Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβως υποτιθεται οτι κανει το εν λογο app?

 

Mods για root συσκευές. Στο iPhone ήταν πολύ γνωστό. Εδώ δεν ξέρω αν θα κάνει καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανέφερες κι εσύ τις εγκατεστημένες και με μια γρήγορη ματιά αυτό διάβασα και στο Play, θεώρησα ότι αναφερόταν μόνο σε αυτές. Οκ, τότε! :)

Στις εγκατεστημένες σου δείχνει τα changelogs των εφαρμογών που έχουν αναβάθμιση για να τα δεις όλα με τη μία και μετά πηγαίνοντας στο market τις κατεβάζεις όλες με τη μία. Με έχει βολέψει πολύ γιατί μου αρέσει να παρακολουθώ τι αλλάζει σε κάθε νέα έκδοση.

Από την άλλη μπορείς να παρακολουθείς κάποιες εφαρμογές που δεν έχεις εγκατεστημένες, για τυχόν αναβάθμιση και σου δείχνει και εκεί απευθείας τα changelogs.

Ουσιαστικά η εφαρμογή είναι 2 σε 1.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα widget που να μου δείχνει σε πραγματικό χρόνο την ταχύτητα που κατεβάζω κι ανεβάζω μέσω wifi ή και 3G; Θα με βόλευε όταν ανεβάζω στο dropbox μεγάλα αρχεία να ξέρω ότι η σύνδεση πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα widget που να μου δείχνει σε πραγματικό χρόνο την ταχύτητα που κατεβάζω κι ανεβάζω μέσω wifi ή και 3G; Θα με βόλευε όταν ανεβάζω στο dropbox μεγάλα αρχεία να ξέρω ότι η σύνδεση πάει καλά.

 

Internet Speed Meter

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbnRlcm5ldC5zcGVlZC5tZXRlciJd

Link to comment
Share on other sites

παιδια, λυστε μου μια απορια. Οταν κατεβαζω μια εκπομη ραδιωφωνου, αποθηκευεται στο downloads. Το downloads σε ποιο path βρισκεται?

 

Το πιο συνηθισμένο είναι /sdcard/Download (χωρίς s)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ο φακελος sd card/download αλλα ειναι κενος.( με root explorer+file manager το ιδιο κενος φαινεται). ωστοσο απο το εικονιδιο downloads γινεται αναπαραγωγη κανονικα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ! Το δοκίμασα και είναι πολύ καλό. Μεγάλο συν ότι είναι στο status bar η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , Χριστος Ανεστη-Χρονια Πολλα!!

 

Ψαχνω το ονομα μιας εφαρμογης με την οποια ελεγχεις πληρως το κινητο μεσο του υπολογιστη (με συνδεση USB) .

Η εφαρμογη εκτος απο ελεγχο αρχειων - επαφων - μυνηματων, επιτρεπει και την εγκατασταση-απεγκατασταση προγραματων .

 

Ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Αν δε βρήκες τίποτα ακόμη, για δες το MyPhoneExplorer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5manNvZnQubXlwaG9uZWV4cGxvcmVyLmNsaWVudCJd)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποια εφαρμογή τύπου Microsoft office ή OpenOffice που να δείχνει και να επεξεργάζεται έγγραφα για το κινητό ???

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.editor.office_registered&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qo.android.tablet.am&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να εντοπιζει την θεση του καλουντος στο χαρτη ??

 

Και βέβαια οχι....!!! μόνο αν το επιθυμεί και ο ίδιος τότε με αυτό εδώ εντοπίζεις την θέση του με ακρίβεια....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πριν λιγες μερες πηρα το galaxy s3 απο windows phone που ειμουν.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να καταλαβαινει ελληνικα οταν μιλαμε.Δηλαδη κατι για να μπορουμε να λεμε το μυνημα που θελουμε να στειλουμε και αυτη να το γραφει κατι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πριν λιγες μερες πηρα το galaxy s3 απο windows phone που ειμουν.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να καταλαβαινει ελληνικα οταν μιλαμε.Δηλαδη κατι για να μπορουμε να λεμε το μυνημα που θελουμε να στειλουμε και αυτη να το γραφει κατι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ

 

Το Swype έχει αυτή τη δυνατότητα και γενικά με τα 0.76 που κοστίζει αξίζει και με το παραπάνω, τσίμπα το.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ελληνικα δηλαδη

 

Να έχεις υπόψιν σού ότι χρειάζεται σύνδεση internet για να δουλέψει.

Κατά τα άλλα η εφαρμογή είναι πολύ καλή...

Link to comment
Share on other sites

Το Swype έχει αυτή τη δυνατότητα και γενικά με τα 0.76 που κοστίζει αξίζει και με το παραπάνω, τσίμπα το.

 

Να έχεις υπόψιν σού ότι χρειάζεται σύνδεση internet για να δουλέψει.

Κατά τα άλλα η εφαρμογή είναι πολύ καλή...

 

 

Μηπως ομως πρεπει να αναφερθει οτι τονιζει και τα κεφαλαία γραμματα με τη γνωστη επιπτωση που εχει στους 70 χαρακτηρες.....????

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ομως πρεπει να αναφερθει οτι τονιζει και τα κεφαλαία γραμματα με τη γνωστη επιπτωση που εχει στους 70 χαρακτηρες.....????

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Swiftkey, αλλά όπως και να χει στα 0,76 είναι πολύ value. Εγώ το τσίμπησα, μόνο και μόνο για το value, και ποτέ δεν ξέρεις τόσο αξιόλογα projects πως εξελίσσονται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Swiftkey, αλλά όπως και να χει στα 0,76 είναι πολύ value. Εγώ το τσίμπησα, μόνο και μόνο για το value, και ποτέ δεν ξέρεις τόσο αξιόλογα projects πως εξελίσσονται.

 

Ναι δεν αντιλεγω...και εγω το εχω αφου στα 0,76 ειναι τσαμπα...

Απλα μου τη σπαει που μπορω να γραφω φωνητικα παντου αλλα οχι στα sms....:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ομως πρεπει να αναφερθει οτι τονιζει και τα κεφαλαία γραμματα με τη γνωστη επιπτωση που εχει στους 70 χαρακτηρες.....????

 

Δεν παίζει ρόλο το πηκτρολόγιο αλλά ο SMS Client

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο το πηκτρολόγιο αλλά ο SMS Client

 

Τα κεφαλαία θα γράφει με τόνους. Οπότε αυτό είσαι θέμα του keyboard. Αλλιώς θα πρέπει να επιλέξεις strip unicode.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο το πηκτρολόγιο αλλά ο SMS Client

 

Αν ηταν ετσι οπως τα λες τοτε θα υπηρχε προβλημα

και με το δικο του πληκτρολογιο....

 

 

Τα κεφαλαία θα γράφει με τόνους. Οπότε αυτό είσαι θέμα του keyboard. Αλλιώς θα πρέπει να επιλέξεις strip unicode.

 

Α γεια σου...αυτο λεω...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...