Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον textra δεν ξέρω αλλά για 160 χαρακτήρες εγώ έβαλα τον Google messenger. Πας ρυθμίσεις, συνθέτες ρυθμίσεις, και ενεργοποιείς το "Μόνο απλοί χαρακτήρες"

Απλά μετά το sms είναι με κεφαλαία.

Ναι, αλλά δεν υποστηρίζει 2καρτες συσκευές.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν υποστηρίζει 2καρτες συσκευές.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

 

Α ναι; Δεν το ήξερα. Δεν χρησιμοποιώ δεύτερη σιμ αυτή τη στιγμή αλλά και πριν που χρησιμοποιούσα η δεύτερη ήταν μόνο Data οπότε δεν είχα άποψη. Άρα σορρυ.. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν υποστηρίζει 2καρτες συσκευές.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Υποστηρίζει κανονικά

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Α ναι; Δεν το ήξερα. Δεν χρησιμοποιώ δεύτερη σιμ αυτή τη στιγμή αλλά και πριν που χρησιμοποιούσα η δεύτερη ήταν μόνο Data οπότε δεν είχα άποψη. Άρα σορρυ.. :)

 

Κι εγώ δεν έχω 2καρτο τηλέφωνο και δεν το ήξερα. Ήθελα απάντηση για να βοηθήσω ένα φίλο, οπότε από τη στιγμή που ο Google Messenger υποστηρίζει και 160 χαρακτήρες και 2καρτες συσκευές θα τον ενημερώσω.

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη εφαρμογή για Music player; με ωραίο και απλό ui αλλά όταν θες να μπορείς να ρυθμίσεις τον ήχο;και να διαβάζει όσο περισσότερα φορμα ήχου. δεν με νοιάζει να είναι αποκλειστικά δωρεάν αρκεί να έχει λογική τιμή

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη εφαρμογή για Music player; με ωραίο και απλό ui αλλά όταν θες να μπορείς να ρυθμίσεις τον ήχο;και να διαβάζει όσο περισσότερα φορμα ήχου. δεν με νοιάζει να είναι αποκλειστικά δωρεάν αρκεί να έχει λογική τιμή

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Poweramp

Η καλύτερη.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο app που όταν βλέπεις YouTube video, να μπορείς να αυξήσεις το play speed όπως σε desktop?

 

 

σε desktop πως γινεται????

 

 

εφαρμογη για να μεγαλωσει επαφες σε ενα p8 lite που μετα απο αναβαθμιση που εβγαλε, μικρηναν οι επαφες στο dialer, αλλαζω γραμματοσειρα αλλα αμα βαλω αλλη ειναι τεραστια,

κανω καλος dialer????

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος, αν αγορασεις εφαρμογη απο το play,

αν μπορεις να την κατεβασεις/εγκαταστησεις σε πολλες συσκευες χρησιμοποιωντας φυσικα το ιδιο google account?

Ή ειναι μονο μια φορα και μονο για μια συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

η αγορα γινεται με το account , οχι την συσκευή.

αρα η απάντηση είναι ΝΑΙ μπορεις να την βαλεις σε πολλες συσκυες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η αγορα γινεται με το account , οχι την συσκευή.

αρα η απάντηση είναι ΝΑΙ μπορεις να την βαλεις σε πολλες συσκυες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει σε ποια μπάντα 4G είμαι συνδεδεμένος;

Οτι και να δοκίμασα στο play δεν μου δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Πριν καιρό έκανα "αόρατες" τις φωτογραφίες από την κάμερα αλλά δε θυμάμαι πως.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ξανακάνω "ορατές"??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Πριν καιρό έκανα "αόρατες" τις φωτογραφίες από την κάμερα αλλά δε θυμάμαι πως.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ξανακάνω "ορατές"??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εμφανίζονται καθόλου στο app για τις φωτογραφίες ; Εάν ναι ψάξε στο φάκελο οπου υπάρχουν οι φωτογραφίες για ένα αρχείο με όνομα

.nomedia (σβηστο και κάνε επανεκκίνηση της συσκευής)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Πριν καιρό έκανα "αόρατες" τις φωτογραφίες από την κάμερα αλλά δε θυμάμαι πως.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ξανακάνω "ορατές"??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είτε αυτό που σου έγραψε ο alex ή μήπως μέσα από την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για τις φωτογραφίες επέλεξες να τις κάνεις 'αόρατες' για να μη μπορούν να τις βλέπουν κάποιοι που ίσως πάρουν το κινητό σου στα χέρια τους;

 

Για παράδειγμα στο Piktures που χρησιμοποιώ εγώ, έχει στα Album Settings, Hide This Album.

Αν το πατήσεις οι φωτογραφίες δεν εμφανίζονται και πρέπει μέσα από το μενού να κάνεις το Album Unhide για να εμφανιστούν και πάλι.

