Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι την έβγαλαν την επιλογή για διαγραφή cashe και εγώ δοκίμασα μερικές εφαρμογές αλλα τίποτα.Αν βρείς καμια που να κάνει δουλειά ενημέρωσε μας.

Πράγματι μεγάλη βλακεία αυτό. Αυτό που λειτουργεί είναι το sd maid pro-->καθαριστής εφαρμογών-->2,5€ η pro έκδοση αλλά δε ξέρω αν θα λειτουργήσει σε non root συσκευή. Εγώ στην δική μου που είναι root le max 2 με aicp oreo rom πάτησα να μην πάρει δικαιώματα root και λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι την έβγαλαν την επιλογή για διαγραφή cashe και εγώ δοκίμασα μερικές εφαρμογές αλλα τίποτα.Αν βρείς καμια που να κάνει δουλειά ενημέρωσε μας.

 

@patrickdrd Έβαλα το aqua mail πολύ καλή εφαρμογή με πολλές επιλογές αξίζει όντως παίζει να είναι και η καλύτερη αλλα πολλά κοστίζει,είπα ας είναι και αγοραστή αλλα που να φανταστώ με κατέστρεψες και είναι και η μονη που δουλεύει σωστά μετά την αναβάθμιση σε oreo:lol::lol:

Είναι απλά η καλύτερη.

Μπορείς να περιμένεις πότε θα βγει σε προσφορά.

Την είχα χτυπήσει στα 99 σεντς.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καααλα διαφήμιση παιχνιδιού μέσα στο google maps! πατώντας το ερωτηματικό!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

δεν είναι διαφήμιση...εβδομάδα mario είναι και απλά βλέπεις το navigation παρέα με τον mario...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι μεγάλη βλακεία αυτό. Αυτό που λειτουργεί είναι το sd maid pro-->καθαριστής εφαρμογών-->2,5€ η pro έκδοση αλλά δε ξέρω αν θα λειτουργήσει σε non root συσκευή. Εγώ στην δική μου που είναι root le max 2 με aicp oreo rom πάτησα να μην πάρει δικαιώματα root και λειτουργεί.

Καλημέρα στο sd maid pro εμενα δεν τα σβήνει δεν είμαι root

 

Είναι απλά η καλύτερη.

Μπορείς να περιμένεις πότε θα βγει σε προσφορά.

Την είχα χτυπήσει στα 99 σεντς.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Kαλημέρα πως θα ξέρω ότι βγήκε σε προσφορα πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα στο κατάστημα να ελέγχω?

Έβαλα και το blue mail που είναι δωρεάν και στα ελληνικά και δουλεύει και αυτό τέλεια είναι και αυτό πολύ καλο και δουλεύει και το counter με τον nova

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

σηκώνω τα χέρια ψηλά. έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τα 2.8 γιγα του Google photos ακόμα τα δείχνει σαν χρήση χώρου στο google drive! στην αρχή ναι είχα βάλει να φαίνεται ο φάκελος Google photos στο drive αλλά καιρό τώρα τον έχω σβήσει. και από τον κάδο απορριμμάτων.

Όποια βοήθεια δεκτή.

 

σε άλλο κινητό με άλλο λογαριασμό που είχα το ίδιο θέμα μόλις έσβησα τον φάκελο Google photos από το drive μειώθηκε και το ποσό gb. αναλόγως df1e6d282492eb46d83ddc1e29cb079e.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα Settings του Google Photos και κάτω από εκεί που επιλέγεις την ποιότητα που θες να ανεβάζεις έχει ένα κουμπί Recover storage. Αυτό θα πάρει όλες τις φωτογραφίες που έχουν ανέβει σε αρχικό μέγεθος (και άρα πιάνουν χώρο) και θα τις μικρύνει. Προσοχή αν το κάνεις δεν έχει undo.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο sd maid pro εμενα δεν τα σβήνει δεν είμαι root

 

 

 

Kαλημέρα πως θα ξέρω ότι βγήκε σε προσφορα πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα στο κατάστημα να ελέγχω?

Έβαλα και το blue mail που είναι δωρεάν και στα ελληνικά και δουλεύει και αυτό τέλεια είναι και αυτό πολύ καλο και δουλεύει και το counter με τον nova

Βάλε το appsales που ενημερώνει για τις προσφορές σε εφαρμογές.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σηκώνω τα χέρια ψηλά. έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τα 2.8 γιγα του Google photos ακόμα τα δείχνει σαν χρήση χώρου στο google drive! στην αρχή ναι είχα βάλει να φαίνεται ο φάκελος Google photos στο drive αλλά καιρό τώρα τον έχω σβήσει. και από τον κάδο απορριμμάτων.

Όποια βοήθεια δεκτή.

 

σε άλλο κινητό με άλλο λογαριασμό που είχα το ίδιο θέμα μόλις έσβησα τον φάκελο Google photos από το drive μειώθηκε και το ποσό gb. αναλόγως df1e6d282492eb46d83ddc1e29cb079e.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Γνώμη μου μπες από υπολογιστή και κάνε ό,τι θες.Πιστεύω θα πιάσει.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Το Amazon’s Android app store,ξέρουμε μέχρι πότε θα έχει υποστήριξη;

Διαβάζω κάτι για 2019,ότι σταματάει.

 

Πείτε βρε. :D

Link to comment
Share on other sites

Πείτε βρε. :D

 

 

 

Δεν λέει για το Amazon appstore,αλλά για το Amazon underground. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν θα έχουμε πρόσβαση στις actually free εφαρμογές που έχουμε μέχρι τώρα.

