Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε ενα προτεινετε καποιο προγραμμα που να μπορει να κανει rotate οποιοδηποτε βιντεο αλλα ΟΧΙ για την αναπαραγωγη μονο αλλα να δημιουργησει ενα ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΡΦΗ βιντεο αλλα με αποτελεσμα οσο rotate διαλεξω.

 

 

Επισης οταν χρειαστει να αλλαξω τον αριθμο καρτας που εχω συνδεσει με το mail μου που ακριβως παω για να τον αλλαξω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα κάποια mp3 που είχα στο τηλέφωνο στο Dropbox. Πάω όμως να τα ανοίξω από εκεί αλλά μου λέει ότι το τηλέφωνο δεν έχει εφαρμογή για να ανοίξει το αρχείο. Ποια πρέπει να κατεβάσω για να τα παίζει από το Dropbox; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους εφαρμογές (blockers) για να λειτουργήσουν σωστά απαιτούν root. Όταν λέμε να λειτουργούν σωστά εννοούμε να μπλοκάρουν αθόρυβα, χωρίς να ανάβει οθόνη, χωρίς να εμφανίζονται ειδοποιήσεις, να μην ανάβουν leds, να μην εμφανίζονται στη λίστα κλήσεων, αλλά από την άλλη να έχουμε δυνατότητα να δούμε ποιος δοκίμασε να μας ενοχλήσει, μέσω ενός log.

Δείτε λοιπόν το πιο απλό, root call blocker ή το πιο "απαιτητικό" call master. Χρησιμοποιώ το 2ο πολύ καιρό. Δεν έχει περάσει ποτέ τίποτα. Υπάρχουν δωρεάν εκδόσεις, πλήρως λειτουργικές, να δοκιμάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους εφαρμογές (blockers) για να λειτουργήσουν σωστά απαιτούν root. Όταν λέμε να λειτουργούν σωστά εννοούμε να μπλοκάρουν αθόρυβα, χωρίς να ανάβει οθόνη, χωρίς να εμφανίζονται ειδοποιήσεις, να μην ανάβουν leds, να μην εμφανίζονται στη λίστα κλήσεων, αλλά από την άλλη να έχουμε δυνατότητα να δούμε ποιος δοκίμασε να μας ενοχλήσει, μέσω ενός log.

Δείτε λοιπόν το πιο απλό, root call blocker ή το πιο "απαιτητικό" call master. Χρησιμοποιώ το 2ο πολύ καιρό. Δεν έχει περάσει ποτέ τίποτα. Υπάρχουν δωρεάν εκδόσεις, πλήρως λειτουργικές, να δοκιμάσετε.

 

Εγώ χωρίς ρουτ χρησιμοποιώ το extreme call blocker και δεν αφήνει ιχνη της μπλοκαρίσμενης κλήσης αλλα το τηλ στον άλλο χτυπάεΐ μια φορά αλλα δεν με νοιάζει

Link to comment
Share on other sites

 

Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για να κλειδωνουμε τις εφαρμογες με κωδικο;

 

App Lock

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5hcHBsb2NrIl0.

 

Ανοίγεις την εφαρμογή, διαλέγεις ποιές apps θέλεις να κλειδώσεις και μετά βγαίνεις.

Μετά πας στα wiget και βάζεις στην επιφάνεια εργασίας το λουκέτο, οταν θέλεις να κλειδώσεις τις apps που είχες διαλέξει, πατάς και κλειδώνουν η πατάς και ξεκλειδώνουν.

Είναι το πιο απλό και σίγουρο.

Μπορεις να κλειδώσεις μηνύματα,επαφές και να μην φοβάσαι μην βρει το τηλέφωνο η γυναίκα σου ξεκλείδωτο.

Επίσης πάντα πρέπει να κλειδώνετε και το google play για να μην μπει κάποιος και κατεβάσει άλλο app δια μηνύματα π.χ και διαβάσει τα μηνύματα που δεν πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Στο tag διεγραμμένα που έχει την επιλογή για μόνιμη διαγραφή των email; Μιλάμε για την εφαρμογή, γιατί από υπολογιστή το ξέρω.

 

Έχεις δίκιο. Δεν το έχει. Λάθος μου. Απλά υπέθεσα πως θα ΕΠΡΕΠΕ να το έχει...:!:

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είχα ξαναζητήσει πιο πίσω.

Εφαρμογή για να φτιάξω βίντεο με δική μου επιλογή μουσικής και εικόνες???χωρίς όριο.

Σε στυλ imovie,windows movie maker?όχι κάτι online.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

App Lock

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5hcHBsb2NrIl0.

 

Ανοίγεις την εφαρμογή, διαλέγεις ποιές apps θέλεις να κλειδώσεις και μετά βγαίνεις.

Μετά πας στα wiget και βάζεις στην επιφάνεια εργασίας το λουκέτο, οταν θέλεις να κλειδώσεις τις apps που είχες διαλέξει, πατάς και κλειδώνουν η πατάς και ξεκλειδώνουν.

Είναι το πιο απλό και σίγουρο.

Μπορεις να κλειδώσεις μηνύματα,επαφές και να μην φοβάσαι μην βρει το τηλέφωνο η γυναίκα σου ξεκλείδωτο.

Επίσης πάντα πρέπει να κλειδώνετε και το google play για να μην μπει κάποιος και κατεβάσει άλλο app δια μηνύματα π.χ και διαβάσει τα μηνύματα που δεν πρέπει.

