Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήρα ένα nokia lumia 620 από το ιντερνετικό κατάστημα http://www.smarties.gr

Το πρόβλημα είναι ότι είναι κλειδωμένο και μου ζητάει 4ψήφιο pin όταν βάζω την κάρτα της cosmote.

Πήγα και σε κατάστημα cosmote και μου είπαν ότι μάλλον είναι θέμα sim lock καθώς η κάρτα λειτουργεί κανονικά σε άλλα κινητά!

Σήμερα είχε κλείσει ο τύπος (smarties.gr) οπότε θα ενημερώσω αύριο για τις εξελίξεις.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πήρα ένα nokia lumia 620 από το ιντερνετικό κατάστημα http://www.smarties.gr

Το πρόβλημα είναι ότι είναι κλειδωμένο και μου ζητάει 4ψήφιο pin όταν βάζω την κάρτα της cosmote.

Πήγα και σε κατάστημα cosmote και μου είπαν ότι μάλλον είναι θέμα sim lock καθώς η κάρτα λειτουργεί κανονικά σε άλλα κινητά!

Σήμερα είχε κλείσει ο τύπος (smarties.gr) οπότε θα ενημερώσω αύριο για τις εξελίξεις.

 

Δοκιμασες 4 μηδενικα;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ναι δοκίμασα 4 μηδενικά(τώρα το έχω βάλει να φορτίζει χωρίς τη sim).Οποιος μπορεί να βοηθήσει παιδιά ας ποστάρει!Και με το αζημείωτο!

 

Και μια ερώτηση.Γιατί σε όλα τα sites που πουλάνε unlock codes μόλις βάλω lumia 620 και cosmote μου λένε ότι δεν έχουν codes για αυτόν τον συνδιασμό;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ναι δοκίμασα 4 μηδενικά(τώρα το έχω βάλει να φορτίζει χωρίς τη sim).Οποιος μπορεί να βοηθήσει παιδιά ας ποστάρει!Και με το αζημείωτο!

 

Και μια ερώτηση.Γιατί σε όλα τα sites που πουλάνε unlock codes μόλις βάλω lumia 620 και cosmote μου λένε ότι δεν έχουν codes για αυτόν τον συνδιασμό;

 

Δοκιμασε και 1234 και 12345

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιάνει κανένας από τους κωδικούς παιδιά. Τον carier με τον οποίο είναι κλειδωμένο το κινητό πως μπορώ να τον βρω;
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιάνει κανένας από τους κωδικούς παιδιά. Τον carier με τον οποίο είναι κλειδωμένο το κινητό πως μπορώ να τον βρω;

 

Δοκιμασες καποια αλλη sim εκτος αυτη της κοσμοτε;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η sim αυτή παιδιά δοκιμάστηκε σε άλλο κινητό και παίζει κανονικά.

Απλά είναι sim locked με κάποιο Ισπανό carrier.

Πήρα τηλέφωνο το smarties στην αρχή μου είπε να το στείλω πίσω, μετά του λέω ότι ξέρω τι συμβαίνει και ότι είναι από Ισπανία(το επιβεβαίωσε και ο κύριος στο τηλέφωνο) και του είπα ότι θα του στείλω το IMEI που αναγράφεται στη συσκευασία για να βρει αυτός τον κωδικό.

Γενικά πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα ξεκλειδωθεί ή ότι είναι δύσκολη περίπτωση;

Αν γνωρίζετε κάποιον να ασχολείται με αυτά και δε θέλετε να ποστάρετε κάντε μου pm παιδιά.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να σου είχε γίνει ενημέρωση πριν την αγορά. Εκτός εάν έγινε και δεν το κατάλαβες ή το αγνόησες. Όπως επίσης θα έπρεπε να αναφέρεται στα χαρακτηριστικά της συσκευής στην ιστοσελίδα τους.

Από εκεί και πέρα αν αποφασίσεις να την κρατήσεις την συσκευή, κακώς κατά την δικιά μου γνώμη, λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα στο να «ξεκλειδώσει». Εννοείται πάντα με ευθύνη του πωλητή.

Υπάρχει και σχετικό topic αν θέλεις να ρίξεις μια ματιά Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μία ώρα από τη στιγμή που έλαβε το email με το IMEI επικοινώνησαν μαζί μου από το κατάστημα και μου έδωσαν τον κωδικό (ο οποίος ήταν 16ψήφιος νομίζω).