Γράφει μόνο για τις εγκατεστημενες εφαρμογές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο sd maid pro εμενα δεν τα σβήνει δεν είμαι root

Βάλε το Norton clean, καθαρίζει τα πάντα και είναι δωρεάν, απλά τσέκαρε μη σβήσεις κάτι που μπορεί χρειάζεσαι. Επίσης υπάρχει και το files go της Google, αυτό δεν το έχω δοκιμάσει όμως.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει για το Amazon appstore,αλλά για το Amazon underground. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν θα έχουμε πρόσβαση στις actually free εφαρμογές που έχουμε μέχρι τώρα.

Γράφει μόνο για τις εγκατεστημενες εφαρμογές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Είναι λίγο μπερδεμένο,συμφωνώ. Έχω κάτι καλές εφαρμογές ( aCalendar+ / Wolfram Alpha / AccuWeather Platinum / TuneIn Radio Pro) για αυτό το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα την εφαρμογή pocket για read it later. Έχει δωρεάν συνδρομή για 6 μήνες για Samsung Galaxy S7. !!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου μπες από υπολογιστή και κάνε ό,τι θες.Πιστεύω θα πιάσει.
και από υπολογιστή τα ίδια. 2.8gb καρφωμένο. δεν τις είχα ποτέ ανεβάσει στο αρχικό μέγεθος (και άρα να έπιαναν χώρο).

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και από υπολογιστή τα ίδια. 2.8gb καρφωμένο. δεν τις είχα ποτέ ανεβάσει στο αρχικό μέγεθος (και άρα να έπιαναν χώρο).

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν έχει σημασία αν είχες ανεβάσει σε αρχικό μέγεθος. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Κάνε αυτό που σου λέω και θα είσαι οκ. Αν σίγουρα δεν είχες ανεβάσει ποτέ σε αρχικό δεν έχει να φοβηθείς ότι θα χάσεις σε ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μετατρέπει τις σελφι σε emoji?

 

Mήπως ήρθε η ώρα να πάρεις το S9? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή chomp sms. Αν κάποιο μήνυμα είναι πολύ μεγάλο θα το στείλει ενωμένο σαν 1 στον παραλήπτη;;; Η θα του πάνε πχ 2-3 sms ξεχωριστά;

Εννοείται πως εγώ θα το χρεωθω σαν 2-3 sms.

 

Επίσης, έστειλα σήμερα τριπλό sms και στον παραλήπτη και έφτασε με μικρά γράμματα κ όχι με κεφαλαία!!! Δεν υποτίθεται ότι αν ένα μήνυμα ξεπεράσει τους 160 χαρακτήρες στέλνεται με κεφαλαία;;;

Strip all Unicode characters, αυτή την επιλογή θα βάλεις να στέλνει κεφάλαια και 160 χαρακτήρες

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Mήπως ήρθε η ώρα να πάρεις το S9? :lol:
Από κει μου δημιουργήθηκε η απορία. Μου ήρθε ένα Mail (νομίζω από public) για το νέο s9 και s9+ και έλεγε κάτι για σελφι που γίνονται emoji

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Strip all Unicode characters, αυτή την επιλογή θα βάλεις να στέλνει κεφάλαια και 160 χαρακτήρες

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ ευχαριστώ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα, αλλά ένας φίλος μου διαμαρτύρεται γιατί στο κινητό του (ένα φτηνό lg) στα καλά καθούμενα εμφανίζονται διάφορες διαφημίσεις, οι οποίες πιάνουν όλη την οθόνη. Δεν εχει κάνει ρούτ ή κάτι τέτοιο, το τηλέφωνο είναι μαμά.

Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν μου έχει τύχει ποτέ , σε κανένα δικό μου κινητό.

Το κάνει σε διάφορες εφαρμογές , όχι σε κάποια συγκεκριμένη. Το κάνει πχ και στο youtube που έτυχε και έγινε μπροστά μου.

 

Ξέρει κανείς σε τι οφείλεται αυτό και τι μπορεί να κάνει για να σταματήσουν οι διαφημίσεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα, αλλά ένας φίλος μου διαμαρτύρεται γιατί στο κινητό του (ένα φτηνό lg) στα καλά καθούμενα εμφανίζονται διάφορες διαφημίσεις, οι οποίες πιάνουν όλη την οθόνη. Δεν εχει κάνει ρούτ ή κάτι τέτοιο, το τηλέφωνο είναι μαμά.

Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν μου έχει τύχει ποτέ , σε κανένα δικό μου κινητό.

Το κάνει σε διάφορες εφαρμογές , όχι σε κάποια συγκεκριμένη. Το κάνει πχ και στο youtube που έτυχε και έγινε μπροστά μου.

 

Ξέρει κανείς σε τι οφείλεται αυτό και τι μπορεί να κάνει για να σταματήσουν οι διαφημίσεις?

Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό, ειδικά αν έχει κάποια σπασμένη. Να βάλει το malwarebytes και να κάνει ένα σκαναρισμα να του βρει τι το προκαλεί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό, ειδικά αν έχει κάποια σπασμένη. Να βάλει το malwarebytes και να κάνει ένα σκαναρισμα να του βρει τι το προκαλεί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ok, θα του το πώ.

Αλλά σπασμενη εφαρμογή αμφιβάλλω αν ξέρει τι είναι. Επειδή είναι άσχετος, μου κάνει εντύπωση σε μαμά τηλέφωνο τέτοιο θέμα.

Θα βάλω το malwarebytes και θα τσεκάρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...