Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες σχετικά με το what's up application ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Το εγκατέστησα σε ένα galaxy duos 2 ενός φίλου και ενώ πάω στην επιλογή my what's up μου λέει τοποθετείτε την κοσμοτε σιμ στην θύρα 1... Το κάνω αλλά μετά μου λέει πάλι το ίδιο.. Κάποια ιδέα;

Εννοείται πως είχα γυρίσει την σιμ στην 1 επιλογή..

 

Απενεργοποιησε προσωρινα απο τις ρυθμισεις την δευτερη καρτα μεχρι να κανεις την δουλεια σου με την εφαρμογη και μετα ξαναενεργοποιησε την. Ετσι γινεται κ στο δικο δικαρτο κινητο (huawei) και με αυτον τον τροπο την κανω την δουλεια μου.

 

Την καλημερα μου σε ολους! :cool:

 

Ψαχνω εφαρμογη για να χειριζομαι απο το android κινητο μου, αλλη συσκευη android απομακρυσμενα. Δοκιμασα με το teamviewer να χειριστω το ταμπλετ μου αλλα στο κινητο μου ελεγε οτι δεν υποστηριζεται η συνδεση.

 

Υπαρχει τετοια εφαρμογη η ζηταω πολλα?

 

Εδω καποιος μπορει να βοηθησει? Χρειαζομαι μια τετοια εφαρμογη για να ρυθμισω το samsung galaxy s7 edge ενος φιλου μου απομακρυσμενα. Και επειδη εχω δει ενα αλλο samsung τελευταια, τα μενου των ρυθμισεων ειναι διαφορετικα απο το huawei που εχω ωστε να τον βοηθαγα εστω τηλεφωνικα. Θα σωθω αν υπαρχει τετοια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε προσωρινα απο τις ρυθμισεις την δευτερη καρτα μεχρι να κανεις την δουλεια σου με την εφαρμογη και μετα ξαναενεργοποιησε την. Ετσι γινεται κ στο δικο δικαρτο κινητο (huawei) και με αυτον τον τροπο την κανω την δουλεια μου.

 

 

 

Εδω καποιος μπορει να βοηθησει? Χρειαζομαι μια τετοια εφαρμογη για να ρυθμισω το samsung galaxy s7 edge ενος φιλου μου απομακρυσμενα. Και επειδη εχω δει ενα αλλο samsung τελευταια, τα μενου των ρυθμισεων ειναι διαφορετικα απο το huawei που εχω ωστε να τον βοηθαγα εστω τηλεφωνικα. Θα σωθω αν υπαρχει τετοια εφαρμογη.

Από team viewer γίνεται κανονικά κατεβάζοντας το host team viewer. Δεν σε αφήνει να συνδεθείς γιατί επιτρέπει τη σύνδεση μόνο από το PC προς το κινητό και όχι από κινητό σε κινητό

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο λαπτοπ σε κινητο εχω συνδεθει με το teamviewer. Εκει δεν υπαρχει προβλημα. Απλα θα προτιμουσα να γινεται η συνδεση απο κινητο σε κινητο και απο οτι καταλαβαινω οτι δεν γινεται οπως λες και εσυ. Αλλη εφαρμογη υπαρχει που να κανει συνδεση απο κινητο σε κινητο απομακρυσμενα?
Link to comment
Share on other sites

Ξ

Απο λαπτοπ σε κινητο εχω συνδεθει με το teamviewer. Εκει δεν υπαρχει προβλημα. Απλα θα προτιμουσα να γινεται η συνδεση απο κινητο σε κινητο και απο οτι καταλαβαινω οτι δεν γινεται οπως λες και εσυ. Αλλη εφαρμογη υπαρχει που να κανει συνδεση απο κινητο σε κινητο απομακρυσμενα?

Νομίζω από το κινητό σου σε άλλο κινητό γίνεται. Απλά, το κινητό που θέλεις να συνδεθείς, πρέπει να κάνει εγκατάσταση το teamviewer quick support. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά.

