Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχει παραγίνει αυτό, μήπως ξέρετε γιατί όταν μπαίνω από την εφαρμογή στο facebook μου βγάζει μετά ειδοποίηση για περίεργη δραστηριότητα και ρωτά αν είμαι εγώ; Όσες φορές το κάνω από το κινητό κάθε φορά ενώ σημειώνω ότι εγώ είμαι, μου το ξαναβγάζει και μου στέλνει και email..
Και σε μένα το κάνει. Αν κάνω αποσύνδεση και ξανά σύνδεση από την επίσημη εφαρμογή του Facebook, μου έρχεται ειδοποίηση για περίεργη δραστηριότητα ενώ έχω κάνει άπειρες φορές αποθήκευση της συγκεκριμένης συσκευής. Μόνο από κινητό μπαίνω έτσι κ αλλιώς

 

Δεν χρησιμοποιώ VPN.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή για να βλέπω τα ελληνικά κανάλια στο εξωτερικό υπάρχει;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cstalking.greektv
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει παραγίνει αυτό, μήπως ξέρετε γιατί όταν μπαίνω από την εφαρμογή στο facebook μου βγάζει μετά ειδοποίηση για περίεργη δραστηριότητα και ρωτά αν είμαι εγώ; Όσες φορές το κάνω από το κινητό κάθε φορά ενώ σημειώνω ότι εγώ είμαι, μου το ξαναβγάζει και μου στέλνει και email..

 

Άνοιξε το fb. Πήγαινε ρυθμίσεις μετά ασφάλεια και σύνδεση. Δες εκεί εάν είναι εκτός από εσένα συνδεμένος και κανένας άλλος. Εάν είναι κάποιος άλλος που δεν γνωρίζεις σβήσε τον. Εάν δεν είναι σβήσε και τον εαυτό σου και ξανακανε σύνδεση μήπως ξεκολλήσει. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα μερικές αλλαγές στην μετάφραση της google πάρα πολύ ωραίες έχει συνομιλία που μπορείς να μιλήσεις με οποιονδήποτε ή στο εξωτερικό σε οποιαδήποτε γλώσσα σχεδόν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sait.smartrotate

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή chomp sms. Αν κάποιο μήνυμα είναι πολύ μεγάλο θα το στείλει ενωμένο σαν 1 στον παραλήπτη;;; Η θα του πάνε πχ 2-3 sms ξεχωριστά;

Εννοείται πως εγώ θα το χρεωθω σαν 2-3 sms.

 

Επίσης, έστειλα σήμερα τριπλό sms και στον παραλήπτη και έφτασε με μικρά γράμματα κ όχι με κεφαλαία!!! Δεν υποτίθεται ότι αν ένα μήνυμα ξεπεράσει τους 160 χαρακτήρες στέλνεται με κεφαλαία;;;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Netflix δεν παίζει σε rooted συσκευές; Την ψάχνω στο Play Store και δεν την βρίσκω...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Netflix δεν παίζει σε rooted συσκευές; Την ψάχνω στο Play Store και δεν την βρίσκω...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Κατέβασε την από το apkmirror

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Netflix δεν παίζει σε rooted συσκευές; Την ψάχνω στο Play Store και δεν την βρίσκω...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Στο xiaomi της γυναίκας μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Netflix δεν παίζει σε rooted συσκευές; Την ψάχνω στο Play Store και δεν την βρίσκω...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Θέλει μόνο μέσω apkmirror,.αλλά παίζει κανονικά από εκεί.

Έτσι το έχω και στο tv box μου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το fb. Πήγαινε ρυθμίσεις μετά ασφάλεια και σύνδεση. Δες εκεί εάν είναι εκτός από εσένα συνδεμένος και κανένας άλλος. Εάν είναι κάποιος άλλος που δεν γνωρίζεις σβήσε τον. Εάν δεν είναι σβήσε και τον εαυτό σου και ξανακανε σύνδεση μήπως ξεκολλήσει. Ελπίζω να βοήθησα.

