Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε inoreader

σε ευχαριστώ αλλα δεν μου κάνει θέλω να δέχεται να βάλω τον λογαριασμό που έχω στο feedly και να παίρνει αυτόματα τα rss

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αλλα δεν μου κάνει θέλω να δέχεται να βάλω τον λογαριασμό που έχω στο feedly και να παίρνει αυτόματα τα rss
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.seazon.feedme
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή και δουλεύει και καλά και με πολλές δυνατότητες αλλά δεν έχει widget δεν μπορούσαν να βάλουν τουλάχιστον ένα να βλέπεις τα νέα χωρίς να μπαίνεις στην εφαρμογή.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ θα την κρατήσω γιατί κάποια άλλη δεν βρίσκω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δουλεύω Palabre, με σταθερή αξία widget αυτό.

Έχει και dark mode.

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

b889b5eac75dc12e5c81e0da880b9bfb.jpg

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία εφαρμογή που να συνδέεται το κινητό μου μέσω δικτύου στον υπολογιστή του γραφείου μου. Κάτι σαν το TeamViewer αλλά όχι αυτό. Το έκανα παλιότερα με μία εφαρμογή αλλά δεν θυμάμαι το όνομά της. Όποιος ξέρει ή θυμάται Ας βοηθήσει παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Chrome Remote Desktop

https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp?hl=el ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε να μου προτείνεται κάποια εφαρμογή σαν την feedly η επίσημη δεν μου κάνει γιατί την έχουν παρατήσει και το widget δεν λειτουργεί πάντα και πρέπει να το σβήνω και να το προσθέτω πάλι, ας είναι και με πληρωμή αρκεί να είναι καλή και λειτουργική

σας ευχαριστώ

Εγώ έχω αυτήν χρόνια τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noinnion.android.greader.reader

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

εχει σταματησει ομως η υποστηριξη του greader προ πολλου, κι εγω την δουλευα,

αλλα σταματησε να δουλευει το readablility και την παρατησα,

αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν στο feedly αυτο ή μετα που πηγα inoreader

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρα πολύ όλους για την βοήθεια τελικά κατέληξα στο palabre και θα το αγοράσω γιατί αξίζει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

και το readably πρεπει να ειναι καλο, περιμενω να βγαλουν την νεα εκδοση (ειπαν οτι ξαναγραψαν τον κωδικα για τον inoreader και εγινε πιο γρηγορος),

για να το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα που προτείνατε το palabre το κατέβασα μου άρεσε και αγόρασα και το premium

η ερώτηση είναι τώρα που έβαλα όλες τις σελίδες μου από το κινητό θα γίνει συγχρονισμός με το tablet αν περάσω την εφαρμογή ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω απεγκαταστησει την Uber αλλά συνεχίζουν και μου στέλνουν sms με έναν τετραψήφιο κωδικό. τι στον κόρακα είναι αυτό;; δεν μπορώ να το σταματήσω; d11739ce667141a9ab2a3e3f9f3d0255.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοινοτητα,ειμαι συνεχεια στο δρομο ειτε στο αυτοκινητο ειτε σε χειρωνακτικη εργασια και αναγκαστικα χρησιμοποιω bluetooth για τις κλησεις μου.Μηπως καποιος γνωριζει καποιο προγραμμα που να μπορω με φωνητικη εντολη να κανω κληση ονοματα των επαφων μου ειτε στα αγγλικα αλλα με προτιμηση στα ελληνικα,ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοινοτητα,ειμαι συνεχεια στο δρομο ειτε στο αυτοκινητο ειτε σε χειρωνακτικη εργασια και αναγκαστικα χρησιμοποιω bluetooth για τις κλησεις μου.Μηπως καποιος γνωριζει καποιο προγραμμα που να μπορω με φωνητικη εντολη να κανω κληση ονοματα των επαφων μου ειτε στα αγγλικα αλλα με προτιμηση στα ελληνικα,ευχαριστω πολυ
Gr cyberon voice commander

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοινοτητα,ειμαι συνεχεια στο δρομο ειτε στο αυτοκινητο ειτε σε χειρωνακτικη εργασια και αναγκαστικα χρησιμοποιω bluetooth για τις κλησεις μου.Μηπως καποιος γνωριζει καποιο προγραμμα που να μπορω με φωνητικη εντολη να κανω κληση ονοματα των επαφων μου ειτε στα αγγλικα αλλα με προτιμηση στα ελληνικα,ευχαριστω πολυ

 

Voice commands υπάρχουν εργοστασιακά από εποχή ΝΟΚΙΑ πριν 6-7 χρόνια τουλάχιστον.

