Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cyberon Voice Commander.

Το έχω 5 χρόνια. Δουλεύει τέλεια αν έχει περάσει τις επαφές σου στα ελληνικά.

Το πέρασα σε lenovo a7000 και το έκανα επιστροφή χρημάτων γιατί άλλα του λες άλλα καταλαβαίνει. Πιθανόν να μην παίζει σωστά στη συσκευή αυτή,τι να πω... Καμία άλλη εφαρμογή για φωνητική κλήση bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να δω σε ποια μπάντα LTE έχει συνδεθεί το κινητό μου ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρησιμοπουουσα την εφαρμογη του ΦΒ κατα κορον μεχρι που εφτασα σε απογνωση με την καταναλωση μπαταριας και τα σκαλωματα που ετρωγε γενικοτερα καρκινος σε ολα τα τηλεφωνα,χρησιμοποιω τωρα το μεταλ καλη εφαρμογη αλλα ψιλοτρωει κολληματα και αυτο (δεν ειναι θεμα κινητου) πχ στο scrolarisma μερικες φορες ανοιγει αρθρα απο μονο του,ξερετε καποια αλλη εφαρμογη οχι σε περιηγητη ομως..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρησιμοπουουσα την εφαρμογη του ΦΒ κατα κορον μεχρι που εφτασα σε απογνωση με την καταναλωση μπαταριας και τα σκαλωματα που ετρωγε γενικοτερα καρκινος σε ολα τα τηλεφωνα,χρησιμοποιω τωρα το μεταλ καλη εφαρμογη αλλα ψιλοτρωει κολληματα και αυτο (δεν ειναι θεμα κινητου) πχ στο scrolarisma μερικες φορες ανοιγει αρθρα απο μονο του,ξερετε καποια αλλη εφαρμογη οχι σε περιηγητη ομως..

Tinfoil και Folio, αλλά νομίζω η καλύτερη είναι το Metal.

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρησιμοπουουσα την εφαρμογη του ΦΒ κατα κορον μεχρι που εφτασα σε απογνωση με την καταναλωση μπαταριας και τα σκαλωματα που ετρωγε γενικοτερα καρκινος σε ολα τα τηλεφωνα,χρησιμοποιω τωρα το μεταλ καλη εφαρμογη αλλα ψιλοτρωει κολληματα και αυτο (δεν ειναι θεμα κινητου) πχ στο scrolarisma μερικες φορες ανοιγει αρθρα απο μονο του,ξερετε καποια αλλη εφαρμογη οχι σε περιηγητη ομως..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432398

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά μια ερώτηση γιατί θα με τρελάνει ο chrome, ενώ δούλευε μια χαρά σήμερα ενώ έχω κάνει εγγραφή στο forum μας δεν μου ανοίγει τις επιλογές των θεμάτων όταν πατάμε στο nickname.

Μπήκα στο store του έκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση από την αρχή αλλά τίποτα. :( κάποια συμβουλή γιατί με έχει βολέψει γενικά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Χρειάζομαι την βοήθεια σας... Ήμουν με ένα S2 Samsung και βρέθηκα με ένα Zenfone 2 καταλαβαίνετε το τεχνολογικό σοκ που έχω υποστεί... xaxaxaxaxa....

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε πως μπορώ να στέλνω μηνύματα με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες...??

Παλιά χρησιμοποιούσα handcent sms και swype και ήμουν οκ, αλλά τώρα και μετά τις αναβαθμίσεις των προγραμμάτων δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το textra με έχει βολέψει πολύ και στέλνει 160 χαρακτήρες sms.δοκίμασε το αν θες.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει κ αυτο εγκατάσταση φίλε μου... Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ο στραβουλιακας...???

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει κ αυτο εγκατάσταση φίλε μου... Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ο στραβουλιακας...???

Δοκίμασε και τον Google messenger για 160 χαρακτήρες. Εγώ αυτό δουλεύω πλέον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει κ αυτο εγκατάσταση φίλε μου... Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ο στραβουλιακας...???

