέρωση ολοκληρώθηκε. Λεπτομέρειες από αύριο.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Άντε να δούμε σε μένα που είναι Γερμανίας πότε θα έρθει; Αηδία κατάντησε πάντως να περιμένουμε τόσο καιρό, ελπίζω στο επόμενο update (windows 8.1) να το πάρουμε πρώτοι.
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει αναφερθεί ισχύει κανονικά στην black. Όσον αφορά το double tap υπάρχει σημείωση από κάτω ότι καταναλώνει πολλή μπαταρία. Το επιβεβαιώνει δηλαδή και η ίδια η nokia.

Δυστυχώς βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα με το wifi. Το wifi το έχω πάντα ανοιχτό, ακόμα και όταν κοιμάμαι δεν το κλείνω. Το πρωί που ξύπνησα και πήγα να τσεκάρω κάποια πράγματα είδα ότι δεν φόρτωνε τίποτα! Έκλεισα το wifi το άνοιξα ξανά ήταν οκ. Μετά από ώρα πάλι τα ίδια. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό μήπως είχε φάει κανένα κόλλημα συνδέθηκα, μετά από ώρα πάλι πρόβλημα στο wifi.

 

Αν το ξανακάνει θα διαγράψω το δίκτυο και θα ξαναβάλω τον κωδικό να συνδεθώ μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει αναφερθεί ισχύει κανονικά στην black. Όσον αφορά το double tap υπάρχει σημείωση από κάτω ότι καταναλώνει πολλή μπαταρία. Το επιβεβαιώνει δηλαδή και η ίδια η nokia.

Δυστυχώς βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα με το wifi. Το wifi το έχω πάντα ανοιχτό, ακόμα και όταν κοιμάμαι δεν το κλείνω. Το πρωί που ξύπνησα και πήγα να τσεκάρω κάποια πράγματα είδα ότι δεν φόρτωνε τίποτα! Έκλεισα το wifi το άνοιξα ξανά ήταν οκ. Μετά από ώρα πάλι τα ίδια. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό μήπως είχε φάει κανένα κόλλημα συνδέθηκα, μετά από ώρα πάλι πρόβλημα στο wifi.

 

Αν το ξανακάνει θα διαγράψω το δίκτυο και θα ξαναβάλω τον κωδικό να συνδεθώ μήπως και στρώσει.

 

Την επιλογή να μένει το WiFi ανοιχτό, ακόμα και όταν κλείνει η οθόνη, την έχεις επιλεγμένη; :) Ρωτάω, γιατί συνήθως τα πιο απλά πράγματα δε σκεφτόμαστε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει αναφερθεί ισχύει κανονικά στην black. Όσον αφορά το double tap υπάρχει σημείωση από κάτω ότι καταναλώνει πολλή μπαταρία. Το επιβεβαιώνει δηλαδή και η ίδια η nokia.

Δυστυχώς βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα με το wifi. Το wifi το έχω πάντα ανοιχτό, ακόμα και όταν κοιμάμαι δεν το κλείνω. Το πρωί που ξύπνησα και πήγα να τσεκάρω κάποια πράγματα είδα ότι δεν φόρτωνε τίποτα! Έκλεισα το wifi το άνοιξα ξανά ήταν οκ. Μετά από ώρα πάλι τα ίδια. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό μήπως είχε φάει κανένα κόλλημα συνδέθηκα, μετά από ώρα πάλι πρόβλημα στο wifi.

 

Αν το ξανακάνει θα διαγράψω το δίκτυο και θα ξαναβάλω τον κωδικό να συνδεθώ μήπως και στρώσει.

 

Η εγκατάσταση που έκανες ήτανε με clean install;

Link to comment
Share on other sites

Για πλάκα έκανα σήμερα ενημέρωση του τηλεφώνου μέσω των ρυθμίσεων και... ώπα, νάτη η Black... Θέλει όμως υπομονή να κατέβει και να εγκατασταθεί (και φορτισμένη μπαταρία)
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τσεκαρισμενη η επιλογή να είναι μόνιμα ανοιχτό το WiFi. Πλεον δεν μου το έχει ξανακάνει. Ίσως να ήταν πρόβλημα του παροχου. Θα δείξει.

Δεν εκανα clean install. Μέσω ota έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα τελικά αυτή περιβόητη Black...

