Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή με το App Sales η οποία κατά κύριο λόγο να μπορεί να "βλέπει" τις εφαρμογές που έχεις βάλει στη watch list από το Ελληνικό Play Store;

 

 

 

Στο App Sales ενώ έχει πολλές Ευρωπαϊκές χώρες η Ελλάδα λείπει με αποτέλεσμα σε αρκετές εφαρμογές να υπάρχει διαφορά στη τιμή του Ελληνικού Play Store με το Ιταλικό, Ισπανικό, Αγγλικό κτλ.

 

 

 

Δεύτερον, να υποστηρίζει dark mode (κι επί πληρωμή δε με πειράζει). Το App Sales για dark mode και κάποια premium features (π.χ. watchlist με περισσότερες από 50 εφαρμογές) έχει annual fee 2€.

Γιατί, υπάρχει ελληνικό play store;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να δημιουργεί ένα qr code τα στοιχεία μου και όταν πάω σε ένα μαγαζί πρώτη φορά να το σκαναρει για να μου εκδώσει τιμολόγιο. Να μην χρειάζεται δηλαδή να πληκτρολογήσει όνομα κ.λ.π

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να δημιουργεί ένα qr code τα στοιχεία μου και όταν πάω σε ένα μαγαζί πρώτη φορά να το σκαναρει για να μου εκδώσει τιμολόγιο. Να μην χρειάζεται δηλαδή να πληκτρολογήσει όνομα κ.λ.π

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blogspot.aeioulabs.barcode

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να έχω την εφαρμογή macrodroid συνεχώς να τρέχει στο παρασκήνιο;

Του έχω βάλει κλειδαριά , έχω δηλώσει αυτόματη έναρξη και το έχω δηλώσει επίσης χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία κι όμως μετά από κάποια ώρα μαζί φυσικά και με υπόλοιπες εφαρμογές εξαφανίζεται από το παρασκήνιο.

Την θέλω συνεχόμενα ενεργή γιατί έχω βάλει κάποιους αυτοματισμούς που πρέπει να είναι ενεργοι διαρκώς.

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να έχω την εφαρμογή macrodroid συνεχώς να τρέχει στο παρασκήνιο;

Του έχω βάλει κλειδαριά , έχω δηλώσει αυτόματη έναρξη και το έχω δηλώσει επίσης χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία κι όμως μετά από κάποια ώρα μαζί φυσικά και με υπόλοιπες εφαρμογές εξαφανίζεται από το παρασκήνιο.

Την θέλω συνεχόμενα ενεργή γιατί έχω βάλει κάποιους αυτοματισμούς που πρέπει να είναι ενεργοι διαρκώς.

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το έχω ρυθμίσει όταν συνδέομαι στο WiFi του σπιτιού με μειώνει την ένταση του ήχου στις εισερχόμενες κλήσεις, και όταν αποσυδέομαι να την αυξάνει.

 

Δεν ξέρω, αλλά δείχνει να δουλεύει μόνο στο όταν συνδέομαι.

Τότε μειώνει την ένταση, αλλά όταν φεύγω από το σπίτι δεν 'πειράζει' την ένταση!!!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να έχω την εφαρμογή macrodroid συνεχώς να τρέχει στο παρασκήνιο;

Του έχω βάλει κλειδαριά , έχω δηλώσει αυτόματη έναρξη και το έχω δηλώσει επίσης χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία κι όμως μετά από κάποια ώρα μαζί φυσικά και με υπόλοιπες εφαρμογές εξαφανίζεται από το παρασκήνιο.

Την θέλω συνεχόμενα ενεργή γιατί έχω βάλει κάποιους αυτοματισμούς που πρέπει να είναι ενεργοι διαρκώς.

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε Android 9, κανένα θέμα με πολλά σενάρια ήχου, φωτεινότητας, 3G/Wi-Fi κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να έχω την εφαρμογή macrodroid συνεχώς να τρέχει στο παρασκήνιο;

Του έχω βάλει κλειδαριά , έχω δηλώσει αυτόματη έναρξη και το έχω δηλώσει επίσης χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία κι όμως μετά από κάποια ώρα μαζί φυσικά και με υπόλοιπες εφαρμογές εξαφανίζεται από το παρασκήνιο.

