Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xmm είμαι certified.

Οπότε το ότι δεν περνάω το safetynet δεν έχει σχέση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Παράξενο......!

Ποιός ξέρει άραγε γιατί "έχασα" εγώ την πιστοποίηση!!

Δεν έχω πολλά modules στο Xposed! Amplify, Youtube Adaway και Gravity box. Ίσως κάποιο απ' αυτά. Εκτός κι αν δεν παίζει ρόλο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν ελαβα απαντηση.

Καμια εφαρμογη χωρις διαφημισεις με την οποια να μπορω να ακουσω ραδιόφωνο μεσω ιντερνετ υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο......!

Ποιός ξέρει άραγε γιατί "έχασα" εγώ την πιστοποίηση!!

Δεν έχω πολλά modules στο Xposed! Amplify, Youtube Adaway και Gravity box. Ίσως κάποιο απ' αυτά. Εκτός κι αν δεν παίζει ρόλο αυτό!

 

 

 

Κάνε Clear Data στο Google Play Stor από τα Settind - Apps και θα γίνει Certified.

Μόλις διάβασα το μήνυμα σου τσέκαρα το δικό μου και ήταν uncertified. Βρήκε σε ένα forum ότι με Clear Data αλλάζει η κατάσταση και το δοκιμασα στο δικό που και όντως άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε Clear Data στο Google Play Stor από τα Settind - Apps και θα γίνει Certified.

Μόλις διάβασα το μήνυμα σου τσέκαρα το δικό μου και ήταν uncertified. Βρήκε σε ένα forum ότι με Clear Data αλλάζει η κατάσταση και το δοκιμασα στο δικό που και όντως άλλαξε.

Έκανα διαγραφή cache, διαγραφή δεδομένων, διαγραφή λογαριασμού, επανεκκίνηση, ξανά διαγραφή cache και δεδομένων, πέρασμα ξανά το λογαριασμό αλλά........ δυστυχώς ακόμη "Μη πιστοποιημένη" μου βγάζει!

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο......!

Ποιός ξέρει άραγε γιατί "έχασα" εγώ την πιστοποίηση!!

Δεν έχω πολλά modules στο Xposed! Amplify, Youtube Adaway και Gravity box. Ίσως κάποιο απ' αυτά. Εκτός κι αν δεν παίζει ρόλο αυτό!

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο τι modules.έχεις.

Εγώ έχω amplify, gravitybox, flat style colored bars και minminguard.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν ελαβα απαντηση.

Καμια εφαρμογη χωρις διαφημισεις με την οποια να μπορω να ακουσω ραδιόφωνο μεσω ιντερνετ υπαρχει?

 

Αυτήν χρησιμοποιώ εγώ και με καλύπτει πλήρως.Χωρίς διαφημίσεις εννοείται.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greek.radios&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dgreek+radios&pcampaignid=APPU_1_VCSjWsW0FrPb6QSO0YDQDg

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποια εφαρμογή θα μου προτείνατε για email ποια θεωρείται καλύτερη στο Android ας είναι και επί πληρωμή για να μην έχει και διαφημίσεις αλλά να είναι πλήρης να μην έχει ελλείψεις ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν χρησιμοποιώ εγώ και με καλύπτει πλήρως.Χωρίς διαφημίσεις εννοείται.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greek.radios&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dgreek+radios&pcampaignid=APPU_1_VCSjWsW0FrPb6QSO0YDQDg

Ευχαριστω πολυ.

Μηπως γνωριζεις περιπου ποσα mb θελει για 1 ωρα ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Μηπως γνωριζεις περιπου ποσα mb θελει για 1 ωρα ραδιο?

 

Καλή ερώτηση...Το είχα μετρήσει όταν το είχα πρωτοβάλει αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω την αλήθεια.Αυτό που θυμάμαι σίγουρα ήταν ότι μου είχε κάνει εντύπωση πόσα λίγα καταναλώνει και πήρε το οκ από εμένα να το κρατήσω.Έχει μετρητές στα μενού του ωστόσο,οπότε το ελέγχεις πλήρως.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Μηπως γνωριζεις περιπου ποσα mb θελει για 1 ωρα ραδιο?

Ανάλογα με την ποιότητα του ήχου του κάθε σταθμού. Δεν είναι στάνταρ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποια εφαρμογή θα μου προτείνατε για email ποια θεωρείται καλύτερη στο Android ας είναι και επί πληρωμή για να μην έχει και διαφημίσεις αλλά να είναι πλήρης να μην έχει ελλείψεις ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια απλη που κανει τη δουλεια της ειναι αυτη (και δωρεαν - διαφημισεις δεν εχω δει ποτέ προσωπικα)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easilydo.mail

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχετε να προτείνετε εφαρμογή με ταπετσαρίες; Να μπορώ να έχω επιλογή για κλείδωμα και αρχική οθόνη σίγουρα. Υποθέτω το αν αλλάζει από μόνη της τις ταπετσαρίες θα πρέπει να τρέχει συνέχεια και θα τρώει παραπάνω μπαταρία; Αν έχει βέβαια και τέτοια δυνατότητα θα τη δοκιμάσω.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή android auto; Το λιτό γραφικό περιβάλλον με τα μεγάλα κουμπιά είναι βολικό κατά την οδήγηση, αλλά δεν έχω βρει πώς μπορώ να καλέσω κάποιον αριθμό από τις επαφές μου. Υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω, ή πρέπει να θυμάμαι αριθμούς και να τους γράφω χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Το Amazon’s Android app store,ξέρουμε μέχρι πότε θα έχει υποστήριξη;

