Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάζω σήμερα τον exdialer και μου φαίνεται αρκετά βολικό.

έχω κατεβάσει και την εφαρμογή Default App Manager και τον έχω ρυθμίσει ως default εφαρμογή τηλεφώνου.

Όταν όμως δέχομαι κλήση ενεργοποιείται ο diaper της samsung και όχι ο exdialer.

Κάποια ιδέα για το αν και πώς διορθώνεται?

 

Τι κανει παραπανω αυτη η εφαρμογη ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το automaton locker μηδενική αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας και περνώντας το χέρι μου πάνω απο τον αισθητήρα όταν το έχω π.χ. σε τραπέζι ή βγάζοντας το κινητό απο τη τσέπη η οθόνη ανοίγει άμεσα

 

συμφωνω απολυτα

μεχρι και επιλογη για remove lock screen εχει

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Τι κανει παραπανω αυτη η εφαρμογη ???

 

Εκείνο που με ενδιαφέρει είναι ότι ξεκινώντας να πληκτρολογείς κάποια γράμματα σου εμφανίζει τις αντίστοιχες επαφές.

Αν δηλαδή θέλω να τηλεφωνήσω στον Μάριο, δεν ψάχνομαι στις επαφές μου αλλά πληκτρολογώ 5 (ΚΛΜ), 2(ΑΒΓ), 7(ΠΡΣ) και εμφανίζει τις αντίστοιχες επαφές

Link to comment
Share on other sites

Βάζω και εδώ την ερώτηση γιατί δεν είμαι σίγουρος αν είναι ρύθμιση της συσκευής ή της εφαρμογής.

.Έχω βάλει τον NFC launcher ,τώρα λέγεται Trigger και για να μου διαβάσει τα nfc tags πρέπει να έχω ανοίξει την εφαρμογή ,το trigger δηλαδή και μάλιστα να είναι στο προσκήνιο,αλλιώς δεν διαβάζει το tag και φυσικά δεν εκτελεί την εντολή.

Έχετε καμιά ιδέα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει απλά να προγραμματίσεις τα tags και η συσκευή να είναι ενεργοποιημένη. Δηλαδή να μήν είναι κλειδωμένη, να την έχεις ανοίξει και να μην είσαι στην lock screen. Διάβασα πως υπάρχει λύση γιαυτό, άλλα δεν την ακολούθησα. Αν το θέλεις, ψάξε στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για σεισμό να έχει άμεση ενημέρωση και ειδοποίηση, ότι έχω δοκιμάσει όλες μετά από 40 λεπτά και βγάζουν ενημέρωση. Υπάρχει κάτι με πιο άμεση ενημέρωση μετά από 5-10 λεπτά?

 

Το κάνει το earthquake alert! με ένα add on που όμως πρέπει να το πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή lagfix βρε παιδιά?

 

Λεει ότι μειώνει το lag. Δεν ξέρω αν δουλεύει πραγματικά αλλά έχω δει διάφορα εγώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει απλά να προγραμματίσεις τα tags και η συσκευή να είναι ενεργοποιημένη. Δηλαδή να μήν είναι κλειδωμένη, να την έχεις ανοίξει και να μην είσαι στην lock screen. Διάβασα πως υπάρχει λύση γιαυτό, άλλα δεν την ακολούθησα. Αν το θέλεις, ψάξε στο xda.

 

Και εγώ έτσι δουλεύω το nexus με 2 tags που έχω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι δουλεύω το nexus με 2 tags που έχω.

 

Εννοείς ότι το δουλεύεις με ανοιχτή την οθόνη; ή με την παράκαμψη από το Xda; Αν έχεις λινκ με την παράκαμψη δωστο, γιατί στο Xda χάθηκα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το δουλεύεις με ανοιχτή την οθόνη; ή με την παράκαμψη από το Xda; Αν έχεις λινκ με την παράκαμψη δωστο, γιατί στο Xda χάθηκα.