Το έκανα, θα δούμε στη συνέχεια.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.Τον τελευταίο καιρό μου διαγράφονται τα μαιιλ αυτόματα από τα εισερχόμενα και από τα διαγραμενα.Μολις ανοίξω την εφαρμογή τα βλέπω και στο δευτερόλεπτο διαγράφονται. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω το s7 edge και εφαρμογή της samsung mail.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ρωτήσει και παλιότερα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση αν υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή σαν το dumpster γιατί έχω παρατήρησει πως καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Αν γνωρίζει κάποιος να απαντήσει.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

X-plore
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Netflix δεν παίζει σε rooted συσκευές; Την ψάχνω στο Play Store και δεν την βρίσκω...

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Play Store, τέρμα κάτω, στο Πιστοποίηση συσκευής. Αν στη βγάζει Μη πιστοποιημένη, τότε δεν θα στο βγάζει στο Play Store. Μοναδική λύση να το κατεβάσεις από apkmirror ή να παρακάμψεις την πιστοποίηση και το Safetynet μέσω Magisk, αν το υποστηρίζει η συσκευή σου.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Play Store, τέρμα κάτω, στο Πιστοποίηση συσκευής. Αν στη βγάζει Μη πιστοποιημένη, τότε δεν θα στο βγάζει στο Play Store. Μοναδική λύση να το κατεβάσεις από apkmirror ή να παρακάμψεις την πιστοποίηση και το Safetynet μέσω Magisk, αν το υποστηρίζει η συσκευή σου.

 

Υπάρχει τρόπος να γίνει η συσκευή μας πιστοποιημένη αν δεν τη βγάζει το play πιστοποιημένη;

Το safety net του magisk πως μπορούμε να το παρακάμψουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει η συσκευή μας πιστοποιημένη αν δεν τη βγάζει το play πιστοποιημένη;

Το safety net του magisk πως μπορούμε να το παρακάμψουμε;

 

Αν η συσκευή και η ROM σου υποστηρίζει Magisk, τότε λογικά περνώντας το και ενεργοποιώντας το Magisk Hide στις επιλογές (και ίσως και βάζοντας στη λίστα το Play Store) να περνάει το SafetyNet. -Λογικά- έτσι θα κρύβει εντελώς το ότι είναι πειραγμένη και θα περνάει και την πιστοποίηση του Store.

 

Αυτό βέβαια προϋποθέτει να μην έχεις Magisk modules που αλλάζουν αρχεία συστήματος. Π.χ. εγώ είχα περάσει ένα Magisk module που ενεργοποιούσε το Google Lens στις Photos, αλλά για κάποιο λόγο (μάλλον επειδή αυτό πείραζε το build.prop) ναι μεν δεν μου ακύρωνε το SafetyNet αλλά μου έβγαζε τη συσκευή μη πιστοποιημένη. Με το που το απεγκατέστησα όλα οκ.

 

Χωρίς Magisk δεν γίνεται. Σκέψου σε εντελώς στοκ συσκευή δεν μου πέρναγε την πιστοποίηση απλά και μόνο επειδή είχα ξεκλειδωμένο bootloader. Το Magisk το κρύβει αυτό.

 

Επίσης, αν έχεις εγκατεστημένο xposed δεν υπάρχει τρόπος να περάσεις SafetyNet, ακόμα και με το hide. Δυστυχώς.

 

Είναι λίγο μπέρδεμα γενικώς, προσωπικά θα πρότεινα απλά να κατεβάσεις το Netflix από apkmirror. Δουλεύει μια χαρά απλά θέλει που και που να τσεκάρεις για ενημερώσεις. Εναλλακτικά διάβασμα για να σιγουρευτείς πως το Magisk είναι συμβατό και το πως θα το περάσεις, και αν έχεις χρόνο και όρεξη, δοκιμάζεις :)

 

Root και πιστοποίηση δεν πάνε μαζί

 

Και όμως, είμαι root, s-off, πιστοποιημένος και περνάω και SafetyNet αυτή τη στιγμή. Ανάλογα τα κέφια της google όμως αυτό αλλάζει άνετα :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχω Magisk, ενεργοποιημένο το MAGISK HIDE και παρολαυτα στο HSBC app το βρίσκει το ροοτ.

