Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πάντως με τους ''χιλιάδες κωδικούς'' έχει πολύ πλάκα...μήπως άθελα μας κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη?

 

ένας δύο άντε το πολύ τρεις είναι υπέρ αρκετοί και δεν χρειάζεται καν εφαρμογή για να θυμάσαι τους χιλιάδες.

Εκτός από ότι είναι λάθος αυτό που λες για ευνόητους λόγους, ένα password manager εξυπηρετεί πολύ γιατί σε βοηθάει να βάζεις πιο γρήγορα τους κωδικούς σου σε sites και εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν φτιάχνετε, ένα notepad, excel ή κατι άλλο, στο google drive?

Ετσι το εχω εγώ και το ανοίγω εαν δεν τον θυμάμαι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν φτιάχνετε, ένα notepad, excel ή κατι άλλο, στο google drive?

Ετσι το εχω εγώ και το ανοίγω εαν δεν τον θυμάμαι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Google drive κιόλας που είναι unencrypted;

Παίζεις με την φωτιά κύριος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο Google drive κιόλας που είναι unencrypted;

Παίζεις με την φωτιά κύριος.

Δεν γραφω ποτέ ολόκληρο το user ή τον κωδικό.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν φτιάχνετε, ένα notepad, excel ή κατι άλλο, στο google drive?

Ετσι το εχω εγώ και το ανοίγω εαν δεν τον θυμάμαι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει password manager; Πίστεψε με αν το κάνεις, θα αλλάξεις γνώμη. Ευκολία, ταχύτητα και ασφάλεια
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν φτιάχνετε, ένα notepad, excel ή κατι άλλο, στο google drive?

Ετσι το εχω εγώ και το ανοίγω εαν δεν τον θυμάμαι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο εχω και και πλεον απο κινητο δεν κανει επεξεργασια θελει να κατεβασεις το word.αν αλλαξεις office αλλαζει και η οψη του
Έχεις δοκιμάσει password manager; Πίστεψε με αν το κάνεις, θα αλλάξεις γνώμη. Ευκολία, ταχύτητα και ασφάλεια
κάτι τετοιο ηθελα βασικα θα δοκιμάσω ενα που προτειναν.αρκει να παιζει και στο pc ακι στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το lockwise του Firefox

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει password manager; Πίστεψε με αν το κάνεις, θα αλλάξεις γνώμη. Ευκολία, ταχύτητα και ασφάλεια

 

Αυτό το τελευταίο (ασφάλεια) είναι λίγο σχετικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όταν προσθέσω σε εφαρμογές email, email εκτός από αυτό που έχω γραφτεί στο κινητό μου δημιουργείται και αντίστοιχος λογαριασμός Google account! ακόμα και εάν κλείσω πριν τον συγχρονισμό αυτός γίνεται!! αλλά εάν θέλω να ανοίξω τον συγχρονισμό ΜΌΝΟ για τον λογαριασμό του κινητού τον αρχικό πως κάνω να ΜΗΝ ανοίξει ο συγχρονισμός για τους υπόλοιπους;; (πάρα μόνον για τα Gmail τους)! έλεος! μου έχει κάνει το κινητό αχταρμά συγχρονιζοντας επαφές, ημερολόγιο από email της γυναίκας του παιδιού της μάνας μου που τα ελέγχω εγώ γιατί δεν ξέρουν!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο (ασφάλεια) είναι λίγο σχετικό.
100% ασφάλεια σίγουρα δεν υπάρχει στο διαδίκτυο, όμως για το θέμα των κωδικών είναι η πιο ασφαλής επιλογή ένας password manager. Σίγουρα πιο ασφαλές από το να τους έχεις κάπου γραμμένους
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όταν προσθέσω σε εφαρμογές email, email εκτός από αυτό που έχω γραφτεί στο κινητό μου δημιουργείται και αντίστοιχος λογαριασμός Google account! ακόμα και εάν κλείσω πριν τον συγχρονισμό αυτός γίνεται!! αλλά εάν θέλω να ανοίξω τον συγχρονισμό ΜΌΝΟ για τον λογαριασμό του κινητού τον αρχικό πως κάνω να ΜΗΝ ανοίξει ο συγχρονισμός για τους υπόλοιπους;; (πάρα μόνον για τα Gmail τους)! έλεος! μου έχει κάνει το κινητό αχταρμά συγχρονιζοντας επαφές, ημερολόγιο από email της γυναίκας του παιδιού της μάνας μου που τα ελέγχω εγώ γιατί δεν ξέρουν!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Θα πας από τα settings του κινητόυ και θα κλείσεις τον συγχρονισμό για όποιον δεν θες 1143d29ebc0c2510ec219ac5f5f12920.jpg

