Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάς ανανέωση όπως φαίνεται στην φώτο και σου βγάζει τον χάρτη με το κοντινότερο γνωστό σημείο.

Μετακινείς με το χέρι το σημείο εκεί ακριβώς που είσαι και το στέλνεις 5bab60d90d1be6849923440532a2b9c2.jpg

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πατάς ανανέωση όπως φαίνεται στην φώτο και σου βγάζει τον χάρτη με το κοντινότερο γνωστό σημείο.

Μετακινείς με το χέρι το σημείο εκεί ακριβώς που είσαι και το στέλνεις 5bab60d90d1be6849923440532a2b9c2.jpg

 

Αυτό δεν είναι ακριβές. Είναι στο περίπου που θα πάει το δάχτυλο (σε αντίθεση με την ακρίβεια του messenger του fb). Επίσης όταν είμαι πχ στην εξοχή ή σε κάποιον επαρχιακό δρόμο χωρίς γνωστό σημείο κοντά, εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν περισσότερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις xiaomi..

 

πολύ καλό, ξέρεις αν χρεώνει το sms?

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι ακριβές. Είναι στο περίπου που θα πάει το δάχτυλο (σε αντίθεση με την ακρίβεια του messenger του fb). Επίσης όταν είμαι πχ στην εξοχή ή σε κάποιον επαρχιακό δρόμο χωρίς γνωστό σημείο κοντά, εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν περισσότερο.
Εγώ δύο φορές που το δοκίμασα εχθές και σήμερα, δεν βγάζει κανέναν χάρτη. Βγάζει μια λίστα με σημεία, εκ των οποίων το πρώτο που έχει το σήμα του gps είναι ακριβώς η τοποθεσία που βρίσκομαι. Δεν επιλέγω τίποτα με το δάχτυλο.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές που το δοκίμασα εχθές και σήμερα, δεν βγάζει κανέναν χάρτη. Βγάζει μια λίστα με σημεία, εκ των οποίων το πρώτο που έχει το σήμα του gps είναι ακριβώς η τοποθεσία που βρίσκομαι. Δεν επιλέγω τίποτα με το δάχτυλο.

 

Sent from my SM-G970F

Εάν όμως πατήσεις την τοποθεσία σου (προσοχή όχι το send που υπάρχει στο πλάι) τότε θα δεις τον χάρτη....

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου προτεινετε μια εφαρμογη που να καταγραφει ολες τις κλησεις που δεχεται το κινητο μου, καθως και τα ονοματα ή του αριθμους αυτων.

 

Για παραδειγμα το TotalRecall καταγραφει τα ονοματα των εξερχομενων κλησεων και

το Automatic Call Recorder Pro δεν καταγραφει ολες τις κλησεις

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εάν όμως πατήσεις την τοποθεσία σου (προσοχή όχι το send που υπάρχει στο πλάι) τότε θα δεις τον χάρτη....

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ξέρω αυτό. Απλά το σημείο που έχει βρει από μόνο του, χωρίς να ανοίξεις το χάρτη είναι ακριβέστατο. Βέβαια έχω Android 9 που πλέον στην τοποθεσία δεν ανοιγοκλείνεις το gps κατά το δοκούν, αλλά γίνεται αυτόματα όταν χρειάζεται. Μήπως ο φίλος που έγραφε πριν ότι δεν είναι ακριβές έχει παλιότερη έκδοση με επιλογή για τη λειτουργία του gps και το έχει κλειστό; Ένα ενδεχόμενο που μου έρχεται στο μυαλό.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό. Απλά το σημείο που έχει βρει από μόνο του, χωρίς να ανοίξεις το χάρτη είναι ακριβέστατο. Βέβαια έχω Android 9 που πλέον στην τοποθεσία δεν ανοιγοκλείνεις το gps κατά το δοκούν, αλλά γίνεται αυτόματα όταν χρειάζεται. Μήπως ο φίλος που έγραφε πριν ότι δεν είναι ακριβές έχει παλιότερη έκδοση με επιλογή για τη λειτουργία του gps και το έχει κλειστό; Ένα ενδεχόμενο που μου έρχεται στο μυαλό.