Οπότε δεν είναι σίγουρο ότι με Magisk θα κάνεις δουλειά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή και η ROM σου υποστηρίζει Magisk, τότε λογικά περνώντας το και ενεργοποιώντας το Magisk Hide στις επιλογές (και ίσως και βάζοντας στη λίστα το Play Store) να περνάει το SafetyNet. -Λογικά- έτσι θα κρύβει εντελώς το ότι είναι πειραγμένη και θα περνάει και την πιστοποίηση του Store.

 

Αυτό βέβαια προϋποθέτει να μην έχεις Magisk modules που αλλάζουν αρχεία συστήματος. Π.χ. εγώ είχα περάσει ένα Magisk module που ενεργοποιούσε το Google Lens στις Photos, αλλά για κάποιο λόγο (μάλλον επειδή αυτό πείραζε το build.prop) ναι μεν δεν μου ακύρωνε το SafetyNet αλλά μου έβγαζε τη συσκευή μη πιστοποιημένη. Με το που το απεγκατέστησα όλα οκ.

 

Χωρίς Magisk δεν γίνεται. Σκέψου σε εντελώς στοκ συσκευή δεν μου πέρναγε την πιστοποίηση απλά και μόνο επειδή είχα ξεκλειδωμένο bootloader. Το Magisk το κρύβει αυτό.

 

Επίσης, αν έχεις εγκατεστημένο xposed δεν υπάρχει τρόπος να περάσεις SafetyNet, ακόμα και με το hide. Δυστυχώς.

 

Είναι λίγο μπέρδεμα γενικώς, προσωπικά θα πρότεινα απλά να κατεβάσεις το Netflix από apkmirror. Δουλεύει μια χαρά απλά θέλει που και που να τσεκάρεις για ενημερώσεις. Εναλλακτικά διάβασμα για να σιγουρευτείς πως το Magisk είναι συμβατό και το πως θα το περάσεις, και αν έχεις χρόνο και όρεξη, δοκιμάζεις :)

 

 

 

Και όμως, είμαι root, s-off, πιστοποιημένος και περνάω και SafetyNet αυτή τη στιγμή. Ανάλογα τα κέφια της google όμως αυτό αλλάζει άνετα :rolleyes:

 

Ευχαριστώ για το αναλυτικό post!!

Έχω OnePlus 5T με "μαμά" rom, με TWRP και root με Magisk!

Έχω όμως βολευτεί με το Xposed γι' αυτό δεν περνάω safety net.

Επίσης στο play μου βγάζει μη πιστοποιημένη τη συσκευή, γι' αυτό ρώτησα αν υπάρχει τρόπος!

Αλλά μάλλον δε γίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το αναλυτικό post!!

Έχω OnePlus 5T με "μαμά" rom, με TWRP και root με Magisk!

Έχω όμως βολευτεί με το Xposed γι' αυτό δεν περνάω safety net.

Επίσης στο play μου βγάζει μη πιστοποιημένη τη συσκευή, γι' αυτό ρώτησα αν υπάρχει τρόπος!

Αλλά μάλλον δε γίνεται.....

Είμαι ακριβώς με ίδιο setup με 3Τ.

Πού βλέπεις στο.store ότι δεν είναι certified;

Και σε τι σε επηρεάζει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς με ίδιο setup με 3Τ.

Πού βλέπεις στο.store ότι δεν είναι certified;

Και σε τι σε επηρεάζει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Google play - Ρυθμίσεις Τέρμα κάτω

6bf79774677b42a0287048314c602240.jpg

Δε βλέπω προς το παρών να με επηρεάζει κάπου, αλλά δεν ξέρω μήπως στο μέλλον κάπου με "ζορίσει"!

Link to comment
Share on other sites

Google play - Ρυθμίσεις Τέρμα κάτω

6bf79774677b42a0287048314c602240.jpg

Δε βλέπω προς το παρών να με επηρεάζει κάπου, αλλά δεν ξέρω μήπως στο μέλλον κάπου με "ζορίσει"!

Xmm είμαι certified.

Οπότε το ότι δεν περνάω το safetynet δεν έχει σχέση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...