Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για να κάνω το εξής:

 

Έχω ένα κινητό ρυθμισμένο ώστε να μη κλειδώνει η οθόνη. Θέλω λοιπόν μόλις δωθεί ρεύμα από τον φορτιστή να ανάβει η οθόνη, ενώ μόλις κοπεί η παροχή του φορτιστή να σβήνει η οθόνη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.robot

E-Robot από Play Store.

 

New Command: Όνομα Εντολής (1)

Events: Battery/External Power is Connected

Action: Display/Screen turned On

 

New Command: Όνομα Εντολής (2)

Events: Battery/External Power is Disconnected

Action: Display/Screen turned Off

και εισαι έτοιμος.

Edited by nivlem
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή μου προτείνετε για να κάνω το εξής:

 

Έχω ένα κινητό ρυθμισμένο ώστε να μη κλειδώνει η οθόνη. Θέλω λοιπόν μόλις δωθεί ρεύμα από τον φορτιστή να ανάβει η οθόνη, ενώ μόλις κοπεί η παροχή του φορτιστή να σβήνει η οθόνη.

Πηγαινε στις ρυθμισεις του κινητου και συγκεκριμενα στο "επιλογες για προγραμματιστες" , η οπως λεγεται στο κινητο σου. Εκει μεσα θα βρεις μια επιλογη που αν την ενεργοποιησεις η οθονη δεν θα σβηνει κατα την διαρκεια της φορτισης. Την ενεργοποιεις και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να παιζει youtube background;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να παιζει youtube background;

 

Ο mozilla Firefox κάνει αυτό που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει καμια εφαρμογή που όταν μου έρχεται κάποια ειδοποίηση να πετάγεται και μπάρα από πάνω με την ειδοποίηση όπως γίνετε όταν έρχεται sms??

εκτος αν υπάρχει δυνατότητα και χωρίς εφαρμογή

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει καμια εφαρμογή που όταν μου έρχεται κάποια ειδοποίηση να πετάγεται και μπάρα από πάνω με την ειδοποίηση όπως γίνετε όταν έρχεται sms??

εκτος αν υπάρχει δυνατότητα και χωρίς εφαρμογή

 

Δες στις ρυθμίσεις των εφαρμογών που σε ενδιαφέρουν, αν έχουν τέτοιου τύπου προεπισκόπηση. Πχ το viber, o fb messenger, έχουν αυτό που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις των εφαρμογών που σε ενδιαφέρουν, αν έχουν τέτοιου τύπου προεπισκόπηση. Πχ το viber, o fb messenger, έχουν αυτό που λες.

σε ευχαριστώ για την απάντηση σε αυτές που λες μου βγάζει εγώ θέλω και σε άλλες που δεν βγάζει ας πούμε στο youtube έρχεται ειδοποίηση για ένα video που ανέβηκε αλλα δεν βγάζει μπάρα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση σε αυτές που λες μου βγάζει εγώ θέλω και σε άλλες που δεν βγάζει ας πούμε στο youtube έρχεται ειδοποίηση για ένα video που ανέβηκε αλλα δεν βγάζει μπάρα

Για το youtube, ρίξε μια ματιά στο στο Google play στο youtubers notification ή στο top youtubers, ή κάτι παρόμοιο. Αν θες για περισσότερες εφαρμογές, γράψε popup notification, ή popup notifier, ή κάτι τέτοιο. Έχει αρκετά. Πιστευω κάποιο θα σε καλύψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα καλό και απροβλημάτιστο πρόγραμμα ηχογράφησης. Χρησιμοποιούσα ένα αλλά τελευταία μου κάνει κάτι κουλά (δεν αποθηκεύει πάντα το αρχείο κι έτσι το χάνω - και δυστυχώς έχω χάσει αρκετά με αυτόν τον τρόπο). Δεν με ενδιαφέρουν τα πολλά φρου φρου, να μπορεί να κάνει καθαρή και ποιοτική ηχογράφηση, να λειτουργεί απροβλημάτιστα ακόμα κι αν η οθόνη παραμένει κλειστή και να μπορεί να σώζει σε κάρτα μνήμης.

Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση σε αυτές που λες μου βγάζει εγώ θέλω και σε άλλες που δεν βγάζει ας πούμε στο youtube έρχεται ειδοποίηση για ένα video που ανέβηκε αλλα δεν βγάζει μπάρα

 

Στο youtube, για να σου έρχονται ειδοποιήσεις, πρέπει να είσαι singed in.

 

Σε Lenovo, με 5.1, βγάζει μπάρα για τα νέα videos. Δε θυμάμαι αν βγάζει και για τα σχόλια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι νεος στο android και οι αποριες πολλες.

Καταρχας, ειναι απαραιτητο να εγκαταστησω antivirus;

Ενας φιλος μου εγκατεστησε το Dr. web μιας και μου το προτεινε σαν καλυτερο. Το θεμα ειναι οτι στην οθονη κλειδωματος μου πεταει μια αντιαισθητικη μπαρα. Μηπως εχετε να μου προτεινεται καποιο καλυτερο το οποιο βεβαια να ειναι ελαφρυ και να μην καταναλωνει πορους.

Επισης ειδα πολλους εδω που μιλανε για το adguard το οποιο εκτος απο διαφημισεις κοβει και malware. Μπορω να εχω μονο αυτο η μπορει να δουλεψει παραληλα με ενα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βάζεις τίποτα. Κατεβάζεις μόνο από το Play Store εφαρμογές που λογικά για να κάνεις αυτές τις ερωτήσεις δεν θα βάλεις κάτι από αλλού και δεν βάζεις καθόλου anti-virus τίποτα. Ούτε αυτό ούτε κανένα άλλο. Μόνο κακό κάνουν (στη συσκευή σου - μπαταρία σου - βαρένουν το κινητό) και όχι καλό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εφαρμογή να κάνω αντικατάσταση το messenger του Facebook. Υπάρχει καμία καλή, δοκιμασμένη και εμφανισιμη? Επίσης θέλω να μου γράφει πριν πόση ώρα ήταν μέσα ο άλλος. Όπως στο κλασικό messenger.

 

Το κλασικό messenger είναι όλο προβλήματα και συνέχεια σταματάει να λειτουργεί με αποτέλεσμα να χάνω τα μηνύματα η να μου έρχονται ώρες μετα.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εφαρμογή να κάνω αντικατάσταση το messenger του Facebook. Υπάρχει καμία καλή, δοκιμασμένη και εμφανισιμη? Επίσης θέλω να μου γράφει πριν πόση ώρα ήταν μέσα ο άλλος. Όπως στο κλασικό messenger.

 

Το κλασικό messenger είναι όλο προβλήματα και συνέχεια σταματάει να λειτουργεί με αποτέλεσμα να χάνω τα μηνύματα η να μου έρχονται ώρες μετα.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Μου δουλεύει μια χαρά. Έχεις δοκιμάσει να το βγάλεις και να το κάνεις πάλι εγκατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εφαρμογή να κάνω αντικατάσταση το messenger του Facebook. Υπάρχει καμία καλή, δοκιμασμένη και εμφανισιμη? Επίσης θέλω να μου γράφει πριν πόση ώρα ήταν μέσα ο άλλος. Όπως στο κλασικό messenger.

