Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου δώσει link για sygic που να παίζει σωστά, γιατι εχω 2-3 αλλα κανένα δεν παιζει οπως πρέπει. Ευχαριστώ.

 

Επαναλαμβάνω και το τονίζω για άλλη μια φορά... Απαγορεύεται στο φόρουμ η οποιαδήποτε συζήτηση ή διακίνηση παράνομου λογισμικού. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού από το forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@sofos5

Το Hellium βρήκε το Xoom, αλλά όταν επιλέγω να κάνει backup κάποια αρχεία (εφαρμογές)

γράφει:

Backup error

 

Αφού ο υπολογιστής αναγνωρίσει τη συσκευή σου, βγάλε το καλώδιο και έπειτα επιλέγεις backup. Δοκίμασε και αυτό σε περίπτωση που δεν το έχεις δοκιμάσει.

Διάβασε εδώ για παρόμοια περίπτωση.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

@sofos5

Τελικά δούλεψε εν μέρει με πατέντες που διάβασα δεξιά και αριστερά. Διπλές εγκαταστάσεις, διπλά backups, cut, paste κλπ.... Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα παλιό sony arc με cm11.

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να του περάσω ραδιόφωνο μιας και η rom δεν έχει προεγκατεστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα παλιό sony arc με cm11.

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να του περάσω ραδιόφωνο μιας και η rom δεν έχει προεγκατεστημένο?

Ψάξε στο google για το spirit fm. :)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το helium για backup που λειτουργεί για μη root συσκευές, υπάρχει και το google games που κάνει πολύ καλή δουλειά. Είναι όμως θέμα των δημιουργών των εφαρμογών πλέον να το ενσωματώσουν στις εφαρμογές τους. Υπάρχει κάτι ανάλογο και σε εφαρμογές από το amazon store. Πάντως εχει δίκιο ο φίλος να διαμαρτύρεται για την έλλειψη σε αυτόν τον τομέα του android.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για το google games υποθετω κανει backup μονο των παιχνιδιων ετσι δεν ειναι?

 

Και κανει backup μαζι με τα settings τους ή μονο τα παιχνιδια χωρις τα settings τους?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει link για sygic που να παίζει σωστά, γιατι εχω 2-3 αλλα κανένα δεν παιζει οπως πρέπει. Ευχαριστώ.

Δεν ξέρω για τι link λες, αλλά το Sygic είναι από τις πιο σταθερές εφαρμογές.

Σε όσα κινητά και ταμπλετ έχω δοκιμάσει, παίζει σουπερ.

Αν σε σένα δεν παίζει καλά, κάτι φταίει στην εγκατάσταση ή στην συσκευή σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για το google games υποθετω κανει backup μονο των παιχνιδιων ετσι δεν ειναι?

 

Και κανει backup μαζι με τα settings τους ή μονο τα παιχνιδια χωρις τα settings τους?

Ναι είναι μόνο για παιχνίδια. Για κωδικούς Wi-Fi, λεξικό και εφαρμογές χωρίς όμως τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις τους η Google με το lollipop έχει κάνει ένα μεγάλο θα έλεγα βήμα μπροστά.

Τώρα για τα παιχνίδια, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ρυθμίσεις, αλλά μόλις κατεβάσεις ένα παιχνίδι και συνδεθείς στο Google games, θα συνεχίσεις από εκεί που το άφησες. Πλέον προτιμώ παιχνίδια που λειτουργούν έτσι ή έχουν δικό τους σύστημα αποθήκευσης. Βέβαια χρησιμοποιώ και την αγορασμένη έκδοση του helium μιας και δεν βλέπω τον λόγο να μην κάνει κάποιος root στην συσκευή του. Το root ανοίγει δρόμους και αν το είχες επιλέξει θα μπορούσες κάλλιστα να κλείσεις το κενό που δημιουργεί η Google εδώ και τόσα χρόνια. Το data sync για παράδειγμα ακόμη και στην δωρεάν έκδοση του είναι εξαιρετικό για σχεδόν ακαριαίο συγχρονισμό δεδομένων μεταξύ δύο συσκευών, τουλάχιστον για παιχνίδια που το χρησιμοποιούσα, όπως δηλαδή και το helium.

Βλέπω όμως πως χρησιμοποιώ όλο και λιγότερο (σχεδόν καθόλου) το titanium που μου φαίνεται γερασμένο και είναι σχεδόν αδύνατο να ανεβάσεις ένα backup σε cloud λογαριασμό.

Ο κάθε ένας κάνει την επιλογή του φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο section για την απορία μου αλλά I 'll give a try...

 

Ήξερα ότι με το Handcent sms (ή συνδυασμός Handcent sms με τη συσκευή που έχω - LG G2) δεν μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες με μικρά, ελληνικά γράμματα.

Έχει αλλάξει κάτι πάνω σ' αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι πια και να στέλνω και μικρά ελληνικά γράμματα και 160 χαρακτήρες, που φυσικά θα χρεώνονται ως 1 μήνυμα;

 

Εννοείται ότι μπορείς. Επειδή τουλάχιστον 2 απαντήσεις ισχυρίστηκαν το αντίθετο, είναι καλύτερα να απαντάμε ότι γνωρίζουμε με βεβαιότητα για να μη μεταδίδουμε λάθος πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μπορείς. Επειδή τουλάχιστον 2 απαντήσεις ισχυρίστηκαν το αντίθετο, είναι καλύτερα να απαντάμε ότι γνωρίζουμε με βεβαιότητα για να μη μεταδίδουμε λάθος πληροφορίες.

