Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα πολύ καιρό να δουλέψω το Chromecast και είπα να το συνδέσω να δοκιμάσω! Εμένα από το YouTube Vanced δεν βλέπει καθόλου το Chromecast!! Βλέπει μόνο την 32αρα smart tv Samsung που έχω. Ενώ με την μαμά εφαρμογή του YouTube βλέπει και την smart tv και Chromecast..... τι φάση!!

Όσοι έχετε Vanced και Chromecast μπορείτε να τα συνδέσετε;

Link to comment
Share on other sites

θα ανοίξεις το vanced ρυθμίσεις watch tv και link with tv code και θα βάλεις τον κωδικό που θα σου βγάλει η τηλεόραση στο κινητό.....έτσι το έκανα σε android tv και δούλεψε μια χαρά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα ανοίξεις το vanced ρυθμίσεις watch tv και link with tv code και θα βάλεις τον κωδικό που θα σου βγάλει η τηλεόραση στο κινητό.....έτσι το έκανα σε android tv και δούλεψε μια χαρά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Μιλάμε για τηλεόραση που δεν είναι smart και μέσω Chromecast.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τηλεόραση που δεν είναι smart και μέσω Chromecast.

Αυτό ακριβώς!

Εγώ προσπαθώ να συνδέσω το Vanced σε τηλεόραση που δεν είναι smart μέσω του Chromecast.

Επίσης έχω κανονικά και microg, εξ αρχής, άσχετα που έχω ρουταρισμένο κινητό, αλλά το Vanced επιμένει να μην βλέπει το Chromecast!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!

Εγώ προσπαθώ να συνδέσω το Vanced σε τηλεόραση που δεν είναι smart μέσω του Chromecast.

Επίσης έχω κανονικά και microg, εξ αρχής, άσχετα που έχω ρουταρισμένο κινητό, αλλά το Vanced επιμένει να μην βλέπει το Chromecast!

ο αδερφός μου χρησιμοποιεί βανσ-ντ και μια χαρά βλέπει το κρομκάστ μου..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχετε συνδεθεί στο vanced ?

edit:συνδέθηκα με link tv code

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δεν χρειάζεται. Είπαμε δεν το έχει καν η τηλεόραση το Vanced. Έχει κανονικό youtube, εκεί έχω κάνει σύνδεση κανονικά, αλλά είναι άσχετο. Όταν κάνεις cast είναι εντελώς ανεξάρτητο. Ούτε καν το ελέγχεις, πέρα από παύση στο χειριστήριο της τηλεόρασης. Όλος χειρισμός γίνεται από τη συσκευή που το μεταδίδει, δηλαδή το κινητό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!

Εγώ προσπαθώ να συνδέσω το Vanced σε τηλεόραση που δεν είναι smart μέσω του Chromecast.

Επίσης έχω κανονικά και microg, εξ αρχής, άσχετα που έχω ρουταρισμένο κινητό, αλλά το Vanced επιμένει να μην βλέπει το Chromecast!

κατέβασε το google home στο κινητό και ξανά δοκίμασε αν την βλέπει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το google home στο κινητό και ξανά δοκίμασε αν την βλέπει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Το έχω το Google home στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!

Εγώ προσπαθώ να συνδέσω το Vanced σε τηλεόραση που δεν είναι smart μέσω του Chromecast.

Επίσης έχω κανονικά και microg, εξ αρχής, άσχετα που έχω ρουταρισμένο κινητό, αλλά το Vanced επιμένει να μην βλέπει το Chromecast!

 

Εμένα το βλέπει αλλά δεν συνδέεται. Όλα τα άλλα συνδέονται αλλά το vanced με τίποτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ζτο τελευταίο update το αναφέρουν σαμ bug το κομμάτι του cast στην έκδοση χωρίς root .. αρα υπομονή μέχρι το άλλο update ή κατεβάστε προηγούμενη έκδοση 641af76d84c31ede62190d1ebc9d5720.jpg

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

version 16.02.35 αυτήν δουλεύω φυσικά δεν είμαι ροοτ ούτε με custom rom

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τόση ώρα μιλάμε για τηλεόραση που δεν είναι smart για cast μέσω Chromecast..... Δεν μιλάμε για smart tv.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

για την έκδοση που έχω του vanced στο κινητό λέω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Το κατάλαβα. Αναφερόμουν σε οσα είχαν ειπωθεί πριν που έλεγες ότι κάνεις cast και έλεγες και για εναλλακτικός τρόπους που σε τηλεόραση που δεν είναι smart δεν είναι εφαρμόσιμα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με την τελευταία ενημέρωση του Vanced, από όταν την έκανα δε μπορώ να συνδεθώ ούτε εγώ στο Chromecast ενώ μέχρι τώρα δεν υπήρχε πρόβλημα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο viber όταν συνδέεται μια επαφή κάνει ήχο ότι συνδέθηκε. Εδώ και αρκετό καιρό δεν κάνει ήχο ενώ είναι ενεργοποιήμενο από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με την τελευταία ενημέρωση του Vanced, από όταν την έκανα δε μπορώ να συνδεθώ ούτε εγώ στο Chromecast ενώ μέχρι τώρα δεν υπήρχε πρόβλημα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το αναφέρω και πιο πάνω ότι είναι πρόβλημα της έκδοσης non root .. υπομονή

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο YouTube να δω ένα βίντεο που ήταν φλαγκαρισμένο ως "Ακατάλληλο για ανηλίκους" επειδή περιέχει σκηνές βίας.

Εγω εχω το καναλι μου στο Youtube 13 χρονια, αρα θεωρει οτι πρεπει να ημουν 4χρονων τοτε και δεν εχω γινει ακομα ενηλικος γιαυτο δεν με αφηνει να δω τετοια βιντεο! :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή Gmail αλλά δεν μου αρέσει που μόλις προσθέτω ένα 2ο Gmail account ξεκινάει να συγχρονίζει και επαφές, ημερολόγιο κλπ. και εκεί που βλέπω τις επαφές γίνεται ένα μπάχαλο. εγώ θέλω μόνο τα email να συγχρονιζονται αλλά πως να αποφύγω να συγχρονιστουν και τα άλλα;
Link to comment
Share on other sites

από τις ρυθμίσεις του συγχρονισμού στα settings του Android

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

δεν προλαβαίνω! και να ξετσεκαρω να μην συγχρονίζει επαφές ημερολόγιο κλπ τα έχει ΉΔΗ συγχρονισει. και γίνεται ένας χαμός ειδικά με τις επαφές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...