 

Sent from my SM-G970F

Ναι πολύ πιθανό αυτό που λες....

Ή ίσως έχει αποκλείσει αυτό το δικαιωμα στο Viber....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα πριν. Με το messenger του fb κάνεις αυτό που θες. Ούτε γνωστά σημεία ούτε τίποτα. Απλά η θέση που βρίσκεσαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σου απαντήσαμε ότι γίνεται και στο Viber και να κοιτάξεις μήπως δεν έχεις δώσει σωστή πρόσβαση στην εφαρμογή για την τοποθεσία.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Και σου απαντήσαμε ότι γίνεται και στο Viber και να κοιτάξεις μήπως δεν έχεις δώσει σωστή πρόσβαση στην εφαρμογή για την τοποθεσία.

 

Sent from my SM-G970F

 

Δεν κατάλαβες τις διαφορές. Στο messenger απλά πατάς "τοποθεσία" και στέλνεις το ΑΚΡΙΒΕΣ σημείο που βρίσκεσαι.

Στο viber πρέπει να πας στα σημεία ενδιαφέροντος (ΑΝ υπάρχουν κοντά και δεν είσαι πχ στην εξοχή) να πατήσεις το επάνω σημείο ενημέρωσης και να σύρεις το δάχτυλο όπου ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως βρίσκεσαι.

Δοκίμασε και τα δύο και θα καταλάβεις την διαφορά αλλά και την τεράστια ευκολία του πρώτου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σου λέμε πως δεν γίνεται έτσι. Σου βγάζει λίστα με σημεία ενδιαφέροντος, αλλά πρώτα από όλα σου έχει την τοποθεσία σου. Δεν ξέρω αν γινόταν αλλιώς παλαιότερα, αλλά τώρα δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my SM-G970F

5c6af11b96251c78b41fdf48523a2bc5.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τις διαφορές. Στο messenger απλά πατάς "τοποθεσία" και στέλνεις το ΑΚΡΙΒΕΣ σημείο που βρίσκεσαι.

Στο viber πρέπει να πας στα σημεία ενδιαφέροντος (ΑΝ υπάρχουν κοντά και δεν είσαι πχ στην εξοχή) να πατήσεις το επάνω σημείο ενημέρωσης και να σύρεις το δάχτυλο όπου ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως βρίσκεσαι.

Δοκίμασε και τα δύο και θα καταλάβεις την διαφορά αλλά και την τεράστια ευκολία του πρώτου.

Και σου λέμε πως δεν γίνεται έτσι. Σου βγάζει λίστα με σημεία ενδιαφέροντος, αλλά πρώτα από όλα σου έχει την τοποθεσία σου. Δεν ξέρω αν γινόταν αλλιώς παλαιότερα, αλλά τώρα δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my SM-G970F

5c6af11b96251c78b41fdf48523a2bc5.jpg

Όπως τα λέει ο mark γίνονται τα πράγματα...οπότε είναι εξίσου εύκολο και στις 2 εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε εσάς το σκούρο Google;a8f0a9f66647d154125354aecab7153c.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε εσάς το σκούρο Google;a8f0a9f66647d154125354aecab7153c.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ναι, εμφανίστηκε.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ δεν είμαστε Η.π.α. αλλά Ελλάδα και Ευρώπη γιατί λοιπόν πιάνει κι εμάς αυτός ο περιορισμός όσο αφορά την εταιρία huawei και τα κινητά της τουλάχιστον.

 

 

Και αν το κινητό δεν είναι ρουτ τότε απλά ξεχνάω το google play store και γενικότερα τα google services?

 

Μην ανγσυχεις υπαρχει κινεζικο σαιτ ωρορα λεγεται που βαζεις οτι θες επισημα απο δωρεαν εφαρμογες και το πλαιηστορ. Εκtος gapps...που για καποιους ειναι θεοσταλτο δωρο...μανα εξ ουρανου.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανγσυχεις υπαρχει κινεζικο σαιτ ωρορα λεγεται που βαζεις οτι θες επισημα απο δωρεαν εφαρμογες και το πλαιηστορ. Εκtος gapps...που για καποιους ειναι θεοσταλτο δωρο...μανα εξ ουρανου.
Link?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή εξαντλεί την μπαταρία και κανει την συσκευή να ψήνεται.