 

Καμιά συσκευή- εφαρμογή δεν στέλνει 160 μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μπορείς. Επειδή τουλάχιστον 2 απαντήσεις ισχυρίστηκαν το αντίθετο, είναι καλύτερα να απαντάμε ότι γνωρίζουμε με βεβαιότητα για να μη μεταδίδουμε λάθος πληροφορίες.

μάλλον εσύ μεταδιδεις λάθος πληροφορίες....

είναι θέμα δικτύου και ελληνικά μικρά ΚΑΙ 160 χαρακτήρες ΔΕΝ γίνεται να ΠΆΝΕ.ΕΣΎ στο δικό σου κινητό μπορεί να βλέπεις μικρά αλλά στον παραλήπτη πάνε κεφάλαια.Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εσύ μεταδιδεις λάθος πληροφορίες....

είναι θέμα δικτύου και ελληνικά μικρά ΚΑΙ 160 χαρακτήρες ΔΕΝ γίνεται να ΠΆΝΕ.ΕΣΎ στο δικό σου κινητό μπορεί να βλέπεις μικρά αλλά στον παραλήπτη πάνε κεφάλαια.Τέλος.

 

Επιβαιβεώνω αυτό που λέει ο ilka71

 

Μόλις το δοκίμασα , 160 χαρακτήρες Ελληνικά μικρά , χρεώθηκε ένα μύνημα και στον παραλήπτη πήγαν ΚΕΦΑΛΑΙΑ ;)

 

Έστειλα με την στοκ εφαρμογή από LG G2 , και παραλήπτης το i-phone :up:

 

Και τα δύο δικά μου , δίπλα μου εννοείται ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω μολις ειδα ενα μηνυμα που μου εχει ερθει ειναι με μικρα. Πρεπει να ειναι κατι παραπανω απο 100 χαρακτηρες. Αν στειλεις λοιπον λιγοτερους απο 160, μηπως παει με μικρα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πως μου ηρθε εμενα...; Ενα samsung low value εχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το κουράζετε;

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ μήνυμα άνω των 70 χαρακτήρων να πάει με μικρά!

 

An SMS can contain up to 140 bytes. The GSM character set is encoded using 7-bits, rather than the usual 8-bits that make a byte. This means there can be 160 characters in an SMS.

This 7-bit limitation means only 128 standard characters can be encoded. The GSM standard gets round this by also having the Extended GSM character set. These are another 10 characters which are actually sent by sending two 7-bit characters, an escape (ESC) character followed by another character. This means that 160 ‘£’ symbols can fit in a single SMS, but only 80 ‘{‘ symbols.

If you need to send other characters than those in the GSM character set, then take a look at UCS-2 messaging which allows sending most unicode characters, but as each of these takes 2 bytes it means only 70 characters can be sent per SMS.

So our customers don’t need to bother converting characters into the GSM encoding or escaping the extended characters, our SMS API accepts messages in UTF-8 encoding.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επιβαιβεώνω αυτό που λέει ο ilka71

 

Μόλις το δοκίμασα , 160 χαρακτήρες Ελληνικά μικρά , χρεώθηκε ένα μύνημα και στον παραλήπτη πήγαν ΚΕΦΑΛΑΙΑ ;)

 

Έστειλα με την στοκ εφαρμογή από LG G2 , και παραλήπτης το i-phone :up:

 

Και τα δύο δικά μου , δίπλα μου εννοείται ;)

 

Δοκίμασε από το iPhone να στείλεις , πάλι κεφαλαία πηγαίνουν??

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πως μου ηρθε εμενα...; Ενα samsung low value εχει

Εσένα σου ήρθε με μικρά, ο αποστολέας το χρεώθηκε σαν διπλό μήνυμα όμως (70+70).

Το θέμα έχει αναλυθεί πολλάκις, μια αναζήτηση θα σας δώσει απαντήσεις οπότε θα παρακαλούσα για τυχόν απορίες στο ανάλογο θέμα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα, αλλά η εφαρμογή aviary ,μετά από εγγραφή μέσω της εφαρμογής στην adobe, δίνει όλα τα επί πληρωμή add on (φίλτρα, πλαίσια κτλ) δωρεάν μέχρι τις 6/1/2015!
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να το αναγράφει όμως . Δεν το ανέφερε παρά μόνο αφού πήρε τα στοιχεία μου πρώτα ,απαράδεκτη συμπεριφορά .
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να το αναγράφει όμως . Δεν το ανέφερε παρά μόνο αφού πήρε τα στοιχεία μου πρώτα ,απαράδεκτη συμπεριφορά .

 

Εννοείς ότι δεν αναφέρεται πουθενά η προσφορά στο store;

Γιατί στο whats new φαίνεται η προσφορά

With a free Adobe ID, you can now:

-Unlock Aviary’s complete collection of photo editing supplies – a $200 value free for a limited time and yours to keep forever!

-Sync your downloaded supplies (including free packs!) and restore anytime

Also, this version introduces new tools such as Overlays, Vignette, Color and Lighting!

If you enjoy using Aviary, please take a minute to leave us a nice review. It really helps!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, για θυμήστε μου κάποιος πως βλέπουμε ποια εφαρμογή μας βγάζει διαφημίσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν αναφέρεται πουθενά η προσφορά στο store;

Γιατί στο whats new φαίνεται η προσφορά

Ναι λέει : value free for a limited time and yours to keep forever!

Αυτό που κατάλαβα είναι πως λέει για περιορισμένο χρόνο .............................. αλλά τα κρατάς για πάντα ???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, για θυμήστε μου κάποιος πως βλέπουμε ποια εφαρμογή μας βγάζει διαφημίσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων. :mad:

Αν πατήσεις συνεχόμενα πάνω στην ειδοποίηση-διαφήμιση θα σου βγάλει πληροφορίες εφαρμογής.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...