Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εστειλαν οδηγιες για debug:

 

αλλα βαριεμαι...

αν εχει κανενας ορεξη ας το κανει..

 

Μου το είχαν στείλει και εμένα αυτό όταν είχα πρόβλημα με το Viber σε Teclast tablet. Έκανα τη διαδικασία τους έστειλα και το log και screenshot και video εδώ και 2 μήνες και ακόμα περιμένω απάντηση...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

άντε καλά, ωραίοι, πάντως συνάδελφος με iPhone πήρε update σε 10.3 και του παίζουν οι "αριθμητικές ειδοποιήσεις" για συνομιλίες σε σιγαση, για να δούμε μήπως το βρήκαν και το έφτιαξαν

 

edit: Μόλις ανέβηκε apkmirror η 10.3 ας το δοκιμάσει κάποιος κι ας πει αν δουλεύει

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ειχα 1.6gb χωρο τωρα σε 5 μερες κατεβηκε στα 0.5 gb!!!!!, και δεν μπορω να βρω τι εχει γινει ?και μου πεταει ολο ο Αποθηκευτικος χωρος εξαντλειται? καμια ιδεα η καποιο προγραμμα να βρουμε τι γινετε?
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ειχα 1.6gb χωρο τωρα σε 5 μερες κατεβηκε στα 0.5 gb!!!!!, και δεν μπορω να βρω τι εχει γινει ?και μου πεταει ολο ο Αποθηκευτικος χωρος εξαντλειται? καμια ιδεα η καποιο προγραμμα να βρουμε τι γινετε?

Καθάρισες την cache; Μήπως εκεί μαζεύτηκαν αρκετά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ειχα 1.6gb χωρο τωρα σε 5 μερες κατεβηκε στα 0.5 gb!!!!!, και δεν μπορω να βρω τι εχει γινει ?και μου πεταει ολο ο Αποθηκευτικος χωρος εξαντλειται? καμια ιδεα η καποιο προγραμμα να βρουμε τι γινετε?

 

Για να δεις αναλυτικά τον αποθηκευτικό χώρο βάλε την εφαρμογή DiskUsage.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις αναλυτικά τον αποθηκευτικό χώρο βάλε την εφαρμογή DiskUsage.

Την εχω και μου δειχνει τον Chrome με 5Gb!!!!!!!!!!!! Τι ειναι ολααυτα που εχει??

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή αν υπάρχει που να μεταφέρει τους κωδικούς των WiFi που έχω αποθηκευμένους από την μία συσκευή στην άλλη. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν δεν είσαι root το ξεχνάς.

Δεν θυμάμαι αν με το smart switch τα μεταφέρει μαζί με τα υπόλοιπα αρχεία

Edited by petros46
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Την εχω και μου δειχνει τον Chrome με 5Gb!!!!!!!!!!!! Τι ειναι ολααυτα που εχει??

 

Λογικά θα είναι η cache/προσωρινή μνήμη.

Πήγαινε στις πληροφορίες της εφαρμογής και θα γράφει αναλυτικά τι είναι τα 5 γίγα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι η cache/προσωρινή μνήμη.

Πήγαινε στις πληροφορίες της εφαρμογής και θα γράφει αναλυτικά τι είναι τα 5 γίγα.

Δεν ξερω τι ειναι ,αλλαΣχεδον ολα ηταν Cache!!!!!!! απο ποια προγραμματα ιδεα δεν εχω !!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους δουλεύουν Aqua mail, έχετε παρατηρήσει τελευταία καθυστέρηση στην εμφάνιση νέων email ειδοποιήσεων;

Ενώ δεν είχα θέμα, ξαφνικά χρειάζεται να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα mail.

 

Δεν έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις της συσκευής, δεν έχω επιλέξει να κοιμάται η συγκεκριμένη εφαρμογή και έχω push notifications στα accounts και μου δούλευαν πριν κάποια ανανέωση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους δουλεύουν Aqua mail, έχετε παρατηρήσει τελευταία καθυστέρηση στην εμφάνιση νέων email ειδοποιήσεων;

Ενώ δεν είχα θέμα, ξαφνικά χρειάζεται να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα mail.

 

Δεν έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις της συσκευής, δεν έχω επιλέξει να κοιμάται η συγκεκριμένη εφαρμογή και έχω push notifications στα accounts και μου δούλευαν πριν κάποια ανανέωση της εφαρμογής.

μπα όλα πως ήταν είναι.... έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους δουλεύουν Aqua mail, έχετε παρατηρήσει τελευταία καθυστέρηση στην εμφάνιση νέων email ειδοποιήσεων;

Ενώ δεν είχα θέμα, ξαφνικά χρειάζεται να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα mail.

 

Δεν έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις της συσκευής, δεν έχω επιλέξει να κοιμάται η συγκεκριμένη εφαρμογή και έχω push notifications στα accounts και μου δούλευαν πριν κάποια ανανέωση της εφαρμογής.

Ούτε εγω βλέπω αλλαγές

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που χρησιμοποιούσαν/συνεχίζουν να χρησιμοποιούν μέχρι και τώρα το Inbox της Google;

Ρωτάω γιατί σε διάφορα άρθρα που διαβάζω για την είδηση του κλεισίματος στις 2/4, υπάρχει κόσμος που δεν γνωρίζει καν ότι υπάρχει ο εν λόγο email client.

