Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

update μονο μεσω ota γινονται?Επισης οταν καποια εφαρμογη εχει ενημερωση,αυτο φαινεται μεσω του store?Υπαρχει δυνατοτητα αυτοματων ενημερωσεων εφαρμογων?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

update μονο μεσω ota γινονται?Επισης οταν καποια εφαρμογη εχει ενημερωση,αυτο φαινεται μεσω του store?Υπαρχει δυνατοτητα αυτοματων ενημερωσεων εφαρμογων?

 

update μέσω OTA ναι αλλα μπορείς να κατεβάσεις και το Nokia software updater αλλα αν δεν κάνω λάθος σου κάνει hard reset την συσκευή

 

ναι οι ενημερώσεις σου εμφανίζονται στο store , για τις αυτόματες ενημερώσεις δεν έχω βρεί κάποια ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

update μέσω OTA ναι αλλα μπορείς να κατεβάσεις και το Nokia software updater αλλα αν δεν κάνω λάθος σου κάνει hard reset την συσκευή

 

ναι οι ενημερώσεις σου εμφανίζονται στο store , για τις αυτόματες ενημερώσεις δεν έχω βρεί κάποια ρύθμιση

 

οκ ευχαριστω.παρεπιπτοντως,θα παρουμε ποτε το black update?οντως η φαση θυμιζει android...

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.παρεπιπτοντως,θα παρουμε ποτε το black update?οντως η φαση θυμιζει android...

 

καλή ερώτηση :p , θα το πάρουμε σίγουρα δεν υπάρχει καμία αμφιβολία αλλά για κάποιο λόγο καθυστερούνε και η μοναδική απάντηση που δίνει η Nokia σε όλους είναι "be patient"

 

λένε ότι το rollout έχει ξεκινήσει από την προηγούμενη εβδομάδα αλλά οι μοναδικές χώρες που έχουν πάρει είναι η Φινλανδία και μερικές Αραβικές

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας (είχα γράψει και στο τόπικ του 925 με αφορμή ένα πρόγραμμα μπαταρίας).

Με την επιλογή οικονομία μπαταρίας μου βγάζει πάνω απο μέρα με παιχνίδια, wi-fi μόνιμα ανοικτό και κλήσεις με 2G όμως.

Αν την απενεργοποιήσω με το ζόρι βγαίνει η μέρα! Δεν έχω καταλάβει επίδραση στην καθημερινότητα οπότε προς το παρόν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή αυτή.

Εννοείται πως δουλέυω tapatalk, twitter, 6tag κλπ συνέχεια απο το κινητό αν και δεν κάνω πλοήγηση καθόλου είτε στο διαδίκτυο είτε στους δρόμους της πόλης :)

To battery monitor που συνέστησα και στους φίλους του 925 δεν είναι απόλυτα αξιόπιστο (για τον συνήθη λόγο του update) αλλά τουλάχιστον δεν κάνει drain. Τσεκαρισμένο αυτό τις τελευταίες ημέρες με το μαμά tile και όχι το δικό του εξειδικευμένο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές είχα ενεργοποιημένη την επιλογή οικονομία μπαταρίας αλλά δεν είδα ουσιαστική αλλαγή. Το μόνο που κάνει είναι όταν φτάσει σε χαμηλό ποσοστό η μπαταρία να απενεργοποιεί κάποιες υπηρεσίες για λιγότερη κατανάλωση. Μέχρι να φτάσει σε αυτό το επίπεδο δε νομίζω ότι επιδρά διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές είχα ενεργοποιημένη την επιλογή οικονομία μπαταρίας αλλά δεν είδα ουσιαστική αλλαγή. Το μόνο που κάνει είναι όταν φτάσει σε χαμηλό ποσοστό η μπαταρία να απενεργοποιεί κάποιες υπηρεσίες για λιγότερη κατανάλωση. Μέχρι να φτάσει σε αυτό το επίπεδο δε νομίζω ότι επιδρά διαφορετικά.

 

Μάλλον για αυτό δεν είδα διαφορά. Τώρα μένει να πάρω το cyan καπάκι.

 

 

 

Screenshot πως τραβάω; επίσης υπάρχει λειτουργία αποκλεισμού όπως στα iPhone και s3 που έχω; με βολεύει πολύ το βράδυ

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με την οικονομία μπαταρίας, σημασία έχουν οι ρυθμίσεις της δηλαδή πότε το κινητό μπαίνει σε λειτουργία οικονομίας μπαταρίας.

 

Στιγμιότυπα οθόνης τραβάμε πατώντας ταυτόχρονα το windows κουμπί μαζί με το κουμπί κλειδώματος. Ο συνδυασμός αυτός θα αλλάξει στα wp8.1 .

 

Φίλτρο κλήσεων και μηνυμάτων υπάρχει ήδη στο update της Nokia.