Μήπως εννοείς κάτι άλλο;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοινοτητα,ειμαι συνεχεια στο δρομο ειτε στο αυτοκινητο ειτε σε χειρωνακτικη εργασια και αναγκαστικα χρησιμοποιω bluetooth για τις κλησεις μου.Μηπως καποιος γνωριζει καποιο προγραμμα που να μπορω με φωνητικη εντολη να κανω κληση ονοματα των επαφων μου ειτε στα αγγλικα αλλα με προτιμηση στα ελληνικα,ευχαριστω πολυ

 

Αυτό το κάνει τονgoogle assistant από την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Gr cyberon voice commander

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ αυτό έχω. Είναι εξαιρετικό. Αρκεί τα ονόματα να είναι γραμμένα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει τονgoogle assistant από την πρώτη μέρα.

Με γλώσσα ελληνικά και ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές δεν το κάνει. Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με γλώσσα ελληνικά και ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές δεν το κάνει. Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

 

Σωστά τα λες......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σου λέει ποιος παίρνει τηλέφωνο (με Ελληνικούς χαρακτήρες) και αν θες αναφωνεί και τα μηνύματα.....!;)

 

image.pngimage.pngimage.pngimage.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην επίσημη εφαρμογή για sms των SAMSUNG (μιλάω για την προεγκατεστημενη)

 

Πως γίνεται να μη φαίνεται το περιεχόμενο του sms στην μπάρα ειδοποιησεων και στην οθόνη κλειδώματος;;;; Ας φαίνεται μόνο το όνομα του αποστολέα.

Αν έχω εισερχόμενο και ανάψει κάποιος την οθόνη μου θα δει το περιεχόμενο του μηνύματος.

 

Ξέρω ότι υπάρχουν εφαρμογές sms στο playstore που τα ρυθμίζεις να μη φαίνονται. Στην επίσημη πως το κάνω όμως?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην επίσημη εφαρμογή για sms των SAMSUNG (μιλάω για την προεγκατεστημενη)

 

Πως γίνεται να μη φαίνεται το περιεχόμενο του sms στην μπάρα ειδοποιησεων και στην οθόνη κλειδώματος;;;; Ας φαίνεται μόνο το όνομα του αποστολέα.

Αν έχω εισερχόμενο και ανάψει κάποιος την οθόνη μου θα δει το περιεχόμενο του μηνύματος.

 

Ξέρω ότι υπάρχουν εφαρμογές sms στο playstore που τα ρυθμίζεις να μη φαίνονται. Στην επίσημη πως το κάνω όμως?

Αυτό νομίζω (στις νέες εκδόσεις android) μπορείς να το κάνεις μέσα απ'τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω (στις νέες εκδόσεις android) μπορείς να το κάνεις μέσα απ'τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου......
Δηλαδή? Πως?

 

Edit : είχες δίκιο!!!!! Το βρήκα!

Μέσα στις πληροφορίες εφαρμογής έχει ρύθμιση.

Ευχαριστώ!!

 

Λέω την διαδικασία μήπως ενδιαφέρει και κάποιον άλλο! Ρυθμίσεις, εφαρμογές, μηνύματα, ειδοποιησεις, στην οθόνη κλειδώματος και εκεί μέσα επιλέγουμε το "απόκρυψη περιεχομένου"

 

Σου δείχνει στην οθόνη κλειδώματος ότι έχεις νέο sms αλλά δεν εμφανίζει όνομα αποστολέα και κείμενο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν βρισκω τη ρυθμιση στο handcent, να δειχνει ως 'δεικτη' τον αριθμο των εισερχομενων/μη αναγνωσμενων sms, οχι μονο πανω στο notification bar, αλλα και στο εικονιδιο στο dock. Που ειναι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...