Μια δυνατότητα ρύθμισης για τι να χτυπάει κατά την οδήγηση, και η ενεργοποίηση της οθόνης με διπλό tap (που όμως σε προειδοποιεί ότι "τρώει" μπαταρία). Αμφότερα ψιλοάχρηστα ή τέλος πάντων ελάχιστα σημαντικά...Και that's it... τουλάχιστον εγώ δεν βλέπω κάτι άλλο να έχει αλλάξει ή προστεθεί...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα τελικά αυτή περιβόητη Black...

Μια δυνατότητα ρύθμισης για τι να χτυπάει κατά την οδήγηση, και η ενεργοποίηση της οθόνης με διπλό tap (που όμως σε προειδοποιεί ότι "τρώει" μπαταρία). Αμφότερα ψιλοάχρηστα ή τέλος πάντων ελάχιστα σημαντικά...Και that's it... τουλάχιστον εγώ δεν βλέπω κάτι άλλο να έχει αλλάξει ή προστεθεί...

 

υπάρχει και η δυνατότητα να κλείνεις εφαρμογές από το multitasking window που για μένα είναι η πιο σημαντική προσθήκη και τα glance notifications μια εξίσου ωραία και χρήσιμη προσθήκη

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η δυνατότητα να κλείνεις εφαρμογές από το multitasking window που για μένα είναι η πιο σημαντική προσθήκη και τα glance notifications μια εξίσου ωραία και χρήσιμη προσθήκη

 

Ακριβώς. Αυτά ήταν απαραίτητες προσθήκες που λύνουν χέρια.....

Επίσης υπάρχει πλέον δυνατότητα να αλλάξεις ήχους sms, ειδοποιήσεων και αφύπνισης.

Υπάρχει πλέον και το φίλτρο κλήσεων και sms αλλά να πω την αλήθεια, δεν θυμάμαι πότε προστέθηκε.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αυτά ήταν απαραίτητες προσθήκες που λύνουν χέρια.....

Επίσης υπάρχει πλέον δυνατότητα να αλλάξεις ήχους sms, ειδοποιήσεων και αφύπνισης.

Υπάρχει πλέον και το φίλτρο κλήσεων και sms αλλά να πω την αλήθεια, δεν θυμάμαι πότε προστέθηκε.....:)

 

αυτό από amber είναι

Link to comment
Share on other sites

αυτό από amber είναι

 

Α, μάλιστα. Δεν το χρησιμοποιώ μιας και δεν κρύβομαι από κανέναν.....:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε το ίδιο impact με την amber. Το θέμα είναι να δουμε βελτιώσεις απο την ms και απο οτι φαίνεται θα έρθουν με την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση (GDR 4? 8.1?).

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Δεν το χρησιμοποιώ μιας και δεν κρύβομαι από κανέναν.....:D

 

εγώ το έχω ενεργοποιήσει για αριθμούς από απόκρυψη :p

Link to comment
Share on other sites

Για απόκρυψη αν δεν κάνω λάθος υπάρχει η δυνατότητα και από τους τρεις παρόχους κινητής.

 

η εφαρμογή του συστήματος πάντως έχει και live tile να βλέπεις αν θες ποιοι επιχείρησαν να σε καλέσουν

Link to comment
Share on other sites

και τα glance notifications μια εξίσου ωραία και χρήσιμη προσθήκη

 

Βλέπω κάτι εικόνες των glance notifications που περιλαμβάνουν ένα σκασμό ειδοποιήσεις και αναρωτιέμαι μήπως εγώ δεν κάνω κάτι καλά... Το μόνο που μου επιτρέπει να δω με κλειστή οθόνη είναι η ώρα και ένα κείμενο που μπορώ να γράψω κατ' επιλογή μου... Δεν βλέπω καμία ρύθμιση για τυχόν άλλες ειδοποιήσεις (sms, mail κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κάτι εικόνες των glance notifications που περιλαμβάνουν ένα σκασμό ειδοποιήσεις και αναρωτιέμαι μήπως εγώ δεν κάνω κάτι καλά... Το μόνο που μου επιτρέπει να δω με κλειστή οθόνη είναι η ώρα και ένα κείμενο που μπορώ να γράψω κατ' επιλογή μου... Δεν βλέπω καμία ρύθμιση για τυχόν άλλες ειδοποιήσεις (sms, mail κλπ)

 

δεν μου έχει έρθει η Black ακόμα αλλα υποθέτω ότι θα τα φιάχνεις αυτά στις ρυθμίσεις γρήγορης ματιάς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...