Στα wp8.1 θα υπάρχει ένας στενός κύκλος επαφών με ιδιαίτερες ρυθμίσεις,

καθώς και quiet hours .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ το φίλτρο αλλά την λειτουργία όπου το κινητό μπαίνει σε σίγαση και δεν ανάβει καν η οθόνη όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις εκτός και αν χτυπήσει 2 φορές το ίδιο νούμερο μέσα σε πέντε λεπτά. Επίσης μένει και η αφύπνιση ενεργή.

 

 

 

Μάλλον θα εννοώ το quite hours. Οπότε περιμένουμε.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές είχα ενεργοποιημένη την επιλογή οικονομία μπαταρίας αλλά δεν είδα ουσιαστική αλλαγή. Το μόνο που κάνει είναι όταν φτάσει σε χαμηλό ποσοστό η μπαταρία να απενεργοποιεί κάποιες υπηρεσίες για λιγότερη κατανάλωση. Μέχρι να φτάσει σε αυτό το επίπεδο δε νομίζω ότι επιδρά διαφορετικά.

 

Μάλλον για αυτό δεν είδα διαφορά. Τώρα μένει να πάρω το cyan καπάκι.

 

Αυτο που λετε ειναι ρυθμιση.. Μπειτε στο μενου της εξοικονομισης ενεργειας, ενεργοποιηστε την, και πατηστε κατω "συνθετες".. Εκει πατηστε το "παντα" που δεν συνισταται, αλλα αυτο που θελουμε ολοι κανει.. Οταν το βαζεις στην εξοικονομιση ενεργειας, μπαινει στην εξοικονομιση ενεργειας κατευθειαν, ακομα και αν εχεις 100% μπαταρια και θελεις να κανεις οικονομια, και δεν περιμενει να φτασεις στο 15-20% για να ενεργοποιηθει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε ειναι ρυθμιση.. Μπειτε στο μενου της εξοικονομισης ενεργειας, ενεργοποιηστε την, και πατηστε κατω "συνθετες".. Εκει πατηστε το "παντα" που δεν συνισταται, αλλα αυτο που θελουμε ολοι κανει.. Οταν το βαζεις στην εξοικονομιση ενεργειας, μπαινει στην εξοικονομιση ενεργειας κατευθειαν, ακομα και αν εχεις 100% μπαταρια και θελεις να κανεις οικονομια, και δεν περιμενει να φτασεις στο 15-20% για να ενεργοποιηθει..

 

Για ποιο λογο δε συνισταται η οικονομια μπαταριας να ειναι ενεργη παντα.. ξερει κανεις?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δε συνισταται η οικονομια μπαταριας να ειναι ενεργη παντα.. ξερει κανεις?

 

Φανταζομαι για καποιον που θελει να ειναι συνεχεια συνδεμενος με το ιντερνετ οπου δυναται.. για να ενημερωνονται τα εμαιλς του, fb, κτλ..

 

Ασχετο παιδια, παρατηρησα πως οταν το κλεινω, ανοιγει μονο του. Και αυτο συμβαινει μερικες φορες , δηλαδη το ξανακλεινω και ξανανοιγει! Μαλιστα οταν το φορτιζω , παντα ανοιγει! Συμβαινει αυτο και σε αλλους; Ειναι προβλημα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι για καποιον που θελει να ειναι συνεχεια συνδεμενος με το ιντερνετ οπου δυναται.. για να ενημερωνονται τα εμαιλς του, fb, κτλ..

 

Ασχετο παιδια, παρατηρησα πως οταν το κλεινω, ανοιγει μονο του. Και αυτο συμβαινει μερικες φορες , δηλαδη το ξανακλεινω και ξανανοιγει! Μαλιστα οταν το φορτιζω , παντα ανοιγει! Συμβαινει αυτο και σε αλλους; Ειναι προβλημα αυτο;

 

δεν είναι πρόβλημα , τα wp φορτίζουν ανοιχτά μόνο , οπότε όταν το βάζεις στον φορτιστή και είναι κλειστό ανοίγει μόνο του όσο για τις αλλές φορές δεν ξέρω μάλλον πατάς περισσοτερο απ ότι χρειάζεται το power button

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πρόβλημα , τα wp φορτίζουν ανοιχτά μόνο , οπότε όταν το βάζεις στον φορτιστή και είναι κλειστό ανοίγει μόνο του όσο για τις αλλές φορές δεν ξέρω μάλλον πατάς περισσοτερο απ ότι χρειάζεται το power button

 

 

Πληροφοριακά, με τη gdr3 έχει αλλάξει αυτό.Μπορούν να φορτιστούν και κλειστά.Σε πιάνω αδιάβαστο:)

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, με τη gdr3 έχει αλλάξει αυτό.Μπορούν να φορτιστούν και κλειστά.Σε πιάνω αδιάβαστο:)

