Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαζή ερώτηση, αλλά πως μπαίνω στο internet μέσω των δεδομένων της Cosmote;

 

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις>κινητή τηλεφωνία> και εκεί που λέει σύνδεση δεδομένων να επιλέξεις ενεργοποιημένη

Toshiba TS605 -> Sony Ericsson W580 -> Sony Ericsson W995 -> Nokia Lumia 820 -> Xiaomi Redmi 4X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενεργοποιημένη την έχω, έχω και 600mb από την Cosmote. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση μέσω του παρόχου μου ή να στείλω κάπου sms;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κάνει καμία ενέργεια για να ζητήσω να μου στείλουν ρυθμίσεις ή να κάνω κάτι από το κινητό. Εφόσον έχεις ήδη 600mb γιατί δεν δοκιμάζεις να συνδεθείς?
Link to comment
Share on other sites

Μα δοκιμάζω αλλά μου λέει ότι: "δεν είναι δυνατή η σύνδεση στην αναζήτηση αυτή τη στιγμή, βεβαιωθείτε ότι η λειτουργία πτήσης είναι απενεργοποιημένη και ελέγξτε τη σύνδεση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας ή wi-fi".
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..

Οπότε θα πρέπει να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote στο 13838 για να τους πεις να σου στείλουν τις ρυθμίσεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις:

 

Απο τα 8gb μνημη, ποσα ειναι διαθεσιμα και τι παιζει γενικα με τις sd;

Επειδη εχω wph8 χωρις επεκτασιμη μνημη τι θα πρεπει να προσεξω με τις εφαρμογες και τα αρχεια; (αν δε κανω λαθος δε μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd)

 

Η καμερα του θεωρω οτι ειναι το ατου της συσκευης αλλα διαβαζω οτι απο αυτονομια υστερει.

Ειναι αποτρεπτικος παραγοντας για τη συγκεκριμενη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι το πρώτο μου smartphone δεν μπορώ να έχω πλήρη άποψη, πάντως δύο εβδομάδες που το έχω δεν υπήρξε μέρα που να μην το φορτίσω, με πολύ χρήση όμως, browsing, facebook, μουσική και παιχνίδια βγάζει με το ζόρι μία μέρα. Αν το έχεις χαλαρά πιστεύω βγάζει και δύο μέρες.

 

Η κάμερα είναι πολύ καλή και το κινητό γενικά είναι σφαιράτο, πάντως με προβληματίζει το θέμα το ενημερώσεων και για πόσο θα συνεχιστούν στην εν λόγω συσκευή γιατί είναι και σχετικά παλιά.

Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Ναι με πιο απλή χρήση φτάνει και τις δύο μέρες.

Για τις αναβαθμίσεις έχουμε καιρό ακόμα. Προς το παρόν ακόμα περιμένουμε την black!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Όταν μου στέλνουν βιντεάκια στο viber,μου βγαίνει μήνυμα ότι δεν τα παίζει.Πρέπει να κατεβάσω adobe ή κάτι άλλο?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις:

 

Απο τα 8gb μνημη, ποσα ειναι διαθεσιμα και τι παιζει γενικα με τις sd;

Επειδη εχω wph8 χωρις επεκτασιμη μνημη τι θα πρεπει να προσεξω με τις εφαρμογες και τα αρχεια; (αν δε κανω λαθος δε μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd)

 

Η καμερα του θεωρω οτι ειναι το ατου της συσκευης αλλα διαβαζω οτι απο αυτονομια υστερει.

Ειναι αποτρεπτικος παραγοντας για τη συγκεκριμενη συσκευη;

 

Η μνήμη του μένει στα 4,5+ gb ελεύθερη. SD παίρνει μέχρι 64gb και του έχω βάλει Class 10 U1.

Οι φωτό που βγάζει με έχουν ικανοποιήσει και με την χρήση που του κάνω η φόρτιση του είναι στην μέρα+

Το iPhone 4 που είχα και το xperia Z που έχω επίσης είναι στην μέρα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη του μένει στα 4,5+ gb ελεύθερη. SD παίρνει μέχρι 64gb και του έχω βάλει Class 10 U1.