Διαβάζω κάτι για 2019,ότι σταματάει.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το κινητό μου σε Oreo και δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ένα Cache cleaner και ένα call recorder που να λειτουργούν. Cache cleaner όσα δοκίμασα καθαρίζουν μόνο εφαρμογές άσχετες και όχι της Google πχ. Έχετε καμιά ιδέα?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση, αλλά... Πού έχει επιλογή το outlook mail app για καθορισμό συχνότητας συγχρονισμού;

Δεν μπορώ να βρω την επιλογή, αν έχει κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το κινητό μου σε Oreo και δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ένα Cache cleaner και ένα call recorder που να λειτουργούν. Cache cleaner όσα δοκίμασα καθαρίζουν μόνο εφαρμογές άσχετες και όχι της Google πχ. Έχετε καμιά ιδέα?
Nα μη βρεις κανένα Cache cleaner = άχρηστες εφαρμογές.

 

Πήγαινε... Ρυθμίσεις->Αποθηκευτικός χώρος και άδειασε την Cache από εκεί.

 

Και αν δεν το κλείνεις το βράδυ κάνε και μία επανεκκίνηση την ημέρα, θα καθαρίζουν όλα και θα είσαι κομπλέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το κινητό μου σε Oreo και δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ένα Cache cleaner και ένα call recorder που να λειτουργούν. Cache cleaner όσα δοκίμασα καθαρίζουν μόνο εφαρμογές άσχετες και όχι της Google πχ. Έχετε καμιά ιδέα?

 

Έχω το mate 10 pro android oreo και με αυτό το πρόγραμμα γράφει κανονικά και από ΒΤ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έσβηνα την Cache μα την έβγαλαν την επιλογή να την καθαρίζεις από τον αποθηκευτικό χώρο και πλέον μόνο αν μπαίνεις σε μία μία εφαρμογή μπορείς να την καθαρίζεις. Μεγάλη βλακεία! Θα δοκιμάσω και το call recorder που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, δεν το έχω δοκιμάσει και αν γράφει και σε bt είναι τρομερό μιάς και καμία ως τώρα που είχα δεν το έκανε. Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε ioterl η εφαρμογή λειτούργησε και μάλιστα αμέσως χωρίς επιμέρους ρυθμίσεις. Θα την δοκιμάσω αν λειτουργεί και με bt που θα είναι τέλεια πραγματικά! Να σαι καλά!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Kαι αυτή δουλεύει μιά χαρά και με Bluetooth και αποθήκευση σε Cloud.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder

 

Mέχρι Nougat την έχω δοκιμάσει, για Oreo δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έσβηνα την Cache μα την έβγαλαν την επιλογή να την καθαρίζεις από τον αποθηκευτικό χώρο και πλέον μόνο αν μπαίνεις σε μία μία εφαρμογή μπορείς να την καθαρίζεις. Μεγάλη βλακεία! Θα δοκιμάσω και το call recorder που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, δεν το έχω δοκιμάσει και αν γράφει και σε bt είναι τρομερό μιάς και καμία ως τώρα που είχα δεν το έκανε. Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι την έβγαλαν την επιλογή για διαγραφή cashe και εγώ δοκίμασα μερικές εφαρμογές αλλα τίποτα.Αν βρείς καμια που να κάνει δουλειά ενημέρωσε μας.

 

@patrickdrd Έβαλα το aqua mail πολύ καλή εφαρμογή με πολλές επιλογές αξίζει όντως παίζει να είναι και η καλύτερη αλλα πολλά κοστίζει,είπα ας είναι και αγοραστή αλλα που να φανταστώ με κατέστρεψες και είναι και η μονη που δουλεύει σωστά μετά την αναβάθμιση σε oreo:lol::lol:

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχετε να προτείνετε εφαρμογή με ταπετσαρίες; Να μπορώ να έχω επιλογή για κλείδωμα και αρχική οθόνη σίγουρα. Υποθέτω το αν αλλάζει από μόνη της τις ταπετσαρίες θα πρέπει να τρέχει συνέχεια και θα τρώει παραπάνω μπαταρία; Αν έχει βέβαια και τέτοια δυνατότητα θα τη δοκιμάσω.

Ευχαριστώ!

-ZEDGE-

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Μηπως γνωριζεις περιπου ποσα mb θελει για 1 ωρα ραδιο?

 

Πάνω δεξιά εχει επιλογές. Μηδενίζεις τους μετρητές, το βάζεις να παίξει λίγη ώρα και βλέπεις την κατανάλωση.

Εγώ που το έβαλα μισή ώρα κατανάλωσε 25ΜΒ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greek.radios&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dgreek+radios&pcampaignid=APPU_1_VCSjWsW0FrPb6QSO0YDQDg

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα τεραστιο μειον για εμενα προσωπικα.

 

Με το επισημο samsung handsfree οταν πατας το κουμπι δεν αλλαζει σταθμο απλα παταει pause/play στον σταθμο που ηδη ακους.

 

Για εμενα προσωπικα αυτο ειναι ενα τεραστιο μειον καθοτι δεν μπορω να το αλλαξω καν.

 

Εσενα πως σε εχει βολεψει να ακους μονημως ενα σταθμο χωρις να μπορεις να τον αλλαξεις αν δεν δεις την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...