 

αφου ακόμα περιμένω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ελαβα το πολυποθητο update χθες,λιγες διαφορες,ο μονη χειροπιαστη ειναι στη λειτουργια glance.Αν και χωρις amoled οθονη,δεν νομιζω οτι εχει λογο υπαρξης.Μονο το ρολοι μου εμφανιζει εμενα αλλωστε.Απο καταναλλωση μπαταριας εχει δει κανεις διαφορες?Γενικα στον τομεα αυτο πως το κρινετε το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος να δει διαφορά στην μπαταρία όταν δεν έχει πάρει κανένας το update! ;)

Ποιας χώρας είναι η συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να δει διαφορά στην μπαταρία όταν δεν έχει πάρει κανένας το update! ;)

Ποιας χώρας είναι η συσκευή σου?

 

Ιταλια συμφωνα με το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Ιταλια συμφωνα με το κουτι.

 

για την Black ή την amber μιλάμε ; γιατι η Ιταλία δεν έχει πάρει black ακόμα όπως και οι περισσότερες χώρες

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, με τη gdr3 έχει αλλάξει αυτό.Μπορούν να φορτιστούν και κλειστά.Σε πιάνω αδιάβαστο:)

 

Νομίζω πως ούτε στην gdr3 γίνεται αυτο (αν και έτσι είχε διαδοθεί)....

Η εξοικονομιση ενέργειας σταματάει ορισμένες λειτουργίες όπως ενημέρωση mails, νομίζω κλείνει το WiFi κλπ. Δεν το προτείνω.

Aliengoa, βγαλε σε παρακαλώ την εφαρμογή μπαταρίας να σε δει ο Θεός. Τόσες φορές το έγραψε ο Λευτέρης....:lol

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ελαβα το πολυποθητο update χθες,λιγες διαφορες,ο μονη χειροπιαστη ειναι στη λειτουργια glance.Αν και χωρις amoled οθονη,δεν νομιζω οτι εχει λογο υπαρξης.Μονο το ρολοι μου εμφανιζει εμενα αλλωστε.Απο καταναλλωση μπαταριας εχει δει κανεις διαφορες?Γενικα στον τομεα αυτο πως το κρινετε το τηλεφωνο?

 

Επειδή κι εγώ έχω το Ιταλικό και μολις τσέκαρα για το update και γιοκ, μάλλον πήρες το update του Glance ή κάποιου άλλου

update συστήματος....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θα την βγάλω!

Για την εξοικονόμηση στις σύνθετες ρυθμίσεις το γράφει ξεκάθαρα. Ή θα χρησιμοποιείται απο ένα όριο και κάτω ή για πάντα και μέσα σε παρένθεση λέει "δεν συνιστάται".

Πάντως σήμερα με 3G data ανοικτά και σερφάρισμα μου έβγαλε 1,5 ημέρα! Αρα τηρουμένων των αναλογιών είναι καλή η μπαταρία του και η διαχείριση. Μίλησα και συνολικά 1 ώρα στο τηλ πάντα με 3G ενώ έπαιζα συνέχεια με τη συσκευή.

Το glance όντως δεν δείχνει πολλά! Ενώ βρίσκω τα σύμβολα στην lock screen μικρά! Ελπίζω σε κάτι καλύτερο με την black. btw ιταλικό είναι και το δικό μου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ούτε στην gdr3 γίνεται αυτο (αν και έτσι είχε διαδοθεί)....

Η εξοικονομιση ενέργειας σταματάει ορισμένες λειτουργίες όπως ενημέρωση mails, νομίζω κλείνει το WiFi κλπ. Δεν το προτείνω.

Aliengoa, βγαλε σε παρακαλώ την εφαρμογή μπαταρίας να σε δει ο Θεός. Τόσες φορές το έγραψε ο Λευτέρης....:lol

 

 

Γιατί το λες; Το HTC έτσι το φορτίζω τις περισσότερες φορές, κλειστό. Όσο για τίς εφαρμογές μπαταρίας, ένας εσύ και ένας εγώ που το φωνάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες; Το HTC έτσι το φορτίζω τις περισσότερες φορές, κλειστό. Όσο για τίς εφαρμογές μπαταρίας, ένας εσύ και ένας εγώ που το φωνάζουμε.

 

Με την διαφορά πως εγω το αντέγραψα απο σένα και το φωνάζω......:)

Τα lumia δεν φορτίζουν σβηστά.....!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ έχω το Ιταλικό και μολις τσέκαρα για το update και γιοκ, μάλλον πήρες το update του Glance ή κάποιου άλλου

update συστήματος....

 

Σαν να χεις δικιο.Πολυ αργουν..Ενταξει βεβαια,η νοκια δεν ειναιlg..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...