Αυτό το feature ξέρω πως υπάρχει σε πολλές 3rd party εφαρμογές για φωτογραφίες.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι το ονομα, αλλα πριν κατι μηνες χρησιμοποιησα μια εφαρμογη που εκρυβε φωτογραφιες. Ανοιγες την εφαρμογη , προσεθετες τις φωτογραφιες και ησαν αορατες. Ορατες γινονταν αν τις αφαιρουσες απο την εφαρμογη. Μεχρι εδω ολα καλα .... οταν απεγκατεστησα την εφαρμογη, ολες οσες φωτογραφιες ησαν σε αυτην διαγραφηκαν οριστικα απο το κινητο.
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι το ονομα, αλλα πριν κατι μηνες χρησιμοποιησα μια εφαρμογη που εκρυβε φωτογραφιες. Ανοιγες την εφαρμογη , προσεθετες τις φωτογραφιες και ησαν αορατες. Ορατες γινονταν αν τις αφαιρουσες απο την εφαρμογη. Μεχρι εδω ολα καλα .... οταν απεγκατεστησα την εφαρμογη, ολες οσες φωτογραφιες ησαν σε αυτην διαγραφηκαν οριστικα απο το κινητο.

Το πιο πιθανό είναι να μην έχουν διαγραφεί. Βάλε πάλι το πρόγραμμα και δες μήπως έχει σώσει σε cloud. Εκτός αυτού, και στο κινητό να είναι, όταν τις κάνεις hide μέσω κάποιου προγράμματος, αυτό το πρόγραμμα βάζει έναν κώδικα έτσι ώστε να είναι εμφανής μόνο μέσω αυτού.

Οπότε βάζοντας πάλι το ίδιο πρόγραμμα, σίγουρα θα αναγνώσει το φάκελο με τις εν λόγω φωτογραφίες και απλά θα στις εμφανίσει βαζοντας τον κωδικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην έχουν διαγραφεί. Βάλε πάλι το πρόγραμμα και δες μήπως έχει σώσει σε cloud. Εκτός αυτού, και στο κινητό να είναι, όταν τις κάνεις hide μέσω κάποιου προγράμματος, αυτό το πρόγραμμα βάζει έναν κώδικα έτσι ώστε να είναι εμφανής μόνο μέσω αυτού.

Οπότε βάζοντας πάλι το ίδιο πρόγραμμα, σίγουρα θα αναγνώσει το φάκελο με τις εν λόγω φωτογραφίες και απλά θα στις εμφανίσει βαζοντας τον κωδικό.

 

Βρισκω πολυ λογικό τον συλλογισμό σου. Ομως, ουτε το ονομα θυμαμαι, ουτε οι συγκεκριμένες φωτογραφίες με ενδιαφερουν. Απλα το ανεφερα σε συνέχεια των προηγουμενων posts

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βρισκω πολυ λογικό τον συλλογισμό σου. Ομως, ουτε το ονομα θυμαμαι, ουτε οι συγκεκριμένες φωτογραφίες με ενδιαφερουν. Απλα το ανεφερα σε συνέχεια των προηγουμενων posts

Α οκ. Δεν διάβασα πιο πάνω. Πάντως αν πας playstore και επιλέξεις οι εφαρμογές μου, εκεί θα βρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κάνει εγκατάσταση, ακόμα και τις διεγραμμένες. (Αυτό σε περίπτωση που ψάχνεις ή θέλεις να θυμηθείς κάποια εφαρμογή)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Δεν διάβασα πιο πάνω. Πάντως αν πας playstore και επιλέξεις οι εφαρμογές μου, εκεί θα βρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κάνει εγκατάσταση, ακόμα και τις διεγραμμένες. (Αυτό σε περίπτωση που ψάχνεις ή θέλεις να θυμηθείς κάποια εφαρμογή)

Και παλι πολυ σωστος .......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σας μπέρδεψα και ζητάω συγνώμη.... Αν μπω στο file manager οι φωτογραφίες φαίνονται κανονικά.

Οταν μπαίνω στην κάμερα και πατάω κάτω δεξιά για να δω την τελευταία φωτογραφία που έβγαλα, δεν μου την εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σας μπέρδεψα και ζητάω συγνώμη.... Αν μπω στο file manager οι φωτογραφίες φαίνονται κανονικά.

Οταν μπαίνω στην κάμερα και πατάω κάτω δεξιά για να δω την τελευταία φωτογραφία που έβγαλα, δεν μου την εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΨΆΞΕ στο φάκελο με τις φωτογραφίες για αρχείο με όνομα .nomedia και σβηστο !!!!! (μπορεί να είναι κρυφό αρχείο ....κανε εγκατάσταση το es εξερεύνηση και κάνε εμφάνιση κρυφών αρχείων)

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα τα πάντα με nomedia.... αλλά δυστυχώς δε διορθώθηκε.... Βγάζω μία φωτογραφία και όταν πατάω κάτω δεξιά για να τη δω... δεν κάνει τίποτα. Το Ευχαριστώ πολύ όμως για τις απαντήσεις!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα τα πάντα με nomedia.... αλλά δυστυχώς δε διορθώθηκε.... Βγάζω μία φωτογραφία και όταν πατάω κάτω δεξιά για να τη δω... δεν κάνει τίποτα. Το Ευχαριστώ πολύ όμως για τις απαντήσεις!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού έσβησες όλα τα αρχεία .nomedia (εάν οι φωτογραφιες ειναι σε φάκελο που είναι μέσα σε άλλο φάκελο προφανώς σβήνεις και από εκεί ..εάν υπάρχει το αρχειο .nomedia ) κάνε και εκκαθάριση δεδομένων, εκκαθάριση μνήμης cashe του προγράμματος που θέλεις να εμφανιστούν οι φωτογραφίες ...μετα επανεκκίνηση της συσκευής

(γενικά ψάξε καλά για αρχεία .nomedia γιατί στο 99,9 % αυτό ευθύνεται ...)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...