 

Σε 9 μέρες που κλείνει, αν δε μπορούμε να συνεχίσουμε να το χρησιμοποιούμε (το Swype για παράδειγμα λειτουργεί ακόμη και σήμερα παρόλο που έχουν περάσει μήνες από τη στιγμή που το παράτησε η Nuance) θα γυρίσετε στο Gmail, ή οι περισσότεροι θα πάτε σε 3rd party εφαρμογές, τύπου BlueMail και Acqua Mail;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

θα πάτε σε 3rd party εφαρμογές, τύπου BlueMail και Acqua Mail;

 

 

Email -Fast & Secure mail for Gmail Outlook & more ,με έχει σώσει. Πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το aqua mail , αλλά δεν έχω βρει και νομίζω δεν υπάρχει σαν ρύθμιση, να φιλτράρει τα mail η εφαρμογή και να εμφανίζει τα πιο σημαντικά.

Δηλαδή το gmail από μόνο του δεν βγάζει διαφημιστικά μέιλ από καταστήματα που είμαι γραμμένος πχ public, πλαίσιο και τέτοια. Έρχονται μεν, δεν σου δείχνει ειδοποίηση για αυτά, αλλά τα κατηγοριοποιεί η εφαρμογή από μόνη της σε φάκελο ανάλογα τι μέιλ είναι το καθένα.

Εμένα με βολεύει το gmail μόνο και μόνο για αυτή τη λεπτομέρεια.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μου βγάζει διαφημίσεις το chrome, έβαλα Malwarebytes αλλά δεν βρήκε τίποτα. Τι άλλο να κάνω;;;;

 

1900cecfcfd45f4de4e6e4081298c29a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είσαι ρουτ, εγώ θα πρότεινα να βάλεις κάποιον που έχει ενσωματωμένο adblocker.

Εγώ για παράδειγμα έχω και δεν αλλάζω με τίποτα τον Opera, αλλά υπάρχουν πολλοί.

Εάν θέλεις να βάλεις κάποιο adblocker ρίξε μια ματιά ΕΔΩ.

 

Εάν είσαι ρουτ υπάρχουν πολλοί adblockers εκεί έξω για να δοκιμάσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Email -Fast & Secure mail for Gmail Outlook & more ,με έχει σώσει. Πολύ καλό.
Τις γνωρίζω τις εναλλακτικές, το βασικό ερώτημα μου ήταν θα επιστρέψουν σε Gmail ή σε κάποιο άλλο (έγραψα μόνο τα Acqua και BlueMail γιατί εδώ μέσα έχει γραφτεί από πολλά μέλη ότι είναι αυτά που χρησιμοποιούνται περισσότερο).

 

Για το συγκεκριμένο που γράφεις, πάλι, έχει γραφτεί αρκετές φορές ένας προβληματισμός για την εταιρία που το έχει (για κλοπή δεδομένων αν θυμάμαι καλά).

Εγώ έχω το aqua mail , αλλά δεν έχω βρει και νομίζω δεν υπάρχει σαν ρύθμιση, να φιλτράρει τα mail η εφαρμογή και να εμφανίζει τα πιο σημαντικά.

Δηλαδή το gmail από μόνο του δεν βγάζει διαφημιστικά μέιλ από καταστήματα που είμαι γραμμένος πχ public, πλαίσιο και τέτοια. Έρχονται μεν, δεν σου δείχνει ειδοποίηση για αυτά, αλλά τα κατηγοριοποιεί η εφαρμογή από μόνη της σε φάκελο ανάλογα τι μέιλ είναι το καθένα.

Εμένα με βολεύει το gmail μόνο και μόνο για αυτή τη λεπτομέρεια.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Κι εγώ το αγόρασα ακριβώς την εποχή που βγήκε η είδηση ότι κλείνει το Inbox.

Tο είχα στήσει, και νομίζω ότι είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, μου έρχονταν ειδοποιήσεις για όλα τα email, και για τα Promos, και για τα Social, και για τα Updates, κάτι που δεν γινόταν στο Inbox και γι' αυτό γύρισα ξανά πίσω, μέχρι να το κλείσουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μου βγάζει διαφημίσεις το chrome, έβαλα Malwarebytes αλλά δεν βρήκε τίποτα. Τι άλλο να κάνω;;;;

 

1900cecfcfd45f4de4e6e4081298c29a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε ένα clear data του chrome και θα φτιάξει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

 

Για το συγκεκριμένο που γράφεις, πάλι, έχει γραφτεί αρκετές φορές ένας προβληματισμός για την εταιρία που το έχει (για κλοπή δεδομένων αν θυμάμαι καλά).

 

Για βάλε λινκ,φίλε.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε καποια εφαρμογη που να απανταει αυτοματα στη κληση οταν σηκωνεις το τηλεφωνο και το βαζεις στο αυτι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μου βγάζει διαφημίσεις το chrome, έβαλα Malwarebytes αλλά δεν βρήκε τίποτα. Τι άλλο να κάνω;;;;

 

1900cecfcfd45f4de4e6e4081298c29a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε τον Kiwi Browser.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...