Την θέλω συνεχόμενα ενεργή γιατί έχω βάλει κάποιους αυτοματισμούς που πρέπει να είναι ενεργοι διαρκώς.

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κλείδωσε το στο παρασκήνιο, (πάτα το λουκετακι) ώστε να μη φεύγει όταν κλείνεις όλες τις πρόσφατες.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να δημιουργεί ένα qr code τα στοιχεία μου και όταν πάω σε ένα μαγαζί πρώτη φορά να το σκαναρει για να μου εκδώσει τιμολόγιο. Να μην χρειάζεται δηλαδή να πληκτρολογήσει όνομα κ.λ.π

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα είναι όλοι συνδεδεμένοι στο Taxis. Μόλις δώσεις τον ΑΦΜ σου κατεβαίνουν αυτόματα όλα σου τα στοιχεία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσε το στο παρασκήνιο, (πάτα το λουκετακι) ώστε να μη φεύγει όταν κλείνεις όλες τις πρόσφατες.
Να το έχω κάνει αυτό και πάλι μετά από κάποιες ώρες εξαφανίζεται και αυτή και αρκετές άλλες εφαρμογές που έχουν ώρα να χρησιμοποιηθουν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι όλοι συνδεδεμένοι στο Taxis. Μόλις δώσεις τον ΑΦΜ σου κατεβαίνουν αυτόματα όλα σου τα στοιχεία.
Ο φίλος λέει να μπορεί να δίνει τα στοιχεία του όταν πηγαίνει σε ένα μαγαζί... Αυτό που γράφεις δεν έχει καμία σχέση, αλίμονο αν το κάθε κατάστημα είχε πρόσβαση στα στοιχεία μας έχοντας τον ΑΦΜ.

Ας μην γράφουμε ότι να ναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος λέει να μπορεί να δίνει τα στοιχεία του όταν πηγαίνει σε ένα μαγαζί... Αυτό που γράφεις δεν έχει καμία σχέση, αλίμονο αν το κάθε κατάστημα είχε πρόσβαση στα στοιχεία μας έχοντας τον ΑΦΜ.

Ας μην γράφουμε ότι να ναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιλάω για επαγγελματία (μίλησε για τιμολόγιο άρα είναι επαγγελματίας). Και ναι, αν είσαι επαγγελματίας και μου δώσεις τον ΑΦΜ σου σε 1" έχουν κατέβει όλα σου τα στοιχεία....

Ρώτησε τον λογιστή σου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να το έχω κάνει αυτό και πάλι μετά από κάποιες ώρες εξαφανίζεται και αυτή και αρκετές άλλες εφαρμογές που έχουν ώρα να χρησιμοποιηθουν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις απενεργοποιήσει το Adaptive Battery του Miui?

 

Settings -> Battery & Performance -> Use Adaptive Battery

 

Από default είναι στο on.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για επαγγελματία (μίλησε για τιμολόγιο άρα είναι επαγγελματίας). Και ναι, αν είσαι επαγγελματίας και μου δώσεις τον ΑΦΜ σου σε 1" έχουν κατέβει όλα σου τα στοιχεία....

Ρώτησε τον λογιστή σου

Δεν έχουν όλα τα καταστήματα/επαγγελματίες αγορασμένο λογιστικό πρόγραμμα για σύνδεση με το taxis.

Είναι απολύτως λογικό αυτό που ζητάει ο φίλος παραπάνω, και θα ενδιέφερε και μένα αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλα τα καταστήματα/επαγγελματίες αγορασμένο λογιστικό πρόγραμμα για σύνδεση με το taxis.

Είναι απολύτως λογικό αυτό που ζητάει ο φίλος παραπάνω, και θα ενδιέφερε και μένα αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή

 

Ναι, δεν είπα πως δεν είναι λογικό να το θέλει κάποιος. Είπα απλά πως γίνεται κι αλλιώς.

Επίσης δεν χρειάζεται κάποιο λογισμικό. Μόνο να έχεις τους σχετικούς κωδικούς taxis.

