Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω για μια εφαρμογη για υπενθυμισεις που θα τις προσθετει αυτοματα και στο goggle calendar

Μετα απο ψαξιμο βρηκα το call reminder και μαλλιστα αγορασα και την pro εκδοση με 4,35€

Ενω ομως κανει την προσθηκη αυτοματα στο ημερολόγιο δεν μου βγαζει την υπανθυμιση την ορισμενη ωρα.

Θα ελεγα οτι κατι δεν ειχα ορισει σωστα στις ρυθμισεις αλλα αυτο συμβαινει σε περιπου 8 στις 10 υπενθυμισεις που θα ορισω και οχι σε ολες,

Οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω καποια εξηγηση γιατι γινεται σε μερικες και οχι σε ολες.

Μπορει να ξερει ή να σκεφτει καποιος τι φταιει ;

Η αν ξερετε καποιο αλλο προγραμμα που να το κανει αυτο σωστα ;

Ακομη δεν εχω βρει λυση. Αν μπορεί καποιος να σκεφτει κατι .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος καλός download manager που να επιτρέπει pause, cancel κτλπ;;

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος καλός download manager που να επιτρέπει pause, cancel κτλπ;;

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ponydroid

Κορυφή

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ponydroid

Κορυφή

 

Unleashed by my M1 NOTE

Βασικά δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει,εγω αυτό που ζητάω είναι να παταω κάτι να κατέβει από τον chrome και να μου το κατεβάζει με τον download manager και όχι με το ελεεινό προεγκατεστημένο app 'λήψεις'

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο σχετική ερώτηση είναι για το παρόν θέμα, αλλά έχει να κάνει με την εφαρμογή Outlook για Android.

 

Πώς μπορώ να κάνω συγχρονισμό επαφών δύο κατευθύνσεων με τον λογαριασμό μου? Εννοώ εάν προσθέσω ή διαγράψω κάτι στο κινητό να ενημερωθεί ο λογαριασμός και το αντίστροφο. Για την ώρα είναι μονής κατεύθυνσης και κάθε φορά στέλνει τις παλιές επαφές από τον λογαριασμό μου στο κινητό και σβήνει εκεί τις νέες...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο σχετική ερώτηση είναι για το παρόν θέμα, αλλά έχει να κάνει με την εφαρμογή Outlook για Android.

 

Πώς μπορώ να κάνω συγχρονισμό επαφών δύο κατευθύνσεων με τον λογαριασμό μου? Εννοώ εάν προσθέσω ή διαγράψω κάτι στο κινητό να ενημερωθεί ο λογαριασμός και το αντίστροφο. Για την ώρα είναι μονής κατεύθυνσης και κάθε φορά στέλνει τις παλιές επαφές από τον λογαριασμό μου στο κινητό και σβήνει εκεί τις νέες...

 

Δοκίμασε, όταν πας να αποθηκεύσεις μια επαφή, να αλλάξεις την προεπιλογή.

 

Στη συσκευή μου, όταν επιλέξω έναν αριθμό από τις κλήσεις, μου εμφανίζει στην κορυφή της οθόνης, σε ποιο από τους λογαριασμούς που έχω περασμένους στη συσκευή, θέλω να αποθηκευτεί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει,εγω αυτό που ζητάω είναι να παταω κάτι να κατέβει από τον chrome και να μου το κατεβάζει με τον download manager και όχι με το ελεεινό προεγκατεστημένο app 'λήψεις'

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω φίλε μου κρατάω πατημένο 3 δευτερόλεπτα το download αυτού που θέλω να κατεβάσω, και κάνω ενα copy - paste το url... στον download manager και το κατεβάζω!

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους! :cool:

 

Ψαχνω εφαρμογη για να χειριζομαι απο το android κινητο μου, αλλη συσκευη android απομακρυσμενα. Δοκιμασα με το teamviewer να χειριστω το ταμπλετ μου αλλα στο κινητο μου ελεγε οτι δεν υποστηριζεται η συνδεση.

 

Υπαρχει τετοια εφαρμογη η ζηταω πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει,εγω αυτό που ζητάω είναι να παταω κάτι να κατέβει από τον chrome και να μου το κατεβάζει με τον download manager και όχι με το ελεεινό προεγκατεστημένο app 'λήψεις'

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Του βάψεις με επικόλληση το link του αρχείου ή ανοίγεις την σελίδα από οπου θες να κατεβάσεις, πάλι μέσα από το πρόγραμμα.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για timelapse video;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για timelapse video;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Microsoft hyperlapse.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Microsoft hyperlapse.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Αν δεν κάνω λάθος, το hyperlapse είναι διαφορετικό από το timelapse.

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, το hyperlapse είναι διαφορετικό από το timelapse.

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο πράγμα είναι. Απλά το timelapse είναι για ο όρος για τη στατική κάμερα και το hyperlapse για την κινούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει καποια εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτόματα με Bluetooth τα μηνύματα μεταξύ 2 συσκευών?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε, όταν πας να αποθηκεύσεις μια επαφή, να αλλάξεις την προεπιλογή.

 

Στη συσκευή μου, όταν επιλέξω έναν αριθμό από τις κλήσεις, μου εμφανίζει στην κορυφή της οθόνης, σε ποιο από τους λογαριασμούς που έχω περασμένους στη συσκευή, θέλω να αποθηκευτεί.

Χμμ... Θα το δοκιμάσω κι αυτό μήπως βγει κάποια άκρη... Ευχαριστώ για το tip! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για timelapse video;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλή είναι αυτή..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ui.LapseItPro

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή είναι αυτή..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ui.LapseItPro

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και με συχνές αναβαθμίσεις :blink:

Ενημερώθηκε

6 Νοεμβρίου 2014

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα σύνδεσης του κινητού (Jiayu S3 Plus) με το pc, μέσω USB, τις τελευταίες μέρες, και παρά τις πολλές προσπάθειες που έχω κάνει (αλλαγές καλωδίων, θυρών κλπ), δεν μπόρεσα να αποκαταστήσω τη σύνδεση, όπως γινόταν πριν.

 

Γνωρίζω ότι υπάρχουν εφαρμογές που λειτουργούν μέσω wifi και θέλω τη βοήθειά σας για την καλλίτερη που να προσομοιώνει τη σύνδεση μέσω File Explorer.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους Υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για κατέβασμα υποτιτλων σε ταινίες

Μπορείς αυτόματα με bs player , mx player , https://play.google.com/store/apps/details?id=sunnyappz.GetSubtitles

στη τελική μπορείς χειροκίνητα από τα γνωστά site ...2 λεπτά θα σου πάρει

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη να δειχνει τη διαθεσιμη/κατειλημμενη ram? Σε CM13 που εχω δεν τη δειχνει στα recents..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους Υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για κατέβασμα υποτιτλων σε ταινίες

 

Subloader. πολύ καλή

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει καποια εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτόματα με Bluetooth τα μηνύματα μεταξύ 2 συσκευών?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σχετικά με το what's up application ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Το εγκατέστησα σε ένα galaxy duos 2 ενός φίλου και ενώ πάω στην επιλογή my what's up μου λέει τοποθετείτε την κοσμοτε σιμ στην θύρα 1... Το κάνω αλλά μετά μου λέει πάλι το ίδιο.. Κάποια ιδέα;

Εννοείται πως είχα γυρίσει την σιμ στην 1 επιλογή..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη να δειχνει τη διαθεσιμη/κατειλημμενη ram? Σε CM13 που εχω δεν τη δειχνει στα recents..

Cool tool.

Ρυθμίζεις τι θες να δείχνει σε όποιο μέρος της οθόνης θες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...