Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@unwise

Για δες αυτό File Manager For Android Wear

Σ ευχαριστώ. Νομίζω πως τους δείχνει όλους τους φακέλους, αλλά όταν πατάω να ανοίξω το storage για παράδειγμα για να προχωρήσω, μου γράφει storage inaccessible. Δηλαδή μου εμφανίζει τα αρχεία του κινητού αν δεν κάνω λάθος όπως και ο root explorer που έχω εγκαταστήσει στο κινητό αλλά από κει και πέρα δε μπορώ να προχωρήσω γιατί δεν έχω πρόσβαση. Ίσως να χρειάζεται να κάνω root και το ρολόι. Έχω βρει οδηγό στο youtube για το πως κάνουμε ροοτ αναλυτικά το ρολόι. Λες να το δοκιμάσω; Έχει διαδικασία πάντως και δεν έχω ρουτάρει άλλη φορά smartwatch οπότε δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να μπορώ πατώντας τα συγκεκριμένα κουμπιά να δίνω τα data από τη μια στην Στην άλλη.Έχω δικαρτο τηλέφωνο και θέλω να αλλάζω ανάλογα με το σήμα που έχει η κάθε κάρτα.να σημειώσω ότι έχω την 5.1.1

Έχουμε κάτι γι'αυτό;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις ότι επιτέλους πατώντας ένα λινκ για google play store στο tapatalk σου δίνει την επιλογή να το ανοίξεις με το ίδιο το play store και όχι μέσω browser? Για δοκιμάστε και αναφέρατε εντυπώσεις γιατί μου φάνηκε το έφτιαξαν επιτέλους

Έτσι δουλεύει το tapatalk δυστυχώς, γιατί κάνει πάντα redirect μέσα από τους δικούς του servers.

Το προβλημα λύνεται με Xposed και βαζοντας το Crapalink module

 

http://repo.xposed.info/module/com.germainz.crappalinks

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το tapatalk δυστυχώς, γιατί κάνει πάντα redirect μέσα από τους δικούς του servers.

Το προβλημα λύνεται με Xposed και βαζοντας το Crapalink module

 

http://repo.xposed.info/module/com.germainz.crappalinks

Κάνω μια δοκιμή με το λινκ από browser του play store.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.clashroyale

 

 

Εμένα με την 5.7.0 έκδοση του tapatalk μου ανοίγει πλέον το λινκ κατευθείαν στο play store και όχι μέσω redirect όπως παλαιότερα! Εσένα πως στο ανοίγει;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει πριν καιρο μια εφαρμογη, για να καταγραφει το 'περπατημα' που κανω, μεσω του gps,

και μου συστησαν καποιοι το google fit.

Το δοκιμασα και δεν με βολεψε. Μη ρωτατε τι και πως, η λογικη του δεν μου αρεσε.

 

Υπαρχει καποια αλλη απλουστερη εναλλακτικη επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει πριν καιρο μια εφαρμογη, για να καταγραφει το 'περπατημα' που κανω, μεσω του gps,

και μου συστησαν καποιοι το google fit.

Το δοκιμασα και δεν με βολεψε. Μη ρωτατε τι και πως, η λογικη του δεν μου αρεσε.

 

Υπαρχει καποια αλλη απλουστερη εναλλακτικη επιλογη;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6503690#post6503690

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σε συσκευη οχι rooted , μπορω να μεταφερω app στην sd καρτα; Εχω το xiaomi redmi 3... Δοκιμασα με μερικα αλλα δεν βρηκα κατι. Εβαλα προγραμματα για gps με πολλες χωρες και πρεπει ή να σβησω καποια εφαρμογη ή να τις εγκαταστησω στην καρτα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σε συσκευη οχι rooted , μπορω να μεταφερω app στην sd καρτα; Εχω το xiaomi redmi 3... Δοκιμασα με μερικα αλλα δεν βρηκα κατι. Εβαλα προγραμματα για gps με πολλες χωρες και πρεπει ή να σβησω καποια εφαρμογη ή να τις εγκαταστησω στην καρτα.

 

Ευχαριστω

Δεν μεταφέρονται όλα!

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια δοκιμή με το λινκ από browser του play store.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.clashroyale

 

 

Εμένα με την 5.7.0 έκδοση του tapatalk μου ανοίγει πλέον το λινκ κατευθείαν στο play store και όχι μέσω redirect όπως παλαιότερα! Εσένα πως στο ανοίγει;

Με το crappalinks απενεργοποιημένο, ανοίγει το playstore κανονικά. Λες να έφτιαξαν τίποτε;

Πάντως αν κρίνω από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά τους, τα το χαλάσουν παλι στην επομένη εκδοσή, καθ ίσως αλλάξουν κάτι στα fonts :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για να κλειδώνω εφαρμογές με δαχτυλικό αποτύπωμα; έχω note 4. Θέλω πχ ενώ είναι ξεκλείδωτο το κινητό παρόλαυτα όταν πατάω πχ να ανοίξω το fb ή την συλλογή ή όποια άλλη εφαρμογή έχω επιλέξει να ξεκλειδώνει με δαχτυλικό αποτύπωμα
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για να κλειδώνω εφαρμογές με δαχτυλικό αποτύπωμα; έχω note 4. Θέλω πχ ενώ είναι ξεκλείδωτο το κινητό παρόλαυτα όταν πατάω πχ να ανοίξω το fb ή την συλλογή ή όποια άλλη εφαρμογή έχω επιλέξει να ξεκλειδώνει με δαχτυλικό αποτύπωμα

FingerSecurity έχω εγώ στο nexus 6p για την δουλειά που το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ πολύ καιρό το spb wallet για τους λογαριασμούς μου και τους κωδικούς,αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται πλέον και στην 6.0 είναι χάλια η απεικόνιση.