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Θα πας από τα settings του κινητόυ και θα κλείσεις τον συγχρονισμό για όποιον δεν θες 1143d29ebc0c2510ec219ac5f5f12920.jpg

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

βρε συ το έκανα και πριν την προσθήκη των Gmail αλλά και πάλι συγχρονιστηκαν! ακόμα και του viber! τραγικό

ακόμα και στο ημερολόγιο του βασικού μου Gmail εμφανίστηκαν των άλλων Gmail οι εισαγωγές!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρε συ το έκανα και πριν την προσθήκη των Gmail αλλά και πάλι συγχρονιστηκαν! ακόμα και του viber! τραγικό

ακόμα και στο ημερολόγιο του βασικού μου Gmail εμφανίστηκαν των άλλων Gmail οι εισαγωγές!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Επιλέγεις το accounts, στη συνέχεια επιλέγεις το λογαριασμό, μετά πατάς πάνω στο συγχρονισμό και κλείνεις ότι δεν θέλεις να συγχρονίζει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις το accounts, στη συνέχεια επιλέγεις το λογαριασμό, μετά πατάς πάνω στο συγχρονισμό και κλείνεις ότι δεν θέλεις να συγχρονίζει.
ρε παιδιά τα έχω κάνει αλλά δεν ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ να τα κλείσεις!,!! ακόμα και από πριν να τα έχω κλειστά (και καλά) πάλι περνάει τα events στο ημερολόγιο, συγχρονίζει επαφές του viber, κανονικές επαφές!

δεν υπάρχει μια εφαρμογή email που, όπως παλαιότερα, να ΜΗΝ δημιουργεί Google account μόλις φτιάξω Gmail στην εφαρμογή αυτή!;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα έχω κάνει αλλά δεν ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ να τα κλείσεις!,!! ακόμα και από πριν να τα έχω κλειστά (και καλά) πάλι περνάει τα events στο ημερολόγιο, συγχρονίζει επαφές του viber, κανονικές επαφές!

δεν υπάρχει μια εφαρμογή email που, όπως παλαιότερα, να ΜΗΝ δημιουργεί Google account μόλις φτιάξω Gmail στην εφαρμογή αυτή!;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ότι και αν προλάβει να συγχρονιστεί θα φύγει μόλις κλείσεις τον συγχρονισμό του λογαριασμού, δε μπαίνει τίποτα στο δικό σου λογαριασμό. Το πολύ πολύ να χρειαστεί ένα clear cache η μια επανεκκίνηση.

Αλλά γιατί να έχεις σε προβολή τις επαφές του viber και όλων των άλλων γενικότερα ? Μπορείς να επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του dialer να βλέπεις μόνο τις επαφές του δικού σου λογαριασμού και το ίδιο ισχύει και για τα events στο ημερολόγιο. ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά γιατί να έχεις σε προβολή τις επαφές του viber και όλων των άλλων γενικότερα ? Μπορείς να επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του dialer να βλέπεις μόνο τις επαφές του δικού σου λογαριασμού και το ίδιο ισχύει και για τα events στο ημερολόγιο. ;)

 

Ακριβώς.

Στο μενού της καθε εφαρμογής (ημερολογ, dialer, viber κλπ) , θα διάλεξεις από πιο account θα παίρνει στοιχεία

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν προλάβει να συγχρονιστεί θα φύγει μόλις κλείσεις τον συγχρονισμό του λογαριασμού, δε μπαίνει τίποτα στο δικό σου λογαριασμό. Το πολύ πολύ να χρειαστεί ένα clear cache η μια επανεκκίνηση.