 

Οι φωτό που βγάζει με έχουν ικανοποιήσει και με την χρήση που του κάνω η φόρτιση του είναι στην μέρα+

 

Το iPhone 4 που είχα και το xperia Z που έχω επίσης είναι στην μέρα ακριβώς.

 

 

Να σαι καλα φιλε μου για την απαντηση.

Περιμενα απαντηση αλλα καταλαβα οτι ειναι δεν εχει κινηση το νημα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου για την απαντηση.

Περιμενα απαντηση αλλα καταλαβα οτι ειναι δεν εχει κινηση το νημα.

Ευχαριστω.

 

Η καμερα ειναι παρα πολυ καλη, κυριως την μερα. Αυτο που ηταν για μενα εκπληξη (ευχαριστη) ειναι το video που τραβαει και ο ηχος. Εχω τραβηξει video σε συναυλιες που μια ναυαρχιδα της sony μπουκωνε απο τα μπασα και το 620 εγραφε καθαροτατο ηχο..

 

Αυτονομια κανονικη, ουτε κατι τρελο ουτε χαλια. Ειναι στον μεσο ορο των smartphones, εμενα μου κραταει περιπου 2 μερες.

Οι εφαρμογες με το update 8.1 θα γινονται εγκατασταση και στην sd :)

 

Γενικα το τηλεφωνο τα σπαει, μετα απο μενα το πηραν ηδη 4 φιλοι-γνωστοι μου. Θελω να παρω το 925 αλλα ειλικρινα δεν θελω να το αποχωριστω ακομα! Στα 130-135 που εχει τωρα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σε smartphone. Εψαχνα για δωρο στην κοπελα μου ενα android γιατι δυστυχως δεν υπαρχουν lumia dual sim, και δυσκολευτηκα αρκετα να βρω καλη συσκευη στα 200 ευρω..το αλλο το sony ειχε καμερα 5αρα και λες και τραβουσες με vga ηταν..ασε που κανενα δεν παιρνει το νεο android..

 

Anyways ειχα καιρο να γραψω και ξεφυγα λιγο:)

Οτι αλλο θες, εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι παρα πολυ καλη, κυριως την μερα. Αυτο που ηταν για μενα εκπληξη (ευχαριστη) ειναι το video που τραβαει και ο ηχος. Εχω τραβηξει video σε συναυλιες που μια ναυαρχιδα της sony μπουκωνε απο τα μπασα και το 620 εγραφε καθαροτατο ηχο..

 

 

 

 

 

Αυτονομια κανονικη, ουτε κατι τρελο ουτε χαλια. Ειναι στον μεσο ορο των smartphones, εμενα μου κραταει περιπου 2 μερες.

 

 

Οι εφαρμογες με το update 8.1 θα γινονται εγκατασταση και στην sd :)

 

 

 

 

 

Γενικα το τηλεφωνο τα σπαει, μετα απο μενα το πηραν ηδη 4 φιλοι-γνωστοι μου. Θελω να παρω το 925 αλλα ειλικρινα δεν θελω να το αποχωριστω ακομα! Στα 130-135 που εχει τωρα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σε smartphone. Εψαχνα για δωρο στην κοπελα μου ενα android γιατι δυστυχως δεν υπαρχουν lumia dual sim, και δυσκολευτηκα αρκετα να βρω καλη συσκευη στα 200 ευρω..το αλλο το sony ειχε καμερα 5αρα και λες και τραβουσες με vga ηταν..ασε που κανενα δεν παιρνει το νεο android..

 

 

 

 

 

Anyways ειχα καιρο να γραψω και ξεφυγα λιγο:)

 

 

Οτι αλλο θες, εδω ειμαστε!

 

Τις ερωτήσεις τις έκανα διότι ενδιαφέρομαι για τη συσκευή.

 

Θα τη δώσω σε συγγενικό πρόσωπο.Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Είναι μονόδρομος πιστεύω στα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, διαβασα ΟΛΕΣ τις σελιδες και πραγματικα με ενθουσιασε το κινητο, πρεπει να ειναι ακριβως αυτο που ψαχνω!!!

