Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα.

 

Καμία πρόταση μήπως για μία πιο ελαφριά εκδοση του Viber? Ή κάτι σε lite εκδοση υπάρχει, όπως υπάρχει στο facebook messenger? Τελευταία άρχισε να γίνεται τρομερά ενεργοβόρο και βαρύ στις νεότερες εκδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος τροπος με εφαρμογη ή χωρίς,για να βλέπω την συχνότητα 4g (LTE) που εχει κλειδωσει το κινητο? (samsung j3 duos,non-rooted) Και γενικοτερα να μου δειχνει πληροφοριες της κεραιας που ειναι συνδεδεμενο...δοκιμασα opensignal,network mapper αλλα δεν μου δειχνουν και πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή η κάποιος τρόπος τέλος πάντων που να σταματάνε να εμφανίζονται από το πουθενά διαφημίσεις στό κινητό μου? Κ δεν αναφέρομαι όταν είμαι σε browser αλλά στό άσχετο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάπως να ανακαλύψεις ποια είναι η εφαρμογή που σου κάνει τη ζημιά. Η να την απεγκαταστήσεις ή να της αφαιρέσεις το δικαίωμα να στέλνει notifications.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To K9 το έχεις δοκιμασει?

Εχω 6 μαιλ και λειτουργει αψογα

 

Για εμένα το Κ9 είναι από τα καλύτερα, το χρησιμοποιώ χρόνια. Χωρίς πολλά φρου φρου και αρώματα, κάνει τη δουλειά του όπως πρέπει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Λοιπόν έστησα το K9 με 3 λογαριασμούς καθώς είναι ισάξιο του Aqua και προσφέρει δωρεάν παραπάνω από 2 λογαριασμούς.

Εκεί στα "fetching mail" έχω βάλει "Folder poll frequency" 1 λεπτό στον ένα λογαριασμό, 5 λεπτά στον δεύτερο και 10 λεπτά στον τρίτο.

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει γιατί έχει πολλές και ψιλοχάνεσαι. πχ. εκεί που λέει "Refresh IDLE connection" - Every 24 minutes, τι είναι αυτό; ή το Poll folders / Push folders τι είναι αυτά;

 

και κάτι άλλα "Background sync" διάλεξα το "Always" αντί "When 'Auto-sync' is checked".

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Έκανες τον κόπο να διαβάσεις εσύ;;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή η κάποιος τρόπος τέλος πάντων που να σταματάνε να εμφανίζονται από το πουθενά διαφημίσεις στό κινητό μου? Κ δεν αναφέρομαι όταν είμαι σε browser αλλά στό άσχετο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η καλύτερη λύση είναι να φλασαρεις την official rom. Εναλλακτικά, βάζεις την εφαρμογή malwarebytes να βρεις ποιες εφαρμογές στο προκαλούν αυτό και αν μπορείς τις απενεργοποιείς ή τις απεγκαθιστας εφόσον είσαι root. Αν δεν μπορείς να τις απενεργοποιήσεις, μπορείς να βάλεις την εφαρμογή Netguard-no root firewall από play store και να τις αποκλείσεις από το internet ώστε να μην εμφανίζονται οι διαφημίσεις. Και αν το ψάξεις λίγο, με το netguard βάζοντας την εφαρμογή από εδώ μπορείς να έχεις γενικότερα adblocking https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εκτος απ τα data, αυξηση και στα sms (κατα 130% παρακαλω!) που μερικοι τα βγαζετε αχρηστα/αχρειαστα ;)

 

http://www.efsyn.gr/arthro/meso-sms-kai-data-oi-eyhes

Link to comment
Share on other sites

εκτος απ τα data, αυξηση και στα sms (κατα 130% παρακαλω!) που μερικοι τα βγαζετε αχρηστα/αχρειαστα ;)

 

http://www.efsyn.gr/arthro/meso-sms-kai-data-oi-eyhes

Και τα δύο χρειάζονται! Αν είσαι μόνιμα με ίντερνετ σε φίλους που έχουν ίντερνετ στο κινητό θα στείλεις μήνυμα με data!