Το δοκίμασες και δε σου βγάζει 160; πόσους σου βγάζει 70;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τον Google messenger για 160 χαρακτήρες. Εγώ αυτό δουλεύω πλέον

 

Το δοκίμασα και αυτό... 60 χαρακτήρες επίσης και νομίζω ότι δεν υποστηρίζει dual sim...?? :/

Προφανώς κάνω κάτι λάθος κι εδώ αφού εσύ φίλε μου στέλνεις με 160 χαρακτήρες...

 

Το δοκίμασες και δε σου βγάζει 160; πόσους σου βγάζει 70;

 

Το δοκίμασα φίλε μου και μου βγάζει 70 χαρακτήρες, εφόσον όμως, σε εσένα βγάζει 160 άρα κάποια ρύθμιση υπάρχει τουλάχιστον όσον αφορά το textra και δεν την βλέπω, θα το ψάξω...

Υποστηρίζει dual sim..???

Edited by lewnidasv_

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό... 60 χαρακτήρες επίσης και νομίζω ότι δεν υποστηρίζει dual sim...?? :/

 

Για 160 χαρακτήρες στον Google messenger:

Θα πας ρυθμίσεις, συνθέτες ρυθμίσεις, και θα ενεργοποιήσεις το "Μόνο απλοί χαρακτήρες"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό... 60 χαρακτήρες επίσης και νομίζω ότι δεν υποστηρίζει dual sim...?? :/

Προφανώς κάνω κάτι λάθος κι εδώ αφού εσύ φίλε μου στέλνεις με 160 χαρακτήρες...

 

 

 

Το δοκίμασα φίλε μου και μου βγάζει 70 χαρακτήρες, εφόσον όμως, σε εσένα βγάζει 160 άρα κάποια ρύθμιση υπάρχει τουλάχιστον όσον αφορά το textra και δεν την βλέπω, θα το ψάξω...

Υποστηρίζει dual sim..???

 

Δοκιμασε να γραψεις μερικες λεξεις για να ενεργοποιηθει ο μετρητης χαρακτηρων.Αργει λιγο θελει 5-6 λεξεις και θα δεις οτι θα σου βγαλει 160.Υποστηριζει dual sim κανονικα.Dual εχω και εγω.

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

δες και εδω

 

λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σου επισυναψω φωτο να δεις πως γινεται σε εμενα

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό... 60 χαρακτήρες επίσης και νομίζω ότι δεν υποστηρίζει dual sim...?? :/

Προφανώς κάνω κάτι λάθος κι εδώ αφού εσύ φίλε μου στέλνεις με 160 χαρακτήρες...

Αυτό πρέπει να κάνεις για τον Google messenger

http://s30.postimg.org/8cx9q11o1/Screenshot_2016_03_12_10_49_58.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τον Google messenger για 160 χαρακτήρες. Εγώ αυτό δουλεύω πλέον

 

Το δοκίμασες και δε σου βγάζει 160; πόσους σου βγάζει 70;

 

δες και εδω

 

λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σου επισυναψω φωτο να δεις πως γινεται σε εμενα

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου φίλε μου...

70 χαρακτήρες μου βγάζει,το δοκίμασα αρκετές φορές και επίσης δεν μου δίνει, αυτόματα τουλάχιστον, την επιλογή sim.

Θα το ψάξω και θα την βρω την άκρη όμως, που θα πάει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για 160 χαρακτήρες στον Google messenger:

Θα πας ρυθμίσεις, συνθέτες ρυθμίσεις, και θα ενεργοποιήσεις το "Μόνο απλοί χαρακτήρες"

 

Αυτό πρέπει να κάνεις για τον Google messenger

http://s30.postimg.org/8cx9q11o1/Screenshot_2016_03_12_10_49_58.png

 

Καλημέρα φίλε μου και ευχαριστώ για την υπομονή/επιμονή σου...

