Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα βγάλεις άκρη με το πόση μπαταρία καταναλώνουν αυτές που εφαρμογές.

Και σ' εμένα το Adguard που το έχω αγορασμένο φαίνεται πάντα ως η πιο ενεργοβόρα εφαρμογή, η ίδια η εταιρεία 'χτυπιέται' πως η ένδειξη στην κορυφή της λίστας είναι ψεύτικη.

 

Δοκίμασε το Blokada.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Συμφωνώ και εγώ. Blokada

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ο σκελετός πίσω από ένα δέντρο;

 

Μια ξανθιά που παίζει κρυφτό! :O

Μιλάμε για δύο διαφορετικές εφαρμογές, από διαφορετικούς προγραμματιστές. Καμία σύνδεση. Το μόνο κοινό είναι η λέξη true στο όνομα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για δύο διαφορετικές εφαρμογές, από διαφορετικούς προγραμματιστές. Καμία σύνδεση. Το μόνο κοινό είναι η λέξη true στο όνομα.

Ναι! Για αυτό ένιωσα ξανθιά

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για έλεγχο εξόδων;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για έλεγχο εξόδων;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ το Andromoney.

Συγχρονίζει και σε 2 συσκευές,και έχει και cloud backup.

Κι είναι και δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για έλεγχο εξόδων;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω αυτή εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blodhgard.easybudget

Πάρα πολύ καλή ακόμα και στην δωρεάν βερσιόν. Έχω αγοράσει την προ έκδοση την βγάζει συχνά σε προσφορά αλλά για να συγχρονίσεις αρχεία θέλει συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να εξαφανισεις απο τον browser οτι αρθρο σχετικο με μια λεξη που οριζεις εσυ; Μακαρι να υπηρχε. Μια λεξη θελω νανεξαφανισω, "κορονοιος". Πραγματικα εχω κουραστει δεν θελω να ξαναδω ουτε καν τη λεξη στο κινητο μου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογή τηλεφώνου σαν exdialer (με ελληνικά στο πληκτρολόγιο και να το μεγαλώνεις αλλά να έχει και θέματα) ποιά προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογή τηλεφώνου σαν exdialer (με ελληνικά στο πληκτρολόγιο και να το μεγαλώνεις αλλά να έχει και θέματα) ποιά προτείνετε?
true phone! μετά την τελευταία αναβάθμιση έγινε τέλειος. έχει και δική του οθόνη κλήσης πολύ όμορφη

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

true phone! μετά την τελευταία αναβάθμιση έγινε τέλειος. έχει και δική του οθόνη κλήσης πολύ όμορφη

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Έχει και ταχείες κλήσεις για αγαπημένα πρόσωπα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ταχείες κλήσεις για αγαπημένα πρόσωπα;
Ναι, έχει.

Δες εικόνες εδώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

true phone! μετά την τελευταία αναβάθμιση έγινε τέλειος. έχει και δική του οθόνη κλήσης πολύ όμορφη

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Τελευταία έχει πάρει 2-3 ενημερώσεις αλλά δεν είδα διάφορες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε καμιά εφαρμογή(App) που να μπορεί να κάνει πλήρες backup των εφαρμογών που έχει ένα κινητό αλλά μαζί με τις ρυθμίσεις τους χωρίς να πρέπει το κινητό να είναι root????

 

 

Ξέρω αρκετές εφαρμογές π.χ. Samsung smart switch αλλά δεν κάνει backup και τις ρυθμίσεις του κάθε app οπότε είναι δώρον - άδωρον αφού και χωρίς καμιά εφαρμογή έχουμε στη βιβλιοθήκη του κάθε λογαριασμού μας ποιες εφαρμογές έχουμε εγκαταστήσει από το Google play.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε καμιά εφαρμογή(App) που να μπορεί να κάνει πλήρες backup των εφαρμογών που έχει ένα κινητό αλλά μαζί με τις ρυθμίσεις τους χωρίς να πρέπει το κινητό να είναι root????

 

 

Ξέρω αρκετές εφαρμογές π.χ. Samsung smart switch αλλά δεν κάνει backup και τις ρυθμίσεις του κάθε app οπότε είναι δώρον - άδωρον αφού και χωρίς καμιά εφαρμογή έχουμε στη βιβλιοθήκη του κάθε λογαριασμού μας ποιες εφαρμογές έχουμε εγκαταστήσει από το Google play.

Νομίζω τα xiaomi έχουν τέτοια εφαρμογή αλλά μόνο στο ίδιο κινητό το έχω κάνει και δούλεψε να κρατήσει και δεδομένα.. Επίσης λογικά θα απαιτείται να είναι έχουν Miui και τα δύο κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Καποια απλη εφαρμογη για αποστολη αρχειων μεταξυ κινητου και pc μεσω wifi? Με ενδιαφερει να φευγει με ενα κλικ στο share menu του κινητου.

