Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να ανοίγω μια εικόνα και να αναγνωρίζει τι απεικονίζει, για παράδειγμα, να ανοίγω μια φώτο με ένα κινητό ας πούμε και η εφαρμογή να βρίσκει ποιο κινητό είναι και αν γίνεται να κάνει και search στον γκουγκλη... Ζητάω πολλά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να ανοίγω μια εικόνα και να αναγνωρίζει τι απεικονίζει, για παράδειγμα, να ανοίγω μια φώτο με ένα κινητό ας πούμε και η εφαρμογή να βρίσκει ποιο κινητό είναι και αν γίνεται να κάνει και search στον γκουγκλη... Ζητάω πολλά;

 

Όχι και τόσα πολλά. Εδώ είσαι. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει καλά αποτελέσματα αλλά παλιότερα που την είχα δοκιμάσει λειτουργούσε αρκετά καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει εφαρμογη για να περασω τα παιχνιδα και τα saves τους σε καινουριο τηλεφωνο; (το παλιο ειναι 4,4 το νεο 5,1 ) Το καινουριο δεν ειναι root...

Απαντώς στον εαυτό μου ... Έκανα δουλίτσα έτσι :

 

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειδα σε iPhone 5 το πληκτρολόγιο του οτι εχει ενα μικροφωνο και πατας μιλας και τα πληκτρολόγει μονο του. υπαρχει αντιστοιχο σε Android?

 

Swype δες

 

10 χαρακτήρες

 

 

Μια χαρα δειχνει να δουλευει αλλα γιατι να θελει ιντερνετ για να δουλεψει. Χωρις ιντερνετ τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μάλλον δε μπορεί να αποθηκευτεί στο κινητό όλη η βάση δεδομένων για να συντάξει τις προτάσεις.Και στο iphone χρειάζεται ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητο dual sim, το handcent SMS μπορεί να ξεχωρίσει τα μηνύματα που λαμβάνονται από τις δυο sim? Μου έρχονται όλα σαν να στέλνονται από έναν αριθμό. Πρώτη φορά χρησιμοποιώ dual sim και δεν ξέρω αν ρυθμίζεται από κάπου ξεχωριστά.

 

Επίσης και κάτι άλλο, στο sofascore δεν μου κόβει τις διαφημίσεις το adaway, προσπαθώ να προσθέσω στην blacklist την διεύθυνση όπως την βγάζει (κάτι με adchoises) αλλά λέει μη έγκυρη διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιο φάκελο αποθηκεύοντε τα τραγούδια από το spotify για offline αναπαραγωγή. Έχω ένα ήχο σύστημα στο αυτοκίνητο που τρέχει android... Μπορώ να αλλάξω το φάκελο που αποθηκεύει το spotify?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την εφαρμογή για email της wps και έπαθα πλάκα. Πολύ όμορφη και υποστηρίζει τα πάντα. Θα περιμένω να την δω πως θα τα πάει και από κατανάλωση

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kingsoft.email

Link to comment
Share on other sites

Lol Άμα θέλουμε να βάλουμε @hotmail.gr δεν το παίρνει...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Lol Άμα θέλουμε να βάλουμε @hotmail.gr δεν το παίρνει...

Βαλ' το στα other και το παίρνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα ναι είναι δωρεάν χρειάζεσαι όμως κάποιο tts για να κάνει την ανάγνωση..

 

 

 

Πρέπει να έχεις εγκαταστήσει ελληνική φωνή tts στο τηλέφωνο.

 

αυτο βλεπω! αρα κατι σε "δωρεαν" 100% δεν υπαρχει!

ευχαριστω για τις απαντησεις ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. Υπάρχει (σίγουρα θα υπάρχει) κάποια εφαρμογή ώστε να κρύβει μερικές εγκατεστημένες εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. Υπάρχει (σίγουρα θα υπάρχει) κάποια εφαρμογή ώστε να κρύβει μερικές εγκατεστημένες εφαρμογές;

Nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή δεν υπάρχει; Δεν θέλω να αλλάξω launcher.

[ATTACH]64312[/ATTACH] Για δες αν σου κανει δουλεια αυτο. Δεν το εχω δοκιμασει να σου πω αν λειτουργει σιγουρα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν για μια εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφίας και την ψάχνω αλλά δε μπορώ να την βρω. Μου την είπαν snapit αλλά δε ξέρω πως γράφεται, την έγραψα όπως την άκουσα, στο play βρήκα διάφορες.... Κάποιος καμία ιδέα ποιοα μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν για μια εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφίας και την ψάχνω αλλά δε μπορώ να την βρω. Μου την είπαν snapit αλλά δε ξέρω πως γράφεται, την έγραψα όπως την άκουσα, στο play βρήκα διάφορες.... Κάποιος καμία ιδέα ποιοα μπορεί να είναι;

Μάλλον εννοείς το Snapseed. ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιο φάκελο αποθηκεύοντε τα τραγούδια από το spotify για offline αναπαραγωγή. Έχω ένα ήχο σύστημα στο αυτοκίνητο που τρέχει android... Μπορώ να αλλάξω το φάκελο που αποθηκεύει το spotify?

Κάνεις δε γνωρίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν για μια εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφίας και την ψάχνω αλλά δε μπορώ να την βρω. Μου την είπαν snapit αλλά δε ξέρω πως γράφεται, την έγραψα όπως την άκουσα, στο play βρήκα διάφορες.... Κάποιος καμία ιδέα ποιοα μπορεί να είναι;

 

Στο App of the day https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appturbo.appoftheday2015&hl=el έχει σήμερα δωρεάν Photo Editor Pro https://play.google.com/store/apps/details?id=coocent.app.photo.editor.effect&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βάζω την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας. Γιατί μου ζητάει να έχει πρόσβαση με το SuperSU?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βάζω την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας. Γιατί μου ζητάει να έχει πρόσβαση με το SuperSU?

Και 'γω την έχω αλλά δε μου ζητάει τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω την έχω αλλά δε μου ζητάει τίποτα....

 

 

Ζητάει.Έχει ξανααναφερθεί.

Τώρα τί τα θέλει τα δικαιώματα superuser μια τέτοια εφαρμογή... παραμένει μυστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βάζω την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας. Γιατί μου ζητάει να έχει πρόσβαση με το SuperSU?

Έχει αναφερθεί πριν λίγο καιρό μια παρόμοια περίπτωση. ΜΗ τη βάλεις και ΜΗ δώσεις δικαιώματα ρούτ. Κάνε την απεγκατάσταση και κατέβασε την ξανά προσέχοντας να είναι η αυθεντική εφαρμογή της Εθνικής.

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω την έχω αλλά δε μου ζητάει τίποτα....

Εισαι ρουτ?

 

Πρώτη φορά βάζω την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας. Γιατί μου ζητάει να έχει πρόσβαση με το SuperSU?

 

Ζητάει.Έχει ξανααναφερθεί.

Τώρα τί τα θέλει τα δικαιώματα superuser μια τέτοια εφαρμογή... παραμένει μυστήριο.

 

Έχει αναφερθεί πριν λίγο καιρό μια παρόμοια περίπτωση. ΜΗ τη βάλεις και ΜΗ δώσεις δικαιώματα ρούτ. Κάνε την απεγκατάσταση και κατέβασε την ξανά προσέχοντας να είναι η αυθεντική εφαρμογή της Εθνικής.

και μενα ζηταει, μετα απο δυο αλλαγες ρομ ζητησε και τις δυο φορες, αυτο που γραφεις ειναι σιγουρο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...