Επίσης θεωρώ πως αν κάποιο κατάστημα έχει την δυνατότητα να σκαναρει QR τότε σίγουρα θα μπορεί να κατεβάσει πιο εύκολα από το taxis τα στοιχεία σου

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για επαγγελματία (μίλησε για τιμολόγιο άρα είναι επαγγελματίας). Και ναι, αν είσαι επαγγελματίας και μου δώσεις τον ΑΦΜ σου σε 1" έχουν κατέβει όλα σου τα στοιχεία....

 

Ρώτησε τον λογιστή σου

Δλδ όλα αυτά χωρίς την έγκριση μου; Το GDPR το έχεις ακουστά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ όλα αυτά χωρίς την έγκριση μου; Το GDPR το έχεις ακουστά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι σου ξεφεύγει φίλε μου.

Το ίδιο το taxis δίνει τα στοιχεία σου. Όταν είσαι επαγγελματίας δεν υπάρχει gdpr στον έλεγχο των στοιχείων σου. Παίρνω ένα τιμολόγιο από σένα και είτε το θέλεις είτε όχι, μπορώ να τσεκάρω ότι είσαι πραγματική επιχείρηση, υπαρκτή και όχι κάποιος που μοιράζει τιμολόγια στον αέρα....

Επίσης, αν έχεις δώσει το mail σου στην σχετική εφαρμογή του taxis, όποτε κάποιος αντλεί τα στοιχεία σου τότε το taxis σε ενημερώνει (με email) ότι ο τάδε ΑΦΜ έλεγξε τον ΑΦΜ σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δλδ όλα αυτά χωρίς την έγκριση μου; Το GDPR το έχεις ακουστά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το GDPR σαν να λέμε LGBT ;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου ξεφεύγει φίλε μου.

 

Το ίδιο το taxis δίνει τα στοιχεία σου. Όταν είσαι επαγγελματίας δεν υπάρχει gdpr στον έλεγχο των στοιχείων σου. Παίρνω ένα τιμολόγιο από σένα και είτε το θέλεις είτε όχι, μπορώ να τσεκάρω ότι είσαι πραγματική επιχείρηση, υπαρκτή και όχι κάποιος που μοιράζει τιμολόγια στον αέρα....

 

Επίσης, αν έχεις δώσει το mail σου στην σχετική εφαρμογή του taxis, όποτε κάποιος αντλεί τα στοιχεία σου τότε το taxis σε ενημερώνει (με email) ότι ο τάδε ΑΦΜ έλεγξε τον ΑΦΜ σου.

Ακριβώς έτσι είναι

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου ξεφεύγει φίλε μου.

 

Το ίδιο το taxis δίνει τα στοιχεία σου. Όταν είσαι επαγγελματίας δεν υπάρχει gdpr στον έλεγχο των στοιχείων σου. Παίρνω ένα τιμολόγιο από σένα και είτε το θέλεις είτε όχι, μπορώ να τσεκάρω ότι είσαι πραγματική επιχείρηση, υπαρκτή και όχι κάποιος που μοιράζει τιμολόγια στον αέρα....

 

Επίσης, αν έχεις δώσει το mail σου στην σχετική εφαρμογή του taxis, όποτε κάποιος αντλεί τα στοιχεία σου τότε το taxis σε ενημερώνει (με email) ότι ο τάδε ΑΦΜ έλεγξε τον ΑΦΜ σου.

Μάλλον κάνεις λάθος, GDPR υπάρχει, δεν μπορεί ούτε το κράτος να δίνει δεδομένα είτε ιδιώτη είτε εταιρείας σε τρίτους. Τα δεδομένα που έχει μπει να τα χρησιμοποιεί αλλά όχι να τα δίνει σε τρίτους.