 

Μιλούν για τυποποιημένο apk, ρίξε μια ματιά

http://www.google.gr/#q=Nfc+apk+closed+screen+

Link to comment
Share on other sites

Μιλούν για τυποποιημένο apk, ρίξε μια ματιά

http://www.google.gr/#q=Nfc+apk+closed+screen+

 

Την πατήσαμε. Θέλει ρουτ κινητό και cyanogen.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στα office στο pc έχει το access δεν έχω βρει εφαρμογή στο κινητό να τα διαβάζει ξέρουμε καμιά?

Έχουν κατάληξη .accdb

Και κάτι ακόμα γιατί το φόρουμ δεν είναι συμβατό με tapatalk

http://img.tapatalk.com/d/13/10/30/se3y7ysu.jpg

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το δουλεύεις με ανοιχτή την οθόνη; ή με την παράκαμψη από το Xda; Αν έχεις λινκ με την παράκαμψη δωστο, γιατί στο Xda χάθηκα.

 

Με ξεκλειδωτη οθόνη εννοούσα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα γιατί το φόρουμ δεν είναι συμβατό με tapatalk

 

ειναι συμβατό....τι εκδοση έχεις? δοκίμσε απ/εγκατάσταση.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ίδια με το sweet home για να μπορώ να περνάω τις φώτο κ τα βίντεο μου μέσω Wifi;

 

Θα χρησιμοποιουσα αυτο αλλα δεν δουλευει με το μακ μινι που εχω. Εχει μια επιλογη που με βολευει αρκετα, έχει επιλογή που περνάει φώτο βιντεο μεσω γουιφι αυτοματα χωρις να με ενημερωνει στον σκληρο δισκο που εχω κανει share. Όχι στο σύννεφο.

 

Ευχαριστώ για τυχόν απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη που να χρησιμοποιω το κινητο σαν πληκτρολογιο για το pc. Δοκιμασα το 2X client, εφτιαξα προφιλ με την ip μου, username και password της συνδεσης μου,αλλα δεν μπορεσε να συνδεθει.Υπαρχει αλλη εφαρμογη που να την χρησιμοποιει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη που να χρησιμοποιω το κινητο σαν πληκτρολογιο για το pc. Δοκιμασα το 2X client, εφτιαξα προφιλ με την ip μου, username και password της συνδεσης μου,αλλα δεν μπορεσε να συνδεθει.Υπαρχει αλλη εφαρμογη που να την χρησιμοποιει καποιος?

 

Unified Remote

Μεταξύ άλλων μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πληκτρολόγιο του κινητού για να γράψεις στο pc. Δοκίμασε το να δεις αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό εργαλείο.Μπορείς μέσω του swype να έχεις φωνητική πληκτρολόγηση στο pc, χωρίς έξτρα μικρόφωνα,προγράμματα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για σεισμό να έχει άμεση ενημέρωση και ειδοποίηση, ότι έχω δοκιμάσει όλες μετά από 40 λεπτά και βγάζουν ενημέρωση. Υπάρχει κάτι με πιο άμεση ενημέρωση μετά από 5-10 λεπτά?

 

εγω χρησιμοποιω αυτη. 2-3 φορες που πεταχτηκα απο σεισμο μετα απο 2-3 λεπτα ειδα που ειχε γινει.

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτη. 2-3 φορες που πεταχτηκα απο σεισμο μετα απο 2-3 λεπτα ειδα που ειχε γινει.

 

Η φαση θα ηταν να δεις πρωτα την εφαρμογη πριν γινει ο σεισμος και μετα να πεταχτεις.:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη φορά που γράφω για το θεμα, ελπίζω αυτή τη φορά να απευθύνομαι σε σωστό νήμα. :lol: Παίδες με λίγα λόγια, έβαζα το equaliser για να δυναμώνω τον ήχο του κινητού, αλλά στο νέο μου note 2 δεν παίζει, υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να νια σίγουρο ότι παίζει σε note 2?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή δοκιμασμένη που να δείχνει πόση μπαταρία απομένει. Ας είναι όσο το δυνατόν πιο ελαφριά και απλή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...