Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απ' τις καλυτερες, Tubemate! Οταν λες κινδυνους, τι εννοεις; Πνευματικα δικαιωματα και τα λοιπα;

 

Για κανα ιό φοβάμαι. Βασικά δεν ξέρω, παίζουν τέτοια πράγματα στο android;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή δοκιμασμένη σε Lollipop που να σε ειδοποιεί όταν φτάσει στο 100% η φόρτιση του κινητού σου;

Χρησιμοποιούσα το Full Battery & Theft Alarm, αλλά από τότε που έβαλα Lollipop δεν με ειδοποιεί. Τους έστειλα και email ρωτώντας τους αν είναι γενικό το πρόβλημα ή μπορεί να φταίει η custom rom που φοράω, αλλά μ' έχουν γραμμένο!

 

Η εφαρμογή Battery Full Notification είναι εξαιρετική, πλήρως παραμετροποιήσημη, δωρεάν χωρίς διαφημίσεις, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει σε Lollipop (σε KitKat δουλεύει μια χαρά). Δοκίμασε την αν θες και πες μου και μένα αν δουλεύει γιατί με ενδιαφέρει, μια που σύντομα (ελπίζω...) θα αναβαθμίσω σε Lollipop.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mboyadjiev.batteryfullnotification

Edited by SkyHi

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Για κανα ιό φοβάμαι. Βασικά δεν ξέρω, παίζουν τέτοια πράγματα στο android;

Ότι είναι εκτός playstore έχει περισσότερες πιθανότητες για ιούς. . Τώρα εάν έχει δεν μπορείς να το ξέρεις 100% . .

Το tube mate έχει σπαστικές διαφημίσεις!

Βρήκα και το OG YouTube, εκτός playstore βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει εάν θες κοίτα και αυτό. .

Link to comment
Share on other sites

Deep sleep battery saver

Δεν έψαξα για τέτοιου είδους εφαρμογή γιατί ήμουν σίγουρος ότι θα 'κόβει' την πρόσβαση στο internet και δεν θα έχω notifications.

Είδα στο screenshot που δίνουν ότι έχει επιλογή για Off, οπότε θα τη δοκιμάσω.

Thanks.

Η εφαρμογή Battery Full Notification είναι εξαιρετική, πλήρως παραμετροποιήσημη, δωρεάν χωρίς διαφημίσεις, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει σε Lollipop (σε KitKat δουλεύει μια χαρά). Δοκίμασε την αν θες και πες μου και μένα αν δουλεύει γιατί με ενδιαφέρει, μια που σύντομα (ελπίζω...) θα αναβαθμίσω σε Lollipop.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mboyadjiev.batteryfullnotification

 

Αυτή χρησιμοποίησα κι εγώ, ώσπου μου έκανε κάτι νερά στην KitKat ξαφνικά και δοκίμασα την Full Battery & Theft Alarm που ανέφερα νωρίτερα.

Δυστυχώς ούτε αυτή παίζει σε Lollipop, έχει να αναβαθμιστεί 1+ χρόνο οπότε είναι λογικό.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για κανα ιό φοβάμαι. Βασικά δεν ξέρω, παίζουν τέτοια πράγματα στο android;

δεν υπαρχουν ιοι στο αντροιντ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για κατεβάσμα βίντεο από το youtube; Και τι κινδύνους κρύβει κάτι τέτοιο;

Κατεμε η καλύτερη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

δεν υπαρχουν ιοι στο αντροιντ

πολύ σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια σήμερα στο Amazon Store. Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια σήμερα στο Amazon Store.

Δυστυχώς κανένα παιχνίδι δεν μου φαίνεται ενδιαφέρον και από τις καλές εφαρμογές, τις είχε ξαναδώσει παλιότερα.

Ότι είναι εκτός playstore έχει περισσότερες πιθανότητες για ιούς. . Τώρα εάν έχει δεν μπορείς να το ξέρεις 100% . .

Το tube mate έχει σπαστικές διαφημίσεις!

Βρήκα και το OG YouTube, εκτός playstore βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει εάν θες κοίτα και αυτό. .

Δεν έχω δει ποτέ διαφήμιση στο tubemate.

Μάλλον γιατί τις κόβει το adaway.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα.. Μπαίνω μέσω του μTorrent στο κινητό και παω να ανοίξω κάποια κατέβασμενα torrent και μου βγάζει σφάλμα.. Γιατί συμβαίνει αυτό;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι εκτός playstore έχει περισσότερες πιθανότητες για ιούς. . Τώρα εάν έχει δεν μπορείς να το ξέρεις 100% . .

Το tube mate έχει σπαστικές διαφημίσεις!

Βρήκα και το OG YouTube, εκτός playstore βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει εάν θες κοίτα και αυτό. .

