Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλσπερα σε ολους

Ψαχνω 2 διαφορετικα πραγματα...

1. Θελω με καποιο τροπο να εχω την ιδια ενταση στα mp3 μου, πχ παιζει ενα τραγουδι και το επομενο παιζει πολυ ποιο δυνατα.

Χρησιμοποιω το Poweramp για να ακουω και οσο το εψαξα δεν βρηκα καμια ρυθμιση για αυτο που θελω. Και με ξεχωριστη εφαρμογη

να κανω την δουλεια μου δεν με ενοχλει...

2. Ποια νομιζετε οτι ειναι η καλυτερη εφαρμογη για epub reader και pdf (ξεχωριστες η ακομα καλυτερα και τα 2 σε μια)??

Ευχαριστω πολυ!!!

Για pdf https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartdevices.special (το ποιο γρήγορο στο φόρτωμα σελίδων ,το ποιο smooth )

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.habra.example.com στην έκδοση pro και δεν το αλλάζω με κανένα άλλο:happy:

Τέλεια πεντακάθαρη εγγραφή και από τις 2 πλευρές.

Δυστυχώς όμως δεν λειτουργεί σε όλες τις συσκευές,πρέπει να το δοκιμάσεις;)

Καλησπέρα.

Το δοκίμασα σήμερα, δυστηχώς και αυτή γράφει μόνο εμένα!! Μήπως είναι θέμα συσκευής;(motorola moto g 4g)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το δοκίμασα σήμερα, δυστηχώς και αυτή γράφει μόνο εμένα!! Μήπως είναι θέμα συσκευής;(motorola moto g 4g)

Λογικά είναι θέμα συσκευής,εμένα σε Landvo L200S και Zopo ZP998 όλα τέλεια:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω κάποια πρόταση για κάποιον καλό music player. Αυτό που θέλω να κάνει σίγουρα είναι να διαβάζει τα τραγούδια μου από τους folders.

 

Έχω το mixzing αλλά έχει τα θεματακια του.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω κάποια πρόταση για κάποιον καλό music player. Αυτό που θέλω να κάνει σίγουρα είναι να διαβάζει τα τραγούδια μου από τους folders.

 

Έχω το mixzing αλλά έχει τα θεματακια του.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Player pro και poweramp , οι κορυφαίοι.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κ εγώ το player pro και μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον αλλά βλέπω ένα μείον σε σχέση με τον μάμα player που έχει το κινητό μου. Όταν παίζει ένα τραγούδι και σβήνω την οθόνη του κινητού ΔΕΝ μου βγάζει widgetακι στην οθόνη κλειδώματος ώστε να αλλάζω τραγούδι κατευθείαν από κει. Γίνεται και δεν το έχω βρει?

 

Edit: το βρήκα Τελικά !!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει..

Μήπως δεν το υποστηρίζει το θέμα της lockscreen?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει..

Μήπως δεν το υποστηρίζει το θέμα της lockscreen?

Το βρήκα αυτό, εντάξει δουλεύει !!!!!

Πως βγάζω εντελώς την φώτο του καλλιτέχνη / άλμπουμ ? Έχω 50 τραγούδια και σε όλα μου έχει βαλει φώτο τους playmen!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα σε ολους

Ψαχνω 2 διαφορετικα πραγματα.

2. Ποια νομιζετε οτι ειναι η καλυτερη εφαρμογη για epub reader και pdf (ξεχωριστες η ακομα καλυτερα και τα 2 σε μια)??

Ευχαριστω πολυ!!!

 

Για epub με έχει βολέψει πολύ ο AlReader.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω κάποια πρόταση για κάποιον καλό music player. Αυτό που θέλω να κάνει σίγουρα είναι να διαβάζει τα τραγούδια μου από τους folders.

 

Έχω το mixzing αλλά έχει τα θεματακια του.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Poweramp. Μπορείς να επιλέξεις πιους φακέλους να βλέπει. Έχει πολλές ρυθμίσεις στον ήχο. Μπορεί να βλέπει τους στοίχους που έχω βάλει μέσω ITunes. Δεν είναι δωρεάν, αλλά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει widget που να μου δείχνει σε έναν απλό αριθμό τον αριθμό των εφαρμογών που έχει η συσκευή μου?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα πρόγραμμα που με ένα απλό πάτημα να αλλάζω από 4g σε 2g. Υπάρχει? Είμαι ρουτ αν παίζει ρόλο. .