 

Το κλασικό messenger είναι όλο προβλήματα και συνέχεια σταματάει να λειτουργεί με αποτέλεσμα να χάνω τα μηνύματα η να μου έρχονται ώρες μετα.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Το κλασικό messenger δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις θέμα με αυτό το πρόγραμμα, πολύ πιθανόν να έχεις και με άλλες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό messenger δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις θέμα με αυτό το πρόγραμμα, πολύ πιθανόν να έχεις και με άλλες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Κ όμως..... Μου κάνει αναγκαστικο κλείσιμο. Και https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160906/46b603d7d4b21b84ac0e6bb73299b418.jpg ενώ έχω ίντερνετ.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το έκανε μερικές φορές. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, αλλά πάντα γινόταν όταν είχα δεδομένα από Cosmote. Με κάρτα άλλου παρόχου δεν το είδα. Και από τότε που είχε το μεγάλο πρόβλημα η Cosmote με το internet, κανένα μήνα πριν, συχνά πυκνά βλέπω να χάνει τη σύνδεση με το δίκτυο για λίγο. Οπότε ίσως να έχει να κάνει και με αυτό.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε αυτό μετά το τελευταίο update.Έκανα ένα clear cache data και έστρωσε.

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Το έχω κάνει κ εγώ πολλές φορές αυτί αλλά δεν φτιάχνει

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα το έκανε μερικές φορές. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, αλλά πάντα γινόταν όταν είχα δεδομένα από Cosmote. Με κάρτα άλλου παρόχου δεν το είδα. Και από τότε που είχε το μεγάλο πρόβλημα η Cosmote με το internet, κανένα μήνα πριν, συχνά πυκνά βλέπω να χάνει τη σύνδεση με το δίκτυο για λίγο. Οπότε ίσως να έχει να κάνει και με αυτό.

 

Sent from my XT1562

Κ εγώ με κοσμοτε είμαι αλλά μου το κάνει και σε σταθερό WiFi

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει καμια εφαρμογή που όταν μου έρχεται κάποια ειδοποίηση να πετάγεται και μπάρα από πάνω με την ειδοποίηση όπως γίνετε όταν έρχεται sms??

εκτος αν υπάρχει δυνατότητα και χωρίς εφαρμογή

Αν κατάλαβα καλά κάτι τέτοιο πρέπει να θες.Πολύ καλή εφαρμογή! https://play.google.com/store/apps/details?id=codes.simen.l50notifications&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εφαρμογή να κάνω αντικατάσταση το messenger του Facebook. Υπάρχει καμία καλή, δοκιμασμένη και εμφανισιμη? Επίσης θέλω να μου γράφει πριν πόση ώρα ήταν μέσα ο άλλος. Όπως στο κλασικό messenger.

 

Το κλασικό messenger είναι όλο προβλήματα και συνέχεια σταματάει να λειτουργεί με αποτέλεσμα να χάνω τα μηνύματα η να μου έρχονται ώρες μετα.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Εγώ το έχω αντικαταστήσει με το Disa. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μία μόνη εξαίρεση είναι η μνήμη. Τρώει αρκετά. Στο δικό μου τώρα έχει 130MB. Βέβαια με 3GB που έχω δεν με απασχολεί αλλά το λέω για να ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά είναι τα 130;; χαχα

Έχω πιάσει το messenger να καταπινει μέχρι και 500μβ

 

Sent from 1+3

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά κάτι τέτοιο πρέπει να θες.Πολύ καλή εφαρμογή! https://play.google.com/store/apps/details?id=codes.simen.l50notifications&hl=el

Σε ευχαριστώ αυτό ήταν που ήθελα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα καλό και απροβλημάτιστο πρόγραμμα ηχογράφησης. Χρησιμοποιούσα ένα αλλά τελευταία μου κάνει κάτι κουλά (δεν αποθηκεύει πάντα το αρχείο κι έτσι το χάνω - και δυστυχώς έχω χάσει αρκετά με αυτόν τον τρόπο). Δεν με ενδιαφέρουν τα πολλά φρου φρου, να μπορεί να κάνει καθαρή και ποιοτική ηχογράφηση, να λειτουργεί απροβλημάτιστα ακόμα κι αν η οθόνη παραμένει κλειστή και να μπορεί να σώζει σε κάρτα μνήμης.

Έχετε να προτείνετε κάποιο;

 

Καμιά πρόταση για εδώ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...