Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Smart Keyboard... αν σας αρέσει το T9 ;)

Το δοκίμασα αλλά το interface του δεν με τρέλανε αν και προτιμώ να γράφω με τ9. Επιστροφή στο Swype που θεωρώ πως έχει το καλύτερο λεξικό και είναι το πιο πλήρες..

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά το interface του δεν με τρέλανε αν και προτιμώ να γράφω με τ9. Επιστροφή στο Swype που θεωρώ πως έχει το καλύτερο λεξικό και είναι το πιο πλήρες..

 

Εντάξει, αν δεν σου άρεσε αυτό το interface...

 

http://s21.postimg.org/h7n6ejpeb/2016_03_16_06_55_59.jpg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει στο Cerberus όλα τα απαραίτητα δικαιώματα; Το έχεις μετατρέψει σε εφαρμογή συστήματος;

Τα δικαιώματα Ναι αλλά δεν είμαι ρουτ και δεν την έχω κάνει συστήματος.Αλλά πως δουλεύει στο άλλο κινητό μια χαρά;

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιώματα Ναι αλλά δεν είμαι ρουτ και δεν την έχω κάνει συστήματος.Αλλά πως δουλεύει στο άλλο κινητό μια χαρά;

Όταν μιλάμε για δικαιώματα, μιλάμε για ροοτ.

Μην τα μπερδεύεις.

Άρα χωρίς ροοτ μην περιμένεις να κάνεις δουλειά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για δικαιώματα, μιλάμε για ροοτ.

Μην τα μπερδεύεις.

Άρα χωρίς ροοτ μην περιμένεις να κάνεις δουλειά.

Στο κινητό που αναφέρει(huawei honor) η emui σου επιτρέπει να επιλέγεις τα δικαιώματα που θα έχει κάθε εφαρμογή, οπότε αυτό εννοεί. Αφού και στο άλλο τηλέφωνο που έχει λέει οτι δεν είναι root και δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Προφανώς κάτι του ξεφεύγει, ίσως δεν επιτρέπει στην εφαρμογή πρόσβαση στο location.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που αναφέρει(huawei honor) η emui σου επιτρέπει να επιλέγεις τα δικαιώματα που θα έχει κάθε εφαρμογή, οπότε αυτό εννοεί. Αφού και στο άλλο τηλέφωνο που έχει λέει οτι δεν είναι root και δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Προφανώς κάτι του ξεφεύγει, ίσως δεν επιτρέπει στην εφαρμογή πρόσβαση στο location.

Θα ξανά κοιτάξω τα δικαιώματα από την εφαρμογή της Huawei που λες να δω μήπως και έχω κάνει λάθος εκεί.κάτι πρέπει να είναι γιατί δουλεύει μια χαρά με wifi.Και χωρίς wifi δουλεύει αλλά μια στις εκατό μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Το Cerberus δούλευε άριστα και στο S3 δίχως να έχω κάνει root.

Ναι αλλά λογικά δεν θα μπορείς να το κάνεις να φαίνεται ως εφαρμογή του συστήματος και όχι με το όνομα του, ούτε να το εγκαταστήσεις στην ROM ώστε να λειτουργεί και μετά από επαναφορά του smartphone στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά λογικά δεν θα μπορείς να το κάνεις να φαίνεται ως εφαρμογή του συστήματος και όχι με το όνομα του, ούτε να το εγκαταστήσεις στην ROM ώστε να λειτουργεί και μετά από επαναφορά του smartphone στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Αυτά εννοούνται, μια απλή χρήση το θέλω αλλά όχι και να μην βρίσκει καν το κινητό εάν δεν είναι συνδεδεμένο με wifi!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις το Cerberus σε κινητά Huawei πχ honor 3c κλπ να μου πει εάν μόνο με data όχι wifi βρίσκει το κινητό που είναι; εμένα στο Huawei honor 3c της γυναίκας με τίποτα εκτός wifi δεν το βρίσκει! Ενώ το zopo speed plus μου το βρίσκει πάντα!

Και μέσα από το μενού της Huawei έχω ρυθμίσει πχ να μην κάνει kill το Cerberus

 

1. Ρυθμίσεις, ασφάλεια, διαχειριστές συσκευών, ο κέρβερος να είναι τικαρισμένος.

2. Ρυθμίσεις, τοποθεσία, λειτουργία και επιλογή την υψηλή ακρίβεια.

Αυτά σε aosp 4.4, σε άλλες εκδόσεις μπορεί να είναι αλλού οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

1. Ρυθμίσεις, ασφάλεια, διαχειριστές συσκευών, ο κέρβερος να είναι τικαρισμένος.

2. Ρυθμίσεις, τοποθεσία, λειτουργία και επιλογή την υψηλή ακρίβεια.