 

Ωστοσο... μπορειτε να με βοηθησετε... Απο που το παραγγειλατε; Γιατι δε πολυεμπιστευομαι τα skroutzμαγαζια καθως βλεπω πολλους να την πατησαν...

 

Καποια προταση να πλουτισω κ αλλο το Nokia; :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, διαβασα ΟΛΕΣ τις σελιδες και πραγματικα με ενθουσιασε το κινητο, πρεπει να ειναι ακριβως αυτο που ψαχνω!!!

 

Ωστοσο... μπορειτε να με βοηθησετε... Απο που το παραγγειλατε; Γιατι δε πολυεμπιστευομαι τα skroutzμαγαζια καθως βλεπω πολλους να την πατησαν...

 

Καποια προταση να πλουτισω κ αλλο το Nokia; :D

 

εγώ το πήρα από πλαίσιο οπου αυτή την στιγμή έχει 150 ευρώ το λευκό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από public σε προσφορά 150ε. Βέβαια στα σκρουτζομάγαζα παίζει και στα 125, από ότι έχω καταλάβει το birdphone είναι πολύ αξιόλογο μαγαζί ή βρες κάποιο με πάνω από 100 αξιολογήσεις και καλή κριτική.
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το birdphone είναι από τα πιο αξιόπιστα. Φαίνεται κι από τις αξιολογήσεις. Και εγώ το δικό μου από εκεί το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το birdphone είναι από τα πιο αξιόπιστα. Φαίνεται κι από τις αξιολογήσεις. Και εγώ το δικό μου από εκεί το πήρα.

 

Δεν το έχει όμως αυτή τη στιγμή, εκεί είναι το πρόβλημα.

Σήμερα ήθελα να το παραγγείλω αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

διπλό post άκυρο Edited by Dante

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το lumia 620 αγόρασα και εγώ. Καταπληκτικό smartphone.

 

Θέλω όμως λίγο βοήθεια.

Εγκατάστησα την εφαρμογή nokia pc suite.

Προσπάθησα να κάνω επιτυχή σύνδεση με το nokia lumia 620, αλλά δεν τα κατάφερα. Φαίνεται η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με αυτό το smartphone. Μου βγάζει ότι η σύνδεση δεν είναι σε συμβατή κατάσταση λειτουργίας.

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι το εξής.

Να μεταφέρω όλες τις επαφές μου από το Outlook 2010 στο nokia lumia 620.

Αποθήκευσα όλες τις επαφές μου από το Outlook 2010 σε αρχείο .csv και έπειτα τις έκανα εισαγωγή στο Hotmail Outlook λογαριασμό που έχω αλλά ενώ μου προστεθήκανε όλες δεν μου εμφανίζονται σωστά, βγαίνουνε κάτι ???/???? χαρακτήρες αντί για ελληνικά. Μήπως είναι επειδή τις επαφές μου τις έχω γραμμένες στα ελληνικά?

Με εξυπηρετεί πολύ το Outlook 2010 γιατί με ένα κλικ κάνω syncing και έτσι έχω τις επαφές του τηλεφώνου μου σε δύο μέρη. Οπότε θα μπορώ στο pc να τις επεξεργαστώ ή να ανακτήσω διάφορες πληροφορίες όπως τηλέφωνα διευθύνσεις κτλπ.

 

Ο άλλος τρόπος είναι να τις περάσω χειροκίνητα στο κινητό, αλλά έτσι δεν θα έχω τη δυνατότητα syncing και στο τέλος θα γίνει ένα μπάχαλο, άλλες επαφές θα έχω στο Outlook, άλλες επαφές θα έχω στο lumia.

Τουλάχιστον υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορεί να κάνει syncing με pc, χωρίς να ανακατεύει και το Outlook?

Δηλαδή να κάνει backup σε ένα αρχείο στο pc και ότι αλλαγές κάνω στο pc στις επαφές μου να ενημερώνει και το smartphone.