Συνεπώς αν τους βαθμολογούσα θα πέρνανε 4/5 άστρα , λόγω της μικρής ταλαιπωρίας μιας ημέρας που είχα.

Κατά τα άλλα έχω το κινητό που θέλω , το οποίο δε το φέρνει η cosmote , αλλά και αν το έφερνε θα είχε κανένα 100άρι ευρώ καπέλο σίγουρα.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορεί να γινει να μην μαυρίζει η οθόνη του κινητού για εξοικονόμηση ενέργειας κατά τη διαρκεια μιας κλήσης;

ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορεί να γινει να μην μαυρίζει η οθόνη του κινητού για εξοικονόμηση ενέργειας κατά τη διαρκεια μιας κλήσης;

ευχαριστώ.

 

Αν κατάλαβα καλά τι ζητάς, η λύση είναι να μη το ακουμπάς στο αφτί σου....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το hands free που είχε μέσα η συσκευασία.Το screen saving ξεκινά στο 1 λεπτό οπότε αν μιλάς με κάποιον πάνω απο 1 λεπτό, μαυρίζει η οθόνη και δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το hands free που είχε μέσα η συσκευασία.Το screen saving ξεκινά στο 1 λεπτό οπότε αν μιλάς με κάποιον πάνω απο 1 λεπτό, μαυρίζει η οθόνη και δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση.

 

Άμα πατήσεις το κουμπάκι που έχει το hands free δεν την τερματίζει την κλήση?

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το hands free που είχε μέσα η συσκευασία.Το screen saving ξεκινά στο 1 λεπτό οπότε αν μιλάς με κάποιον πάνω απο 1 λεπτό, μαυρίζει η οθόνη και δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση.

 

Άμα πατήσεις το κουμπάκι που έχει το hands free δεν την τερματίζει την κλήση?

 

Αυτο που εχει μεσα το 620 δυστυχως δεν εχει κουμπακι.

Οταν εισαι σε κληση και εχει σβησει η οθονη απλα πατας το πληκτρο κλειδωματος και σε παει απευθειας στην κληση.

 

Επι της ευκαιριας προτεινω το WH 208 , φτηνο, σε πολλα χρωματα, πολυ καλο ηχο και δουλευει το κουμπι για κλησεις, μουσικη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει μεσα το 620 δυστυχως δεν εχει κουμπακι.

Οταν εισαι σε κληση και εχει σβησει η οθονη απλα πατας το πληκτρο κλειδωματος και σε παει απευθειας στην κληση.

 

Επι της ευκαιριας προτεινω το WH 208 , φτηνο, σε πολλα χρωματα, πολυ καλο ηχο και δουλευει το κουμπι για κλησεις, μουσικη.

 

Συγνώμη, δεν ήξερα ότι αυτά που έχει μέσα το κουτί δεν έχουν κουμπί! Και μου κάνει εντύπωση γιατί στο 920 στο κουτί έχει αυτά που προτίνεις τα οποία δεν είναι και ακριβά και πιστεύω θα μπορούσε να τα έβαζε και στο 620 η νοκια!

Πάντως τα WH-208 είναι αρκετά ικανοποιητικά και με λειτουργία που δεν την ήξερα για την μουσική! Άμα πατήσεις για παράδειγμα μια φορά το κουμπί είναι το play-pause, άμα το πατήσεις 2 φορες σε πάει στο επόμενο κομμάτι και άμα το πατήσεις 3 σε πάει στο προηγούμενο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, δεν ήξερα ότι αυτά που έχει μέσα το κουτί δεν έχουν κουμπί! Και μου κάνει εντύπωση γιατί στο 920 στο κουτί έχει αυτά που προτίνεις τα οποία δεν είναι και ακριβά και πιστεύω θα μπορούσε να τα έβαζε και στο 620 η νοκια!

Πάντως τα WH-208 είναι αρκετά ικανοποιητικά και με λειτουργία που δεν την ήξερα για την μουσική! Άμα πατήσεις για παράδειγμα μια φορά το κουμπί είναι το play-pause, άμα το πατήσεις 2 φορες σε πάει στο επόμενο κομμάτι και άμα το πατήσεις 3 σε πάει στο προηγούμενο!

 

Ωραιος!! Δεν το ηξερα οτι εχει τετοια κολπα. Με την μονη διαφορα τωρα που το δοκιμασα οτι με το 3ο πατημα σε παει στην αρχη του current song και με το 4ο στο προηγουμενο.