 

 

 

Δεν έχω δει ποτέ διαφήμιση στο tubemate.

Μάλλον γιατί τις κόβει το adaway.

Ακριβως....... και 'γω εχω ποοολυ καιρο τo AdΑway και δεν θυμομουν, πραγματικα, αν ειχε διαφημισεις:p:p

Παντως το Tubemate κανει καλα τη δουλεια του...... και εχει πολυ συχνες ενημερωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη camera zoom fx γινεται καπως να μην τραβαει φωτογραφιες οταν κανουμε touch στην οθονη; σε περιπτωση δηλαδη που ακουμπησω καταλαθος την οθονη, να μην βγαζει φωτο μονο του.

 

settings-focus mode-prefocus

Link to comment
Share on other sites

στο iphone ειχα μια εφαρμογη που μου ελεγε τις σωστες διαστασεις ελαστικων-ζαντων για καθε οχημα, υπαρχει κατι δοκιμασμενο και σε android? καλες γιορτες σε ολους :)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να το googlαρεις για να μην τρως τσαμπα χωρο και φορτωμα εφαρμογων; εκτος και αν εισαι λαστιχας..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εσάς που δουλεύετε το pony droid, όταν πάω να κατεβάσω κάτι από ένα filehost , δηλαδή τι κάνει δεν ανοίγει το λινκ με τον browser αλλά μόνο το pony?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να το googlαρεις για να μην τρως τσαμπα χωρο και φορτωμα εφαρμογων; εκτος και αν εισαι λαστιχας..

Μπα φίλε, δεν είμαι λαστιχας, απλά έχω τρία αυτοκίνητα και θέλω να ξέρω τις σωστες διαστάσεις (αναλογιες) χειμωνιατικα - καλοκαιρινά

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή ApMgrII βλέπω τις εφαρμογές Εισαγωγή Pinyin Google, Εισαγωγή Χίντι Google, Εισαγωγή Κορεατικών, Μηχανή κείμενο σε ομιλία.. της, Talk Back και Προσθήκη υπηρεσίας.. (έχει ένα λογότυπο λογότυπο hp). Δεν ξέρω καμία από αυτές, είναι ασφαλές να τις διαγράψω; Ειδικά οι τρεις πρώτες μου φαίνονται εντελώς άχρηστες αν είναι αυτό που κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εσάς που δουλεύετε το pony droid, όταν πάω να κατεβάσω κάτι από ένα filehost , δηλαδή τι κάνει δεν ανοίγει το λινκ με τον browser αλλά μόνο το pony?

 

Αδερφε το ειδα σημερα κατα τυχη και επαθα την πλακα μου,ειναι ακριβως σαν τον jdownloader αλλα ειναι πολυ καλυτερο και το μονο που λειτουργει για κινητο, μιας και το sharedownloader ειναι απαραδεκτο. Ριχνεις μεσα τα λινκς απο μια ταινια ας πουμε και στην κατεβαζει,αλλα καλο θα ειναι να εχεις premium λογαριασμο σε εναν hoster για να κατεβαζεις με την μεγιστη ταχυτητα αλλιως δεν κερδιζεις κατι. Προσωπικα κατεβαζω με λογαριασμο easybytez και με βολεψε αφανταστα.

 

Βηματα :

 

1) Aγοραζεις εναν premium λογαριασμο απο καποιον hoster (στηριζουμε τον ελληνα που εχει το easybytez)

2) Πας πανω δεξια στις 3 κουκιδες,επειτα premium και συμπληρωνεις το πεδιο που αντιστοιχει στο δικο σου hoster

3) Απο το κεντρικο μενου πας πανω αριστερα και πατας την τριτη επιλογη που λεει Add Links και κανεις paste τα λινκς απο το αρχειο που θελεις να κατεβασεις.

4) Απολαμβανεις οτι κατεβασες

 

Ευχομαι να βοηθησα,καλες γιορτες σε ολους :)

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη για μαζική διαγραφη εφαρμογων/παιχνιδιων?

Βαριεμαι να τα κανω ενα ενα

 

Rootappdelete.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή ApMgrII βλέπω τις εφαρμογές Εισαγωγή Pinyin Google, Εισαγωγή Χίντι Google, Εισαγωγή Κορεατικών, Μηχανή κείμενο σε ομιλία.. της, Talk Back και Προσθήκη υπηρεσίας.. (έχει ένα λογότυπο λογότυπο hp). Δεν ξέρω καμία από αυτές, είναι ασφαλές να τις διαγράψω; Ειδικά οι τρεις πρώτες μου φαίνονται εντελώς άχρηστες αν είναι αυτό που κατάλαβα.

 

Κάποιος; :)

Link to comment
Share on other sites

Κινεζικες γλωσσες ειναι, ξηλωνε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια σήμερα στο Amazon Store.

Ποιες είναι αυτές ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...