 

Πως θα την βρούμε

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μέχρι πρόσφατα στην παλιά μου συσκευή χρησιμοποιούσα την εξαιρετικά βολική εφαρμογή kinscreen που μου κρατούσε ανοιχτή την οθόνη του κινητού όσο εγώ δούλευα σε αυτό καθώς αντιλαμβανόταν τις κινήσεις της συσκευής.

Τώρα στο Pocophone δεν μου την εμφανίζει καν στο playstrore και εγώ που την κατέβασα από άλλη πηγή δεν δούλεψε ποτέ σωστά.

Έχετε υπόψη σας αντίστοιχη εναλλακτική λύση εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή εξαντλεί την μπαταρία και κανει την συσκευή να ψήνεται.

 

Πως θα την βρούμε

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Betterbatterystats

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση εφαρμογής για όσους χρησιμοποιούν ebay από Ελλάδα. Με τον κωδικό P20APP, για οποιαδήποτε αγορά (μέχρι 500 ευρώ νομίζω), μέσω της εφαρμογής για Android (ή iOS) έχετε έκπτωση 20%.

 

Από απλό υπολογιστή μέχρι 10% με τον κωδικό P10DESK. Ευκαιρία για κάποιο smartphone ή παρελκόμενο ίσως; :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τα κινητά που δεν έχουν αρχικά google play store?

 

Μπορείς να το βάλεις υποθέτω κατεβάζοντας το επίσημο .apk αρχείο και το εγκαθιστάς σαν απλή εφαρμογή αλλά τι ακριβώς γίνεται με τα προγράμματα που κατεβάζεις από το google play store που θα κατεβάσεις?

 

Θα μπορείς να τα κάνεις αναβάθμιση μέσω του google play store.apk που θα κατεβάσεις ή όχι?

 

Τι ακριβώς γίνεται με αυτού του είδους των κινητών όπως π.χ. είναι το huawei mate 30 & 30 pro.

 

Συγνώμη αν έκανα αυτό το ποστ σε λάθος τοπικ.

 

Φίλε μου εάν είδες τo mate 30 και το θέλεις, δυστυχώς θα το έχεις μόνο για φωτογραφική μηχανή, και όχι για κινητό.

Οι εφαρμογές για να δουλέψουν σωστά σε Android ή ISO χρειάζονται και τα απαραίτητα services Android ή ISO.

Από την στιγμή που δεν τα έχεις, το χρησιμοποιείς ως φωτογραφική.

Τώρα εάν υπάρχει η δυνατότητα να το ρουταρεις, βάζεις Gapps και είσαι μια χαρά.

Αλλά η Huawei στις συσκευές τις το απαγόρευσε.

Άρα το παίρνεις για φωτογραφική μηχανή.

Τώρα όσο αφορά το λειτουργικό της. Huawei βλέπουμε......

 

https://www.doctorandroid.gr/2019/09/huawei-mate-30-pro-install-play-store.html

Μην ανγσυχεις υπαρχει κινεζικο σαιτ ωρορα λεγεται που βαζεις οτι θες επισημα απο δωρεαν εφαρμογες και το πλαιηστορ. Εκtος gapps...που για καποιους ειναι θεοσταλτο δωρο...μανα εξ ουρανου.

 

Link?

https://f-droid.org/en/packages/com.aurora.store/

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας έβγαλε και εσας ειδοποίηση από το Play Store ότι το zedge είναι επιβλαβή εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας έβγαλε και εσας ειδοποίηση από το Play Store ότι το zedge είναι επιβλαβή εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι και έφυγε με την μία

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Σας έβγαλε και εσας ειδοποίηση από το Play Store ότι το zedge είναι επιβλαβή εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι και έφυγε με την μία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...