Σε άτομα που δεν έχουν ίντερνετ έξω από το σπίτι (η σε άτομα λίγο μεγαλύτερης ηλικίας) θα στείλεις sms.....

 

Αυτό που δεν συμφέρει είναι οι τηλεφωνικές κλήσεις. Για Εμένα τουλάχιστον. Βγαίνει οικονομικοτερα Να στείλω ένα μήνυμα πάρα να καλέσω κανονικά.

 

Με τα SMS (η data μηνύματα) ξεμπερδεύεις πιο εύκολα και οικονομικοτερα από το να παίρνεις τηλέφωνα για χρόνια πολλά. Αν μιλήσεις 3 λεπτά από δω 5 από κει 10 παραπέρα... Πάει η κάρτα.

Οπότε τη βρίσκω λογική την αύξηση sms και data.

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ειναι πιο τυπικο (formal), να στελνεις γραπτο μυνημα με sms. Το να στειλω με whatsapp η messenger, viber θα το κανω σε καποιον γνωστο μου. Αν θελω να στειλω ομως ευχες στον διευθυντη μου πχ μονο με sms. Ο data τροπος μου κανει πιο οικειος.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά υπάρχει συσκευή πλέον που δεν έχει μαμισια εφαρμογή για φακό; Ρωτάω καλοπροαίρετα, ποιος ο λόγος να φορτώνουμε άδικα τη συσκευή;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά υπάρχει συσκευή πλέον που δεν έχει μαμισια εφαρμογή για φακό; Ρωτάω καλοπροαίρετα, ποιος ο λόγος να φορτώνουμε άδικα τη συσκευή;

Το ίδιο σκέφτηκα κ εγω.

Οι περισσότερες συσκευές πλέον έχουν.

Μπορεί να μην έχει όμως το κινητό του παιδιού.

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ποια εφαρμογη σημειωσεων συγχρονιζει με την google;

Επισης,υπαρχει σημειωματαριο με αναζητηση βασει αλφαβητου,η οποια να πληροι και την ανωτερω προυποθεση;

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Το Keep της Google συγχρονίζει με όλες τις συσκευές. Έχει αναζήτηση αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "βάσει αλφάβητου". Δες το http://keep.google.com
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Θα το εγκαταστησω.

Βασει αλφαβητου εννοω να εχει την διαταξη οπως τα παλαια ευρετηρια τηλεφωνων με την αλφαβητα.Δηλαδη να επιλεγεις ενα γραμμα και να σου εμφανιζει ολες τις σημειωσεις με αρχικο αυτο το γραμμα.

Θα δω το keep αν εχει αναζητηση με κριτηριο μονο ενα γραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή δοκιμασμένη υπάρχει που να μπορούμε να πετάξουμε κάποιον που έχει συνδεθεί στο δίκτυο μας με wifi; Δούλευα παλιά την WifiKill αλλά ο developer την έχει παρατήσει και πλέον δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή δοκιμασμένη υπάρχει που να μπορούμε να πετάξουμε κάποιον που έχει συνδεθεί στο δίκτυο μας με wifi; Δούλευα παλιά την WifiKill αλλά ο developer την έχει παρατήσει και πλέον δεν δουλεύει.

Μέσα από τις ρυθμίσεις του ρούτερ δεν γίνεται;

Νομίζω μπορείς να τον μπλοκάρεις κιόλας.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή δοκιμασμένη υπάρχει που να μπορούμε να πετάξουμε κάποιον που έχει συνδεθεί στο δίκτυο μας με wifi; Δούλευα παλιά την WifiKill αλλά ο developer την έχει παρατήσει και πλέον δεν δουλεύει.

Δες την εφαρμογή fing.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...