Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο χώρος που αγοράζεις στην Google είναι κοινός για Photos, Drive και Gmail (attachments κλπ.)

Για την ώρα δεν έχει ακουστεί ότι θα βγει κάποιο πακέτο μόνο για photos.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές «λάθος» (τα εισαγωγικά γιατί είναι λάθος για εμένα) επιλογές κάνει τώρα τελευταία η Google..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όπως και με τη μη δυνατότητα λήψης τραγουδιών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και ένα από τα 2 χοντρά λάθη που έχει κάνει και με έχει στρέψει προς τον ανταγωνιστή της.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν σκέφτομαι να πάω στον ανταγωνιστή, αλλά πρέπει να παραδεχθώ ότι κάνει κινήσεις που μοιάζουν με του μήλου.

Υπάρχουν όμως ακόμη διακριτές διαφορές.

Και πραγματικά εύχομαι το τρίτο λειτουργικό που δημιουργήθηκε να πάει καλά.

Δεν θα κάνω πρόβλεψη γιατί δεν είμαι μάντης, θα ήθελα όμως να το δω να προοδεύει, γιατί ο πλουραλισμος είναι προς όφελος των χρηστών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μιλούσαμε μαζί, αλλά στο αντίπαλο os λειτουργούν ως τώρα κάποια πράγματα που δε λειτουργούν στο Android πλέον.

 

Μαζί σου, να πιάσει το 3ο λειτουργικό, αλλά ακόμα δεν υπάρχουν αυτά που «χρειάζομαι». Επίσης, πρέπει να αλλάξει και την υλοποίηση σε κάποια μέρη του, γιατί ας πούμε ότι δεν είναι «ωραία»…

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μαζί το συζητούσαμε, ναι. Ας δούμε πώς θα περπατήσει το harmony, μακάρι να κάνει τη διαφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

το 3ο λειτουργικό είναι κάποιο κρατικό μυστικό και δεν το λέτε με το όνομά του?

 

Γράφτε το ρε σεις να μαθαίνει ο κόσμος!

Link to comment
Share on other sites

το 3ο λειτουργικό είναι κάποιο κρατικό μυστικό και δεν το λέτε με το όνομά του?

 

Γράφτε το ρε σεις να μαθαίνει ο κόσμος!

The e project

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

το 3ο λειτουργικό είναι κάποιο κρατικό μυστικό και δεν το λέτε με το όνομά του?

 

Γράφτε το ρε σεις να μαθαίνει ο κόσμος!

Το έγραψα πριν, εννοώ το Harmony OS της Huawei.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από πού και ως που ρε παιδιά το harmony είναι λειτουργικό; Επειδή η Huawei το βάφτισε λειτουργικό; Android είναι σε κάθε περίπτωση. Ένα skin είναι, ένα emui με άλλο όνομα. Άκου λέει λειτουργικό....
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, τι; Android based είναι. Δεν πρόκειται για παρθενογένεση, ένα νέο λειτουργικό από το πουθενά, κάτι τελείως διαφορετικό. Apks δεν τρέχει που τρέχουν και σε όλες τις Android συσκευές;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και ένα από τα 2 χοντρά λάθη που έχει κάνει και με έχει στρέψει προς τον ανταγωνιστή της.
Γιατί, ο ανταγωνιστής της σού δίνει δωρεάν iCloud, και στράφηκες εκεί;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή xiaomi yi action camera (κάπως έτσι) πλέον δεν υπάρχει στο playstore με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αξιοποιήσω και χρησιμοποιήσω την ανάλογη κάμερα που έχω εδώ και χρόνια. Υπάρχει λύση;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! χθες παρατήρησα ενω εχω την photo προφιλ μου δημοσια στο facebook οταν παταει καποιος πανω (και παει επιλογη προβολη εικονας )δεν μπορει να δει ουτε σχολια ουτε λαικ ουτε τιποτα σαν να ειναι κλειδωμένη ! το ιδιο και για την γενικη εικονα πανω που ειναι ετσι και αλλιως δημοσια ! μπορει να μπει και να δει σχολια κτλ μονο απο Pc η αν παει στο προφιλ μου κατω κατω την μερα που αλλαξα την Photo ! ειναι καποια ρύθμιση αυτη παλι η ενα απο τα απειρα κολλήματα της εφαρμογης ...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή xiaomi yi action camera (κάπως έτσι) πλέον δεν υπάρχει στο playstore με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αξιοποιήσω και χρησιμοποιήσω την ανάλογη κάμερα που έχω εδώ και χρόνια. Υπάρχει λύση;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ants360.yicamera.international