 

Κάποιο θα σε βολέψει εδώ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θα σε βολέψει εδώ. :)

Όλα αυτές οι εφαρμογές απλά σε παραπέμπουν στις ρυθμίσεις. Τις είχα κοιτάξει όλες. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα πρόγραμμα που με ένα απλό πάτημα να αλλάζω από 4g σε 2g. Υπάρχει? Είμαι ρουτ αν παίζει ρόλο. .

 

Δυστυχώς δεν αρκεί το root καθώς υποστηρίζεται μόνο από custom roms για την ώρα όπως την cyanogenmod.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε καμιά εφαρμογή για android media player (εκτός του xbmc που χρειάζεται τεράστια προσπάθεια να στηθεί σωστά),

που να δείχνει τα περιεχόμενα μαζί με τα πόστερ των ταινιών του σκληρού δίσκου;

Αδιάφορο αν είναι media player ή file explorer.

Κάτι τέτοιο δηλαδή:

 

 

http://s15.postimg.org/otxinihwb/110101.jpg

Edited by stregas
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα πρόγραμμα που με ένα απλό πάτημα να αλλάζω από 4g σε 2g. Υπάρχει? Είμαι ρουτ αν παίζει ρόλο. .

To power toggles το κανει αυτο.

Γραφει το toggle πχ 2G το πατας,γινεται 3G,ξανα 4G κ.λ.π.

Θέλει widget εξω με οσα αλλα εικονίδια θες και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

To power toggles το κανει αυτο.

Γραφει το toggle πχ 2G το πατας,γινεται 3G,ξανα 4G κ.λ.π.

Θέλει widget εξω με οσα αλλα εικονίδια θες και είσαι έτοιμος!

Κι αυτό τελικά το ίδιο κάνει, απλά με μεταφέρει στις ρυθμίσεις. Νοτε 3 έχω αν βοηθάει. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε καμιά εφαρμογή για android media player (εκτός του xbmc που χρειάζεται τεράστια προσπάθεια να στηθεί σωστά),

που να δείχνει τα περιεχόμενα μαζί με τα πόστερ των ταινιών του σκληρού δίσκου;

Αδιάφορο αν είναι media player ή file explorer.

Κάτι τέτοιο δηλαδή:

 

 

http://s15.postimg.org/otxinihwb/110101.jpg

Για το PC plex server ..δωρεαν ( https://plex.tv/downloads) αφού το κατεβάσεις και κάνεις μια απλή εγράφη...ανοίγεις το πρόγραμμα και ορίζεις στους σκληρούς σου..(τους φακέλους) ...είσαι έτοιμος (κατεβάζει από μόνο του εξώφυλλα...περίληψη..κτλ) στην Android συσκευή κάνεις εγκατάσταση μόνο το serenity for android ( https://github.com/NineWorlds/serenity-android/wiki/Downloads ) το ανοίγεις ...αυτόματα θα βρει το σκληρό,φάκελο...με εξώφυλλα...... (επιλέγεις από τις ρυθμίσεις με ποιο πρόγραμμα θα παίξεις τα video ) ...πλεονέκτημα ότι χρειάζεται να ανοίξεις μόνο το PC για να έχεις πρόσβαση ..(με kodi πρέπει να είναι και το πρόγραμμα ανοικτό στο pc για να έχεις πρόσβαση ) ...και το kodi δεν είναι δύσκολο να το στησεις.. Μπορείς και με https://play.google.com/store/apps/details?id=com.archos.mediacenter.video (μειονέκτημα ..γεμίζεις τη μνήμη του ταβλετ με άχρηστα αρχεία (εξώφυλλα ..κλπ....πιάνουν πολύ χώρο εάν έχεις μεγάλη συλλογή!!)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ alex222800 για τον κόπο σου και την απάντηση σου.

Συμφωνώ με όσα λες όσων αφορά το στήσιμο του συστήματος για να παίζει μέσω δικτύου.

 

Εγώ προσπαθώ να μην μπλέξω με δίκτυα, αλλά να παίζω κατευθείαν τοπικά τα αρχεία μου μέσω usb στο media player.

Το μόνο που θέλω είναι να βρω ένα πρόγραμμα που να κάνει προεπισκόπηση του πόστερ της ταινίας από τον φάκελο και είμαι ΟΚ.

 

Προσπάθησα και με δικτυακά προγράμματα όπως plex, smartshare κτλ, αλλά θέλουν

συνέχεια ανανεώσεις ώστε να βλέπουν ότι νέο βάζεις στη συλλογή, οπότε προσπαθώ να στραφώ σε άλλες λύσεις.

Edited by stregas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...