Έκανα την ρύθμιση μια χαρά και από τις χθεσινές σου οδηγίες, επιτέλους στέλνω 160 χαρακτήρες... :cool: :cool:

 

Δεν σας κρύβω όμως ότι πάντα θα υποβόσκει μια κρυφή επιθυμία για το handcent sms --> Handcent Next SMS :rolleyes::rolleyes:

 

Συγγνώμη για τις πολλές παραθέσεις...

Edited by lewnidasv_

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας κρύβω όμως ότι πάντα θα υποβόσκει μια κρυφή επιθυμία για το handcent sms --> Handcent Next SMS :rolleyes::rolleyes:

 

Συγγνώμη για τις πολλές παραθέσεις...

 

 

Τότε ριξε μια ματιά και στο chomp sms γιατί είναι πολύ παραμετροποίησιμο και μάλλον θα σε βολέψει και η λειτουργία που έχει για 2sim.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να γραψεις μερικες λεξεις για να ενεργοποιηθει ο μετρητης χαρακτηρων.Αργει λιγο θελει 5-6 λεξεις και θα δεις οτι θα σου βγαλει 160.Υποστηριζει dual sim κανονικα.Dual εχω και εγω.

Μιας και έχεις και εσύ δικαρτο, μήπως ξέρεις κάποια εφαρμογή που μπορεί να μετράει data 3/4G?

Link to comment
Share on other sites

Τότε ριξε μια ματιά και στο chomp sms γιατί είναι πολύ παραμετροποίησιμο και μάλλον θα σε βολέψει και η λειτουργία που έχει για 2sim.

 

Πολύ ωραία η πρόταση σου φίλε μου,ευχαριστώ πολύ...!!!

160 χαρακτήρες, δυνατότητα επιλογής sim και βγαίνει νωρίς και ο μετρητής χαρακτήρων. :) :)

Edited by lewnidasv_

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον google messenger ενεργοποιησα την dual sim υποστήριξη.όμως πάω να γράψω ένα μήνυμα και πατώντας το βελάκι μου λέει δεν έχω δηλώσει την προεπιλεγμένη σιμ για αποστολή μηνύματος.πατάω παρατεταμένα το βελάκι ,από πάνω βγαίνουν 2 βελάκια ένα για κάθε σιμ αλλά μετά που πατάω πχ την 2 σιμ δεν κάνει τίποτα.πάλι μου λέει ότι δεν έχω προεπιλεγμένη σιμ για μηνύματα.

Για βοηθάτε πλιζ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον google messenger ενεργοποιησα την dual sim υποστήριξη.όμως πάω να γράψω ένα μήνυμα και πατώντας το βελάκι μου λέει δεν έχω δηλώσει την προεπιλεγμένη σιμ για αποστολή μηνύματος.πατάω παρατεταμένα το βελάκι ,από πάνω βγαίνουν 2 βελάκια ένα για κάθε σιμ αλλά μετά που πατάω πχ την 2 σιμ δεν κάνει τίποτα.πάλι μου λέει ότι δεν έχω προεπιλεγμένη σιμ για μηνύματα.

Για βοηθάτε πλιζ

Μήπως πρέπει να πας ρυθμίσεις, κάρτες sim, και να ορίσεις ποια θα στέλνει sms; Εκτός κι αν το έχεις κάνει και δεν κατάλαβα σωστά οπότε σορρυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να πας ρυθμίσεις, κάρτες sim, και να ορίσεις ποια θα στέλνει sms; Εκτός κι αν το έχεις κάνει και δεν κατάλαβα σωστά οπότε σορρυ

Για να το ξανά δω....EDIT μα δεν θέλω να βάλω προεπιλεγμένη σιμ για μηνύματα! Θέλω να με ρωτάει κάθε φορά!

Στο google messenger πως δείχνει πόσους χαρακτήρες γράφω;

Μόλις πλησιάζεις τους δέκα τελευταίους χαρακτήρες το δείχνει κάτω δεξιά!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου συμβαίνει κάτι περίεργο με το tapatalk και τις ειδοποιήσεις από το myphone.gr. Δεν μου στέλνει ούτε στο ipad ούτε στο LG 4 αλλά μόνο στο συγκεκριμένο forum.

Ξέρει κανείς τι παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...