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πάρα πολύ.... αλλά μέσα στην λίστα δεν έχει την κάμερα μου.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ίδιο εχω πάθει και εγώ μια μια παλιά κάμερα degoo κινεζική, και η λύση ήταν απλά να βρω το παλιό apk και να το κατεβάσω. Στην καινούρια εφαρμογή δεν έχει την κάμερα μου.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή xiaomi yi action camera (κάπως έτσι) πλέον δεν υπάρχει στο playstore με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αξιοποιήσω και χρησιμοποιήσω την ανάλογη κάμερα που έχω εδώ και χρόνια. Υπάρχει λύση;
Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις Android κινητό, αλλά υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές εκτός Play store που είναι εξίσου λειτουργικές.

Και επειδή έχω την ίδια κάμερα αλλά την 4k+ νομίζω είχα βρει την εφαρμογή τους από την σελίδα τους

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις Android κινητό, αλλά υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές εκτός Play store που είναι εξίσου λειτουργικές.

Και επειδή έχω την ίδια κάμερα αλλά την 4k+ νομίζω είχα βρει την εφαρμογή τους από την σελίδα τους

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Που κολλάει το ποσό καιρό έχω ανδροιδ κινητό; Από το 2011 έχω και εχω ρουταρει και καστομαρει άπειρα κινητά με άπειρες ρομ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, ο ανταγωνιστής της σού δίνει δωρεάν iCloud, και στράφηκες εκεί;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Ποτέ δεν κοίταξα τα clouds των OSs. Μου αρέσουν τα universal clouds. Σε όποιον αρέσουν να «δένεται» σε OSs, ας τα χρησιμοποιήσει.

 

Τι μου δίνει;

 

1. Μπορώ να αγοράσω τραγούδια και δε μου το έχει απαγορέψει, αποφασίζοντας να καταστρέψει το google music και να υποχρεώσει όλο τον κόσμο να στραφεί στην εφαρμογή-σκουπίδι youtube music. Έχοντας αγοράσει κομμάτια αξίας μεγαλύτερης των €500 το θεωρώ μέγιστο φάουλ. Ειδικά όταν μιλάμε για android. Buying > Streaming.

 

2. Μπορώ να αγοράσω βιβλία. Η google πριν από 1 ή 2 μήνες αποφάσισε να μην πουλά βιβλία στην Ελλάδα. Και αυτό χωρίς την παραμικρή ανακοίνωση. Σε κανένα sm, κανένα mail, απολύτως τίποτα. Υπάρχει και mail από το support.

 

Επειδή τώρα τελευταία την έχει δει apple η google, όσο κι αν θέλω να χρησιμοποιώ το OS της, δε θα είμαι με κλειστά μάτια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Που κολλάει το ποσό καιρό έχω ανδροιδ κινητό; Από το 2011 έχω και εχω ρουταρει και καστομαρει άπειρα κινητά με άπειρες ρομ!
Και 10 χρόνια τώρα δεν ξέρεις ότι μπορείς να βρεις εφαρμογές εκτός Play store;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και 10 χρόνια τώρα δεν ξέρεις ότι μπορείς να βρεις εφαρμογές εκτός Play store;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Από που το έβγαλες αυτό το εσφαλμένο συμπέρασμα;; Από το γεγονός οτι αναζητώ την γνήσια εφαρμογή; Φυσικά και ξέρω! Τι είστε εσεις ρε εδω.!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...