Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είναι γνωστό πρόβλημα του site αυτο και δεν πρόκειται να διορθωθεί. Έχει συζητηθεί και παλιότερα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι γνωστό πρόβλημα του site αυτο και δεν πρόκειται να διορθωθεί. Έχει συζητηθεί και παλιότερα.

 

Δεν το ήξερα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου συμβαίνει κάτι περίεργο με το tapatalk και τις ειδοποιήσεις από το myphone.gr. Δεν μου στέλνει ούτε στο ipad ούτε στο LG 4 αλλά μόνο στο συγκεκριμένο forum.

Ξέρει κανείς τι παίζει ?

Ναι λογικό. Για το myphone δεν στέλνει ειδοποιήσεις γιατί δεν το υποστηρίζει. Σε κανέναν δεν στέλνει για το myphone, μη σε αγχώνει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε update για το tapatalk και το ενημέρωσα. Έχει πολλές αλλαγές. Κάτι πάτησα όμως και πλέον βλέπω μόνο τα θέματα που παρακολουθώ στο myphone. Αν ξέρει κανείς πως το φτιάχνω........

 

Στέλνω εδώ κ όχι στο νήμα του tapatalk γιατί πρώτον δεν μπορώ να το βρω με την χαζομάρα που έκανα και δεύτερον εκεί το θέμα είναι "νεκρο"

 

 

----------(edit)---------

Λύθηκε το πρόβλημα. Πήγα πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και πάτησα προσαρμογή. Εκεί τα έχει. Μπέρδεμα το κάνανε στην έκδοση 5.7.0

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω το facebook μέσω chrome που λέγαν κάποια παιδιά σε προηγούμενα ποστ.Όλα καλά μια ερώτηση μόνο.με την εφαρμογή παταγες πάνω σε ένα ποστ με μια εικόνα και μπορούσες να την αποθηκεύσεις στο κινητό.μέσω chrome πως αποθηκεύει μια εικόνα;

 

Επίσης γιατί ΜΌΝΟ το fb αυτές τις εικόνες τις αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη του ταμπλετ και όχι στην κάρτα μνήμης; στο κινητό τις αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης στο ταμπλετ όχι!

Link to comment
Share on other sites

Τότε ριξε μια ματιά και στο chomp sms γιατί είναι πολύ παραμετροποίησιμο και μάλλον θα σε βολέψει και η λειτουργία που έχει για 2sim.

Εξαιρετικό το chomp. Το δοκίμασα στο lenovo a7000 και μου έχει επιτέλους και μετρητή χαρακτήρων και υποστηρίζει άψογα 2 κάρτες. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω εφαρμογή να μπορώ να κάνω mirroring την tv στην οθόνη του κινητού δηλαδή ότι βλέπω στην τηλεόραση να το βλέπω στην οθόνη του τηλεφώνου, υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις και εσύ δικαρτο, μήπως ξέρεις κάποια εφαρμογή που μπορεί να μετράει data 3/4G?

Internet Speed Meter Lite... κορυφαιο!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να μπορώ πατώντας τα συγκεκριμένα κουμπιά να δίνω τα data από τη μια στην Στην άλλη.Έχω δικαρτο τηλέφωνο και θέλω να αλλάζω ανάλογα με το σήμα που έχει η κάθε κάρτα.να σημειώσω ότι έχω την 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να μπορώ πατώντας τα συγκεκριμένα κουμπιά να δίνω τα data από τη μια στην Στην άλλη.Έχω δικαρτο τηλέφωνο και θέλω να αλλάζω ανάλογα με το σήμα που έχει η κάθε κάρτα.να σημειώσω ότι έχω την 5.1.1

Δυστυχώς έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Όταν είχα 4.2 είχα αυτό και ήταν ό,τι πιο απλό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Όταν είχα 4.2 είχα αυτό και ήταν ό,τι πιο απλό.

Εγώ είχα το dual SIM control και δουλευε Μια χαρά στην 4.4.4 αλλά τώρα στην 5.1.1 δεν παίζει.έχει δοκιμάσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο γιατί είναι μεγάλη ευκολία να χρησιμοποιείς το widget από το να μπαίνεις συνέχεια στις ρυθμίσεις και να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το dual SIM control και δουλευε Μια χαρά στην 4.4.4 αλλά τώρα στην 5.1.1 δεν παίζει.έχει δοκιμάσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο γιατί είναι μεγάλη ευκολία να χρησιμοποιείς το widget από το να μπαίνεις συνέχεια στις ρυθμίσεις και να το κάνεις.

Μήπως δουλεύει σε rootαρισμές 5.1 συσκευές, εσύ είσαι root?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις ότι επιτέλους πατώντας ένα λινκ για google play store στο tapatalk σου δίνει την επιλογή να το ανοίξεις με το ίδιο το play store και όχι μέσω browser? Για δοκιμάστε και αναφέρατε εντυπώσεις γιατί μου φάνηκε το έφτιαξαν επιτέλους
Link to comment
Share on other sites

Μιας και Κυριακή σήμερα χάζευα λίγο για διαφορετικούς email clients..

Ενώ δουλεύω Type mail είδα πως η τελευταία αναβάθμιση του ήταν τον Ιανουάριο, ενώ το Blue mail που ουσιαστικά είναι η ίδια εφαρμογή οπτικά, αναβαθμίστηκε προχθές. Χρησιμοποιεί κάποιος τον Blue client να μας ενημερώσει αν είναι ευχαριστημένος κλπ.;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις ότι επιτέλους πατώντας ένα λινκ για google play store στο tapatalk σου δίνει την επιλογή να το ανοίξεις με το ίδιο το play store και όχι μέσω browser? Για δοκιμάστε και αναφέρατε εντυπώσεις γιατί μου φάνηκε το έφτιαξαν επιτέλους

Δεν το κάνει τώρα μόνο.

Πολύ καιρό τώρα δούλευε μια χαρά το link του Play store μέσω tapatalk.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

Κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να κατεβάσουμε κομμένα mp3 να μπορούμε να τα βάλουμε σαν ήχο σε ξυπνητήρι ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

Κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να κατεβάσουμε κομμένα mp3 να μπορούμε να τα βάλουμε σαν ήχο σε ξυπνητήρι ??

Υπάρχουν εφαρμογές που κόβεις οποίο mp3 θέλεις. Μετά το χρησιμοποιήσεις ως ό,τι θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ringdroid?

 

Θα το δοκιμάσω !!! Ευχαριστώ πολύ !!!

 

Κάτι ακόμα.. έχω ένα αρχείο στα email μου σε μορφή cvc είναι αντίγραφο συνομιλίας viber αλλά δεν μου το ανοίγει με κάποια εφαρμογή της συσκευής ..

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να ανοίγει αρχείο cvc ;;;

 

Αν δεν κάνω λάθος έτσι λέγεται .. :O

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις ότι επιτέλους πατώντας ένα λινκ για google play store στο tapatalk σου δίνει την επιλογή να το ανοίξεις με το ίδιο το play store και όχι μέσω browser? Για δοκιμάστε και αναφέρατε εντυπώσεις γιατί μου φάνηκε το έφτιαξαν επιτέλους

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406781

Όχι... Δεν δίνει επιλογή τέτοια. Σε μένα τουλάχιστον. Ρώτα εδώ όμως

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει explorer που να μπορεί από το smartwatch να μου δείχνει τα αρχεία του κινητου;

Συγκεκριμένα το θελω για να μπορώ να διαλεγω τα mp3 που έχω στο κινητό χωρίς να ανοίγω το κινητό αλλά κατευθείαν από το smartwatch να διαλεγω τους φακέλους και τα mp3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...