Ειχα τα pushbullet και android air αλλα αφενος δε χρειαζομαι ολες αυτες τις λειτουργιες, αφετερου τρωνε μπαταρια στο παρασκηνιο και το ανοιξε κλεισε εφαρμογη καθε φορα κατανταει εκνευριστικο.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Στο messenger όταν έχω ακουστικά και καλώ εγώ βιντεοκλήση ακούγεται ο ήχος στα ακουστικά. Όταν με καλούν ακούγεται από τα ηχεία τού κινητού! είναι φυσιολογικό; ρυθμίζεται;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα xiaomi έχουν τέτοια εφαρμογή αλλά μόνο στο ίδιο κινητό το έχω κάνει και δούλεψε να κρατήσει και δεδομένα.. Επίσης λογικά θα απαιτείται να είναι έχουν Miui και τα δύο κινητά...

Μάλλον δεν διάβασες το ποστ μου.

Αν το διάβαζες αναφέρω ότι και η Samsung έχει τέτοιο πρόγραμμα και το λέει Samsung smart switch αλλά δεν αποθηκεύει και τις ρυθμίσεις των εφαρμογων χωρίς ρουτ, όπως και καμια άλλη εφαρμογή αυτού τύπου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες το ποστ μου.

 

Αν το διάβαζες αναφέρω ότι και η Samsung έχει τέτοιο πρόγραμμα και το λέει Samsung smart switch αλλά δεν αποθηκεύει και τις ρυθμίσεις των εφαρμογων χωρίς ρουτ, όπως και καμια άλλη εφαρμογή αυτού τύπου

 

Κάποια κινητά έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές για backup που το κάνουν αυτό που αναφέρεις, πχ τα huawei. Κάνει backup ρυθμίσεις συστήματος, δεδομένα εφαρμογών, τα πάντα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάποια κινητά έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές για backup που το κάνουν αυτό που αναφέρεις, πχ τα huawei. Κάνει backup ρυθμίσεις συστήματος, δεδομένα εφαρμογών, τα πάντα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Τι εννοείς δεδομένα εφαρμογών? Δεν νομίζω πως γίνεται αυτό. Απλά σου φέρνει τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημένες στη προηγούμενη συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεδομένα εφαρμογών? Δεν νομίζω πως γίνεται αυτό. Απλά σου φέρνει τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημένες στη προηγούμενη συσκευή.
Εννοώ στην επαναφέρει σαν να μην την είχες απεγκαταστήσει ποτέ, με όλες τις ρυθμίσεις της κλπ, δεν την εγκαθιστά απλά. Μιλάω για επαναφορά στην ίδια συσκευή, επαναφορά του backup σε άλλη συσκευή δεν το έχω δοκιμάσει, πιθανόν σε άλλη συσκευή Huawei να δουλεύει. Για μεταφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους από άλλη συσκευή οποιαδήποτε μάρκας σε συσκευή Huawei, η Huawei έχει άλλη εφαρμογή, το phone clone. Αυτή δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω τι ακριβώς μεταφέρει. Υπάρχουν στο playstore οι εφαρμογές, πιθανόν να δουλεύουν και με συσκευές άλλης μάρκας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι δεν γίνεται για όλες τις εφαρμογές αυτό

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στην επαναφέρει σαν να μην την είχες απεγκαταστήσει ποτέ, με όλες τις ρυθμίσεις της κλπ, δεν την εγκαθιστά απλά. Μιλάω για επαναφορά στην ίδια συσκευή, επαναφορά του backup σε άλλη συσκευή δεν το έχω δοκιμάσει, πιθανόν σε άλλη συσκευή Huawei να δουλεύει. Για μεταφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους από άλλη συσκευή οποιαδήποτε μάρκας σε συσκευή Huawei, η Huawei έχει άλλη εφαρμογή, το phone clone. Αυτή δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω τι ακριβώς μεταφέρει. Υπάρχουν στο playstore οι εφαρμογές, πιθανόν να δουλεύουν και με συσκευές άλλης μάρκας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Αυτό γίνεται μόνο στο ios. Νομίζω όχι στο Android (χωρίς root).

Δηλαδή έχεις τον nova, κάνεις hard reset την συσκευη σου και επαναφορά και σου στήνει τον Nova όπως τον άφησες (ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΆ ΤΟΥ NOVA back up)? Δεν νομίζω. Δεν έχω huawei αλλά δεν νομίζω πως γίνεται. Μόνο σε κάποιες εφαρμογές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που στο παρελθόν είχα αλλάξει δύο huawei, η επαναφορά όπου έκανε από το huawei cloud ήταν σαν την κλασική από το drive χωρίς καν να μου επαναφέρει και τους αποθηκευμένους κωδικούς από WiFi. Δε νομίζω να παίζει πλήρης επαναφορά στο androud χωρίς root αντίστοιχη του ios.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...