Με βολεύει στο pc γιατί πληκτρολογώ και πιο γρήγορα.

Edited by Dante

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από πλαίσιο οπου αυτή την στιγμή έχει 150 ευρώ το λευκό

 

Εγώ το πήρα από public σε προσφορά 150ε. Βέβαια στα σκρουτζομάγαζα παίζει και στα 125, από ότι έχω καταλάβει το birdphone είναι πολύ αξιόλογο μαγαζί ή βρες κάποιο με πάνω από 100 αξιολογήσεις και καλή κριτική.

 

Εχω κοιταξει σ'αυτα τα sites, και ναι, 150 ευρω κανει εκει.. Ομως επειδη εχω δει 125-130.. Κανα καλο site απο εξωτερικο ισως θα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να μεταφερθείς στο θέμα του 620 εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351064&page=67

 

όσο για τις επαφές στο outlook

βάζεις το outlook στο κινητό , συγχρονίζεις και τέλος όλες οι επαφές μεταφέρθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη Κυριακη το παραγγειλα για συγγενικο προσωπο, απο το tokinito.gr στο skroutz. Με τα μεταφορικα βγηκε 135 περιπου.

Τριτη πρωι το ειχα σπιτι (Κρητη). Να αναφερω οτι το κινητο ηταν εισαγωτη απο Ιταλια (ιταλικο εγχειριδιο χρησης και ιταλικο μενου κατα την εκκινηση, το οποιο αλλαξα σε ελληνικα στις αρχικες ρυθμισεις στο πρωτο bootαρισμα)

 

Απο επικοινωνια που ειχα με το καταστημα ευγενικοτατα μου ανεφεραν οτι το κινητο απο οπου και να εχει γινει εισαγωγη εχει ελεγχθει απο την Nokia HELLAS γι αυτο και σε αρκετες συσκευες (οπως και αυτη που πηρα για το συγγενικο προσωπο) εχει 2 ταινιες ασφαλειας της Νοκια (η μια πανω στην αλλη). Ελεγχεται κατα την εισαγωγη στην χωρα μας, και ξανασφραγιζεται, και φυσικα η ελληνικη αντιπροσωπεια καλυπτει την εγγυηση 2 χρονων της συσκευης. Οποτε μην αγχωθει κανεις αν καταλαβει οτι ειναι προιον εισαγωγης, απλα αλλαζει την γλωσσα του menu στην 2η ρυθμιση κατα το πρωτο boot και ειναι μια χαρα.

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη Κυριακη το παραγγειλα για συγγενικο προσωπο, απο το tokinito.gr στο skroutz. Με τα μεταφορικα βγηκε 135 περιπου.

Τριτη πρωι το ειχα σπιτι (Κρητη). Να αναφερω οτι το κινητο ηταν εισαγωτη απο Ιταλια (ιταλικο εγχειριδιο χρησης και ιταλικο μενου κατα την εκκινηση, το οποιο αλλαξα σε ελληνικα στις αρχικες ρυθμισεις στο πρωτο bootαρισμα)

 

Απο επικοινωνια που ειχα με το καταστημα ευγενικοτατα μου ανεφεραν οτι το κινητο απο οπου και να εχει γινει εισαγωγη εχει ελεγχθει απο την Nokia HELLAS γι αυτο και σε αρκετες συσκευες (οπως και αυτη που πηρα για το συγγενικο προσωπο) εχει 2 ταινιες ασφαλειας της Νοκια (η μια πανω στην αλλη). Ελεγχεται κατα την εισαγωγη στην χωρα μας, και ξανασφραγιζεται, και φυσικα η ελληνικη αντιπροσωπεια καλυπτει την εγγυηση 2 χρονων της συσκευης. Οποτε μην αγχωθει κανεις αν καταλαβει οτι ειναι προιον εισαγωγης, απλα αλλαζει την γλωσσα του menu στην 2η ρυθμιση κατα το πρωτο boot και ειναι μια χαρα.

 

 

Πες μου οτι εχει και data sence να το παραγγειλω τωρα.

Απ οτι ξερω το ιταλικο firmware εχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...