Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά πρόταση για εδώ;

Total Recall. Πολυ ευχαριστημενος, αλλα δεν ξερω αν γραφει και απο bluetooth μιας και δεν εχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που λες είναι για ηχογράφηση κλήσεων; Αν ναι, δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, ένα απλό voice recorder θέλω...;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Blackview Zeta με android 4.4.2 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.Έχω εγκαταστήσει μία εφαρμογή για επαφές και κλήσεις (ex dialer pro) όταν πάω να κάνω μια κλήση με ρώτάει από που θέλω να κάνω την κλήση από την εφαρμογή του τηλεφώνου ή απο το exdialer για μία φορά ή για πάντα,μέχρι εδώ όλα καλά,μόλις όμως πάω να κάνω ξανά κλήση και ένω έχω πατήσει το πάντα μου το ξανά εμφανίζει το μήνυμα και το κάνει συνέχεια.Έχω κάνει διαγραφή προεπιλογών και εκκαθάριση cache και τίποτα.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά κάτι τέτοιο πρέπει να θες.Πολύ καλή εφαρμογή! https://play.google.com/store/apps/details?id=codes.simen.l50notifications&hl=el

την δοκίμασα κι εγώ, πολύ καλό ότι δίνει τα actions στο lock screen, μπορείς να διαγράψεις ένα email πχ χωρίς να ξεκλειδώσεις το κινητό, αλλά κακό ότι δεν κάνει tile τις ειδοποιήσεις από διαφορετικές εφαρμογές, το πρώτο δεν το κάνει το lollipop lock screen που χρησιμοποιώ καιρό τώρα, το δεύτερο το κάνει

 

τέλος,ο δημιουργός της δεν την συνεχίζει πλέον:

https://github.com/SimenCodes/heads-up/blob/master/README.md#common-issues

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που λες είναι για ηχογράφηση κλήσεων; Αν ναι, δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, ένα απλό voice recorder θέλω...;)

Smart Voice Recorder.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος κανέναν τρόπο για να γίνει ανάκτηση φωτο κ βίντεο?? Ένας φίλος κατα λάθος έσβησε όλες του τις φώτο κ τα βίντεο τα οποία είχε αποθηκευμένα στο τηλέφωνο (όχι σε sd).Έχει το samsung a5.Μπορούμε με κάποιον τρόπο να τα επαναφερουμε?Δεν είχε back up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος κανέναν τρόπο για να γίνει ανάκτηση φωτο κ βίντεο?? Ένας φίλος κατα λάθος έσβησε όλες του τις φώτο κ τα βίντεο τα οποία είχε αποθηκευμένα στο τηλέφωνο (όχι σε sd).Έχει το samsung a5.Μπορούμε με κάποιον τρόπο να τα επαναφερουμε?Δεν είχε back up.

Δεν ξέρω μήπως με κάτι τέτοιο κάνει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος κανέναν τρόπο για να γίνει ανάκτηση φωτο κ βίντεο?? Ένας φίλος κατα λάθος έσβησε όλες του τις φώτο κ τα βίντεο τα οποία είχε αποθηκευμένα στο τηλέφωνο (όχι σε sd).Έχει το samsung a5.Μπορούμε με κάποιον τρόπο να τα επαναφερουμε?Δεν είχε back up.

 

Πρέπει να είναι ρουτ για να μπορέσει να κάνει δουλειά κι όσο χρησιμοποιεί το κινητό τόσο πιο δύσκολο θα είναι να τις ανακτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εφαρμογή που να ανεβάσω γεωφυσικό χάρτη (tiles) περιοχής για offline χρήση και που να βγάζει kmz αρχεία για περαιτέρω χρήση ;

 

 

Ακόμα υπάρχει εφαρμογή που να βγάζεις φωτογραφία και να την βάζει στο χάρτη απευθείας;

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή με την οποία να περάσω την χρεωστική κάρτα εθνικής με nfc και να κάνω αγορές με το κινητό μου μέσω nfc υπάρχει;;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ρουτ για να μπορέσει να κάνει δουλειά κι όσο χρησιμοποιεί το κινητό τόσο πιο δύσκολο θα είναι να τις ανακτήσει.