 

Edit: Άκυρο, λάθος.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε προσωρινα απο τις ρυθμισεις την δευτερη καρτα μεχρι να κανεις την δουλεια σου με την εφαρμογη και μετα ξαναενεργοποιησε την. Ετσι γινεται κ στο δικο δικαρτο κινητο (huawei) και με αυτον τον τροπο την κανω την δουλεια μου.

Του το ενεργοποιησα βάζοντας την κάρτα σιμ του στο live with Walkman μου και μετά άνοιξα το what's up application. Μετά το έβαλε στο κινητό του και λειτουργούσε και εκεί το what's up application... Ίσως έφταιξε ότι δεν είχε βάλει κάρτα μέχρι και την πρώτη φορά που δεν το πετυχαιναμε..

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παλια ειχα μια εφαρμογη που την ακουμπουσες την οθονη και ξεκλειδωνε αλλα δεν θυμαμε ποια ηταν ,γιατι εχω θεμα με τα πληκτρα, εχω την 4.4.4 Εκδοση android.
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιούς browsers χρησιμοποιείτε;; Ο Chrome τελευταία δεν μας τα λέει καλά, λέω να δοκιμάσω dolphin και Firefox, τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παλια ειχα μια εφαρμογη που την ακουμπουσες την οθονη και ξεκλειδωνε αλλα δεν θυμαμε ποια ηταν ,γιατι εχω θεμα με τα πληκτρα, εχω την 4.4.4 Εκδοση android.

Μπες μέσα στο Google Play και πήγαινε στο My Apps & Games -> All κι εκεί θα δεις όλες τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει στα κινητά σου, από το 1ο Android που είχες.

 

Θα είναι σίγουρα εκεί μέσα, εκτός και αν τη διέγραψες χειροκίνητα.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπες μέσα στο Google Play και πήγαινε στο My Apps & Games -> All κι εκεί θα δεις όλες τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει στα κινητά σου, από το 1ο Android που είχες.

 

Θα είναι σίγουρα εκεί μέσα, εκτός και αν τη διέγραψες χειροκίνητα.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

 

Πρεπει να την εχω διαγραψει εδω και 5 χρονια απο το samsung Galaxy !!!!!!! Μετα βγηκε να βλεπεις τα Apps!!!!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την εχω διαγραψει εδω και 5 χρονια απο το samsung Galaxy !!!!!!! Μετα βγηκε να βλεπεις τα Apps!!!!!!

 

Τί εννοείς 'την έχω διαγράψει';

Δεν την έχεις περάσει σε κανένα από τα κινητά σου μετά το Galaxy, ή μπήκες στο google play και πάτησες το x στην συγκεκριμένη εφαρμογή οπότε έχει χαθεί από τον λογαριασμό σου;

 

Στον δικό μου λογαριασμό φαίνονται ακόμη εφαρμογές που εγκατέστησα ΜΟΝΟ στο HTC Desire το 2010.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Cool tool.

 

Ρυθμίζεις τι θες να δείχνει σε όποιο μέρος της οθόνης θες.

 

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

 

 

το ειχα αλλα με android 6.0 αλλες εφαρμογες δεν δουλευαν γιατι μου πεταγε ενα μηνυμα για την "σχεδιαση πανω απο αλλες εφαρμογες". δεν καταλαβα πως να το λυσω.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς 'την έχω διαγράψει';

Δεν την έχεις περάσει σε κανένα από τα κινητά σου μετά το Galaxy, ή μπήκες στο google play και πάτησες το x στην συγκεκριμένη εφαρμογή οπότε έχει χαθεί από τον λογαριασμό σου;

 

Στον δικό μου λογαριασμό φαίνονται ακόμη εφαρμογές που εγκατέστησα ΜΟΝΟ στο HTC Desire το 2010.