Διάβασε λίγο το εστί GDPR και τα λέμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η εφορία ρε παιδιά όταν είναι να κάνει κατάσχεση εις χείρας τρίτων από ιδιώτη στέλνει κανονικά Όλα τα στοιχεία σου και τα ποσά που οφείλεις στον τρίτο φάτσα φόρα και μου μιλάτε για GDPR;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνεις λάθος, GDPR υπάρχει, δεν μπορεί ούτε το κράτος να δίνει δεδομένα είτε ιδιώτη είτε εταιρείας σε τρίτους. Τα δεδομένα που έχει μπει να τα χρησιμοποιεί αλλά όχι να τα δίνει σε τρίτους.

Διάβασε λίγο το εστί GDPR και τα λέμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου, μη μου λες τι είναι gdpr......

Πριν απαντήσεις διάβασε το σου έγραψα.

Όταν λέμε δίνονται στοιχεία, δεν αφορούν στοιχεία που υπόκεινται σε gdpr αλλά σε αυτα που ως επαγγελματίας είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΈΝΟΣ να δώσεις (και που είναι στην διάθεση της εφορίας και όλων των συναλασσομενων).

Για να καταλάβεις τι εννοώ (και το ισχύει βέβαια). Υπάρχει περίπτωση να πας σε ένα κατάστημα να αγοράσεις παπούτσια και η απόδειξη να μην αναγράφει ΌΛΑ τα απαραίτητα στοιχεία της επιχείρησης (ονοματεπώνυμο, ΑΦΜ, ΔΟΥ, διεύθυνση και επάγγελμα)??? Ακριβώς τα ίδια δίνεις κι εσύ ως επαγγελματίας και ακριβώς αυτά δίνει και το taxis. Πόσο πιο απλό.

Γίνεται να έρθω στο μαγαζί σου να αγοράσω κάτι με τιμολόγιο (ή και με απόδειξη) και να μη μπορώ να σε ελέγξω αν είσαι πραγματικό πρόσωπο ώστε να μην αποδειχτεί σε έναν έλεγχο των βιβλίων μου ότι πήρα ψεύτικο τιμολόγιο?

Πριν απαντήσεις συμβουλέψου τον λογιστή σου όπως σου ξαναείπα. Άλλο gdpr κι άλλο ΥΠΟΧΡΈΩΣΗ αναγραφής, ελέγχου κλπ των ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΏΝ σου στοιχείων.

Σε μερικούς μπήκε απότομα στην ζωή το gdpr και μπερδεύτηκαν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλος.το GDPR δεν είναι λοατκι.

 

Χιούμορ ήταν φίλος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε δίνονται στοιχεία, δεν αφορούν στοιχεία που υπόκεινται σε gdpr αλλά σε αυτα που ως επαγγελματίας είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΈΝΟΣ να δώσεις (και που είναι στην διάθεση της εφορίας και όλων των συναλασσομενων).

Για να καταλάβεις τι εννοώ (και το ισχύει βέβαια). Υπάρχει περίπτωση να πας σε ένα κατάστημα να αγοράσεις παπούτσια και η απόδειξη να μην αναγράφει ΌΛΑ τα απαραίτητα στοιχεία της επιχείρησης (ονοματεπώνυμο, ΑΦΜ, ΔΟΥ, διεύθυνση και επάγγελμα)??? Ακριβώς τα ίδια δίνεις κι εσύ ως επαγγελματίας και ακριβώς αυτά δίνει και το taxis. Πόσο πιο απλό. ......

Για να τα επιβεβαιώσω και να μην το κουράζουμε άλλο . Στην εφαρμογή vrisko play store, επιλέγω/ Στοιχειά ΑΦΜ/ , πληκτρολογώ το ΑΦΜ της εταιρίας μου και απλά δεν δείχνει τι ώρα κατουράω

Link to comment
Share on other sites

Για να τα επιβεβαιώσω και να μην το κουράζουμε άλλο . Στην εφαρμογή vrisko play store, επιλέγω/ Στοιχειά ΑΦΜ/ , πληκτρολογώ το ΑΦΜ της εταιρίας μου και απλά δεν δείχνει τι ώρα κατουράω
Επωνυμία, ΑΦΜ , διεύθυνση. Και βασικά σου δείχνει ότι είναι ενεργό ΑΦΜ και όχι μούφα. Τώρα γιατί έχεις αγχωθεί έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...