Αυτά σε aosp 4.4, σε άλλες εκδόσεις μπορεί να είναι αλλού οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις. :)

Τα έχω κάνει αυτά....η Huawei έχει μια δική της εφαρμογή για τα δικαιώματα της κάθε εφαρμογής.μάλλον τώρα που τα είδα πολλά, και της τοποθεσίας, θα είχα αντί στο "αποδοχή" στο "ειδοποίηση" ίσως να φταίει αυτό! Αύριο που το κινητό θα φύγει από το σπίτι θα το τσεκάρω!

 

Υγ σε ταμπλετ που ναι μεν το gps το έχω πάντα ανοιχτό αλλά δεν έχει σιμ άρα δεν έχει δεδομένα κεραίας για τοποθεσία, πάλι και εκεί όταν είναι εκτός wifi Και μέσα σε κτήριο δεν το βρίσκει ο κερβερος!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Λογικό, δίχως δεδομένα κεραίας και επίσης δίχως οπτική επαφή με ουρανό άρα και δορυφόρους πως να βρει στίγμα.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά....η Huawei έχει μια δική της εφαρμογή για τα δικαιώματα της κάθε εφαρμογής.μάλλον τώρα που τα είδα πολλά, και της τοποθεσίας, θα είχα αντί στο "αποδοχή" στο "ειδοποίηση" ίσως να φταίει αυτό! Αύριο που το κινητό θα φύγει από το σπίτι θα το τσεκάρω!

 

Υγ σε ταμπλετ που ναι μεν το gps το έχω πάντα ανοιχτό αλλά δεν έχει σιμ άρα δεν έχει δεδομένα κεραίας για τοποθεσία, πάλι και εκεί όταν είναι εκτός wifi Και μέσα σε κτήριο δεν το βρίσκει ο κερβερος!

Μπα τελικά και με ΟΛΑ τα δικαιώματα ανοιχτά με τίποτα δεν βρίσκει το Huawei.κάτι θα έχει κάνει η Huawei που το μπλοκάρει δεν μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε καμιά εφαρμογή που να μπορώ να βάλω σε όλη την οθόνη κανονικά το wallpaper που έχω αποθηκευμένα στο κινητό μου και να μην μπαίνουν μόνο με το πλαίσιο που με βγάζει το κινητό η επιλεγμένη περιοχή μόνο.Ελπίζω να μην μπέρδεψα και να καταλάβετε τι εννοώ. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή σαν το tvshowtime,trakt.tv αλλά για comics ώστε να μπορώ να τσεκάρω τι εχω διαβάσει και να με με ενημερώνει ποτέ βγαίνει κάποιο τεύχος;
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για συλλογη φωτο τι προτεινετε;

 

Quickpic! Είναι από τις καλύτερες του είδους!

Link to comment
Share on other sites

Quickpic! Είναι από τις καλύτερες του είδους!

 

ευχαριστω φιλε, καποια αλλη εχεις να προτεινεις; προβληματα μου δημιουργησε η συγκεκριμενη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, καποια αλλη εχεις να προτεινεις; προβληματα μου δημιουργησε η συγκεκριμενη

 

Οχι δεν ξέρω διότι χρησιμοποιώ μόνο αυτήν!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, καποια αλλη εχεις να προτεινεις; προβληματα μου δημιουργησε η συγκεκριμενη

 

Λοιπόν θα σου προτείνω κι εγώ κάποια, την οποία χρησιμοποιώ κι εγώ. Λοιπόν κατέβασε την Z camera η οποία έχει και σου κατεβάζει και την συλλογή. Εγώ το χρησιμοποιώ μαζι και με το default πρόγραμμα και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά....η Huawei έχει μια δική της εφαρμογή για τα δικαιώματα της κάθε εφαρμογής.μάλλον τώρα που τα είδα πολλά, και της τοποθεσίας, θα είχα αντί στο "αποδοχή" στο "ειδοποίηση" ίσως να φταίει αυτό! Αύριο που το κινητό θα φύγει από το σπίτι θα το τσεκάρω!

 

Υγ σε ταμπλετ που ναι μεν το gps το έχω πάντα ανοιχτό αλλά δεν έχει σιμ άρα δεν έχει δεδομένα κεραίας για τοποθεσία, πάλι και εκεί όταν είναι εκτός wifi Και μέσα σε κτήριο δεν το βρίσκει ο κερβερος!

 

Για να βρει κάτι ο κέρβερος θα πρέπει να επικοινωνήσει μαζί του.

Αν το τάμπλετ δεν παίρνει sim, αποκλείουμε την επικοινωνία με data και sms. O μόνος τρόπος επικοινωνίας λοιπόν είναι το wifi. Αν δεν είναι συνδεδεμένο κάπου, ακόμη και έξω να είναι και να πιάνει το gps, δεν θα το βρει ούτε ο κέρβερος, ούτε κανείς.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, καποια αλλη εχεις να προτεινεις; προβληματα μου δημιουργησε η συγκεκριμενη

Στους περισσότερους παίζει τέλεια.

Σε σένα το πρόβλημα είχε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...