Ποιο αντίστοιχο πρόγραμμα προτείνετε;Καλοδεχούμενο να υπάρχει και αντίστοιχη εφαρμογή στο πισι και να συγχρονίζει,αλλά όχι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ πολύ καιρό το spb wallet για τους λογαριασμούς μου και τους κωδικούς,αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται πλέον και στην 6.0 είναι χάλια η απεικόνιση.

Ποιο αντίστοιχο πρόγραμμα προτείνετε;Καλοδεχούμενο να υπάρχει και αντίστοιχη εφαρμογή στο πισι και να συγχρονίζει,αλλά όχι απαραίτητο.

 

Safe in Cloud... εγγύηση! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τελικα ακομα (ή παλι) μου γυρισε στα ελληνικα το interface του typemail και ψαχνω να βρω το forward για να προωθησω ενα mail σε ενα συναδελφο και

πως το μεταφραζει; ...

"μπροστα", χαχαχα, δεν εχουν τον θεο τους!!! αν ξερει κανενας καποιο τροπο να το γυρισουμε στα αγγλικα (χωρις να αλλαξουμε γλωσσα στο κινητο προφανως),

να μας πει, θα τους στειλω και mail βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Από ποια εφαρμογή είναι αυτό που βγάζει στη φόρτιση (και κρατάει την οθονη ανοιχτή)? Μετά από κάποιο update. Δε γράφει πουθενα ποια εφαρμογή είναι, αλλά από το "xxx words typed today" υποθέτω TouchPal?

http://s18.postimg.org/z6c23p6yh/Screenshot_2016_03_15_16_00_55.png

Συμβαίνει σε δύο συσκευές με Lollipop και Kitkat

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από ποια εφαρμογή είναι αυτό που βγάζει στη φόρτιση (και κρατάει την οθονη ανοιχτή)? Μετά από κάποιο update

 

Συμβαίνει σε δύο συσκευές με Lollipop και Kitkat

Μήπως είναι από daydream; Κοίτα στις ρυθμίσεις στο προβολή και κάνε το off

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το TouchPal είναι. Θεωρησαν λογικό να συμπεριλάβουν ένα υποτιθέμενο charge boost σε μια εφαρμογή πληκτρολογίου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις το Cerberus σε κινητά Huawei πχ honor 3c κλπ να μου πει εάν μόνο με data όχι wifi βρίσκει το κινητό που είναι; εμένα στο Huawei honor 3c της γυναίκας με τίποτα εκτός wifi δεν το βρίσκει! Ενώ το zopo speed plus μου το βρίσκει πάντα!

Και μέσα από το μενού της Huawei έχω ρυθμίσει πχ να μην κάνει kill το Cerberus

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις το Cerberus σε κινητά Huawei πχ honor 3c κλπ να μου πει εάν μόνο με data όχι wifi βρίσκει το κινητό που είναι; εμένα στο Huawei honor 3c της γυναίκας με τίποτα εκτός wifi δεν το βρίσκει! Ενώ το zopo speed plus μου το βρίσκει πάντα!

Και μέσα από το μενού της Huawei έχω ρυθμίσει πχ να μην κάνει kill το Cerberus

Έχεις δώσει στο Cerberus όλα τα απαραίτητα δικαιώματα; Το έχεις μετατρέψει σε εφαρμογή συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το TouchPal είναι. Θεωρησαν λογικό να συμπεριλάβουν ένα υποτιθέμενο charge boost σε μια εφαρμογή πληκτρολογίου

Το touchpal τώρα τελευταία όλο μ@€%ς κάνει. Από μένα έφαγε σουτ και ας το προτιμούσα λόγο τ9

Link to comment
Share on other sites

Το touchpal τώρα τελευταία όλο μ@€%ς κάνει. Από μένα έφαγε σουτ και ας το προτιμούσα λόγο τ9

 

Swype and dragon....ότι καλύτερο σε πληκτρολόγιο και του μιλάς και γράφει σε άπταιστα Ελληνικά χωρίς σχεδόν κανένα λάθος. Πρέπει όμως να υπάρχει ίντερνετ για να το κάνει

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Tο google messenger υποστηρίζει πλέον και τα δίκαρτα τηλέφωνα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Το touchpal τώρα τελευταία όλο μ@€%ς κάνει. Από μένα έφαγε σουτ και ας το προτιμούσα λόγο τ9

Κι από μένα το ίδιο. Πήγα να το αγοράσω για να γλιτώσω τις διαφημίσεις που μου πετούσε σε άσχετο χρόνο, ακόμα και την ώρα που δεν το χρησιμοποιούσα για να γράψω, αλλά είδα ότι θέλει ενοίκιο κάθε χρόνο, οπότε ξαναγύρισα στο Swift Key το οποίο έχει βελτιωθεί από τότε που το είχα αφήσει.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Το touchpal τώρα τελευταία όλο μ@€%ς κάνει. Από μένα έφαγε σουτ και ας το προτιμούσα λόγο τ9

 

Κι από μένα το ίδιο. Πήγα να το αγοράσω για να γλιτώσω τις διαφημίσεις που μου πετούσε σε άσχετο χρόνο, ακόμα και την ώρα που δεν το χρησιμοποιούσα για να γράψω, αλλά είδα ότι θέλει ενοίκιο κάθε χρόνο, οπότε ξαναγύρισα στο Swift Key το οποίο έχει βελτιωθεί από τότε που το είχα αφήσει.

 

Smart Keyboard... αν σας αρέσει το T9 ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...