 

Ευχαριστώ παιδιά.... να του πω ότι δεν γίνεται δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.... να του πω ότι δεν γίνεται δηλαδή

Αυτό κατάλαβες από τα παραπάνω Δηλαδή;;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή με την οποία να περάσω την χρεωστική κάρτα εθνικής με nfc και να κάνω αγορές με το κινητό μου μέσω nfc υπάρχει;;

 

Νομίζω ότι μόνο η Πειραιώς έχει εφαρμογή που σου επιτρέπει αυτό που λες....

Αλλά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με την Εθνική.Απο ότι έχω διαβάσει σου λέω....

Αν καποιος το έχει κάνει ας πει.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή με την οποία να περάσω την χρεωστική κάρτα εθνικής με nfc και να κάνω αγορές με το κινητό μου μέσω nfc υπάρχει;;

Κατέβασε το revolut που ουσιαστικά είναι κάρτα αλλά και μπορείς να συνδέσεις με nfc κάρτα εθνικής, όμως πρέπει να είναι η καινούργια η debit Mastercard και οχι η εθνοcash plus maestro.

 

Οδηγίες περί revolut εδώ -->http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία εφαρμογή που να επιτρέπει να εκτυπώσω τις επαφές μου ή έστω να τις στείλω στο pc και από εκεί να τις εκτυπώσω? ;)
Link to comment
Share on other sites

Μία εφαρμογή που να επιτρέπει να εκτυπώσω τις επαφές μου ή έστω να τις στείλω στο pc και από εκεί να τις εκτυπώσω? ;)

Κάτι τέτοιο θέλεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία εφαρμογή που να επιτρέπει να εκτυπώσω τις επαφές μου ή έστω να τις στείλω στο pc και από εκεί να τις εκτυπώσω? ;)

 

Δεν χρειάζεσαι καμία εφαρμογή για απλή εκτύπωση. https://contacts.google.com

Αριστερο Μενου> περισσότερα> Εκτυπωση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να βγάζω εισητηρια για τον οασθ?

οχι βεβαια, πολυ μπροστα εισαι χαχαχαχα

μονο εφαρμογη με δρομολογια εχει και ειναι αρκετα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για εισητήρια. TfA tickets λέγεται και υπάρχει κανονικά στο Play store.....

 

P.S.: Δεν την έχω δοκιμάσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για εισητήρια. TfA tickets λέγεται και υπάρχει κανονικά στο Play store.....

 

P.S.: Δεν την έχω δοκιμάσει.

Αυτη δεν ειναι για ΟΑΣΘ....

ο φιλος γραφει οτι θελει για ΟΑΣΘ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι για ΟΑΣΘ....

ο φιλος γραφει οτι θελει για ΟΑΣΘ!!!

 

Πωωω... Λάθος εφαρμογή... Sorry... :O

 

Μόνο για δρομολόγια ΟΑΣΘ βλέπω. Για εισιτήρια δε βρήκα κάτι....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είχα βρει παλιότερα ένα app (ίσως από xda αλλά δεν θυμάμαι καθόλου) που έκοβε τα διαφημιστικά βιντεάκια στο app του youtube που παίζουν πριν το βίντεο που θες να δεις. Δεν θυμάμαι καθόλου όμως την ονομασία της εφαρμογής και δεν μπορώ να την ξαναβρώ. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας πει! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είχα βρει παλιότερα ένα app (ίσως από xda αλλά δεν θυμάμαι καθόλου) που έκοβε τα διαφημιστικά βιντεάκια στο app του youtube που παίζουν πριν το βίντεο που θες να δεις. Δεν θυμάμαι καθόλου όμως την ονομασία της εφαρμογής και δεν μπορώ να την ξαναβρώ. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας πει! :)

Xposed & youtube adblocker

Link to comment
Share on other sites

Xposed & youtube adblocker

 

Το έχω υπόψη μου αλλά θυμάμαι ότι δεν είχα βάλει xposed καθώς δεν το χρησιμοποιώ. Εκτός αν είναι περίπτωση Greenify που λειτουργεί σαν ξεχωριστό app αλλά και σαν module του xposed.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...