Πρεπει να την εχω διαγραψει και απο το Google επειδη το Galaxy εχει πεθανει εδω και Χρονια !!!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

το ειχα αλλα με android 6.0 αλλες εφαρμογες δεν δουλευαν γιατι μου πεταγε ενα μηνυμα για την "σχεδιαση πανω απο αλλες εφαρμογες". δεν καταλαβα πως να το λυσω.

 

Απλά σου ζητάει άδεια για να σχεδιάσει πάνω απο άλλες εφαρμογές και του λες yes.... :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου προτείνετε μια εφαρμογη ημερολογιου απλη οπου ανα μηνα να βλεπω και να σημειωνω τις μερες εργασίες μου με διαφορες σημειωσεις( υπερωριες κοπανες συνολικο ποσο πληρωμης μηνος κ.α). Επισης να εχει και back up. Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου προτείνετε μια εφαρμογη ημερολογιου απλη οπου ανα μηνα να βλεπω και να σημειωνω τις μερες εργασίες μου με διαφορες σημειωσεις( υπερωριες κοπανες συνολικο ποσο πληρωμης μηνος κ.α). Επισης να εχει και back up. Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχαχαχαχα κοπανες, ωραιος! Δες την εφαρμογη "βαρδιες" στο play store. Ειναι και ελληνικη. Πιστευω θα σε καλυψει σε αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που μας πληρώνουν που να βρεις ορεξη για δουλειά αρα και οι κοπανες μεσα στο πρόγραμμα είναι απλα μην χάσουμε τη μπαλα και ζητήσουμε να μας τις πληρώσουν χαχαχαχαχα... Ευχαριστω φιλος θα την ελεγξω την εφαρμογη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή που μετράει το sar του τηλεφώνου μας;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που να με ειδοποιει με ηχο, οταν η συσκευή βγαίνει εκτός δικτύου κινητης τηλεφωνιας?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που να με ειδοποιει με ηχο, οταν η συσκευή βγαίνει εκτός δικτύου κινητης τηλεφωνιας?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartandroidapps.missedcall

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για να κάνω το εξής:

 

Έχω ένα κινητό ρυθμισμένο ώστε να μη κλειδώνει η οθόνη. Θέλω λοιπόν μόλις δωθεί ρεύμα από τον φορτιστή να ανάβει η οθόνη, ενώ μόλις κοπεί η παροχή του φορτιστή να σβήνει η οθόνη.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για να κάνω το εξής:

 

Έχω ένα κινητό ρυθμισμένο ώστε να μη κλειδώνει η οθόνη. Θέλω λοιπόν μόλις δωθεί ρεύμα από τον φορτιστή να ανάβει η οθόνη, ενώ μόλις κοπεί η παροχή του φορτιστή να σβήνει η οθόνη.

Εγώ αυτό το κάνω με το daydream. Ρυθμίσεις, προβολή, daydream, και του έχω επιλέξει το ρολόι με φωτισμό "λειτουργία νύχτας". Δηλαδή, χαμηλό φωτισμό για σκοτεινούς χώρους. Όταν λοιπόν το συνδέω με το φορτιστή, μου φωτίζει την οθόνη απαλά, και μου δείχνει την ώρα. Όταν αποσυνδέσω, σβήνει. Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το κάνω με το daydream. Ρυθμίσεις, προβολή, daydream, και του έχω επιλέξει το ρολόι με φωτισμό "λειτουργία νύχτας". Δηλαδή, χαμηλό φωτισμό για σκοτεινούς χώρους. Όταν λοιπόν το συνδέω με το φορτιστή, μου φωτίζει την οθόνη απαλά, και μου δείχνει την ώρα. Όταν αποσυνδέσω, σβήνει. Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι τέτοιο.

στις ρυθμίσεις του daydream έχει να ενεργοποιειται κατά τη φόρτιση, κατά τη σύνδεση... το κατά τη φόρτιση τι καταλαβαίνω, το κατά τη σύνδεση; σύνδεση με τι;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή όπως το colornote, αλλα με την δυνατοτητα να σχεδιάζεις ποια υπαρχει;

Με ενδιαφερει να κανει sync στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...