 

Αλλά γιατί να έχεις σε προβολή τις επαφές του viber και όλων των άλλων γενικότερα ? Μπορείς να επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του dialer να βλέπεις μόνο τις επαφές του δικού σου λογαριασμού και το ίδιο ισχύει και για τα events στο ημερολόγιο. ;)

δεν φεύγει. έκλεισα τους άλλους συγχρονισμούς αλλά πχ η επαφή της γυναίκας μου απέκτησε και το τηλ του γιου! και άλλαξε όνομα και πήρε το όνομά που έχει βάλει τον γιο!! όχι αυτό που την είχα εγώ! χαμός! παλαιότερα σε αυτές τις εφαρμογές email έδινες τα email που ήθελες κάτι τέλος! δεν σου έφτιαχνε και Google account!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν φεύγει. έκλεισα τους άλλους συγχρονισμούς αλλά πχ η επαφή της γυναίκας μου απέκτησε και το τηλ του γιου! και άλλαξε όνομα και πήρε το όνομά που έχει βάλει τον γιο!! όχι αυτό που την είχα εγώ! χαμός! παλαιότερα σε αυτές τις εφαρμογές email έδινες τα email που ήθελες κάτι τέλος! δεν σου έφτιαχνε και Google account!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Στην ουσια θες μια εφαρμογη σαν αυτη των Huawei οπου παει και φτιαχνει δικο της entry με τους λογαριασμους που προσθετεις στην εφαρμογη, ειναι ανεξαρτητη απο τα αλλα και χρησιμοποιειται μονο σε αυτην την εφαρμογη και μονο για email.

 

Το BlueMail που δοκιμασα φτιαχνει ενα δικο entry στα accounts κι ετσι δεν κανει συγχρονισμο στο συστημα αλλα οτι κανει μεσα στην εφαρμογη.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

και με το aquamail γινεται προσθηκη email χωρις να γινει add στους λογαριασμους της συσκευης γιατι διαθετει web sign-on, καπως ετσι,

που το επιτρεπει, τα αντιστοιχα ισχυουν και στους file managers, mixplorer π.χ. επιτρεπει να βαλεις google drive αλλου λογαριασμου,

solid explorer αντιθετα, οχι, διαβασει τον λογαριασμο που εχεις δηλωσει στην συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φωτογραφίες που μου στέλνουν σε viber και messenger θα ήθελα να μην αποθηκεύονται αυτόματα στην εφαρμογή του τηλεφώνου (Samsung Note10) για τις φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φωτογραφίες που μου στέλνουν σε viber και messenger θα ήθελα να μην αποθηκεύονται αυτόματα στην εφαρμογή του τηλεφώνου (Samsung Note10) για τις φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Για το viber πήγαινε ρυθμίσεις-μέσα και αποθηκευτικός χώρος κι απενεργοποίησε το αποθηκ. σε γκαλερί

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

και με το aquamail γινεται προσθηκη email χωρις να γινει add στους λογαριασμους της συσκευης γιατι διαθετει web sign-on, καπως ετσι,

που το επιτρεπει, τα αντιστοιχα ισχυουν και στους file managers, mixplorer π.χ. επιτρεπει να βαλεις google drive αλλου λογαριασμου,

solid explorer αντιθετα, οχι, διαβασει τον λογαριασμο που εχεις δηλωσει στην συσκευη

στο aquamail όταν προσθέτω Gmail δημιουργεί μέσω Google sign in και Google account!! αυτό ΔΕΝ ΘΈΛΩ! θέλω μόνο να προσθέτει Gmail. γίνεται με το aquamail? αλλιώς να πάω blue mail;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το viber πήγαινε ρυθμίσεις-μέσα και αποθηκευτικός χώρος κι απενεργοποίησε το αποθηκ. σε γκαλερί
Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο aquamail όταν προσθέτω Gmail δημιουργεί μέσω Google sign in και Google account!! αυτό ΔΕΝ ΘΈΛΩ! θέλω μόνο να προσθέτει Gmail. γίνεται με το aquamail? αλλιώς να πάω blue mail;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

γίνεται, web based sign in λέγεται ή αν στο εμφανίσει έτσι δοκίμασε με incognito

Link to comment
Share on other sites

γίνεται, web based sign in λέγεται ή αν στο εμφανίσει έτσι δοκίμασε με incognito
δεν υπάρχει αυτό που λες. μου απάντησε και ο dev του aquamail ότι αναγκαστικά δημιουργείται και Google account! αλλά εάν ξέρεις τον τρόπο πες μου σε παρακαλώ! γιατί δεν θα ήθελα να αλλάξω το aquamail για το blue mail!

 

στην προσθήκη λογαριασμού Gmail στο aquamail σε πετάει σε web sign in της Google.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...