 

Φίλε παρα πολυ καλη εφαρμογη όμως εγω θα ειθελα να κλειδωσο μερικές επαφές γίνετε ; Αν ξερης καπια άλλη εφαρμογη που να είναι εύκολη να μπορω να κλειδώνο τις επαφές που θέλω και οχι όλες ΠΕΣΜΟΥ σε παρακαλω και μια εφαρμογή που να μπορω να μπλοκαρω της επαφές και την απόκρυψη όπωτε θέλω. Σε παρακαλω να είναι εύκολη και να μπορω να την καταλάβω ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πιο απ ολα φιλαρακι;

 

https://play.google.com/store/search?q=firewall&c=apps

 

Αυτο ρε παιδιά τι κανει πως μπορούμε να το ριθμισουμε αν το εχει εγκαταστήσει κανένα παιδι ας μας πει τι να κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Παλιά που είχα τα android 2.3 έβγαζε , τώρα με τα. 4.0 δεν βγάζει ...

Βγάζει κ με 4.0.

Power button + volume down,συγχρονισου καλά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παρα πολυ καλη εφαρμογη όμως εγω θα ειθελα να κλειδωσο μερικές επαφές γίνετε ; Αν ξερης καπια άλλη εφαρμογη που να είναι εύκολη να μπορω να κλειδώνο τις επαφές που θέλω και οχι όλες ΠΕΣΜΟΥ σε παρακαλω και μια εφαρμογή που να μπορω να μπλοκαρω της επαφές και την απόκρυψη όπωτε θέλω. Σε παρακαλω να είναι εύκολη και να μπορω να την καταλάβω ευχαριστω πολυ

 

Ψάχνοντας στο google λύση για το πρόβλημά σου διάβασα μια καλή νομίζω πρόταση.

Βάλε τις επαφές που θέλεις να κλειδώσεις όχι στο gmail αλλά στην κάρτα sim και μετά κλείδωσε την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια θεωρειτε καλυτερα cleαn εφαρμογη? clean master? root cleaner?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια θεωρειτε καλυτερα cleαn εφαρμογη? clean master? root cleaner?

 

Με το master που χρησιμοποιω καιρο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος..:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια θεωρειτε καλυτερα cleαn εφαρμογη? clean master? root cleaner?

 

MobileCare , ετη φωτος μπροστα:whistle:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Χαρης την ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ MAKIS206

Περασα πλεον την nordic 4.1.2 και τωρα επεξεργαζομαι το νεο κινητο μου.

 

Το αναφερα και στον makis206 οτι με το πολυ scrolling το κινητο ακομα ζεσταινετε κατι που το εκανε και στην 4.0.3 αλλα μου ειπε οτι τος πρωτες μερες επειδη φτιαχνει πολλα η νεα ρομ δουλεψε το λιγο και θα δεις οτι μετα δεν θα ζεστενεται(Ειδωμεν....)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ MAKIS206 και ολους οσους ειχαν την διαθεση να βοηθησουν την ολη κατασταση.

 

Ωραια... και δεν εκανα τιποτα το ιδιαιτερο απλα κατεβαζα το τελετυταιο sygic και απλα ελαβα ενα μυνημα και το κινητο εκανε μονο του επανεκινηση....

 

Ας ελπισουμε οτι ετυχε....

 

Αυτό για τις πρώτες μέρες λίγο απίθανο να ισχύει. Η rom δημιουργεί ότι χρειάζεται στο 1ο boot.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τις πρώτες μέρες λίγο απίθανο να ισχύει. Η rom δημιουργεί ότι χρειάζεται στο 1ο boot.

 

Αυτό ειπα κι εγώ..:p

 

Την καταφεραμε τελικα, τελος καλο ολα καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που περασα την nordic 4.1.2 εχω παλι το θεμα με τις σελιδες που εχουν flash παρολο που εχω εγκαταστησει το adobe flash player plugin.

 

Μονο με τον native internet browser δουλευει κανονικα.

 

Με τον opera δεν και δεν ξερω το λογο...

Εχετε να κανετε καμια προταση?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

σημερα που περασα την nordic 4.1.2 εχω παλι το θεμα με τις σελιδες που εχουν flash παρολο που εχω εγκαταστησει το adobe flash player plugin.

 

Μονο με τον native internet browser δουλευει κανονικα.

 

Με τον opera δεν και δεν ξερω το λογο...

Εχετε να κανετε καμια προταση?

 

Πέρνα τον Dolphin_Browser_v9.4.1_flash_enabled, είναι απλά κορυφή.

Ποιά έκδοση flash έχεις;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτη "Adobe_Flash_Player_11_11_1_115_54" λες να παιζει ρολο?

Αν υπαρχει νεοτερη που μπορω να την βρω?

 

Όχι αυτή είναι η νεότερη, πάντως εμένα παίζει κανονικά ο opera τώρα που το κοίταξα. Δοκίμασε και τον dolphin που σου είπα να δεις αν παίζει.

Δεν ξέρω πιο πρόγραμμα opera έχεις, αλλά εγώ έχω αυτό που λέει...Πρόγραμμα περιηγήσεις opera beta, από το play store.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτη "Adobe_Flash_Player_11_11_1_115_54" λες να παιζει ρολο?

Αν υπαρχει νεοτερη που μπορω να την βρω?

 

δεν προκειτε να κανεις δουλεια παραμονο με τον UC Browser

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε να κανεις δουλεια παραμονο με τον UC Browser

 

Εντάξει, είναι πολλοί οι browser's που παίζουν flash μη κολλάμε εκεί. Και ο puffin παίζει, αλλά μάλλον το παιδί θέλει τον opera.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...