Μου 'λυσες τα χερια, αδερφε. Πολλα thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς το hands free που έχει στην συσκευασία είναι της πλάκας. Και το κακό είναι ότι το hands free από το προηγούμενο κινητό μου (nokia n81) που έχει πλήκτρο απάντησης/απόρριψης, πλήκτρα play/pause, next previous και πλήκτρα για ένταση.. δεν λειτουργούν στο 620!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει μεσα το 620 δυστυχως δεν εχει κουμπακι.

Οταν εισαι σε κληση και εχει σβησει η οθονη απλα πατας το πληκτρο κλειδωματος και σε παει απευθειας στην κληση.

 

Επι της ευκαιριας προτεινω το WH 208 , φτηνο, σε πολλα χρωματα, πολυ καλο ηχο και δουλευει το κουμπι για κλησεις, μουσικη.

 

Έβλεπα τώρα το ubloxing του 620 από τα παιδιά του goodbyte.gr (το ανέβασαν 13/8) γιατί σκοπεύω να το πάρω για την κοπέλα μου και είδα ότι τα hands free που είχε μέσα το συγκεκριμένο έχουν κουμπάκι!!! Θα τρελαθούμε τελείως! :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ισως της Ελληνικης εισαγωγης να εχουν αλλο hands free.

 

Πριν λιγο εγινε και το πρωτο crash test, επεσε απο τραπεζι γυρω στους 80 ποντους, με την οθονη προς τα κατω. ΟΥΤΕ γρατζουνια. Ουτε καν σταματησε να παιζει ενα βιντεο απο youtube. Τωρα θυμηθηκα γιατι τα λενε "τουβλα" τα νοκια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εγινε και το πρωτο crash test, επεσε απο τραπεζι γυρω στους 80 ποντους, με την οθονη προς τα κατω. ΟΥΤΕ γρατζουνια. Ουτε καν σταματησε να παιζει ενα βιντεο απο youtube. Τωρα θυμηθηκα γιατι τα λενε "τουβλα" τα νοκια :lol:

 

Το τραπέζι είναι εντάξει; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για bluetooth λύση πιο ακουστικάκι προτείνετε παιδιά;

Εχω ψιλοκαταλήξει στο plantronics marque 2 αλλά ίσως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη λύση , ίσως πιο φθηνή.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους και χρόνια πολλά! Σκέφτομαι να αγοράσω το 620, αλλά με απασχολεί η έλλειψη file manager από τις συσκευές windows. Προέρχομαι από symbian. Υπάρχει τρόπος να προρυθμίσω το κινητό να εγκαθιστά τις εφαρμογές που κατεβάζω από το market στην κάρτα μνήμης; Επίσης πώς θα ξέρω αν οι φωτογραφίες, η μουσική και οι χάρτες θα αποθηκεύονται στη μνήμη του κινητού ή της κάρτας μνήμης χωρίς τον file manager;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους και χρόνια πολλά! Σκέφτομαι να αγοράσω το 620, αλλά με απασχολεί η έλλειψη file manager από τις συσκευές windows. Προέρχομαι από symbian. Υπάρχει τρόπος να προρυθμίσω το κινητό να εγκαθιστά τις εφαρμογές που κατεβάζω από το market στην κάρτα μνήμης; Επίσης πώς θα ξέρω αν οι φωτογραφίες, η μουσική και οι χάρτες θα αποθηκεύονται στη μνήμη του κινητού ή της κάρτας μνήμης χωρίς τον file manager;

 

Καλησπερα, στην καρτα μνημης δεν μπορεις να εγκαθιστας εφαρμογες, μονο τους χαρτες, μουσικη, φωτο, video, pdf κλπ. Απο τις ρυθμισεις διαλεγεις που θα αποθηκευονται οι φωτο και τα video. Αν πχ μετα θες να τις περασεις στο τηλεφωνο πας στο προγραμμα που βλεπεις τις φωτο, επιλεγεις οσες θες και εχει επιλογη αποθηκευση στο τηλεφωνο. Για την μουσικη, συνδεεις το τηλεφωνο στο pc, το βλεπει σαν ενα οποιοδηποτε φλασακι και κανεις copy τα mp3 που θες.

 

Για να μεταφερεις τους χαρτες στην sd, πρεπει να κατεβασεις το Lumia storage BETA της Νοκια. Μονο το BETA και οχι το κανονικο, εχει αυτην τη δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...